Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Ginekoloski pregled
Ginekoloski pregled






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 01.11.2011 , 2:09 AM

Da li je neka devojka radila Papanikolau test i Kolposkopiu, interesuje me da li boli?

Imam upalu jajnika i moram kod lekara pa me to zanima, mnogo, jer ja se bas plasim lekara.











372
poruka na forumu
60 249



post # 2 | 01.11.2011 , 2:11 AM

ja sam radila....iskreno nije nista strasno...za papu nisam nista ni osetila,a ovaj drugi iso ne boli samo malo neugodan osecaj... :)

Ne znas ti ko sam ja, ja sam lutko mafija









904
poruka na forumu
96 378



post # 3 | 01.11.2011 , 2:24 AM

Quote (beautifulwomen)
ja sam radila....iskreno nije nista strasno...za papu nisam nista ni osetila,a ovaj drugi iso ne boli samo malo neugodan osecaj...


Ja sam videla na netu i deluje uzasno. ko zna sta sam i gledala. Pitala sam tetku ona kaze da se za Papanikolau uzima bris, a za Kolposkopiju se isto kao koristi neki stapic kojim premazuje grlic materice kako bih doktorka proverila da li ima ranica. Ja imam slab imunitet, sta sve nisam pila, nevredi nista. Zato me sve sto me snadje udari u stomak. vec sam pisala na forumu za carobno testo kod upale janika, neredovne menstruacije i bola u stomaku, ali ovaj put mi nije pomoglo, zato mi se svasta vrzma po glavi jer iskreno bojim se da nemam neku cistu, a koliko sam cula one se operisu.











372
poruka na forumu
60 249



post # 4 | 01.11.2011 , 2:30 AM

da,oba su kao brisevi...i nisu uopste odvratni....kao sto rekoh,malo neugodan osecaj,ali to je nomalno....idi sto pre uradi,posto se za papanikolau ceka i do mesec dana za rezultat....nemoj da se opterecujes,sigurno nije nista strasno....ne mora da znaci da se ciste opeirsu...moja drugarica je pila neke lekove od kojih joj je nestala....sto se onog magicnog testa tice,meni je mnogo pomoglo....hvala ti milion puta....ubacicu koment i tamo.... :)

Ne znas ti ko sam ja, ja sam lutko mafija









904
poruka na forumu
96 378



post # 5 | 01.11.2011 , 2:38 AM

Quote (beautifulwomen)
da,oba su kao brisevi...i nisu uopste odvratni....kao sto rekoh,malo neugodan osecaj,ali to je nomalno....idi sto pre uradi,posto se za papanikolau ceka i do mesec dana za rezultat....nemoj da se opterecujes,sigurno nije nista strasno....ne mora da znaci da se ciste opeirsu...moja drugarica je pila neke lekove od kojih joj je nestala....sto se onog magicnog testa tice,meni je mnogo pomoglo....hvala ti milion puta....ubacicu koment i tamo....


Ja ga stavljam veceras, napravila sam ga. I sutra naravno. Ali, ja sam se mnogo sekirala kad sam ostala bez bake, otisla mi dusa s njom, sad me sve to stize, nasla sam dve dobre klinike poznate po uspesnom lecenju steriliteta, valjda necu biti zamorce da prozivljavam pakao s lekarima. A za to cekanje od mesec dana, ja nisam sigurna jer, iskreno nemam pojma, valjda ce biti pre rezultati jer ovo su ove privatne klinike. kod drzavnog neidem, drugaricu su mi na Institutu za majku i dete zarazili kondilomima.









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 6 | 01.11.2011 , 2:40 AM

Quote (sandra1000)
Ja sam videla na netu i deluje uzasno. ko zna sta sam i gledala. Pitala sam tetku ona kaze da se za Papanikolau uzima bris, a za Kolposkopiju se isto kao koristi neki stapic kojim premazuje grlic materice kako bih doktorka proverila da li ima ranica. Ja imam slab imunitet, sta sve nisam pila, nevredi nista. Zato me sve sto me snadje udari u stomak. vec sam pisala na forumu za carobno testo kod upale janika, neredovne menstruacije i bola u stomaku, ali ovaj put mi nije pomoglo, zato mi se svasta vrzma po glavi jer iskreno bojim se da nemam neku cistu, a koliko sam cula one se operisu.


mila, na netu postavljaju svakakve gluposti, pa ti je moj savet da to i ne gledas...ttako su i meni svi vikali kad sam trebala da idem da gutam sondu, a pregled uopste nije strasan, cak ja bi radije opet gutala nju nego isla kod zubara... nemoj nicega da se plasis, nije pregled nista strasan, stisni zube, obavi to i onda ce sve da bude ok. znaces na cemu si, bolje spreciti nego leciti... sto duze cekas to je gore... moja tetka je operisala ciste, ali sta i kako ne znam tacno detalje.. i znam da je malo bila u bolnici... sve zavisi koaj je cista, imaju neke koje nisu toliko stetne i hoce ta puknu tokom porodjaja i posle nema problema sa tim...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










904
poruka na forumu
96 378



post # 7 | 01.11.2011 , 2:56 AM

Quote (MarijanaBK1)
mila, na netu postavljaju svakakve gluposti, pa ti je moj savet da to i ne gledas...ttako su i meni svi vikali kad sam trebala da idem da gutam sondu, a pregled uopste nije strasan, cak ja bi radije opet gutala nju nego isla kod zubara... nemoj nicega da se plasis, nije pregled nista strasan, stisni zube, obavi to i onda ce sve da bude ok. znaces na cemu si, bolje spreciti nego leciti... sto duze cekas to je gore... moja tetka je operisala ciste, ali sta i kako ne znam tacno detalje.. i znam da je malo bila u bolnici... sve zavisi koaj je cista, imaju neke koje nisu toliko stetne i hoce ta puknu tokom porodjaja i posle nema problema sa tim...


Cula sam za to. Ma idem cim mi prodje, pa cu da javim sta i kako je proslo. Ne zelim da me za 20-30 godina neko pita sto nemam dece, a ja da kazem "pa zato sto sam se bojala da odem kod lekara" pusti me takvih prica. ja sam mnogo vece bolove dozivela pa sam ziva.












4290
poruka na forumu
228 2087



post # 8 | 08.11.2011 , 8:48 PM

Nisam radila ali sam čula da nije ništa strašno.
Ja imam upalu jajnika, juče sam izašla iz bolnice. :(
Nisu mi to radili, bar meni nije bilo potrebno.
Ali treba uraditi.








275
poruka na forumu
86 399



post # 9 | 09.11.2011 , 7:33 PM

nista strasno uzmu ti briseve i to ti je to,nista ne boli samo malo neugodan osjecaj :D

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









127
poruka na forumu
691 7270



post # 10 | 15.11.2011 , 11:30 AM

nista strasno,malo neprijatno,i hladi ona kasika,i nemoj da budes stegnuta nego se opusti bice ti lakse, ma preziveces ti to.mi zene smo jake, nemoze nam niko nista!! :D ;)


Poruku je menjao/la ddavor - Utorak, 15.11.2011, 11:35 AM











577
poruka na forumu
548 3795



post # 11 | 28.10.2012 , 9:59 PM

Papanikolau test, je jednostavna i bezbolna metoda ispitivanja ćelija u uzetom materijalu, sa prednje i zadnje usne i kanala grlića materice. Od uzetog uzorka se pravi citološki razmaz koji se fiksira na mikroskopskoj pločici i boji po metodi Papanikolau. Posle bojenja vrši se mikroskopska analiza morfološkimh osobina ćelija u toku koje se mogu otkriti znaci zapaljenja grlića, uzročnici infekcije, dobroćudne i zloćudne ćelije i druge patohistološke promene.
Papanikolau test je metoda dopunskog ispitivanja u okviru ginekološkog pregleda koja ima za cilj rano otkrivanje prekanceroznih i kanceroznih promena ćelija grlića materice, koje prethode karcinomu.Jedno vrijeme sam radila na ginekologiji pripravnički , i mogu da ti kažem da ništa nije bolno bar ne po reakcijama pacijentica koje sam ja nadgledala.što se tiče kolposkopije ,kolposkopija predstavlja pregled grlića materice i dela vagine. To je pomoćna dijagnostička metoda, koja ima za cilj određivanje rasporeda abnormalnog skvamoznog epitela i preciziranje djelova iz kojih se može uzeti tkivo za biopsiju. Neposredno prije same intervencije, žena isprazni mokraćnu bešiku, a tokom pregleda ona se nalazi u ginekološkom položaju na odgovarajućem stolu. Ljekar koji vrši pregled sjedi ispred ginekološkog stola, kao i za svaku drugu intervenciju. Prvo se plasira i fiksira spekulum, a porcija koja se posmatra se prebriše suvim sterilnim tupferom gaze i potom tupferom natopljenim u 3% rastvor sirćetne kiseline.
Sastavni dio kolposkopskog pregleda je i Šilerova jodna proba, koja se sastoji u premazivanju površine posmatrane porcije Lugolovim rastvorom pomoću dugačkog štapića. Jodom iz Lugolovog rastvora se zdrav epitel oboji tamno mrko, dok patološki promijenjen pločasti epitel i zdrav cilindrični epitel ostaju svijetli. Jod pozitivna proba znači da je pločasti epitel zdrav, odnosno da na tom mjestu vjerovatno nema karcinoma. Jod negativna proba znači da je epitel ostao svijetle boje i da je sumnjiv, između ostalog na karcinom. Kad kolposkopija pokaže prisustvo sumnjivog epitela, obavezno se vrši ciljana biopsija.

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









896
poruka na forumu
89 981



post # 12 | 28.10.2012 , 10:57 PM

Jaoooo....mislim da vam je tesko ako je ginekolog musko.xexexexe :D :D :D :D Uglavnom znam da trebate ici bar jednom godisnje na preglede yes yes








334
poruka na forumu
69 766



post # 13 | 28.10.2012 , 10:59 PM

Nisam Ginekolog Al Bih Rado Pogledao :D yes brows brows brows brows brows brows djavo








10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 14 | 22.03.2013 , 11:51 PM

Ma ne boli. Ali naravno da osecas dok ti to radi...
I nemojte da se igrate sa tim upalama. Moja drugarica ima taj problem i evo nije dobila od decembra. A imala je odnos ovog meseca... i dalje nije dobila... i uopste sad ne zna da li je trudna ili ne jer joj decko ne moze sa zastitom... O.o a test ne sme da uradi... ja joj kazem pogledacu rezultat pa ces videti po mojoj reakciji, kaze ona isto joj to... i sad zivi evo vec nekoliko dana u neznanju... a decko je na svaki sat zove da pita da li je dobila... eto sad... jos ona mu kaze - pa kad ti smeta kondom, sta da ti kazem, posle je*anja, nema kajanja... :D

Quote (Max_Peric)
Jaoooo....mislim da vam je tesko ako je ginekolog musko.xexexexe

Meni nije. Cak sta vise, volela bih da imam muskog ginekologa. Oni su nezniji 100x od zena po tom pitanju.

Quote (klipsy)
Nisam Ginekolog Al Bih Rado Pogledao

uzid








375
poruka na forumu
43 188



post # 15 | 30.03.2013 , 10:37 AM

Ne boli nista samo je neugodan secaj ali to traje par sekundi,nije nista strasno... mada dosta zavisi i od lekara

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.




Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Ginekoloski pregled
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: