Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Sta zaista slavimo 1. maja? (:))
Sta zaista slavimo 1. maja?






2963
poruka na forumu
797 10239



post # 1 | 30.05.2012 , 10:13 PM

Prvi maj je poznat širom sveta kao “međunarodni praznik rada”, to znaju svi.

Ali veoma malo ljudi zna da se iza slavljenja ovog dana/praznika krije jedna od velikih obmana čitavog čovečanstva!

Svi koji ga slave su u stvari navedeni da nesvesno proslavljaju nešto što nema veze ni sa radnicima i njihovim pravima niti sa radom!

Ali, idemo redom ....




Pozadina slavljenja prvog maja ima svoje korene u drevnim paganskim praznicima prirode čije je poštovanje preživelo do današnjih dana. U Evropi se od davnina na taj dan slavi Valpurgijska noć. Prema predanju ( opisao ga je Gete u prvom delu “Fausta”), u toj noći sva nečista sila celog sveta skuplja se u Nemačkoj, na gori Broken. Demoni stižu na svojevrsnu smotru, kako bi se u strojevom koraku poklonili satani.

Valpurgijska noć uvek “pada” 1.maja, odnosno u noći između 30.aprila i 1.maja. Uz to, od davnih vremena na taj dan se slavio i paganski praznik Beltane u čast prirode i plodnosti. Veoma mali broj ljudi je čuo za Adama Vajshaupta. Onaj ko želi zaista znati kako funkcioniše velika prevara čovečanstva na globalnom nivou, za njega mora znati, uprkos njegovoj želji da ostane anoniman do današnjih dana. Istina je međutim, da ipak za ovog čoveka zna mali broj ljudi i dan danas.

U ovom postu ćemo samo ukratko o njemu i njegovom “delu” što je vezano za proslavu 1.maja. Adam Vajshaupt je rođen 1.maja 1748. (opet taj 1.maj) u siromašnoj porodici pokrštenih jevreja s početka 17.veka u nemačkom mestu Ingolštat. Bio je katolički sveštenik kojem je velika želja bila da postane veliki jezuita kojem će ime biti zapisano u anale istorije kao i osnivaču tog reda Ignaciju Lojoli. Ipak je ostao upamćen po tome što je prihvatio Lucifera i osnovao 1.maja 1776. (opet taj 1.maj), na svoj 28 rođendan, Bratstvo nazvano Perfekcionisti, Iluminati ili Prosvetljeni baš kao i jedno malo tajno društvo osnovano u Španiji u petnaestom veku, koje nije dugo postojalo zbog strašne Inkvizicije.

Cilj ovog bratstva bio je i ostao da se jednom svetskom revolucijom izazove stvaranje Novog svetskog poretka. Prvi maj kao praznik rada je proistekao iz komunističke tradicije radničkog pokreta. Na Prvom kongresu komunističke Druge Internacionale održanom 1889. odlučeno je da u čast sećanja na demonstracije Čikaških radnika 1.maja1886. na dalje bude slavljen 1.maj kao Praznik rada!

Ovu poslednju verziju deca i dalje uče u okvirima obrazovanja kreiranom od strane istih tih Iluminata! Marks je bio član tajnog društva iz mreže Elite/Iluminata/Bratstva pod nazivom Liga pravednih, koja je kasnije postala Komunistička liga. Otuda vam može biti jasnije iz čijih laboratorija je potekla ideologija zvana komunizam iz kojih potiču i sve ostale, a čiji cilj je svađati, zakrviti što veći broj ljudi koji će se međusobno istrebljivati!

Ma ko slavio Praznik rada, on u stvari hteo to ne hteo, nesvesno slavi jednom rečju zlo koje je čovečanstvu donelo toliko bola i patnje! Noćas će se okupiti novopagani. Paliće vatre, igrati, plesati u čast prirode oko stuba oko kojeg su svezane trake u boji koji simbolizuje falus.

U tim ritualnim igrama pominju se drevna demonska božanstva Baal, Zeleni čovek, Pan, Zeleni Juraj itd. Te noći se i orgija. Progledajte i probudite se a kada se probudite budite druge, ne dozvolite da budete uvučeni nesvesno u ove satanističke igrarije...na prvi pogled mislimo da praznik ima baš ono značenje “kako su nas učili i kako nas i dalje uče” a uistinu kao i mnoge druge stvari kojima su nas okružili, pravo značenje je skriveno i dobro poznato samo kreatorima zločinačkog matrixa u kojem na žalost manipulišu tako uspešno i efikasno ovim naivnim čovečanstvom!


Fajlovi: 1382800.png (156.5 Kb)
:P









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 2 | 30.05.2012 , 10:31 PM

Jedino zlo od 1. maja koje može da se desi jeste previše pića pomiješanog sa dosta testosterona :D i onda nastane haos.








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 3 | 30.05.2012 , 10:34 PM

Quote (Almir)
Jedino zlo od 1. maja koje može da se desi jeste previše pića pomiješanog sa dosta testosterona i onda nastane haos.

Ti to iz iskustva? xD

:P









61
poruka na forumu
0 4



post # 4 | 30.05.2012 , 11:12 PM

Jedino zlo od 1. maja koje može da se desi jeste previše pića pomiješanog sa dosta testosterona i onda nastane haos.

Pivo, vino, sljiva, loza, to je moja dijagnoza.









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 5 | 30.05.2012 , 11:13 PM

Kažu da je danas mnogo lakše biti glup nego pametan. I ja se slažem s tim. Mnogo se stvari pametnima i razumnima vrti u glavi koji ni oni sami nikada neće moći objasniti,a glupome je sve ravno. Isto tako kažu da je glupog i nerazumnog čovjeka nemoguće poraziti argumentima i "pametnim riječima" jer ih oni nikada neće razumjeti.

Što manje znaš to bolje za tebe,a ja sam uvjerena da 60% posto mladih koji danas imaju internet,pristum bibliotekama i raznim vrstama ljudi ne znaju šta su pagani,iluminati,tajna društva i slično,a kamoli šta se krije iza pravog značenja prvog maja. Bolje je za njih jer neće probijati glavu glupostima,ali opet sramota je kroz život ići prazne glave.

Ja inače nisam slavila 1.maj dvije godine iz nekakvih privatnih razloga.Ali smatram to kao jedan lijep praznik jer bez obzira šta se iza toga datuma krilo ljudi će se uvijek toga dana okupljati,zabavljati i slično. A i zašto objašnjavati čovječanstvu stvari koje većina njih nikada neće razumjeti ? :)








188
poruka na forumu
15 170



post # 6 | 31.05.2012 , 2:41 AM

ma boli me tuki ko sta radi 1. maja...sta sad ako 14. januara neki slave demone ili nesto tako ja ne treba da slavim rodjendan? stoli me bojko... :D sto se tice 1. maja meni je zao sto ljudi samo za prvi maj idu na izlete a mogli bi povremeno tako da idemo...nikad nisam razumeo moje drustvo koje kad im spomenes ae da idemo negde satorima ili tako nesto oni odma...ma si lud, cekaj sad ce prvi maj...meni je to bas glupo.








2523
poruka na forumu
87 1228



post # 7 | 01.06.2012 , 11:49 AM

Prvi maj se obeležava u više od sto pedeset zemalja sveta i vuče korene iz SAD s kraja XIX veka
Ustanovljen je povodom krvavog sindikalnog protesta koji se odigrao u Čikagu 1886. godine, kad su se eksploatisani radnici borili za skraćenje radnog vremena na osam sati. U ovom američkom gradu je taj prvi maj protekao relativno mirno. Oko 40.000 radnika obustavilo je rad, a sledećih dana pridružilo im se još toliko. Vlasnici fabrika su bili iznenađeni i pokušali su da uz pomoć policije rasture skupove i radničke povorke. Ubryo su izbili sukobi između policije i radnika, broj mrtvih nikad nije tačno ustanovljen, a znatan broj demonstranata bio je uhapšen.
Iz ove naše balkanske perspektive gledano, moglo bi se reći, sasvim nepotrebno, jer 125 godina kasnije kod nas su radnici i dalje poniženi i obespravljeni.
Teze koje je naveo moj cenjeni kolega Deki87 po meni nisu ništa drugo sem smišljenje propagande današnjeg kapitalizma. ( kakve veze ima šta se još desilo tog dana )U vreme kad je doneta odluka da se ovaj dan obležava kao praznik rada stvari su bile totalno drugačije.Da je sreće i danas bi radnička klasa u svetu bila jedinstvena i lakše bi ostvarivala svoja prava.
Retko kada je, kao što je to danas u ovom iskrivljenom kapitalizmu kakav se praktikuje u državama bivše Jugoslavije, radnik bio tako obespravljen i ponižen. On je danas samo sredstvo pomoću kojeg poslodavac dolazi do kapitala. U propalim ekonomijama kakve su ove, nezaposlenih nažalost, ima previše, što upravo poslodavcu daje tu mogućnost da onoga koji mu donosi zaradu ne ceni, jer ako nećeš ti, ima tko hoće.
Vrijeme radnika je prošlo i danas tragična sudbina „prvoboraca“ smaknutih u Chicagu, daleke 1886. godine, u čije ime i slavimo ovaj dan, izgleda tako nepotrebna. Umjesto da u tih 125 godina sindikati evoluiraju, u Srbiji, u Hrvatskoj, u Bosni ... oni više nemaju snage. U manjim firmama sindikati su prestali postojati, a u onim većim su izgubili bilo kakav utjecaj, dok dio njihovih vođa zapravo ide na ruku poslodavcima. Čini se da su sindikalisti imali više svesti 1886 god, kada su američki radnici zahtijevali da se uvede standard osmosatnog radnog vremena,nego danas
Nekada je taj praznik mirisao na prirodu,jagnjetinu i rostilj. Radnici su sa porodicama i prijateljima bežali iz gradova na iylet u prirodu. Danas pored ove ekonomske krize malo tko sebi takvo nešto može priuštiti. Politička elita Srbije,za 1.Maj požurit će u gradske parkove gdje građani dolaze po prvomajske porcije besplatnog pasulja. Gurat će se pred TV kamerama i fotoaparatima,a u eter će poručiti kako je samo radnik stub ove države i dobaciti još par prežvakanih floskula. Vladini izabranici poručit će kako će uskoro izaći s novim merama u korist rada, dok će opozicija obećati da će dolaskom na vlast riješiti sve probleme radnika. Radnicima će se svi zajedno baviti jedan dan, a već sutra stotinama hiljada radnika samo u Srbiji, radni dan će trajati duže od onih osam sati koje se zahtijevalo još prije „primitivnih“ 125 godina. Istovremeno mnogi će i ovaj mjesec odraditi, a da za njega neće dobiti platu ili će im plata za mjesec Maj doći dva tri meseca kasnije.
Nikada kao danas radnici nisu bili ovako poniženi. Oni koji danas „daju“ radna mjesta, prema radnicima, dakle, onima od kojih žive, ponašaju se arogantno i bezobzirno, a radnici bi im se trebali klanjati. I klanjaju se, jer samo u Srbiji na birou rada njihov posao čeka gotovo 900.000 ljudi. Rado će im danas poslodavci, uskratiti pokoji dan godišnjeg odmora, a još će radije ne napisati im prekovremene sate i rad nedjeljom. Svojim poslodavcima radnici danas trebaju pokloniti sve svoje slobodno vrijeme i biti im na raspolaganju kad god zatreba, a uz to, naravno ne smiju biti nezahvalni za ono što im se daje. Pritužbe više nitko i ne sluša. Sve se ovdje izokrenulo pa ispada – kao da ne žive poslodavci na grbači radnika, već radnici na grbači poslodavaca.



Sex je kao skok s motkom,skačeš dok imaš motku










82
poruka na forumu
8 87



post # 8 | 01.06.2012 , 12:31 PM

To je dan kada se velica satana i odrzavaju se posebni rituali u njegovu slavu. Da protest radnika bude bas 1.maja je lukavo iskoriscen, osmisljen i podvaljen covecanstvu od strane americkih masona koji su hteli da daju tom danu (slavljenja satane) na znacaju i prosire ga po svetu. Dakle, masoni svake godine imaju svoj satanisticki ritual tokom prvog maja, ali su takodje postigli da se nemoral ljudi tog dana umnozi u pijancenju, prejedanju, nedolicnom ponasanju i bludnicenju. Na taj nacin oni ugadjaju djavolu jer se djavolji pir i zurka za taj praznik rasirio u svetu dok se pravi satanisticki obred obavlja u tajnosti od strane masona mocnika iz Amerike koji upravljaju svetom.








37
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 01.06.2012 , 12:39 PM

Ja ga nesto posebno neslavim,ali mi je drag.Radim u drzavnoj firmi i imam duplu dnevnicu taj dan.






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 10 | 28.07.2012 , 6:19 PM

Bitno je da se taj dan ne ide u skolu :D a zasto to je potpuno nebitno :D

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 11 | 28.07.2012 , 6:26 PM

bitno je otici napit se,drogirati,pokisnuti i sve ostalo :D ja za ovaj 1 i izgorio lol
et :D 1 maj za gotivu nacije :D

Be my love?



Forum » Obrazovanje » Istorija » Sta zaista slavimo 1. maja? (:))
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: