Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Neugodan zadah (Pitanja)
Neugodan zadah






219
poruka na forumu
57 643



post # 1 | 02.10.2012 , 5:52 PM

1. da li je moguce da pretjerano zvakanje zvakace gume uzrokuje neugodan zadah iz usta ? (paket orbita na dan)
2. da li je moguce da rana koja je nastala poslije vadjenja zuba uzrokuje neugodan zadah iz usta ?
3. sta uzrokuje neugodan zadah iz usta ako su svi zubi zdravi i ako se oralna higjena vodi 3 puta dnevno ?
4. da li je moguce ukloniti neugodan zadah upotrebom proizvoda za preciscavanje usne supljine kao sto su LISTERIN ?

tema je ozbiljna i molio bih sve koji nesto znaju da mi odgovore.. hvala



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










834
poruka na forumu
212 1454



post # 2 | 02.10.2012 , 5:58 PM

da probam pomoci..:
1.koliko znam ne
2.moguce je ,ali samo dok ne zaraste
3.los zadah moze da uzrokuje losije varenje zeluca
4.ja mislim da je moguce ali ipak ti je najbolje da se konsultujes sa zubarom nego sto trazis pomoc ovde. cao








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 3 | 02.10.2012 , 6:40 PM

Meni je zubar zabranio da zvacem bilo koje zvake!
Ako su bas svi zubi zdravi, onda obrati paznju kad peres zube da iscetkas i desne i jezik, nije dovoljno samo zube.
Bas kao sto Vuk napisa najbolje ti je da se posavetujes sa zubarom.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Smiley
654
poruka na forumu
586 3137



post # 4 | 02.10.2012 , 7:17 PM

1. Moze,jer zvakanjem zvake naprezes zlezde i lucis mnogo pjuvacke itd....
2. Naravno da je moguce....
3. Pa pored toga sto su ti zubi zdravi i vodis higijenu usta,nije dovoljno... Npr mozes imati "HERNIJU" na zeludcu,to je izraslina na zeludcu gde ti se skuplja kiselina,ako imas "zgaravicu" i da te boli u predelu dijafragme,lijeva strana tela itd. Trebalo bi samo da povedes racuna o hrani koju unosis jer leka za to nema ... (Da se ne prepadas vjerovatno svaki drugi covek ima to,samo je kod nekoga izrazenija kod nekoga nije) + dodas tvoje konzumiranje zvaka ihaa :)
4. Moguce je da uklonis ali ne trajno... Svi ti preparati ti samo odredjeno vreme uklanjaju neprijatan zadah ...

Nismo se tražili, samo smo se našli... A sada tako nađeni kao da se opet tražimo. Možda je to smisao ljubavi, ta lepota neizvesnosti... Čekanje na nedočekano, nadati se u beznađu, grliti se bez zagrljaja, ljubiti se bez poljubaca, prožimati se u mislima... I spoznaja da smo tu negde. Tako blizu a tako daleko...









896
poruka na forumu
89 981



post # 5 | 19.10.2012 , 2:23 PM

Pa svi znamo da u ustima ima puno bakterija,kako losih tako i dobrih....tako da je tu u pitanju to a i hrana takodje jer koliko kog da peres zube ne dospes do nekih mesta izmedju zuba.....tako da je to prirodno :D
Ovo sam cuo na tv-u :D :p






Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 6 | 19.10.2012 , 5:22 PM

sto vise peres vise smrdi XD ahahahha (salim se)

ma sve to zavisi kakvu cetkicu koristis,koju pastu za zube,sta jedes,kako ti rade pljuvacne zlezde........

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 7 | 20.10.2012 , 3:43 PM

Quote (demonlog)
1. da li je moguce da pretjerano zvakanje zvakace gume uzrokuje neugodan zadah iz usta ? (paket orbita na dan)

Mislim da ne,ali žvakanje žvaka baš i nije zdravo.

Quote (demonlog)
2. da li je moguce da rana koja je nastala poslije vadjenja zuba uzrokuje neugodan zadah iz usta ?

Da.. Ali samo neko vrijeme. Bar tako mislim. Dok ne zaraste.

Quote (demonlog)
3. sta uzrokuje neugodan zadah iz usta ako su svi zubi zdravi i ako se oralna higjena vodi 3 puta dnevno ?

XAVI_PG je objasnio već.

Quote (demonlog)
4. da li je moguce ukloniti neugodan zadah upotrebom proizvoda za preciscavanje usne supljine kao sto su LISTERIN ?

Da,ali privremeno.

Nisam baš toliko upućena u to sve. I najbolje je pitati stomatologa o tome. :)






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 8 | 20.10.2012 , 11:36 PM

Quote (demonlog)
1. da li je moguce da pretjerano zvakanje zvakace gume uzrokuje neugodan zadah iz usta ? (paket orbita na dan)
2. da li je moguce da rana koja je nastala poslije vadjenja zuba uzrokuje neugodan zadah iz usta ?
3. sta uzrokuje neugodan zadah iz usta ako su svi zubi zdravi i ako se oralna higjena vodi 3 puta dnevno ?
4. da li je moguce ukloniti neugodan zadah upotrebom proizvoda za preciscavanje usne supljine kao sto su LISTERIN ?


Ništa ne valja u preteranim količinama pa ni to... Po meni zvaka ne može da zameni četkicu za zube, tako da ona samo na kratko može da ukloni neprijatan zadah.
Za ranu ne znam, ali znam da pokvaren zub može itekako.
Kao što su ti već rekli, može biti prouzrokovana lošim varenjem, čak kažu da smrad ne nastaje u ustima, već u zeludcu, i da se neprijatni mirisi nakupljaju na jeziku, a ne na zubima, na zubima ostaju samo ostaci hrane.. i ne preporučuje se stalno pranje zuba, ujutru i pre spavanja je dovoljno, jer stalnim pranjem zuba se ostećuje gledj, što dovodi do toga da se zub brže kvari, i tako smo opet na početku.
Tečnost za ispiranje je po meni isto kao i kad uzmemo zvaku, samo trenutno deluje.
Ono što treba isto da znaš da treba piti što više tečnosti, jer kad su suva usta onda se isto oseća neprijatan zadah.

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''




Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Neugodan zadah (Pitanja)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: