Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Bermudski trougao
Bermudski trougao






4290
poruka na forumu
228 2087



post # 1 | 07.03.2012 , 11:05 PM

Bermudski trougao, poznat i kao Đavolji trougao, je oblast u Atlantskom okeanu u kojoj je nestala nekolicina letelica i plovila. Neki ljudi smatraju da uzrok ovih nestanaka nije mogla biti prosta ljudska greška ili slučaj, nego dela viših sila, vanzemaljaca i sl., što je Bermudski trougao svrstalo u česte teme naučne i druge fantastike.

Popularne teorije:
Atlantida - postoji hipoteza za čudne nestanke u bermudskom trouglu po kojem je nestanak letelica, podmornica, čamaca i brodova posledica uznapredovale tehnologije Atlantide.
NLO - neki tvrde da brodovi i letelice nestaju zato što su ih oteli vanzemaljci radi proučavanja.
Rupa u vremenu - po ovoj teoriji nestanci se dešavaju zato što se negde u regionu bermudskog trougla nalazi rupa u vremenu i da su svi nestali u stvari živi, ali ne žive u našem već u budućem ili prošlom vremenu.

Objašnjenje za neke od nestanaka se usredsređuje na prisustvo širokih polja metan hidrata na kontinentalnim obalama. Laboratorijski eksperimenti obavljeni u Australiji su dokazali da mehurići zaista mogu potopiti brod smanjenjem gustine vode, brod koji bi naknadno isplivao na površinu bi bio brzo odnesen Golfskom strujom. Postoje hipoteze po kojima povremene metanske erupcije (poznate i kao „blatni vulkani“) proizvele vodene oblasti u kojima brod ne bi mogao ostati na površini zbog smanjenog otpora vode. Ako bi ova hipoteza bila tačna, takva oblast obrazovana oko broda bi ga brzo progutala pre nego što bi posada uspela da se snađe.

Nevolje sa kompasom su često spominjane u vezi sa nezgodama u Bermudskom trouglu. Postoje tvrdnje da u ovoj oblasti postoje neobične magnetne anomalije koje utiču da se kompasi kvare, ali to nije potvrđeno nijednom naučnom analizom. Osim toga treba imati na umu da kompasi imaju očekivane varijacije povezane sa magnetnim polovima. Na primer, u Sjedinjenim Američkim Državama jedina oblast u kojoj se magnetni sever (koji se pokazuje na kompasu) podudara u potpunosti sa geografskim (pravim) severom linija između Viskonsina i Meksičkog zaliva. Moreplovci to znaju vekovima. Međutim šira javnost nije toliko obaveštena i misli da postoji nešto misteriozno kod „variranja“ kompasa u toj oblasti, što je sasvim prirodno.

Golfska struja potiče iz Meksičkog zaliva, prolazi kroz Floridski tesnac i utiče u severne delove Atlantskog okeana. U suštini, struja je kao reka u okeanu, tako da može da nosi, i zaista i nosi, plutajuće predmete. Mali avion koji bi pristajao na vodi ili plovilo sa problemima u motoru bi bilo lako odneseno strujom, što se i desilo krstarici „Vičkraft“ 22. decembra 1967. godine, kada je posada prijavila probleme sa motorom blizu Majamija 1,6 kilometara od obale, ali nije pronađena kada je obalska straža stigla da ih spasi.

Šta Vi mislite o ovome? :D
Mene je uvek zanimalo šta se to dešava oko Bermudskog trougla, ali ko će ga znati. :D



Fajlovi: 1544875.gif (84.4 Kb)








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 2 | 07.03.2012 , 11:11 PM

Kada mi neko spomene Bermudski trougao odmah se sjetim Scooby Dooby Doo lol I sirena koje omamljuju posadu na brodu.

Inače mnogo me zanima o ovome,iako nikada nisam baš nešto tačnije tražila o ovome. Ranije smo učili u školi o ovome,ali se toga baš i ne sjećam.
Inače kažem da je priroda čudo tako da sigurno postoji racionalno objašnjenje za ovo. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Sreda, 07.03.2012, 11:12 PM








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 3 | 07.03.2012 , 11:19 PM

Quote (By_The_Way_)
Kada mi neko spomene Bermudski trougao odmah se sjetim Scooby Dooby Doo I sirena koje omamljuju posadu na brodu.

Hehe, gde se toga seti? :D lol
Quote (By_The_Way_)
Inače kažem da je priroda čudo tako da sigurno postoji racionalno objašnjenje za ovo.

Ne znam ni ja šta da mislim. :D
Nadam se da ćemo uskoro dobiti neko bolje objašnjenje. :)








72
poruka na forumu
33 214



post # 4 | 07.03.2012 , 11:37 PM

Quote (Marija_Nikola)

citao na netu za ovo to je bilo nesto kao crna rupa u svemiru i da na to mesto ocean je mnogu dublji ts duboko je i kostalo bi mnogo para da se izvuce brodovi koje su tamo potonule ali iapk nije sigurno mislim informacija nije 100 % uvek ima nesto vise bar tako kazu naucnici











2462
poruka na forumu
299 2356



post # 5 | 07.03.2012 , 11:37 PM

Quote (Marija_Nikola)
Hehe, gde se toga seti?

Mislim da sam to gledala u crtanom pa mi je ostalo u sjećanju. Inače volim sirene i ostala čudna bića. <_<








72
poruka na forumu
33 214



post # 6 | 07.03.2012 , 11:38 PM

Quote (Marija_Nikola)
prisustvo širokih polja metan hidrata











834
poruka na forumu
212 1454



post # 7 | 08.03.2012 , 0:49 AM

odlicna tema..volim tajne i misterije..definitivno bih se voleo naci u tom trouglu ..e sad kazu da su tu neke cudne magnetno -prostorno-vremenske aktivnost,a negde sam citao da se oko 16 veka verovalo da tu zivi ogroman broj morskih nemani a cak imaju i legende o sirenama i potapanju brodova,metan bi objasnio potapanje brodova ali ne i aviona..a ne znam u skorije vreme da li je bilo kakvih nesrec na tom delu ,znam samo da je u 1996 nestala jahta koja je pronadjena 10 meseci kasnije..pa oni su kao istrazivali ..ali i koliko god da istrazuju mislim da ce Bermudski trougao kao i Atlantida da ostanu pod velom tajne,a mozda je i bolje da se neke stvari ne saznaju... :D


Poruku je menjao/la vuk-samotnjak - Cetvrtak, 08.03.2012, 0:50 AM








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 8 | 08.03.2012 , 10:16 AM

Quote (vuk-samotnjak)
definitivno bih se voleo naci u tom trouglu

:o J Boga mi, ne bih. lol
Quote (vuk-samotnjak)
.ali i koliko god da istrazuju mislim da ce Bermudski trougao kao i Atlantida da ostanu pod velom tajne,a mozda je i bolje da se neke stvari ne saznaju...

Upravo tako. :D
Što manje znaš, manje te boli glava. :D








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 9 | 08.03.2012 , 11:04 AM

Pa... :D
O tome sam čitala dosta... I to sam se počela zanimati od trećeg razreda... Dakle, vidite koliko sam operisana od normalnih stvari... xD
Bermudski trougao je čak i bio tema za jedan moj pismeni... Valjda beše 7. razred... :S Sve u svemu, nastavnici se nije svideo rad... Bla, bla...
Sve u svemu, objaviću ono što mislim tek kada shvatim šta je sve to.. :D

Ko si ti?









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 10 | 08.03.2012 , 1:14 PM

Quote (DxD)
Sve u svemu, objaviću ono što mislim tek kada shvatim šta je sve to..

Jedva čekam, baš me zanima. :D
Quote (DxD)
Sve u svemu, nastavnici se nije svideo rad... Bla, bla...

Napiši ovde šta si pisala u radu, možda se nama svidi. :D








526
poruka na forumu
339 4044



post # 11 | 02.05.2012 , 7:28 PM

najezim se kada cujem za ovo puno sam cuo prica o ovome msm da postoji :)








228
poruka na forumu
9 89



post # 12 | 03.05.2012 , 0:24 AM

ima neko mozd neki dokumentarac u vezi njega?








219
poruka na forumu
57 643



post # 13 | 03.05.2012 , 0:32 AM

mozda je vec neko rekao, ne da mi se citati sve ali se potvrdjeno zna sta je bermudski trougao....

Zemlja ima magnetno polje, a to polje ne moze nastati ni iz cega... pa se postavlja pitanje odakle izvire.
Zemljino magnetno polje izvire tacno tu gdje se nalazi bermudski trougao i kad nesto naidje tako jako i brzo ga povuce da se raspadne u atome... zvuci kao nebuloza i nestvarno, ali to je najpouzdanija teorija o tom mjestu :D



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










5
poruka na forumu
0 0



post # 14 | 03.05.2012 , 1:36 AM

Quote (Dzontras)
ima neko mozd neki dokumentarac u vezi njega?


Mislim da ima na Youtube-u ,ali naravno kao i za atlantidu , jevandj.po Judi itd nema objasnjenja,vec govore kroz zagonetke...imam dosta knjiga misterija na SKYDRIVE-U,pa ako nekog zanima mogu i da mu okacim linkove...sto se mene tice ja sumnjam da SAD ima bazu u tom delu okeana i da obmanjuju javnost u vezu s tim da se nebi otkrili objekti koji su tamo...

PS.evo linka dokumentarca sa YT o b.trouglu http://www.youtube.com/watch?v....84D24D9


Poruku je menjao/la Akon89 - Cetvrtak, 03.05.2012, 1:40 AM








34
poruka na forumu
1 9



post # 15 | 03.05.2012 , 1:52 AM

Moje misljenje je da se na tom dijelu nalazi izvanzemaljska baza,bas sam neki dan citao na netu kako je neki tip sto je radio u Area51 iznio documente slike i objavio clanak sta se sve desava u toj bazi,kako ima navodno 7 nivoa,i da 1-2-3-4 nivoi su za ljude a 6-7 su navodno izvanzemljaci,objasnio je kako je nastao laser,internet,mobilini telefon,itd,navodno sva je tehnologija uzeta iz svemirske letjelice,cak je dao nacrt baze i opisao kako je cijela ta oblast pokopana tunelima i da se navodno krecu letjelicama kroz zemlju,vjerovali ili ne,oni su tu sa nama oduvijek...tako da sam tu nasao i o bermudskom trougao,taj covjek je naveo da se nalazi baza izvanzemaljacu u tom podruciju i da normalno kad prodje bro ili tako sta iznad nje oni ga prosto usisaoju ili tako sta,tako da ja mislim da su izvanzemljaci krivi...

http://www.mylivesignature.com/uploads/2853/f404324a4e41f3d66e2720dfd27f86c0.gif









3
poruka na forumu
0 10



post # 16 | 03.05.2012 , 3:49 AM


milan92wipa









219
poruka na forumu
57 643



post # 17 | 03.05.2012 , 11:37 AM

ljudi sve je to propaganda :D



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)




Forum » Obrazovanje » Istorija » Bermudski trougao
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: