Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Istorija » Oluja - 17 godina posle (napisite ono sto mislite o ovom istorijskom dogadjaju)
Oluja - 17 godina posle






75
poruka na forumu
12 -4



post # 21 | 06.01.2013 , 2:12 AM

Ja sam patrijota mrzim hrvate ne hrvatice ali Oluja je bila legitimna sta ce ti ljudi u Srbiji kada su oni veci Hrvati nego sami Hrvati...Mi branimo Kosovo Hrvati krajnu a Bosna je rat sa nigde veze...I da jebo ja takve pedere pobegli u susednu zemlju pa posle mi da ginemo za njih....NIKAD NISU TREBALI UCI U SRBIJU....

Mir se ne može postići silom. On se može postići razumevanjem.









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 22 | 06.01.2013 , 2:19 AM

(badule)
Ponovo vas molim ukljucite se u temu ako imate nesto pametno da kazete.
Hvala.

Čita li iko osnovnu postavku teme ?
Posle 17 godina niko ne konta da smo svi bili pioni?
Ok
Ako ne pričamo o ovome isto je kao i ne pričati o nasilju nad decom ili ženama .
Samo konverzacija može uticati na donošenje pravog suda o svemu .
Ako budemo ćutali ili terali jedni drugima inat ,ništa dobro ne postižemo .
Nije Vlado ,badule pokrenuo temu da bi pljuvao po hrvatima ,muslimanima ,srbima ili po bilo kome .
Već da bih video da li ste postali svi za nijansu zreliji .
Eto Vam Raste ,momak je prošao kroz sve i bio najkorektniji u odgovoru . Shvatio je moju temu ,dao komentar i pa-pa...
(badule)
Malo toga je ondasnja vlast u Srbiji cinila za te nevoljnike. Osim sto su ih usmeravali pravcem za Kosovo.

(badule)
Malo toga je ondasnja vlast u Srbiji cinila za te nevoljnike. Osim sto su ih usmeravali pravcem za Kosovo.

A ovo dva puta citirah da bi pročitali što napisah onomad....
Toliko o dobroti naše srpske vlasti prema Srbima iz Krajine .
A propaganda tamo -propaganda vamo ... 1:1 ,nerešeno ,da ondašnje političke strukture nisu manipulisale i jednim i drugim i trećim i četvrtim narodom putem svih vidova propagande ,ne bi rata ni bilo .
Koliko ja vidim,nigde ne istakoh srpstvo u početku teme kao jedino bitno u svemu tome . I naglasih da tema nema veze sa tim ,ali je nekome stalo da istakne ono što je umislio da sam ja želeo da kažem. Čemu to ?
Da bi odveli temu u pogrešni pravac .
U suštini ,kome smeta tema ?

Ubuduće ,pročitajte uvod u temu ,pa dajte komentar .
Inače ćete se svaditi oko tema o sexu ,ljubavi ,motorima ,serijama...
A čemu onda forum ako ne možete biti otvoreni za zdravu polemiku ?
Čemu admini ako ne sankcionišu nacionalizam u odgovorima ?
Čemu život ako ćete sve posmatrati kroz odnos naciona ka nacionu ?
Ko vas je uopšte pitao da li ste bili u Hrvatskoj i da li su Hrvati bili u Srbiji ?Ko je u temi pitao zašto je rat počeo ili kakvi su odnosi između njih i nas ,vas i njih...? Ko je pominjao drugi svetski rat u temi? Šta ste vi? Mudraci ? Branitelji svojeg naciona ? Šta ,ne umete da odgovorite prosto na pet pitanja od kojih ni jedno nije nacionalističko obojeno ?
Ma neću bre ni da polemišem sa vama jer ste neobrazovani i najgore u svemu nekulturni .

Definitivno još mnogi trebaju puno mleka da piju da bi stasali u zrele ljude .
Mleko je zdravo .
Belo je .
Ups... Da sad ne ispadnem rasista...

Da se vratim na temu .

Srpska vlast ništa nije učinila za te ljude .
UN je glumio zaštitnike kao i po celom Balkanu što rade .
Ljudi danas žive i tamo i ovde i ni tamo ni ovde .
Mnogo kuća nije obnovljeno . Najveći problem u tome su minirana polja ,sela ,njive dvorišta . Postoje velike oblasti pod šumom koja su takođe minirana i uredno obeležena . Bio sam ,video sam . I da ,nisam video Gospodina Ristića....
U Kninu se živi normalno . Kao i svuda nijedan problem ne prave oni koji su učestvovali u ratu već oni koji su se tada tek rodili ili bili jako mali . U samom gradu je sve obnovljeno . U selima iz gore navedenih razloga uglavnom nije . A u Lici je to još u većem obimu ,pogotovo u udaljenijim selima .
Ljudi su tamo odavno svikli na suživot . Radujem se tome .
Uostalom uskoro ćemo ponovo biti svi zajedno . Pod plaštom Evrope . Te iste Evrope koja nas je i pokrenula u taj rat....
U Srbiji i danas ima mnogo onih koji žive po kolektivnim centrima u jako teškim uslovima . Pripremao sam neku garderobu da im pošaljem i tema je pokrenuta upravo zbog toga .
Nadam se da ćete shvatiti koliko su velike besmislice oko čega ste se prepirali .
Niko vam ne brani da pamtite i interpretirate istoriju kako želite . Naravno ukoliko time ne vređate jedni druge .
I daj mi Vlado molim te reci ,šta misliš koliko ja ovde imam prijatelja Hrvata ,Muslimana ,Roma ,Slovaka ,Rusina ,Mađara,Rumuna... E ,batice moj ,ko je odrastao u Vojvodini teško može da pravi razliku ko je ko i ko je šta ? Jednostavno ,svejedno nam je .
i sad mudraci možete zaključati temu jer pola komentatora nema pojma o čemu je tema govorila .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









75
poruka na forumu
12 -4



post # 23 | 06.01.2013 , 2:25 AM

Jedno sam siguran da ste vi vece budale nego sto izgledate...

Mir se ne može postići silom. On se može postići razumevanjem.









240
poruka na forumu
160 1322



post # 24 | 06.01.2013 , 10:38 AM

Nikola...
u mom prvom postu nisi primjetio nesto...
ili neznas ili ne zelis znati...

postoji masa sela koja su nekada imala vecinsko srpsko stanovnistvo kojega sada nema...
u tim selima stoje nove kuce, sagradjene poslije rata u sklopu te obnove...
zasto s ljudi nisu vratili, neznam...
a da je zaista tako, je, vjeruj ima sela s 200 novih kuca u kojim zivi 10 ljudi, mahom staraca...
zao mii je sto taj dio u prvom postu nisi primjetio...








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 25 | 06.01.2013 , 10:52 AM

Vlado ,nemam nameru da se uvlačim dalje u polemike .
Tema je jasna .
Ko ima šta da kaže neka kaže vezano za temu .
Na kraju krajeva ,zaključajte temu ukoliko nema ko šta da kaže pametno .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









240
poruka na forumu
160 1322



post # 26 | 06.01.2013 , 11:38 AM

http://www.youtube.com/watch?v=BN4Qwa4w-gY

mozda ce ovo biti odgovor na tvoja pitanja u temi...
ima 3 nastavka...








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 27 | 06.01.2013 , 12:26 PM

(coyote666)
Jedno sam siguran da ste vi vece budale nego sto izgledate...

:o :o :o :D Ma nek si ti pametan to je bitno ko nas sisa
(badule)
Vlado ,nemam nameru da se uvlačim dalje u polemike .
Tema je jasna .

Ne uvlacis se samo procitaj njegov odgovor na postavljeno pitanje i to na stranici NR:1 ;) poljubac
Mislim ipak da bi bilo super ovu temu zatvoriti svima nam je jasno bilo od pocetka da mi nas narod sa Balkana nemozemo normalno razgovarati.
Da je u narodu mrznja prevelika i kao sto neko rece diskutiraju i oni od 15g a pojma nemaju kao ni ja :D
Lepo je da voli svako svoje al je jos lepse kad se postuje i tudje
Ja sam rodom iz Bosne znaci ni IZ hr niti sr pa sam i dalje ovdje sa vama svima nebitno koje ste vere i ko moj rodni kraj kad bombardovao.
Ljudi dosta je rat je davno prosao ja bi olujom nazvala celi rat na balkanu balkan je pukla oluja koju su zakuhali oni sto su pobegli dok je grmelo a izginuo nevin narod.

Ajde molim vas ako nema niko nista da odgovori vise na zadanu temu bolje skloniti ili cutati ostavite da ostane u proslosti i istori isto kao sto se pitamo u drugoj temu gde je Hitler umro
I neko kaze ovako neko onako znaci Njemci sami svesni nisu sta je tacno a tako ni mi o nasem ratu
toliko do mene ljubi vas Maja poljubac
A sad vi mene atakirajte za moje reci nema veze :D


Poruku je menjao/la Srcemoje - Nedelja, 06.01.2013, 8:34 PM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 28 | 06.01.2013 , 12:36 PM

Srcemoje, I ja sam apelovala da se tema zatvori, ali niko me ne slusa!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 29 | 06.01.2013 , 12:42 PM

Mallena♥, Pa zatovorice kad se jos malo isprepiru videces :D
jos treba da se postavi samo drugi oni sta znam kako se to zvalo gde napadaju srbi i muslimani
+ ta oluja i eto rezultata naseg mentaliteta
Mislim da nas narod nikad nece umeti razgovarati a razlog je sto niko ne priznaje cinjenicu
Pa ljudi sta je tu je spominju se prazne kuce niko nece da se vrati pa sta je tu cudno dok je rat trajao narod otisao preko granice i ko lud da se vrati :D Mislim na INOSTRANSTVO
Izvinjavam se ako sam ikoga uvredila ja s ovim zavrsavam diskusiju u ovoj temu poljubac :)

Jos ovo da dodam ljudi koji su bili na ratistu cute a mi neznalci se raspravljamo <_<


Poruku je menjao/la Srcemoje - Nedelja, 06.01.2013, 8:40 PM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 30 | 06.01.2013 , 1:10 PM

(Srcemoje)
Jos ovo da dodam ljudi koji su bili na ratistu cute a mi neznalci se raspravljamo


Amin! Neka mi ne prica nista onaj koji cijeli rat nije proveo u njemu!! Ja jesam i cutim!

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









621
poruka na forumu
382 3516



post # 31 | 06.01.2013 , 1:44 PM

Quote (coyote666)
Ja sam patrijota mrzim hrvate ne hrvatice ali Oluja je bila legitimna sta ce ti ljudi u Srbiji kada su oni veci Hrvati nego sami Hrvati...Mi branimo Kosovo Hrvati krajnu a Bosna je rat sa nigde veze...I da jebo ja takve pedere pobegli u susednu zemlju pa posle mi da ginemo za njih....NIKAD NISU TREBALI UCI U SRBIJU....


Patriota ne znaci da mrzis drugu naciju vec da volis svoj narod i drzavu XD
Cesto ljudi mesaju patriotizam i nacionalizam-sovinizam :)

Pitaj bez pitanja da li smes nesto da me pitas :)









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 32 | 06.01.2013 , 1:48 PM

(coyote666)
Ja sam patrijota mrzim hrvate ne hrvatice

pripazi duso sta pricas :)


Poruku je menjao/la Srcemoje - Nedelja, 06.01.2013, 8:35 PM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










75
poruka na forumu
12 -4



post # 33 | 07.01.2013 , 2:08 AM

Srcemoje, Zasto da pazim?
Niste ni svesni koliko gresite,pravite se savrseno fini govorite o necemu a za to niste kopetentni...
A Hrvatice su vatrene...

Mir se ne može postići silom. On se može postići razumevanjem.









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 34 | 07.01.2013 , 2:15 AM

(coyote666)
Ja sam patrijota mrzim hrvate ne hrvatice ali Oluja je bila legitimna sta ce ti ljudi u Srbiji kada su oni veci Hrvati nego sami Hrvati...Mi branimo Kosovo Hrvati krajnu a Bosna je rat sa nigde veze...I da jebo ja takve pedere pobegli u susednu zemlju pa posle mi da ginemo za njih....NIKAD NISU TREBALI UCI U SRBIJU....


Na ExtraCafe forumu je izričito zabranjeno vređanje i provociranje sagovornika, te podsticanje i širenje nacionalne, verske, rasne i druge mržnje i netrpeljivosti. Član koji uvredom odgovori na uvredu biće, takođe, kažnjen u skladu sa Pravilnikom.

I radi toga ide ban!








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 35 | 07.01.2013 , 10:13 AM

(Dragan)
I radi toga ide ban!


I što ga ne banujete?

Ljudi se ne vraćaju u obnovljene kuće ,uglavnom zato što su stvorili novi život ovde ,deca su se školovala ovde i jednostavno ne žele još jedan stres da prave ni sebi ni deci . Takođe postojii neka kvaka u zakonu da ljudi ne mogu da prodaju obnovljene kuće neki period ( ovo je bio predmet razgovora pre neku godinu na međudržavnom sastanku pa ne znam da li se to promenilo ) . A i deca ne mogu jednostavno preći u sledeći razred pošto moraju polagati neke dodatne ispite . ( Sve ovo sam načuo u emisijama za povratnike i združeni život ) . Tako da se jedino stariji vraćaju ,a moja generacija čeka penziju pa da se vrati ,dok deca nemaju uglavnom nameru da se vraćaju .
Ali podaci govore da je obnovljeno ( u zavisnosti od izvora informacija ) od 35 -65 % uništenih objekata .
Mislio sam da će neko možda imati informaciju o ljudima iz kolektivnih centara . I tu Srbija nema precizne podatke ,pošto se barata ciframa od 1500 -15000 !? Mi smo totalno zbrkana zemlja .
Ja sam saznao da bi ove godine trebalo da se zatvore svi centri i da se konačno reši status izbeglih ili prognanih lica .
Ali to u Srbiji može da ostane samo na rečima .
Jedan moj rođak je došao sa Olujom i najpre su ih ovdašnje vlasti te godine šutnuli na Kosovo ,a zatim smo ih nekako prebacili ovamo . Znam samo da nam je to bilo jako teško . Naravno da smatram da je Slobina ideja o naseljavanju Kosova sa tim ljudima bila odvratna i licemerna . Taj rođak se skućio nekako ,zapravo dobio je jedan bespovratni kredit u materijalu i jedan povratni u novcu . Njegova kuća nije obnovljena ,niti je ijedna u selu ,upravo zbog opasne zone i svuda prisutnih mina koje su postavljali i jedni i drugi .

Eto ,mislio sam da ćemo o ovome komentarisati .
Sad više nije ni bitno . :(
Manite se ljudi laprdanja o nacijama .
Srcemoje i Mallena su u pravu : Temu zatvorite kad ne umemo ljudski zboriti .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









3460
poruka na forumu
141 1063



post # 36 | 21.02.2013 , 12:19 PM

Vidi ovako nista necu da pisem na ovu temu jer bi samo pominjao ruzne reci i sve najgore 

Ja sam veliki Patriota i mrzim sve Hrvate!!!

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥







Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 37 | 21.02.2013 , 12:49 PM

Quote (DjoLe035)
Ja sam veliki Patriota i mrzim sve Hrvate!!!

To te ne čini patriotom nego šovinistom, nacistom,....

Added (21.02.2013, 11:49 AM)
---------------------------------------------
Хрватска фирма TWB из Градеца, поред већ познатих друштвених игара попут “Не љути се човече” или “Ризико”, већ четири године прави и продаје игру под називом “Олуја 1995”. Игра која је у Хрватској стекла бројне поклонике за циљ има освајање Книнске крајине.На великој табли друштвене игре “Олуја 1995.” исцртана је територија Книнске крајине, са назначеним градовима, територијама и непријатељским снагама. Стратегија је слична оној која се примењује у друштвеној игри “Ризико”.Четворо играча покушава да освоје Крајину, а свој поход почињу од Вуковара који је означен као стартна позиција. Град Книн обележен је као циљ. Ако играч стане на противничко поље, избацује се из игре. На местим где је пролазила хрватска војска нацртани су тенкови, непријатељски војници, али и хрватски војници који су приказани као већи, јачи и опаснији од непријатељских.Аутор игре Јосип Брнић је свој патент објаснио као жељу да децу у Хрватској подсети на Домовински рат. Слично образложење дато је и на сајту фирме ТWБ, где се, између осталог, наводи да је идеја да преко друштвених и образовних игара које обрађују теме о Хрватској, они који их играју нешто и науче.Игра “Олуја 1995″ наведена је као пример нечега чиме би требало да се “поносе и никада не забораве”. Осим “Олује”, TWB нуди још неколико игара са хрватском тематиком, попут “Лијепом нашом”, “Упознај Загреб” или “Јадранском обалом”.


"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 38 | 21.02.2013 , 12:51 PM

Quote (DjoLe035)
Ja sam veliki Patriota i mrzim sve Hrvate!!!


I kakve veze ima patritizam za mrznjom neke nacije,molim te mi objasni? Patriota je onaj koji bi uradio sve za svoju zemlju,svoju naciju,ali to nema nikakve veze s mrznjom.... 

Ahhh oprosti vidjeh godine hahahah bolje da se privatis drugih stvari,a kada dodje neko vrijeme uzmi pa se obrazuj po pitanju svega ;)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









3460
poruka na forumu
141 1063



post # 39 | 21.02.2013 , 8:54 PM

Quote (Mallena♥)
To te ne čini patriotom nego šovinistom, nacistom,....

Nisam ja nacista ja sam patriota veliki i necu da se svadajm!!!

Added (21.02.2013, 7:54 PM)
---------------------------------------------

Quote (XAVI_PG)
I kakve veze ima patritizam za mrznjom neke nacije,molim te mi objasni? Patriota je onaj koji bi uradio sve za svoju zemlju,svoju naciju,ali to nema nikakve veze s mrznjom....
 
Onda sam pogresno napisao!!!

♥KADA JE TESKO UVEK SE SETIM ZVEZDA JE NAJBOLJA NA PLANETI♥









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 40 | 21.02.2013 , 9:43 PM

Djole ,dobri moj druže .
Mržnja nije rešenje ,nije ni odgovor .
Patriotizam je sam po sebi ljubav . Pravi patriota je zadojen čojstvom i junaštvom. A gde ima čojstva i junaštva ,mržnja ne može da se zapati . Već samo ljubav .
Život nije stadion za navijanje ,život je jedna dublja sfera koju moraš ljubavlju istraživati ,a ne mržnjom . Inaće ćeš i sam postati žrtva sopstvene mržnje .
Opet ,s druge strane ,dobri moj Djole -promašio si temu . Jer ova tema ne govori o mržnjama ,već o patnjama jedne velike grupe ljudi koji su sticajem okolnosti bili Srbi . Verujem da ih i u Jagodini ima dosta koji još nisu rešili svoje stambeno pitanje,mada im je Palma pravio stanove .
Tema govori o posledicama Oluje .
Mallena ,kao i u Srbiji tako i u Hrvatskoj i Bosni ima dosta ostrašćenih ljudi . Video sa, tu igricu . Tužna je ,ali... I onaj ko je napravio podlegao je mržnji .

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Obrazovanje » Istorija » Oluja - 17 godina posle (napisite ono sto mislite o ovom istorijskom dogadjaju)
Search: