Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Krpelj
Krpelj






1005
poruka na forumu
49 230



post # 1 | 03.06.2013 , 3:52 AM

Naime, ljudi, malopre sam primetio da mi se zakacio krpelj. Krenem ja da ga vadim (inace ovo je prvi put da mi se zakacio krpelj) i posle nekog vremena se iznerviram i onom pincetom nasrnem na njega. I slucajno ga iskidam pola. Rekoh sebi sta sad, samo cu ovo da povadim iz koze i onda ok. I povadim ja to sto je ostalo ali ne bas sve. U kozi mi je ostala mala tackica koju nmg nikako da izvadim. Ako ima nekog ko se razume, neka mi kaze nije li mzda opasno to.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









136
poruka na forumu
1 133



post # 2 | 03.06.2013 , 9:44 AM

Trebao si oko krpelja okretati u pogrešnom smjero od kazaljke na satu i on bi sam ispao ili otići u bolnicu da ti oni izvade krpelja :)











1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 3 | 03.06.2013 , 11:51 AM

Trebao si natopiti vatu rakijom i staviti tu vatu na krpelja,da bi ga opio. Pa onda pincetom da ga vadis..
A sad s bzirom da ti je nesto ostalo u kozi, bolje podji do doktora.









Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 4 | 03.06.2013 , 1:27 PM

Ako ostane "glava krpelja" u tkivu moze dovesti do velike infekcije pa cak do izazivanja zaraznih bolesti ciji su prenosioci krpelji.Savetujem ti da sto pre posetis doktora opste prakse/hirurga i da ti hiruski to izvade da ne bi doslo do ozbiljnih komplikavija.Javi sta si uradila . :)

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 5 | 03.06.2013 , 2:16 PM

Uprkos tome sto se sve vise ljudi ubedjuju da je internet centar zivota, zdravstveni problemi se resavaju kod doktora. Niko ovde ne spominje ako se krpelj ukloni pogresno moze doci do trovanja i smrti ( znam za coveka koji je tako umro )..

Ovaj otvara temu za kozicu, drugi za prelom, treci za neku bolestinu i nikom ni u ludilu ne pada na pamet da idu kod doktora, mnogo je pametnje da ih savetuju stranci prosecne starosti 14-20 god posto oni znaju mnogo bolje od doktora samoubistvo

Znaci nije ovo neko pametovanje ili kurce*e itd ovo su ozbiljne stvari koje mogu da dovedu do ozbiljnih problema a trazenje saveta po forumima a ne kod doktora itd moze da idu na stetu i tebi i ostalima, za zdravstvene probleme ides kod doktora..

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 6 | 03.06.2013 , 2:33 PM

Doktor i nista drugo...









1005
poruka na forumu
49 230



post # 7 | 03.06.2013 , 4:14 PM

Evo otiso danas do doktora. Tamo cekao 2 sata u prepunoj cekaonici a kad doso red na mene ko za baksuza otisli na pauzu.  Posle toga sam cekao jos neko vreme i doktorka me primila. Ispricam ja njoj sve i ona kaze da odem na interventnu da pokusa doktorka da izvadi a ako ne moze onda ce da mi da uput za hirursko. Odem ja kod doktorke i ona mi posle 10 minuta popovanja izvadi taj deo sto mi ostao. Plus sam dobio neke tablete da pijem i uput za kod epidemiologa (gde uopste i ne planiram da idem) jer ako me strefi lajmska prepoznacu simptone. 

Quote (Barcelona♥)
Trebao si oko krpelja okretati u pogrešnom smjero od kazaljke na satu i on bi sam ispao ili otići u bolnicu da ti oni izvade krpelja

Ma okreto sam ga pola sata i nece pa nece, a bio neki ogroman u pm.  djavo

Quote (Barca1899)
Trebao si natopiti vatu rakijom i staviti tu vatu na krpelja,da bi ga opio. Pa onda pincetom da ga vadis.. A sad s bzirom da ti je nesto ostalo u kozi, bolje podji do doktora.

U tom slucaju bih rizikovao da svoju kiselinu ispusti u mene sto bi, u slucaju da je zarazen, dovelo do lajmske bolesti. :D :D

Quote (boki1997)
Javi sta si uradila .

uzid wtf? valjda uradio :P :P

Quote (Davor)
prkos tome sto se sve vise ljudi ubedjuju da je internet centar zivota, zdravstveni problemi se resavaju kod doktora. Niko ovde ne spominje ako se krpelj ukloni pogresno moze doci do trovanja i smrti ( znam za coveka koji je tako umro ).. Ovaj otvara temu za kozicu, drugi za prelom, treci za neku bolestinu i nikom ni u ludilu ne pada na pamet da idu kod doktora, mnogo je pametnje da ih savetuju stranci prosecne starosti 14-20 god posto oni znaju mnogo bolje od doktora

Znaci nije ovo neko pametovanje ili kurce*e itd ovo su ozbiljne stvari koje mogu da dovedu do ozbiljnih problema a trazenje saveta po forumima a ne kod doktora itd moze da idu na stetu i tebi i ostalima, za zdravstvene probleme ides kod doktora..


Ma daj ono, skroz si pogresno shvatio sve. Ovo je forum i otprilike forumi sluze da se ljudi lepo ispricaju i podele iskustva sa nekim. Naravno da sam planirao jos sinoc da odem kod lekara ali pokrecuci ovu temu ja sam mogucio drugim ljudima da kazu svoja iskustva sa ovim (ako ih imaju) i da tako te price, koje nekad mogu biti i smesne, podele sa ostalim forumasima. Nastavljajuci dalje konverzaciju malo bih se i "zblizio" i upoznao s njima sto je i cilj foruma. Jer stvar je u deljenju iskustva, da recimo ucis na tudjim greskama ali takodje i da neko uci na tvojim.

Pozdrav svima i hvala na odgovorima, eto resio sam problem ;)
Mogu admini da zakljucaju temu ako hoce a takodje je mogu i ostaviti pa ako neko nabasa kroz nekoliko meseci sa istim problemom, videce moje iskustvo sa krpeljima.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc







Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 8 | 03.06.2013 , 5:41 PM

Quote (jaobrate)
wtf? valjda uradio :P :P
Ma isto je to :D ,kazes da si dobio uput za epidemiologa i ti neces da ides tamo  uzid ...znas li ti covece kakve to probleme moze da izazove i nakon vadjenja.Moja preporuka ti je da odes i tamo i zavrsis ovo do kraja.Ali tvoja odluka ne radis radi nas nego radi sebe :)

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 9 | 03.06.2013 , 7:21 PM

Ja sam danas svog mačka zaštitila od krpelja i buha. :D

Inače nikada nisam imala krpelja. Jednostavno na moju kožu ne želi. 
Sjećam se priče da se stavlja rakija,okreće u suptornom smijeru,ali,iskreno,meni se gadi uopšte pipkati to. :)






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 10 | 03.06.2013 , 8:19 PM

To zna da bude opasno, prenose lajmsku bolest  :cao:Inace ove godine su se pojavili ogromni krpelji, pre neki dan seta mi nesto na ruci ja mislim muva kad ono krpelj ogroman,kao spajder brrr gadno . Izbegavajte sedenje na travi!

ED0 5










1005
poruka na forumu
49 230



post # 11 | 08.06.2013 , 9:32 PM

@boki1997 ma znam to da prenosi lajmsku bolest ali oni to za epidemiologa daju svakome ko izvadi krpelja u Domu zdravlja zbog toga sto po zakonu moraju a i da bi zastitili sebe. Recimo da se, ne daj boze, desi nesto pacijentu onda bi lekar mogao da nadrlja sto ga nije uputio kod strucnjaka. Ovako ako pacijent dobije uput a nece da ide a desi mu se nesto lekar ne bi bio kriv jer ne moze on da ga veze pa da ga vodi. Inace, da, pojavili su se ogromni ove godine, i ovaj sto sam ga vadio je bio OGROMAN.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc







Ako imas cilj,nacices i put...
762
poruka na forumu
1386 7080



post # 12 | 08.06.2013 , 10:13 PM

jaobrate, Ali zasto ti je tesko da odes kod epidemiologa..??  Zar ne bi zeleo da znas da ti je zdravlje ok??  Ne razumem..

Život je ono što ti se dešava, dok ti praviš planove za život...








Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 13 | 08.06.2013 , 10:27 PM

Eto ivana je objasnila :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 14 | 08.06.2013 , 10:49 PM

jaobrate,  Ukratko da ti kazem da sam ja pokupio 23 krpelja dok sam radio sezonski na kupljenju sljiva. 
 6 sati su mi vadili krpelje, posle tog analiza krvi sam bio pun otrova i jos 4 meseca sam pio tablete i primao inekcije. Ti lepo sedi kuci jer si najpametniji i neces da ides kod epidemiologa, pa kad dobijes Parkinsonovu ili Alchajmerovu bolest i sifilis bices pametan jos vise.

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.







Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 15 | 25.07.2013 , 4:31 AM

Quote (Psychooo)
i sifilis bices pametan jos vise.
Sifilis zbog krpelja  vutra

ED0 5










792
poruka na forumu
53 326



post # 16 | 06.10.2013 , 4:57 PM

Ne razumem se bas u to ali trebas suprotno od kazaljke na satu.Mojoj sestri se zakacio na zadnjicu kad je bila mala.I lako je ispao nista strasno





Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Krpelj
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: