Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Hipohondrija (Opvesivno Kompulzivni Poremecaj)
Hipohondrija






375
poruka na forumu
43 188



post # 1 | 03.04.2013 , 1:06 PM

Sta je to hipohondrija?

Rec Hipohondrija potice od grcke reci hipohondrijum koja oznacava podrucje abdomena (stomaka).Kazu da se hipohondrija dijagnostikuje kao bolest koje nema.Cesti su hipohondrijski projekti u neurozama,i to najvise u histericnoj neurozi tzv. konverzivnoj neurozi koja prebacuje psihicke simptome u telesne.Ti simptomi se javljaju i kod depresije.

Danas mnogo ljudi pati od hipohondrije. Bolesnici se stalno zale na telesne bolesti: normalne i obicne osecaje cesto tumace kao nenormalne i psihicki opterecujuce a paznja je uglavnom usmerena na jedan ili dva organa,najcesce srce i pritisak kao i sistem za varenje.

Za sve Vas koji mozda niste razumeli hipohondrija je umisljena bolest. Nemojte traziti na internetu bolest sa odredjenim simptomima i paniciti ukoliko naletite na nesto sto nije dobro.Ukoliko imate neki problem obratite se lekaru jer ce vam sigurno pomoci ... ako nastavite da sami sebi dajete dijagnozu,panicite i umisljate sigurno cete oboleti od hipohondrije . Ja sam ovde ukratko opisala sta je hipohondrija , ako neko od Vas zna vise ili mozda ima neko pitanje slobodno pisite tu smo da razjasnimo svaku dilemu.

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.








Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 2 | 03.04.2013 , 1:11 PM

Ja mislim da se ona javlja sa godinama, kada ljudima ponestane interesovanja u zivotu pa samo osluskuju svoje tijelo i umisljaju.. :)

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









375
poruka na forumu
43 188



post # 3 | 03.04.2013 , 1:16 PM

Quote (Mallena♥)
Ja mislim da se ona javlja sa godinama

Najpovoljnije doba za zavijanje hipohondrije je pubertet ... mozda sam to trebala da naglasim u temi , nema veze uglavnom hipohondrija je bolest koja i ne gleda bas na godine,od hipohondrije moze oboleti bilo ko u danasnje vreme (uglavnom zbog psihickog stanja) zato danas u svetu ima mnogo obolelih od te bolesti.

Dve stvari u zivotu me uvek ostave bez reci INTELIGENCIJA kod zivotinja i GLUPOST kod ljudi.




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Hipohondrija (Opvesivno Kompulzivni Poremecaj)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: