Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Trgovina ljudskim organima
Trgovina ljudskim organima






1520
poruka na forumu
180 1265



post # 1 | 02.02.2012 , 8:37 PM

Svakodnevno "kopam" po oglasima u potrazi za poslom i vidjam oglase raznoraznih priroda, ali kada sam video nekoliko oglasa, ostao sam bez texta... A verujem da cete i vi...

Prodajem bunreg,cena dogovor jer mi je hitno potreban novac.Imam 25 g,niko iz porodice nije bolovo niti imao problema.Ili ako neko ima savet na koji nacin bih mogo to da uradim neka mi javi.brankovicmarko@yahoo.co.uk +381638172422

I ja bi ljudi prodao bubreg...Placem dok ovo pisem , al dosta mi je vise svega , i ja imam sina od godinu i ne radim nigdje , citav zivot se borim a tapkam u mjestu... Nemam mlijeko i pelene da kupim djetu...Satrao sam se trazeci poso , NEMA NIGDJE !!!
Zivim sa roditeljima koji imaju jos cetvero na grbaci pored mene , stid me rec ocu de da kupim mlijeko i pelene , zena i ja se volimo ko niko nikad , al neimastinja nas svadja... Sve ode u tacku ...PRODAT CU BUBREG I SREDIT SVOJ ZIVOT...Cjena je 30 000€ mozemo se i dogovorit...Imam 26g zdrav 100%
Nikad nisam pio , zapalim nekad cigaru A+ (A pozitivna sam krvna grupa) ako ima neko zainteresovan neka se javi na broj 066 534 163 ili na e mail montoja_85@hotmail.com
Ljudi nemojte se javljat ako me mislite zezat , jer mi nije do toga , stvarno mi je tesko , nije mi do zezanja... Samo ozbiljni molim vas

PRODAO BI BUBREG BEZ RAZMILJANJA AKO NEKOME TREBA A TREBA NEKOM SIGURNO...IMAM 35g KRVNE GRUPE B+ I POTPUNO SDRAV 0631134234-ZORAN...RAZMISLJAO SAM JA RANIJE I DA GA POKLONIM NEKOME ALI SADA KADA UZNEM DVOGODISNJEG SINA U NARUCJE I PROSETAM ULICOM A ON VIDI PRODAVNICU I KAZE TATO KUPI MI BONE A JA NEMAM IAKO SAM STALNO SAPOSLEN U RUDNIKU GDE KAZU IMAMO DOBRE PLATE...BOLI TO PUNO VISE NEGO STO BI ZIVEO SA JEDNIM BUBREGOM...ZORAN...HVALA 0631134234...

Sve vise razmisljam o tome. Da ga prodam, pa sta bude. Ovako vise ne ide. Kao u sobi 3x3 bez prozora. Goli zidovi i mrak! Udaram. Iznova i iznova. Dokle? Razmisljam o prodaji..

Ja sam moj prodao sa 24 godine i dobio 70.000 kupio stan i kola i sada radim u jednoj bolnici kao med teh.nije nista strasno samo ako si resio moras nakon toga alkohol NIKADA pusebje smanji i zdarv zivot mislim ipak moras da ga cuvas tj ovaj jeqan da ne zaglavis na dijalizi.Pozz


Znaci, najezio sam se... :( Dokle smo mi dogurali, na sta je spalo stanovnisto Srbije... Pogledajte samo godista ovih ljudi. Ovo je samo par oglasa, koje sam nasao, a ima ih koliko hocete... Pitam se da li i mene to uskoro ceka... Ko je odgovoran za ovu "pojavu"? A, jos da bude bizarnije, onaj ko proda svoj organ kako bi sebi obezbedio krov nad glavo, svom detetu, porodici, kako bi obezbedio sebi egzistenciju moze jos i da zabrsi u zatvoru, jer prodajuci SVOJE organe, cini krivicno delo! Wtf?!

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 2 | 03.02.2012 , 2:28 PM

Bobby kriva je vlast u drzavama, koji su rasprodali sve drzavne firme, i vecina firmi je privatizovano i narod nema gde da radi, i da zaradi sebi za normalan zivot.
Na ulicama je vaznije da se svi mrzimo, da govorimo jedni drugima pogrdne reci, a vrlo cesta pojava je ona da se nacionalizam uvukao balavcima koji imaju po 15, 16, pa i 14 godina bukvalno se nisu ni rodili kada je bilo rada, a kamoli da su ucestvovali u istom. Mrznja je jedini faktor, koji nikom ne pomaze.

Umesto da se kuca od vrata do vrata, a ne sedi kuci u potrazi za poslom svi misle da je lakse prodati organ, nego da se ''kao'' sramoti tako sto ce pitati za posao.
Bizarno je to sto, je veci postotak nezaposlenih nego zaposlenih u drzavama, a to je sve kriva vlast.

Kod nas npr. dok sam zivela u tzv. Republici Srpskoj, koja je bolesna ideja dva mozga, i jos bolesnija da tu treba da zivi samo jedan narod, posao pretezno imaju ljudi pravoslavne veroispovesti. A meni se to gadi. I zato je narod i gladan.
Bitno je da je Dodik sebi obezbedio i za pra pra pra pra pra pra pra unucad a to sto mu prvi komsija gladan to je manje bitno.

Svidja mi se grad Brcko, gde su mi se svideli oglasi koji idu ovako:
Firma sad ne znam ime trazi radnike tog i tog profila pa navodi koliko:
- 3 radnika pravoslavne vere,
- 3 radnika katolicke vere,
- 3 radnika islamske vere.

E ti ljudi gledaju buducnost, kako zajednickog zivota, tako i posla, tako i napretka. Ne moze se ziveti sam za sebe.

Za sve te pojave koje si gore naveo je glavni krivac politika u zemljama.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










1520
poruka na forumu
180 1265



post # 3 | 03.02.2012 , 7:01 PM

Quote (Leksi)
Za sve te pojave koje si gore naveo je glavni krivac politika u zemljama.


Apsolutno se slazem sa tvojom konstatacijom.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 4 | 04.02.2012 , 1:35 PM

Ma stvarno strašno, ali muka ljude naterala, šta da rade. :(








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 5 | 11.03.2012 , 9:49 PM

Ja sam iznad prikazao slucaj kada osoba svojevoljno prodaje sopstvene organe.

A, sta je sa trgovinom ljudskim organima kao kriminalom?


Mislim da ta vrsta kriminala raste sve vise i vise, a iza toga stoje lekari i neko tu "namice" zescu lovu, a neko biva zivotno ugrozen. Mislim da se na patologijama svasta radi. Narocito kada su komatozni pacijenti u pitanju, vrse se malverzacije tog tipa.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 6 | 11.03.2012 , 9:59 PM

Quote (Bobby88)
A, sta je sa trgovinom ljudskim organima kao kriminalom?

E što se toga tiče, kao što sam rekla i u temi Trgovina ljudima, nikada se neće iskoreniti.
Jer, BOGATI ne biraju sredstva da dođu do željenog organa.
A kriminalne organizacije redovno prate tržište, kolika je cena organa, potražnja,ponuda.
A tek finansijska dobit.Nenormalno velika!
E sad, uglavnom je trgovina organima zastupljena u državama gde su razvijene privatne bolnice i to država ne može da kontroliše dovoljno.
Kao što rekoh, ova kriminalna delatnost najviše opstaje zbog bogatih, koji ne prezaju ni od ubistva a cena organa koji im treba uopšte ih ne zanima.
Sve dok ima bogatih koji ne gledaju cenu, to će stvarati uslove za razvoj organizovanog kriminaliteta.








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 7 | 11.03.2012 , 10:11 PM

Quote (Marija_Nikola)
E sad, uglavnom je trgovina organima zastupljena u državama gde su razvijene privatne bolnice i to država ne može da kontroliše dovoljno.


Posto je kod nas raspad sistema na drzavnom nivou, mislim da se u drzavnim bolnicama jos vise "mulja" organima. Svedoci smo da vecina nasih zdravstvenih radnika nema ni malo skrupula i ne postuje Hipokratovu zakletvu.
A i onaj koji bi je postovao, ne moze, jer ce dobiti otkaz u suprotnom. Odmah ce biti crna ovca medju belim.

Trgovina ljudskim organima je najzastupljenija u drzavama niskog socio-ekonomskog statusa.

I slazem se sa ovim vezano za bogatase. Elem, nije problem sto ti imaju novac da kupe organe. I mi bismo na njihovom mestu, zar ne? Ali je problem sto oni ne biraju sredstva da bi postigli svoj cilj. Plasticno receno: Gaze preko mrtvih. U ovom slucaju preko zivih. A, jos gore je sto su ti isti na nekim funkcijama u drzavnom resoru ili imaju nekog "svog" tu, pa se zataska svaki trag ovog gnusnog i nehumanog cina.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 8 | 11.03.2012 , 10:14 PM

Quote (Bobby88)
Trgovina ljudskim organima je najzastupljenija u drzavama niskog socio-ekonomskog statusa.

Da i u takvim državama, slažem se. Tu najviše.
Quote (Bobby88)
Ali je problem sto oni ne biraju sredstva da bi postigli svoj cilj.

Kao što sam već gore napisala ne prezaju ni od ubistva.

Ma, burazer država. lol








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 9 | 11.03.2012 , 10:56 PM

Sto se tice samovoljne prodaje organa.
Naravno da je strasno. Ali svi treba da razumemo dokle je neko stigao kada nema drugog nacina da dodje do sredstava za zivot. Vlast je kriva, Ona se vadi na krizu i recesiju. A kriza je i stvorena radom svetskih vlada i sve tako u krug. U Srbiji,moja generacija,par godina mladji i par godina stariji,nemaju vise resenje ni u prodaji organa,posto od nas srednjih godina niko ga nece ni uzeti.
Tragedija je sto nema posla. Nemamo pravo na rad. A Vi mladi treba da se upitate sta ce tek da nastupi. Sve ce vise biti nezaposlenih,posto niko i ne radi na stabilizaciji sistema i pokretanje novih radnih mesta. Ovo sto gledate na tv za Pazovu i Indjiju je samo gola reklama. Ja znam bar deset ljudi od 25-50 godina koji bi prodali organ,bilo koji. A da li je to strasno,procenite sami. Odrasli ste i mudri ljudi. A i mladi ste pa ste agilni i pokretljiviji nego neko od 50 godina. Moj Vam je svima savet da onima koji teze da prodaju bubreg,a Vi ih poznajete,ipak savetujete kako treba da vise traze posao,da traze bolje placeni ili dva posla. Bolje da ih ubije i satre tezina posla,nego da i sami postanu pacijenti za prijem organa kada im drugi,preostali bubreg otkaze.

Sto se tice kradje ljudskih organa.

Nesto najtragicnije u istoriji civilizacije. Prve pokuse (tvrdi se uspesne) radili su nacisticki lekari u toku drugog svetskog rata koristeci nesrecne logorase.
Novija desavanja imamo na Kosovu i Albaniji. To jos nije do kraja istrazeno,ali je nedvosmisleno dokazano da je do istih i dolazilo ,
Ne znam da li znate ali najvise (mislim da je oko 250 hiljada ljudi) pod znacima navoda u Indiji ostalo bez bubrega uz nadoknadu u visini od par stotina dolara. Tamo ima i najvise ponuda za prodaju sopstvenih organa.
Sama pomisao da neko sebi produzi zivot time sto ce unistiti tudji je vise nego monstruozna. Eto kakva smo mi civilizacija. :(

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Trgovina ljudskim organima
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: