Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » HIV Virus (Koliko znate o ovoj bolesti?)
HIV Virus






82
poruka na forumu
8 87



post # 1 | 11.06.2012 , 8:35 PM

Da li se gadite biti u blizini osobe koja je nosilac ove bolesti i sta mislite o pozdravu i prijateljskom poljubcu u obraz sa hiv + osobom?


Poruku je menjao/la cvele2012 - Cetvrtak, 14.06.2012, 9:56 AM








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 2 | 13.06.2012 , 7:20 PM

Znam mnogo o toj bolesti.
Prosla sam mnoge edukacije.
Jer pola moje porodice su u medicini. :)

Ne plasim se biti. Niti poljubiti u obraz.

Ljudi ih se plase jer nemaju vremena da procitaju i da se edukuju o toj bolesti.
Iako je manji procent zarazenih na Balkanu smatram da ce ih biti vise, jer mladi se prave pametni da sve znaju, a u stvari je obrnuto.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










82
poruka na forumu
8 87



post # 3 | 14.06.2012 , 0:29 AM

Hvala na odgovoru. Pametna devojka.
Hiv se ne prenosi dodirom, rukovanjem, poljubcem... I kada je rec o pravom poljubcu sa hiv + osobom virus se ne moze preneti ni ukoliko postoji ranica na desnima kod obolelog. Da bi se virus preneo poljubcem i kod jedne i kod druge osobe bi morala postojati otvorena rana u ustima sa krvarenjem. Hiv virus ne prezivljava na otvorenom vazduhu. Da se on tako lako prenosi kako mnogi misle odavno bi gotovo celo covecanstvo bilo zarazeno ovim opasnim virusom.

Najrizicniji uslovi za dobijanje ovog virusa su seksualni odnosi. Danas su i heteroseksualne osobe podjednako ugrozene kao i homoseksualne. Svest gradjana, posebno omladine bi se trebala znatno podici kada je u pitanju ova bolest jer mladi misle da je to daleko od njih i da njima to ne moze da se desi. ISTINA JE SASVIM DRUGACIJA. HIV virus se nalazi u blizini svakoga od nas. Po statistici u svakom tramvaju se nalazi po jedan oboleli. Mnogi su nosioci ovog virusa a da ni ne znaju da ga imaju. Takodje, hiv virus se moze pokupiti upraznjavanjem oralnog sexa. Iako je mogucnost za to mnogo manja nego kod klasicnog seksualnog cina, ipak postoji rizik da pokupite virus oralnim sexom jer se najveca koncentracija virusa nalazi u semenu muskarca koji je hiv pozitivan.

Promiskuitetnost i rizicno ponasanje su veliki alarm da bi neko ko je ziveo takvim zivotom trebao ici da se testira. Testiranjem stitite najpre sebe a onda i druge. Sebe jer cete se osloboditi nedoumice ukoliko se plasite da biste mogli biti zarazeni ili ukoliko otkrijete da jeste onda cete na vreme poceti sa terapijom koja ce vam omoguciti dug zivot sa tom bolescu. Druge cete zastititi tako sto necete nikoga zaraziti i upustati se u sexualne kontakte ukoliko ste nosioc hiv virusa.


Poruku je menjao/la cvele2012 - Cetvrtak, 14.06.2012, 4:29 PM








219
poruka na forumu
57 643



post # 4 | 14.06.2012 , 1:51 AM

fin članak :)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 5 | 14.06.2012 , 12:33 PM

cvele2012, poznajem i ja.
I mogu reci bila sam mnogo neupucena u sve to. Pre toga, me nije zanimalo nista o toj bolesti, pa sam sela na net i bukvalno ucila o njoj, kad sam shvatila da su to samo povrsne informacije otisla sam kod rodbine, braca od strica, oba su ginekolozi, i zamolila ih da me edukuju o tome. Tako da sam na to pocela da gledam sasvim normalno mada nije normalna situacija.
Moju prijateljicu je zarazio momak, koji je namerno zarazio jos par devojaka, jer nije mogao da prihvati da je zarazen i onda je imao moto: Sto samo ja da umrem?
Pa licno bih mu presudila, jer to sto je uradio bilo je s namerom.
Ali i kako da ga optuzis kad je vec osudjen da umre.

Ona i ja funkcionisemo normalno, poljubimo se, izgrlimo.
Nikada ne bih bezala od nje. Jer to je onda svesno odbacivanje.
Kao sto si rekao, a to je vrlo vazno da se bude diskretan. Jer ako se sazna, nace se budala koja ce joj presuditi.

Nase vidjenje i razgovori nisu prosli a da me nije pitala: Leksi, da li si jos freak pa ides svakih pola godine na ginekoloski pregled, kao da imas masu momaka a ne samo muza?
Na to joj uvek s osmehom odgovorim, naravno, cak i svaka cetri.
Jer prevencijom se sve bolesti mogu spreciti. Zato bi svako trebao da ide i kod urologa i ginekologa, a devojke ne zanemarite i svoje sise. Godisnji pregled nece vas pojesti.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










153
poruka na forumu
172 408



post # 6 | 14.06.2012 , 2:14 PM

Quote (cvele2012)
Koliko znate o ovoj bolesti?

Sam si napisao da je HIV virus, sto znaci da nije bolest vec mikroorganizam parazitske naravi. On izaziva AIDS ili Sidu, smrtonosnu bolest- Sindrom Stecene Imuno-Deficijencije. Unistava imunoloski sistem jedinke, sto bi u poodmaklom stadijumu dovelo do toga da npr. i manja infekcija moze biti kobna. To su neke osnove koje se uce u osnovnim i srednjim skolama, a trebalo bi da ih znamo.
Poznajem neke obolele, ali samo iz vidjenja.
Verujem u teoriju zavere, tj. da je HIV produkt ljudskog izopacenog delovanja (bio-oruzje).


Poruku je menjao/la Milka_Canic - Cetvrtak, 14.06.2012, 3:32 PM

Dobro Vece









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 7 | 14.06.2012 , 3:51 PM

Milka_Canic, to smatram i ja.
Sve zla sveta potekla su od coveka.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










219
poruka na forumu
57 643



post # 8 | 14.06.2012 , 4:16 PM

Milka_Canic,

u pravu si... samo jedan dan kad nas napadne drugi stepen HIV virusa koji ce mozda bit sličan zombi virusu iz holivudskih filmova...



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 9 | 14.06.2012 , 7:43 PM

Znam dosta o ovome jer smo imali more predavanja o ovome. I u školi,a i van nje sam se informisala. Sve je potrebno znati..

Ne gade mi se takve osobe jer prije svega i oni su ljudi,a i zašto bi mi se gadili ? Mislim da je takva riječ,gaditi se,pregruba.








1
poruka na forumu
0 0



post # 10 | 20.07.2012 , 4:33 PM

Zdravo! Google-ovala sam i naisla na ovaj forum pa se nadam da mi vi mozete pomoci...Imam 15 godina i u nasoj skoli su nam dva puta drzali predavanja o hiv virusu...Prvi put nam je predavao normalan predavac,ali drugi put nam je jedna zena predavala na taj nacin da sam stekla utisak da opasnost od hiva vreba sa svih strana.Sada mislim da imam ozbiljan problem povodom toga jer se svega gadim i bojim i non-stop kada se setam gledam gde gazim, i u autobusu gledam gde cu da se uhvatim jer sam cesto izgrebana po rukama(imam macku u kuci)...Ako covek realno pogleda na neke stvari shvati da se hiv moze dobiti bilo kojim kontaktom odredjenih telesnih tecnosti,a to se moze desiti na 1000 nacina.Ja mislim da ja to i preuvelicavam.Zbog toga nikako ne mogu da se opustim, uvek sam stegnuta, ozbiljna kada sam napolju,gledam gde sedam, gde gazim, da li ce neko da me dodirne...Sada skoro sam na jednoj stanici u Beogradu u nekom zbunicu pored videla spric i iglu sto me je dodatno potreslo i povecalo moje strahove...Mislim iskreno da mi je potrebna strucna pomoc,ali me je sramota da podelim tu stvar sa lekarom-psihologom :D...Sta, treba da odem tamo i kazem: "Dobar dan, ja imam fobiju od hiv-a."?? Ne znam, nekako mislim da to polako prelazi u patoloski slucaj, i ako ovako nastavim sutra necu moci na ulicu da izadjem! Molim za neki savet, pomoc...


Poruku je menjao/la Plavushaa - Petak, 20.07.2012, 4:41 PM








144
poruka na forumu
1 47



post # 11 | 28.07.2012 , 4:52 PM

kuku ne daj bože nikom ako se pojavi nekom neka zove boga u pomoć


Forum » Lepota i Zdravlje » Zdravlje » HIV Virus (Koliko znate o ovoj bolesti?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: