Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: MarijanaBK1  
Forum » Obrazovanje » Priroda i ekologija » Znakovi u zitu
Znakovi u zitu






215
poruka na forumu
52 311



post # 1 | 23.08.2011 , 3:28 PM

Dali vi verujete u ovo

- Počeli su se pojavljivati od 1973 godine, većinom u predjelu Velike Britanije, mada se pojavljuju širom svijeta
- Od tada postaju sve učestaliji i komplikovaniji
- Medija o svemu ovome većinom šute, a ukoliko progovore o tome, onda je to već u starom poznatom stilu zataškivanja istine i promovisanja dezinformacija. Prikazuju se uglavnom “umjetnička djela” par ljudi koji su “preuzeli odgovornost za to na sebe” i tako često imamo priliku da vidimo Dejva i Daga kako se po noći muvaju sa balvanima po nekom žitnom polju. Da dezinformacija bude uvjerljivija, ove individue su osnovale i svoj vebsajt: http://www.circlemakers.org

- činjenica je da je ovo sasvim dovoljno da većina ovaca uključi svoj “sistem za smirenje” i mirno se vrati na spavanje, jer su “saznali istinu”.
- međutim, kuda god Dejv i Dag prođu, ostaje samo krš i ništa nalik na prave znakove u žitu, koje nam medija obično ne prikazuju; isto tako, balvani lome stabljike žita, što je i za očekivati, dok kod orginalnih znakova u žitu, stabljike žita su samo povijene i žive.
- Na ovom vebsajtu već postoji jedan tekst u kome jedan nepoznati američki naučnik pokušao da objasni stvar: http://www.galaksija.com/projekat/plavaplaneta5.htm


Evo i par izvoda iz čaneling seansi izvedenih od strane QFS grupe, na tu temu:

11-02-94
Q: (L) Ko stoji iza znakova u žitu?
A: 6-ti denzitet.
Q: (L) kakva je svrha znakova u žitu?
A: Poruke svijetu. Svima.
Q: (L) Da li oni predstavljaju neku ideju, energiju, koncept, kako se prenose te poruke?
A: Treba ih prevesti; to se može uraditi.
Q: (L) Ovaj ovdje, šta on znači?

A: Vi.
Q: (L) Da li mislite – ljudska rasa?
A: Da. Simbol za ljudsku rasu.
Q: (L) Šta ovaj znači?
http://www.cassiopaea.org/cass/cropa02.htm

A: Planeta.
Q: (L) A ovaj?
http://www.cassiopaea.org/cass/cropa03.htm

A: Interdimenzionalnost.
Q: (L) šta ovaj znak u žitu predstavlja?
http://www.cassiopaea.org/cass/cropa04.htm

A: Atomsku strukturu.
Q: (L) Šta ovo znači?
http://www.cassiopaea.org/cass/cropa05.htm

A: Borba.
Q: (L) U kom smislu?
A: Učenje iz promjena i teških situacija.
Q: (L) Dobro, to je sve što trenutno imama...
A: Nabavi još.

11-07-94

Q: (L) Zašto se toliko mnogo znakova u žitu pojavljuje u velikoj Britaniji?
A: Prozor. Zašto je Stonehenge tamo izgrađen.

(…)

Q: (L) da li je tačno da su znakovi u žitu nešto kao kad se reiki energija da ovoj planeti?
A: Da, ali su oni takođe poruke i lekcije.
Q: (Laura) Dobro, kada se reiki simboli primjene na tijelo, da li je to isto kao i kada se eterične poruke primjenjuju na eterično tijelo?
A: Da.

12-05-94

Q: (L) Kako se formiraju znakovi u žitu, uz pomoć kakvog specifičnog mehanizma oni nastaju?
A: Energetski vrtlog.
Q: (L) Da li taj energetski vrtlog potiče sa zemlje?
A: Ne.
Q: (L) Odakle potiče taj taj energetski vrtlog?
A: Odavdje. Šesti denzitet.

03-18-95

(…)

O: Da stvarno, zapamtite talas se približava i kako se on primiče sve bliže, događa se i sve više neobičnih stvari, jedan od primjera su i znakovi u žitu.

http://www.cassiopaea.org/cass/cropcircle.htm

--------
još par linkova:

http://dudeman.net/siriusly/cc/gallery.shtml

http://cropcircleconnector.com/2004/august2004a.html


Poruku je menjao/la dragon - Utorak, 23.08.2011, 3:35 PM









Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 2 | 23.08.2011 , 3:31 PM

Bolje edituj post bez [img] biggrin Lakse za nas biggrin

A ne verujem u ovo...


Poruku je menjao/la Mortal - Utorak, 23.08.2011, 3:33 PM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









215
poruka na forumu
52 311



post # 3 | 23.08.2011 , 3:49 PM









Added (23 Avg 2011, 3:40 PM)
---------------------------------------------



Added (23 Avg 2011, 3:43 PM)
---------------------------------------------
da vidite jos kliknite ovde

Added (23 Avg 2011, 3:49 PM)
---------------------------------------------
Znakovi u žitu

Ljudi koji u ništa ne vjeruju bez dokaza, ateisti, imaju ‘znanstveni’ pogled na svijet i ono što znanost nije dokazala za njih ne postoji! Jedna knjiga p.n. Postoje li stvari koje ne postoje, dobro ilustrira ovaj pogled na svijet. U toj knjizi razotkrivaju se ili demistificiraju razne stvari i znanstveno tumače kao obmana i obična laž. Moram priznati, kad sam malo ozbiljnije pregledao tu knjigu shvatio sam da je autor za gotovo sve stvari koje je naveo u toj knjizi zapravo u pravu! Jer danas se razne stvari žele protumačiti na neki zagonetan način, da bi privuklo pažnju, zainteresiralo čitatelje i sl. Dakle, često se želi iz ničeg napraviti nešto ili se radi, kako se to kaže ‘od buhe slona’, u cilju naravno prodaje ‘fantastičnih misterija’. A to često kod ljudi ‘pali’ jer izaziva interes i dobro se prodaje. Dakle, ima i toga, slažem se s takvim argumentima, pogotovo onda kada znanstvenici neke od tih stvari razotkriju, te dokažu kao običnu prijevaru za naivni puk.

Sve to onda zbunjuje i dolazi do toga da se i one stvari koje su možda vrijedne i autentične trpa u isti koš, pa se kaže da je to sve neka iluzija, mašta i prijevara. Sve stvari se smatraju da su izmišljene u cilju prodaje nečeg i na kraju tu se onda sve svodi – na novac! Oni imaju takav stav da ljudi sve to izmišljaju prodaje svojih maštarija.

Takvi ljudi (skeptici) ne prihvaćaju ništa što se ne može znanstveno potvrditi i dokazati… a ima puno toga što je misteriozno i neprotumačivo, i svrstava se u sferu duhovnog, a duhovno se ne može izmjeriti instrumentima i potvrditi.

Ne kažem da je i na području duhovnog sve čisto. Sigurno i tu ima puno prijevara, laži i manipulacija, od strane raznih entiteta, ali kako to dokazati? Pa jasno je da su takve stvari ‘nedokazive’ nama poznatim načinima da bi se skeptici (ateisti) uopće uvjerili u postojanje duhovne sfere. Osim toga, čini mi se da čovjek treba imati u sebi ‘ono nešto’ što se ne može definirati i objasniti, da bi mogao biti osjetljiv na to područje. Inače, oni koji to nemaju, samo odmahuju rukom, smatrajući sve to nekim nebulozama, halucinacijama, iluzijama i sl.

Meni su takve stvari zanimljive, jer ‘dokazuju’ nešto za što i sam nisam naravno potpuno siguran, pa želim neku konkretnu potvrdu. Zato su mi zanimljivi krugovi ili znakovi u žitu, kao uostalom i većini ljudi, koji su za to čuli, jer se ne može jednostavno objasniti – otkud to i uopće zašto? Međutim, neki opet i za to tvrda da tu nema ničeg neobičnog. Da to rade neki ljudi, gaze žito i oblikuju ga nečim, te da ljudi mogu svašta napraviti u tehnološkom smislu, pa mogu onda raditi i takve stvari, koje nekom izgledaju neobično. Ali ja bih onda postavio pitanje: tko ih pravi i zašto? Ovaj odgovor nije baš tako uvjerljiv – da to “rade ljudi” i da je to lako napraviti. Neki su snimili video o tome kako se to radi, ali taj video baš dokazuje suprotno, da te znakove nije tako lako izraditi. To zahtijeva čitav tim ljudi. Treba najprije napraviti neki nacrt (projekt), pa treba to satima ili danima izrađivati. A sve to se naravno vidi i kome bi to onda bilo nešto misteriozno i zagonetno, da je to tako? Ne bi bilo entuzijasta koji to istražuju, noće na poljima, očekujući da se znakovi pojave. A kod onih autentičnih, to se događa ‘preko noći’, jer relativno brzo se pojavljuju.


A tih znakova u žitu ima puno i ja postavljam jednostavno pitanje: tko bi to radio i zašto? Samo iz zabave može se napraviti par takvih krugova odn. znakova u žitu, ali raditi ih sistematski iz godine u godinu, na raznim stranama svijeta… Tako da to baš i nije dovoljno jasno i prihvatljivo objašnjenje. Osim toga, pravi fenomen razlikuje se od onih ‘lažnih’, izrađenih ljudskom rukom. Oni koji se time bave (ja se time ne bavim, ali mi je samo zanimljiv taj fenomen i čitao sam malo o tome) kažu i to da se na tim mjestima može osjetiti neobična energija ili ‘zračenje’. A što je još zanimljivije, kažu da stabljike nisu slomljene, nego su samo savijene i kasnije se isprave i dalje rastu… Tako da čak nikakva šteta na usjevima nije počinjena. Dok, opet, kod onih koje ljudi izrađuju (kopirajući ‘one prave’) usjevi su izgaženi i praktički uništeni. To je još jedan, recimo tako dokaz ili potvrda, jer bi se inače ljudi protivili tome i ne bi dozvolili da im neko gazi usjeve i pravi štetu u polju… Opet ponavljam, postoje ljudi koji koji to proučavaju, kao neki entuzijasti tih znakova u žitu, pa prate njihov nastanak i kažu da se obično pojavljuju iznenada, preko noći ili samo za nekoliko sekundi ili minuta – što je također određeni dokaz – jer ljudi to ne bi mogli napraviti tako brzo.

Ja ovime ništa ne tvrdim i ne inzistiram na ničemu, nego razmatram ovu pojavu kao određeni fenomen koji postoji. Izgleda da bih i sam morao otići na takvo mjesto i to vidjeti da bih se uvjerio, ali kažem, nisam baš takav entuzijast, nego samo navodim to kao fenomen, koji neki (skeptici) negiraju, govoreći da je to sve ‘objašnjeno’, da tu nema ničeg neobičnog, da je to samo obična igra, laž i prijevara za naivne…

Dakle, može se prihvatiti i jedno i drugo mišljenje – meni je svejedno – ali opet, ako je tako kako se tvrdi – onda tu ima ipak nešto neobično – a ako je sve to izmišljeno – postavlja se pitanje zašto? Kome bi tako nešto bilo u interesu? Neki bi mogli ići tako daleko i reći da se tako stvara “turizam” i privlači ljude, da bi im se nešto prodalo… Pa može i tako – ali ipak – teško da je to samo to u pitanju…

Što takvi ‘krugovi’ dokazuju? Pa ništa posebno, nego samo to da postoje neobjašnjive i misteriozne stvari koje nas možda navode na misao da ovdje ‘nismo sami’, da je tu prisutno nešto neobično, što ne možemo objasniti. Jesu li to vanzemaljci ili je to neka vrsta energije, prirodni fenomen ili što već, ali ipak tako nešto nas malo pokreće i navodi na razmišljanje. Nekima je to dokaz da vanzemaljci postoje i da nas posjećuju… Ja ne bih išao tako daleko u svojim izjavama – ali da je misteriozno – to je nedvojbeno.

Evo npr. ilustracija toga iz 2009/2010 godine, iz čega se vidi koliko toga ima i kakvi su ti ‘krugovi’ tj. znakovi u žitu



Poruku je menjao/la dragon - Sreda, 24.08.2011, 3:10 AM











4290
poruka na forumu
228 2087



post # 4 | 31.08.2011 , 1:49 PM

Meni su ovo gluposti, ne verujem u to.








1005
poruka na forumu
49 230



post # 5 | 31.08.2011 , 2:42 PM

"Kljucne stvari su nekad u siframa"
Mozda nam neko salje poruke,ili mi saljemo nekom.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 6 | 01.09.2011 , 4:31 AM

Ja Vam samo mogu reci da mnogi od ovih crteza slice crtezima u pustinji Nazka u Peruu mislim da je....
Oni su vidljivi samo sa velike visine...
A njihova sustina,verovatno prevazilazi sposobnost naseg razumevanja... smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









389
poruka na forumu
28 101



post # 7 | 01.09.2011 , 4:51 AM

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wacko wacko wacko wacko wacko wacko wacko wacko

Samo Da Se Sredim,Nisam Ja Navucen:)









2963
poruka na forumu
797 10239



post # 8 | 24.02.2013 , 11:22 PM






:P







Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 9 | 25.02.2013 , 8:31 AM

Zasto ja sve imam trip da ima odredjena grupa umjetnika,koji se sprda,podje odrade ovo,i posle sjednu i gledaju na TV i dive se svom djelu :D I ono sprdnja "djivi ih kako su se primili na vanzemaljce" :)

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...







♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 10 | 03.03.2013 , 2:51 AM

ne mogu reci da ne vjerujem u ovo pored toliko slika i cinjenica.. :)

ne znam sve je moguce..

kao sto je neko vec rekao .. Salju nam poruke D

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 11 | 03.03.2013 , 3:02 PM

Ma ne vjerujem nista. I cao. lol

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










112
poruka na forumu
3 63



post # 12 | 09.01.2014 , 6:13 PM

Kakve gluposti covek jos nece izmisliti...



http://www.youtube.com/channel/UCdQSEbFho_nk2WIhtykP8jw










19
poruka na forumu
1 0



post # 13 | 11.01.2014 , 3:40 PM

Najviše verujem u Božićno žito. da donosi sreću i mir. :)






Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 14 | 01.02.2014 , 1:07 PM

Ovim neka se bave teoretičari i fizičari, ja u ovakve gluposti ne verujem   angry2

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."



Forum » Obrazovanje » Priroda i ekologija » Znakovi u zitu
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: