Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Depresija
Depresija






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 18.03.2011 , 1:44 AM

Posle ovog hladnog i tmurnog vremena nesumnjam da su svi zapali u neku fazu depresije, pa nas ovo lepo suncano i malo toplije vreme vratilo u zivot. Nevezano dal je u pitanju vreme, uopste me zanima kako se izboriti sa depresijom ili kako pomoci nekom ko je duboko zagazio u nju?











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 2 | 18.03.2011 , 3:05 PM

Pa..
zavisi..
svi imamo nesto sto volimo..
tako da nas ta stvar/osoba moze izvaditi iz depresije biggrin

Ko si ti?










poruka na forumu
REP OFF



post # 3 | 18.03.2011 , 5:12 PM

Ja sam lek protiv depresije.... biggrin biggrin biggrin








1449
poruka na forumu
105 688



post # 4 | 18.03.2011 , 5:47 PM

Quote (anonimus79)
Ja sam lek protiv depresije.... biggrin biggrin biggrin

dobar si covece'lecis ljude smehom ' ti zaista i jesi lek od depresije

moje drugo ime je DEPRESIJA - imam tu mogucnost transformacije kako bih je mogao potisnuti i sakriti duboko u sebe kako niko drugi nebi mogao to primetitiponekada s'vremena na vrem ispliva na povrsinu i onda nadjem sebe totalno potpuno sk.nj..og sad - drzime neko vreme i onda vratim onaj moj slatki neodoljivi osmeh na lice smile cool smile


!!!









136
poruka na forumu
6 79



post # 5 | 18.03.2011 , 10:05 PM

evo ja sam u deprisiji...dajte mi svi po 10e da izadjem biggrin








136
poruka na forumu
6 79



post # 6 | 19.03.2011 , 1:48 AM

Quote (sandra1000)
Primetila sam da na mene mnogo lose utice losa situacija, mozda zato sto tako nisam navikla. Mnogo puta precutim pa i zaboravim, ali kad je nesto malo ozbiljnije i to precutim to kasnije izadje iz mene u mnogo gorem obliku i bude svasta, posle se naravno pokajem i bude mi krivo al dzabe.

pogledaj film kontrola besa ako nisi odlican je ....ti si kao kasirka koja sve trpi pa kad pukne uzme sacmaru i pobije celu samoposlugu









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 7 | 19.03.2011 , 7:46 AM

Quote (sandra1000)
Primetila sam da na mene mnogo lose utice losa situacija, mozda zato sto tako nisam navikla. Mnogo puta precutim pa i zaboravim, ali kad je nesto malo ozbiljnije i to precutim to kasnije izadje iz mene u mnogo gorem obliku i bude svasta, posle se naravno pokajem i bude mi krivo al dzabe.

Bio sam nekada takav dok mi nije puklo sad skresem u facu ama bas sve iako me nekad dovelo u neprijatne situacije mnogo mi je lakse i jednostavno osetim neki mir u sebi kad se oslobodim sve te negativnosti...

Quote (alienhunter)
ti si kao kasirka koja sve trpi pa kad pukne uzme sacmaru i pobije celu samoposlugu

I sami smo svedoci da je u danasnjem drustvu to postala svakodnevna stvar a bojim se da ce se samo pogorsati...


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









904
poruka na forumu
96 378



post # 8 | 19.03.2011 , 11:34 PM

Quote (alienhunter)
pogledaj film kontrola besa ako nisi odlican je ....ti si kao kasirka koja sve trpi pa kad pukne uzme sacmaru i pobije celu samoposlugu

Ha ha ha... kako si ovo rekao. Ali, sad bez zezanja to je bas problem. Nisam svadjalica, ne tucem se, sem kad mora biggrin a kad je nesto ozbiljno, radi sebe da nebi dospela u neprijatnu situaciju precutim. Jako postujem sve oko sebe, mada sve sto sam starija primecujem da ljudi sami sebe nepostuju, pa zasto bi ih onda ja. Anubis kaze da on to sve sruci u lice, srucim nesto, ali bojim se da povredim nekokog, posle dzaba i izvini kad me savest pojede.

Quote (Anubis)
I sami smo svedoci da je u danasnjem drustvu to postala svakodnevna stvar a bojim se da ce se samo pogorsati...

Ja to odavno vec govorim, ljudi su postali napeti, kratkog fitilja, tesko im je, niko ih ne razume. Pare su najveci problem, na kraju necemo imati sta ni da jedemo. Lepo su rekli da ce ljudska rasa s*ebai samu sebe. Evo vam Libija, to i nas ceka...nazalost sad












15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 9 | 20.03.2011 , 11:30 AM

Ovo vreme,brzi zivot,zurba,nesloga,mrznje raznorazne ,nemoc kako materijalna tako i fizicko-psihicka dovode nas sve u depresivna stanja. Uhvati me cesto i ne popusta.... Glupi d-mol me razvali,neki bi to tugom nazvali....

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1289
poruka na forumu
165 539



post # 10 | 26.03.2011 , 7:44 AM

najbolji lek protiv depresije tablete i alkohol biggrin











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 11 | 07.06.2011 , 2:14 PM

Quote (sladja1)
najbolji lek protiv depresije tablete i alkohol biggrin


Mislim da gresis, NAJBOLJI LEK JE SEX.
A ako ste depresivni zbog sexa,tu Vam ni pice ne moze pomoci... biggrin

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 12 | 15.09.2011 , 1:59 PM

Depresija je postala glavni pratilac sveta,kud god se okrenemo neko neku zuri,svaki sat znamo gde smo i to sve u hektici obavljamo nap ja mogu ovo sve reci za sebe.
Imala sam period kad sam bila pala u tu Prokletu rupu gde mi se filmovi u glavi nisu zaustavljali,u noci sam se budila a jos teze bi zaspala,obuzimao me osecaj straha!

Verujte nije lako i moze da se zeza s ovim ko hoce ali bez doka se slabo problem resi.
Takodje sam i ja bila osoba koja je uzimala tablete da bi se ustabilila ali sam hvala bogu uspela nakon par meseci.
Nastavila sam zivot dalje ali sam kao prvo pocela da izbegavam osobe koje glasno pricaju,koima je glavna tema e onaj ovo ona to i tako.

Pocela sam vise da izlazim u prirodu da bi osetila samu sebe pocela sam se brinuti vise o sebi a ne samo gledati da nekome pomognem ili da se druzim s osobama koje uvek kazu e mozes li to uciniti za mene!!!
Mogu Ucinicu i dan danas ali ne svaki drugi dan da me neko smara time.

I tako je ta tema Depresija postala u jednu ruku moja proslost mada mi ljudi nemozemo skroz bez nje jer je zivot takav.


Poruku je menjao/la Srcemoje - Cetvrtak, 15.09.2011, 2:01 PM

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)











poruka na forumu
REP OFF



post # 13 | 16.09.2011 , 6:20 AM

Svakakve stvari se mogu uchiniti uz malo snage i volje!


Poruku je menjao/la anonimus79 - Petak, 16.09.2011, 6:21 AM








51
poruka na forumu
3 24



post # 14 | 16.09.2011 , 9:24 AM

ooo moja depresijooo,hocu izaci iz tebe viseee manythought








4532
poruka na forumu
946 4023



post # 15 | 15.12.2011 , 10:25 AM

Za očekivanje je da se depresivni bolesnik oseća bolesno, kao i svaki drugi bolesnik. Nema smisla „truditi se izgledati pribrano“. S obzirom na to da je depresija bolest, osoba sa ovim tegobama se može povući i po potrebi leći, a da zbog toga ne oseća grižu savesti. Bolesnici ne moraju stalno da se pravdaju za svoje postupke niti da se prisiljavaju da čine bilo šta što im tog trenutka ne pričinjava zadovoljstvo. Ne treba donositi odluke dok oboljenje traje, npr. raskid sa partnerom, prodaja kuće ilii promena radnog mesta. Odluka je u tom momentu „depresivno“ obojena. Zbog suženih vidika, ovakve odluke su pod negativnim uticajem i kasnije sledi kajanje zbog donošenja odluka u ovakvom stanju.

Broj dnevnih zadataka tokom oporavka treba da se povećava i takođe ne bi trebalo da se zaboravi nagrada za postignuto - treba sebi prirediti neku malu radost, počevši od buketa cveća do odlaska u pozorište i slično :)

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










2462
poruka na forumu
299 2356



post # 16 | 27.02.2012 , 10:25 PM

Izlazak,društvo,društvo i samo društvo. Smijeh,zabava. Ne može bolje.








834
poruka na forumu
212 1454



post # 17 | 27.02.2012 , 11:12 PM

depresija...verna pratilja .bez posla ..devojke...pokusavam to da promenim vec skoro godinu dana ali mi ne uspeva,samo se okrecem u krug..i kao sto kaze pesma no work ,no money,no money no sex








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 18 | 27.02.2012 , 11:24 PM

Evo teme iz "mog" domena! :D
Depresija je ozbiljno i tesko psihicko oboljenje, koje moze biti i fatalno po onog ko boluje od iste.
Postoji neka tzv. zimska depresija koja je prolaznog karaktera. Sama rec kazuje sve. Dakle javlja se zimi. Dani su tada kraci, hladniji, uglavnom smo svi vezani za sobu i grejne aparate, drustvene aktivnosti su nam reducirane u tom periodu itd. A svi ti faktori dovode do ove tzv. zimske depresije, koju bih okarakterisao kao neko akutno, depresoidno stanje (stanje koje podseca na depresiju, ali je daleko slabijeg inteziteta i kraceg trajanja).
Kada govorimo o depresiji kao psihijatrijskom oboljenju, odnosno psihozi, tu je stanje mnogo ozbiljnije, jaceg intenziteta, dolazi do promene licnosti, povlacenja u sebe, neretko i do suicidalnih ideja. To ne znaci da je svaka osoba koja pati od depresije suicidalna, kao ni da je svaka suicidalna osoba depresivna.
Lecenje je komplexno. Obuhvata: psihoterapiju, radnu terapiju i nezaobilaznu i najcescu, a nazalost u Srbiji i jedinu vrstu terapije za ovakva i slicna stanja - farmakoterapija (lekovi).

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










576
poruka na forumu
34 295



post # 19 | 28.02.2012 , 11:51 PM

Prica sa drugim osobama pomaze ;)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









211
poruka na forumu
175 866



post # 20 | 28.06.2012 , 0:46 AM

Ja sam bila u depresiji cak mesec dana :D kad sam raskinula sa deckom. Ozbiljno osecaj je uzasan, htela sam da umrem u zemlju da propadnem da me nema, nisam htela ni sa kim da pricam nigde da izlazim, ma Boze sacuvaj. Najzad kad sam malo primiila pocela je moja drugarica da dolazi kod mene, d aprica sa mnom pocela sam da izlazim, postepeno se sve vratiilo u normalu...Depresija zbog veze je glupa stvar, samo sto ja to tad nisam znala! Ako je on toliki kreten da te povredi i da te sihicki ubije...nemas razloga da patis i kukas za takvom osobom, posebno ne da se odreknes svetlosti mesec dana....ta osoba ne zasluzuje nista pogotovo ne to

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Depresija
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: