Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Kako su gradjene Egipatske piramide ?
Kako su gradjene Egipatske piramide ?




velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 21 | 23.05.2012 , 0:57 AM

tesko

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 22 | 23.05.2012 , 1:22 AM

Kruskastog oblika.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









37
poruka na forumu
0 0



post # 23 | 23.05.2012 , 10:05 AM

Bez fizikalaca tu bi nastao breg kamenja o kojem bi danas pisali istoricari...Kako i zasto?








145
poruka na forumu
8 60



post # 24 | 23.05.2012 , 2:56 PM

Fascinantno , preljepe građevine ............ I vječna misterija shocked uzid vutra

Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










38
poruka na forumu
3 6



post # 25 | 23.05.2012 , 4:12 PM

Egipatske piramide

Piramide su misteriozne građevine koje se nalaze na cijelom svijetu. Možda niste znali, ali najviše piramida ima Kina.

Što je neobično kod egipatskih piramida? Prva stvar koja pada na pamet jest ta kako su izgrađene. Mnogi ljudi su pokušali dati odgovor na to pitanje, a neki su bili više, neki manje uspješni.
Postoje razne teorije. Jedna od najneprihvatljivijih je dovođenje izvanzemaljaca tj. NLO-a u vezu s piramidama. Možda je istina, još nismo sposobni to saznati. Još nije objašnjen način izgradnje.

Prilikom gradnje graditelji su morali biti vrlo pametne, obrazovane osobe. Zašto? Evo nekoliko dokaza na koje sam naletio na netu:

-ako visinu piramide(148,208 m)pomnožimo sa 10 milijardi dobivamo prosječnu udaljenost Zemlje od Sunca, a prosječna visina svih točaka na zemlji je 148 m(od razine mora do vrha Himalaje).
-ako visinu kvadriramo dobit ćemo vrijednost površine bočnih stranica.
-ako opseg(931.22)podjelimo sa dvostrukom visinom dobivamo broj pi.
-mjera koju su graditelji koristili je "sveti lakat" koji iznosi 0.635666m, a ako ga pomnožimo 10 milijuna dobivamo r Zemlje na polovima.
-lakat je bio podjeljen na 25 palaca koji iznosi 25,4264 mm, a ako ga pomnožimo sa 100 milijardi dobijemo približnu vrijednost putanje koju Zemlja prođe u jednom danu oko Sunca.
-orjentirana je točno u smjeru sjever-jug, a šanse da je to slučajnost su: 1:3 milijarde.
-merdijan i paralela koji bi prolazili kroz vrh piramide presjecali bi najviše kopna, a najmanje mora.
-sve strane piramide jednako su konkavne(savijene prema unutra)što se vidi samo iz zraka.

Jesu li ih izgradili ljudi ili neki viši oblici inteligencije prosudite sami.











191
poruka na forumu
11 89



post # 26 | 23.05.2012 , 4:47 PM


evo bosanske piramide

"one man's fun is another's hell"









545
poruka na forumu
58 414



post # 27 | 23.05.2012 , 5:05 PM

Faraoni i stari egipcani su imali pomoc džina (ne mislim na divove xD) :)

Nego, jeste li znali da neke gradjevine tipa piramida imaju svoju energiju i tako se povezuju, samo ne znam koja je svrha. Ovo sve sto sam rekao je povrsno, nesto sto sam "pokupio" sa neta.

<3 Bancy <3









8
poruka na forumu
0 0



post # 28 | 26.05.2012 , 3:14 PM

svaka čast starim egipčanima (ako im nisu pomogli svemirci?)
inače,piramide nisu sagrađene kao grobovi.u nijednoj nije nađeno takvo obilježje.
faraoni i ostali važni podanici su se pokapali u dolini kraljeva.

e,sad je pitanje:zašto su služile piramide?
-da zaplaše neprijatelja?(kao:viš kaj smo mi napravili,a kaj još možemo..)
-neki kažu da je služila za proizvodnju vode?
-možda silos za hranu (naučnici su pronašli pšenicu,pa i grašak,koji su odlično održani i danas)
-možda su služile za njihove vjerske i ikonografske funkcije?
-a ako su im pomogli svemirci ,yes zašto su sagradili te piramide?(hehe)








403
poruka na forumu
72 625



post # 29 | 27.05.2012 , 4:15 PM

Piramide (kao i mnoge druge prastare gradjevine sirom svijeta) su sagradile napredne civilizacije, koje su bile u kontaktu sa bicima koje danas popularno nazivamo ''vanzemaljci''.. oni su im pomogli i dali ima znanje i tehnologiju kako da ih zagrade.. evo jedan odlican dokumentarac o piramidama, pa kome nije tesko nek' pogleda.... Evo jedan odlican dokumentarac, pa kome nije tesko nek pogleda, vrlo je zanimljivo i objasnjava dosta stvari, a otkriva jos vise ;)











1176
poruka na forumu
102 1216



post # 30 | 10.06.2012 , 4:02 PM

a ja sam cuo da su jednu gradili godin' dana i dva dana. B)

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....



Forum » Obrazovanje » Istorija » Kako su gradjene Egipatske piramide ?
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: