Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Tradicionalna medicina (babski lekovi (narodna medicina))
Tradicionalna medicina




Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 1 | 16.10.2011 , 8:32 PM

mislim da svi znaju sta je tracionalna medicina, ali ako neko ne zna, to je ono sto mi nazivamo babski lekovi... ako neko zna neki tradicionalni lek (prirodan) neka napise mozda nekome bude od pomoci... evo ja znam dva proverena...

LEK ZA ESERIHIJU KOLI

50g meda, 50g maslaca, 50g kleke (plod)

kleka se isitni u drvenom avanu, zatim se u tegli pomesaju med, maslac i kleka, dok se sve ne sjedini... svaki dan uzimati na prazan zeludac po kasicicu (kasica mora da bude drvena ili plasticna) i tako dok se ne pojede sve... (jedno mesec dana) ima ruzan ukus, ali zato se bolest vise ne vraca... preporucuje se radi prevencije da se jos jednom ponovi...

LEK ZA GASTRITIS

pola glavice kupusa se izrenda i ostavi se da prenoci... ujutru se iscedi sok iz kupusa (dobije se oko pola soljice) i popije se na prazan zeludac... i tako raditi 40dana...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 2 | 19.10.2011 , 2:31 PM

Ja verujem u ''bapske lekove'' smile
Verujem da bilje leči sve jer se koristi od kad je sveta i veka. A od biljaka se i prave lekovi.
Volim da pijem čajeve, uglavnom se njima lečim. smile

Ovo sam ja pila kada sam imala problem sa bronhitisom:

Akutni bronhitis: Pomešati po kašiku sitno iseckanog šipka (on je najbolji, uništava viruse prehlade i gripa), pupoljaka bora i lista i cveta plućnjaka, pa sve preliti sa 7 dl ključale vode. Ostaviti da odstoji poklopljeno 2 sata, procediti i piti u toku dana. Piti 10 dana.

Bronhijalna astma: Nakon svakog obroka piti po 2 dl čaja od šipka. Preliti 3 kašike iseckanih plodova šipka sa 7 dl ključale vode i ostaviti da odstoji poklopljeno 90 minuta. Procediti i možete i zasladiti po želji.

Sve ove biljke možete naći u Zdravoj hrani. I nije skupo. (Npr. 50gr. šipurka je 20 dinara, 50 gr. zelenog čaja 20, troskot 15 dinara, kleka 25 dinara i td.)








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 19.10.2011 , 2:34 PM

Quote (MarijanaBK1)
LEK ZA ESERIHIJU KOLI

Moze i uz pomoc cajeva da se leci. smile

Ko si ti?









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 4 | 19.10.2011 , 2:36 PM

Quote (DxD)
Moze i uz pomoc cajeva da se leci

Da, naravno. smile






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 5 | 19.10.2011 , 8:43 PM

Quote (DxD)
Moze i uz pomoc cajeva da se leci.


moze ali posle ovog gore leka se vise ne vraca.. moja tetka je imala na milione, i godinu dana se lecila lekovima, i nista, kad je moja mama cula za ovo, rekla tetki, ona probala, i posle mesec dana ni traga od bolesti...

ja vise volim ovu medicinu, jer je sve na biljnoj bazi i ne moze da skodi.. samo sto nijedan doktor nece da ti kaze nesto prirodno negoo samo te nakljuka lekovima...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 6 | 23.10.2011 , 1:29 AM

Sve pohvale za temu!
moja nana je pravila jedan lek za grip. Odlican je, i odlicno i uspesno pomaze, prehlada, grip, kasalj, kijanje, alergija na polen, grinje... kao rukom odneseno!
znam da se pola litra piva prokuva za medom i jos nekim sastojcima , nzm. kojim bas cu je pitati i napisati recept! mng. je dobar lek ja ga pio, i totalno pomaze!









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 7 | 23.10.2011 , 1:38 PM

MolderFBI, hvala i nabavi recept sto pre, vidis da je sezona gripa... biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1005
poruka na forumu
49 230



post # 8 | 23.10.2011 , 2:52 PM

Jedanput su mi,po licu,izasli neki plikovi i nikako da se povuku.Kad sam video da nema leka,otiso sam do jedne babe koja mi je,raznim travama i bajanjem,pomogla.
Da neki ljudi stvarno umeju to sa travama i bajanjem,nije mit,ali ima i dosta varalica.

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 9 | 23.10.2011 , 3:11 PM

MolderFBI Ajde ljubim te pitaj babu što pre. biggrin Ja imam alergiju na grinje, ne znam više šta da radim, poludeću! angry






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 10 | 01.04.2013 , 11:33 PM

Da, primjenjujem mnoge metode.. :) i pomazu.. :D

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 11 | 30.04.2013 , 6:00 PM

Rakija-narodni ljek za sve :D

Be my love?



Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Tradicionalna medicina (babski lekovi (narodna medicina))
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: