Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Trakice za izbjeljivanje zuba/gel ??
Trakice za izbjeljivanje zuba/gel ??






545
poruka na forumu
58 414



post # 1 | 16.03.2012 , 8:28 PM

Da li je iko od Vas koristio trakicu ili gel za izbjeljivanje zuba, da li to djeluje i na koliko ?? I da li je mozda stetno za nesto, jer ipak ja volim sve prirodno..

Ja licno bas i ne vjerujem, ali dosta ljudi pisu da im je pomoglo pa sad, sta Vi mislite o tome ?

<3 Bancy <3









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 2 | 16.03.2012 , 8:38 PM

Gelovi su efikasni. Paste nisu. Bar kod mene ne. :)

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










545
poruka na forumu
58 414



post # 3 | 16.03.2012 , 9:10 PM

Hvala drug, svi savjeti su dobrodosli :)

<3 Bancy <3









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 4 | 16.03.2012 , 9:47 PM

Prijateljica koristila te neke trakice/trakicu, ne znam kakva je trakica ko proizvodi, ugl. je bila oko 20 KM. Primjeti se razlika, ne baš puno, ali koliko para toliko muzike :D








545
poruka na forumu
58 414



post # 5 | 17.03.2012 , 1:26 AM

Upravu si :D
A da li mogu ti gelovi, biti stetni ??

<3 Bancy <3









1520
poruka na forumu
180 1265



post # 6 | 17.03.2012 , 1:46 AM

Quote (lemedragon)
A da li mogu ti gelovi, biti stetni ??


Da, ako se ne upotrebljavaju po prilozenom uputstvu i treba biti jako obazriv, jer takvi preparati ostecuju i zubnu gledj.

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










6
poruka na forumu
0 0



post # 7 | 17.03.2012 , 3:49 AM

Trakice su prevara po mom iskustvu nikada nisam video neko pobojsanje od njih, one vise sluze da se skine natalozeni mikroplak sa zuba dok sto se tice izbeljivanja nema nikakvog ucinka! Sto se tice gelova zavisi kojih mora se veoma voditi racuna na sam sastav gelova i koje hemikalije sadrze u njema da ne bi doslo do komplikacaja jel ima ljudi kojima je sluzokoza usne duplje osetljiva na odredjene hemikalije, koje mogu izazvati iritaciju ili mogu cak dovesti do promene boje desni i same gingive! Ali ako se gelovi koriste prema preporuci moze se dobiti zeljeni rezultat u promeni boje zuba tj izbeljivanju takodje gelovi su dobri za skidanje kamenca natalozenog na ivici zubne krune i vrata zuba i izmedju samih zuba koji u vecini slucajeva dovode do kvara zuba! Ali po meni iz iskustva gelovi su ubedljivo najbezbedniji nacin da se zubi usiciste od naslaga i izbele pogotovo sto je cena jednog tretmana oko 25E i moze ads e radi na 6 meseci! Dok konvencionalne metode skidanja kamenca mehanickom putem dosta jeftinije ali su i opsane jer one dosta lose uticu na samu gledj zuba i ja licno nikome ne preporucujem od svojih pacijenata taj zahvat, naravno postoji skroz sigurna metoda i najprakticnija a to je lasersko skidanje kamenca mikroplaka i izbeljivanje zuba ali ono je dosta skupo oko 70E po tretmanu i mora ad se ponavlja svakih 3 do 6 meseci! Mislim da ce ovo zadovoljiti tvoju zelju, a ako imas jos pitanja slobodno pitaj!








545
poruka na forumu
58 414



post # 8 | 17.03.2012 , 11:16 AM

To sam i pretpostavljao, ipak su to hemikalije ne moze biti bezopasno. Uglavnom, nasao sam neki gel za 20 KM (10 eura) ne znam da li da probam taj.. :)

<3 Bancy <3









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 9 | 17.03.2012 , 3:01 PM

Ja sam koristila '' 5 minute speed whitening'' gel i ništa mi nije pomoglo. angry2
Čak mislim da mi je to i uništilo zub jer zadnji put (pre nego što ću ga baciti u kantu) kad sam stavila toliko su me prednji zubi zaboleli da sam bukvalno pala koliko su mi noge klecnule od bola.
Par puta su me malo boleli ali nikad toliko.
Ja sam isprala odmah i bacila to sra**.
Prošlo je malo više vremena i prednji zub je počeo da mi crni, sada muku mučim da ga izlečim, jer je potpuno nekrozan.
Možda nije od toga ali ja mislim da jeste!








6
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 17.03.2012 , 3:49 PM

Glavni sastojak tih hemikalalija natrijum peroksid koji je inace oksid natrijuma znaci soli tako da on nemoze da izazove nekrozu zuba! Nekroza zuba je izumiranje zubnog tkiva koje izazivaju bakterije i mikroplak koji se stvara u ustima karijes je samo nacin da se probije zastita zuba tj gledj! Tako da kod tebe 5 minuts nije moga a izazove nekrozu ili karijes! Po mom misljenju ja mislim da je 5 minuts samo skinuo naslagu kamenca ili mikroplaka koji su stitili vec zarazeno mesto tako da su bakterije lakse prodrle u sam dentin zuba i napale ge, zbog toga je doslo do promene boje zuba ali i ako je taj zub mrtav moze da se spase niposto nemoj da vadis zub jer koliko god dobar bio doktor ili proteticar niko nikada ne moze da ti zameni zub tako da on bude kao prirodan veruj mi ja sam napravio 10tine hiljada u svom zivotu i ni jedan nikada nemoze da zameni pravi zub! Mi imamo jednu izreku u nasem poslu "Bolje jedan prirodan zub nego svih 28 vestackih koje mi nadogradimo"!








4290
poruka na forumu
228 2087



post # 11 | 17.03.2012 , 3:54 PM

I_O5_JA, Hvala na odgovoru. Ja sam rekla da mislim da mi je zub propao od toga ali ne razumem se.
Pa neću ga vaditi za sada ako ne mora.
Evo lečim ga. :)
Samo mi nije jasno zašto ga lečim ako je on skroz nekrozan i ima da tamni sve više iz dana u dan, kao što su mi rekli. Šta tu ima da se leči onda?
Ne bih ovde da širim temu, ipak nema baš veze, ima tema ''Strah od zubara'' pa možete i tamo ostaviti neki komentar u vezi zubića. :)








6
poruka na forumu
0 0



post # 12 | 17.03.2012 , 6:13 PM

To sto ti imas zove se avitalni zub po je poremecaj zuba usled delovanja bakterija i karijese na unutrsanjost zuba koji se zone zubna pulapa nije opasno i ako se na vreme pocne lecenje moze da se spase zub veoma je bitno da se zub dobro ocisti da bi se sprecilo sirenje karijesa zatim tek kada se sve ocisti i izleci onda tek pocinje nadogradnja tj popravka zube i vracanja u prvobitno stanje pre bolesti! Nove tehnologije i materijali su dosta zahvalni za rad tako da u vecini slucaja ako se sve odradi kako treba zavrsni rad tj zub moze imati isti izgled kao i pre bolesti!








545
poruka na forumu
58 414



post # 13 | 17.03.2012 , 6:22 PM

Meni je rekla zubarka da moram vaditi 6icu zub, jos sam i snimao. Trenutno mi je supalj, posto je rekla da ga nece zatvarati, da mi ne bi boljelo. Ja svoj vjerovatno moram vaditi, a i dojadio mi je vise. :D

<3 Bancy <3









181
poruka na forumu
3 61



post # 14 | 28.03.2012 , 4:38 PM

Ne opterećujem se previše s tim, bitno da su zubi zdravi, meni su više žućkasti nego bijeli ali zaboli me ona stvar to je možda od kave, vjerojatno je s obzirom da sam nepušač...

Freddie Mercury
5.9.1946-24.11.1991
Gone but not forgotten!










2
poruka na forumu
0 0



post # 15 | 21.08.2013 , 1:47 AM

nisam stigao da procitam sve komentare.. ali ovako... perem zube svaki boliji dan po 2-3 puta... ne pijem kafu skoro nikad i ne pusim.. ali opet imam zuckaste zube.. planirao sam da kupim trakice ali nikako da skupim pare jer cim mi padne nesto ja odem do grada izvedem neku curu ili tako nesto.. video sam da se gel u na trakicama sastoji od hidrogena i jos nekih stvarcica, ja imam kuci hidrogen 3% pa sam krenuo redovno da ga koristim.. i vidim posle nedelju dana primetnu razliku tako da sad kupijem samo hidrogen 3 posto koji kosta 80 dinara.. i sipam malo vode u usta i hidrogen i muckam... nemam nikakvih losih posledica.... pozz


Poruku je menjao/la nemanja96o - Sreda, 21.08.2013, 1:56 AM

Mr. Nemanja96









1
poruka na forumu
0 0



post # 16 | 22.08.2013 , 1:17 PM

planiram da kupim ove trakice za izbeljivanje zuba cim dodjem do nekog dinara . Te trakice se koriste nedelju dana svaakog dana po sat vremena pa da li moze da bude stetno toliko dugo drzati trakice jer sam videla gore da 5 minuta ne moze da skodi, a sat vremena. <_<

andjela









792
poruka na forumu
53 326



post # 17 | 13.10.2013 , 8:43 AM

Moja komsinica je probala trake i delovale su stvarno,ok izgleda.Svakih mesec dana po 1 traku sto i vredi :)
A za gel nzm :D









Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 18 | 21.02.2014 , 8:55 PM

Gel :)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."



Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » Trakice za izbjeljivanje zuba/gel ??
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: