Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Sam svoj doktor
Sam svoj doktor






15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 21 | 29.01.2011 , 8:57 AM

Pa ti ćeš Didi ondak da živiš hiljadu godinica,zato što ćemo te mi stalno zasmejavati... smile

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 22 | 24.02.2011 , 1:22 PM

Quote (sandra1000)
Kafetin i brufen izbegavajte jer su opasni.


ma nijedan lek ne leci smile
Quote (badule)
Pa ti ćeš Didi ondak da živiš hiljadu godinica,zato što ćemo te mi stalno zasmejavati...

o hvala na poklonjenih 10. minuta zivota biggrin

Ko si ti?







Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 23 | 24.02.2011 , 2:04 PM

Quote (sandra1000)
ALI SAMO NA VOCU I POVRCU NEMOZEMO DA ZIVIMO JER NAM TREBAJU I PROTEINI I BELANCEVINE, MASTI I SVASTA JOS.

to je tacno i zato sam protivnik svih dijeta gde zabranjuju slatkise, hleb, meso i slicno... sve treba da se jede... samo u umerenim kolicinama, nesto vise a nesto manje...

Quote (petar93nis)
Zavisi koliko je ozbiljno.Ja jednom pio neki jak antibiotik za kasalj,a nisam njega trebao da uzimam,tako da mi se doktorka drala,bash,bash.Uostalom cemu sluze lekari..

ma ona moze da se dere do sutra, ja kad odem kod doktora stalno se posvadjam sa njom, ja se kuci izlecem i odem po opravdanje, kazem joj sta sam pila, kako sam se lecila, ona kaze samo tako nastavi... a imala sam jednu doktorku, koja je uvek gledala da uvali najskuplje lekove, a ne mora da znaci da je najskuplje i najbolje...
Ja odem kod doktora kazem imam temperaturu malu, ona kaze ma to nije nista, a te temperature od 37 su najgore... ja to odmah u korenu sasecem...
Naravno za neke stvari se treba obratiti doktoru, ali npr ja imam odredjene terapije koje koristim kad mi nije dobro i one mi pomazu...

Quote (sandra1000)
Kafetin i brufen izbegavajte jer su opasni.

svaki lek je opasan, samo neki vise a neki manje... Najbolje ih je izbegavati i probati na stare domace nacine da se izleci... Moja baba je hiljadu puta rekla dok su me lecile seoske zene nista mi nije bilo, a sad kad me lece doktori lekovima sve mi gore...
uostalom znate kako kazu:

SA LEKOVIMA SE LECIS NEDELJU DANA, A BEZ LEKOVA 7 DANA.... biggrin


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''








Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 24 | 13.03.2011 , 12:48 PM

Quote (sandra1000)
Brufen i Kafetin izazivaju srcani i mozdani udar. Mene od ta dva leka uzasno boli zeludac.

sve zavisi od organizma, ja kafetin ne pijem, brufen mi odgovara i skida mi temperaturu, dok naprimem febricit koji svi hvale za temperaturu nista mi ne pomaze... nijedan lek nije zdrav... ja pricam iz mog iskustva, ja sam mozda jednom dva puta godisnje bolesna pa to nije strasno, ali onaj ko je stalno bolesljiv, njemu doktor treba da prepise terapiju...

Quote (sandra1000)
Nevalja svinsko mesno.

svinsko meso treba da se jede, zato sto ono ima gvozdje u sebi... ne prepurucuje se da se przi u masti i ulju, najbolje je sa rostilja... znam iz iskustva, ja jedno vreme nisam htela da ga jedem zato sto ne volim masno, pa mi je opalo gvozdje i posle sam morala tri meseca da se kljukam lekovima, i da ga jedem za svaki obrok... kao sto sam vec negde napisala:
SVE MORA DA SE JEDE, SAMO U UMERENIM KOLICINAMA...

Quote (badule)
Svaku promenu u svom organizmu registrujte,obratite paznju.

to je tacno... verovali ili ne, secer moze da izazove pokvaren zub... ima jos par stvari koje naslucuju bolesti.. ako se pojave ili dese vise od jednom, treba sve to ispitati...


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










8879
poruka na forumu
844 4320



post # 25 | 13.03.2011 , 12:52 PM

Quote (sandra1000)
Brufen i Kafetin

brufen smiruje, ali usporuje srce...

Ko si ti?










poruka na forumu
REP OFF



post # 26 | 17.03.2011 , 6:43 AM

Obichno kada osetim da neshto nije u redu...Skochim kao oparen i odradim jedan deo vezbi...To mi podigne pritisak i raspolozenje...Nakon toga osecam se znatno bolje...Nikada ne spavam popodne,sem u sluchaju da sam bash jako prehladjen!

Added (17 Mar 2011, 6:43 Am)
---------------------------------------------
LUD JE OVAJ ANONIMUS79!!! biggrin biggrin biggrin









1005
poruka na forumu
49 230



post # 27 | 17.03.2011 , 6:57 PM

Ja obicno pojedem jedno 5-6 jabuka pa za 1h nekoliko banana pa za 2h neki caj i onda uvece mandarine,pomorandze i jedna limunada sa malo secera i sutradan zdrav ko dren odma basket sa drustvo cool cool

Twitter: https://twitter.com/marestrpc









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 28 | 18.03.2011 , 3:18 PM

e evo ja se razboleh..
supe, voce, itd... biggrin
nadam se da cu uskoro ozdraviti smile

Ko si ti?







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 29 | 16.07.2011 , 4:32 PM

- Za glavobolju uzimam Rapten.
- Za temperaturu odem na istuširanje i namažem noge rakijom, pa posle belancima i popijem brufen.
- Za bolove u stomaku jedem barenu hranu.








9
poruka na forumu
0 0



post # 30 | 15.08.2011 , 9:08 PM

Ja kad sam bolestan a to se 1 u 4,5 godina desava ja NAJEDEM SE GOVEDJE PaSTRME I KOKA KoLE i ozdravim za 5 minuta

H~E~L~L
619 & RKO
Monster Killer










1948
poruka na forumu
188 1476



post # 31 | 15.08.2011 , 9:39 PM

krevet i moli boga da prodje ... wacko








245
poruka na forumu
9 56



post # 32 | 15.08.2011 , 10:57 PM

Ma neznam tablete ti koriste da brze ozdravis dok cajevi te odrzavaju.
Paracetamol - koristi pri povišenoj temperaturi
Analgin - za sve bolove, liječi kod mene i zubobolju 1/8 analgina staviti na zub i zubobolja za 1-2 min prestaje( ali samo 8 dio praska) takodje za bolove se pije 1/2 praska. Jer cijeli je previse
Andol - koristim kada sam uzrujen, jer on pomaze cirkulaciju krvi
Soda bikarbona - za zgaravicu

A za bolove u stomaku popijte 1-2 obicne kasike maslinovog ulja i za pola sata ste vec na WC-u. A ako to ne pomogne doktor je zakon.

Cajevi razni: Majcina dusica- za smirenje, Kantarion za sve bolesti, cak i rak ubija, Menta piperita za nazeblost, i odlican je caj za ljetna osvjezenja( hladan ili topao), Kopriva- za prociscenje krvi i bogata je zeljezom( Fe ), Malina i njezin list za snizavanje temperature, Glog cvijet i list- Za srce( ne previse unositi) i Jaglac i jagorcevina koriste se protiv kaslja i nazeblosti.

Ovo su cajevi koje ja koristim za odredjene situacije. A krevet nije najbolje rjesenje za mene, jer dok lezim ja razmislam samo o bolesti, a nako malo prohodam po kuci i vani i to nekako prodje. biggrin biggrin biggrin biggrin Bolesnici, ozdravite mi brzo biggrin biggrin biggrin

Mk4









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 33 | 09.09.2013 , 9:13 PM

Izbegavam da pijem lekove,cak i kada sam bolestan,hocu da se moj organizam izbori bez lekova sa virusem,itd...Naravno mnogo je bitno sta se jede i koliko,ja licno obozavam da jedem ali u poslednje 2 godine pazim sta jedem i koliko.Mnogo je vazna umerena fizicka aktivnost jer svi znamo da se kroz znoj izbacuju mnoge stetne materije,bakterije,virusi itd.Sta da vam kazem osim da evo prvi put do sada da za 2 godine ni jednom nisam bio bolestan :) Isto mnogo je vazno da ne budete non stop u masi ljudi jer ce te kad tad navuci neku bolescinu ali naravno neko radi u takvom okruzenju itd pa je to nemoguce...Cak ni cajeve ne pijem nesto preterano ali pijem limunade dosta,jedem voce kada sam bolestan dosta itd ali lekove tek kada nista drugo ne pomaze ;) recimo za zubobolju moram lek da popijem dok ne odem zubaru,za mene je to najgori fizicki bol koji postoji :)








411
poruka na forumu
326 425



post # 34 | 10.09.2013 , 8:24 AM

nemam pojma sta pise u prvom postu teme, vidim samo da je moonchild napisao nesto sto se moze reci i za mene. takodje, u zavisnosi od bolesti odredjujem kako se fizicki naprezem. ukoliko je utice na fizicku izdrzljivost, onda se umirim, ako ne, onda se fizicki naprezem i ubrzavam metabolizam. tako ce pre da se virus izbaci iz tela. jesti puno voca i povrca. meni ljuto pomaze, pogotovo luk. jedem i puno jabuka. cudno se osecam zbog pisanja u prvom licu...






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 35 | 10.09.2013 , 1:25 PM

ZA stomačne probleme (dijareju) najbolje su Liobif ampule. Koštaju oko 30din u apoteci i nijedan doktor ih neće prepisati baš zato što su tako jeftine. Za malu decu jedna ampula, a za odrasle 1-2 dnevno, zavisi koliko je stanje loše.  Otvori se, sipate malo vode u nju, drzite prstom na mestu otvora da ne izadje voda iz nje, i muckate je dok se ne rastvori, a onda je lepo popijete. Drže se u frižideru, ja ih uvek imam, i hvala bogu ko ih izmisli :D Postoje i tablete ali nisu ni upola dobre kao ampule.


''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 36 | 10.09.2013 , 5:29 PM

Za ispucala usta namažite med, neka stoji 10-15 min, potom isperite mlakom vodom i već sutradan ćete videti poboljšanje. Obično kad polako dolazi jesen meni ispucaju bez obzira što svakodnevno koristim labelo. uzid

Što reče Moonchild007, izbegavam da pijem lekove tj. ne pamtim zadnji put kad sam neki popila. Gledam drugarice, čim ih nešto malo zaboli odmah se hvataju za Brufen. Zubobolje nemam, temperaturu nisam imala od IV razreda srednje škole jer sam od tada počela baš ono konstantno da treniram.
Jedini slučaj gde moram da popijem tabletu je kad dobijem pa od ogromnih bolova u stomaku ne mogu ni da ležim, ni da sedim a kamoli da stojim, pa pored ovoga počne da ti izbija i hladan znoj, osećaš se kao da ti je neko zario nož pa vrti, vrti, vrti... i taj jak bol kod mene traje 5 min pa me pusti, pa posle 5 min ponovo, pa me onda opet popusti, pa se ponovo vrati... toliki su bolovi da ti suze pođu... i ovako na prekide boli dok ne stane skroz a ovo može da traje i pola sata, sat vremena ili čak dva sata cry u zavisnosti koliko brzo u tom trenutku deluje tableta. Znaju devojke šta pričam. Sreća pa mi se ovo odavno nije desilo, tako jednom ili dva puta godišnje.

Što se tiče temperature, sećam se kad sam bila mala, majka me celu premaže rakijom. :( Još od tada ne podnosim njen miris. Kao i drugi što su pisali, što više voća i povrća (gledajte da budu sveža), vruće supe, čorbice, tečnost mora da se unosi. Naravno ovo ne treba konzumirati samo kad si bolestan.

Redovno vežbajte - kardio trening je nešto najbolje, vozite biciklu, preskačite vijaču, trčite, hranite se zdravo (dobro, svi smo mi ljudi ali jednom u dve nedelje jedite i pomfrit i pljeskavice, ćevape, štrudle, baklave, čokolade, pizze i ostalu nezdravu a preukusnu hranu. Sad će neko reći pa čokolada je zdrava. Jeste i to crna, čak šta više svakodnevno se i preporučuje jedna-dve kockice crne čokolade nakon ručka, ali mislila sam na sladokusce kao što sam ja jer mene ta količina slatkiša ne može da zadovolji pa mi je cela čokolada dovoljna ruganje ) i verujte da će vas svaka bolest zaobići.








1192
poruka na forumu
1629 8390



post # 37 | 10.09.2013 , 8:02 PM

Posto ne volim puno da lezim, i da stojim u kuci.Cim osjetim da me stize prehlada, popijem par ljekova na svoju ruku,prespavam i sjutra dan sam ko nova ;)





Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Sam svoj doktor
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: