Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Forumi i Internet uopste-potreba ili zavisnost?
Forumi i Internet uopste-potreba ili zavisnost?






2477
poruka na forumu
63 201



post # 1 | 11.05.2011 , 7:50 PM

Sta trazimo na internetu (forumu, razgovoru sa nepoznatim ljudima)? Zar je komunikacija medju ljudima toliko otisla do djavola da ne mozemo o necemu sto nas muci da razgovaramo sa partnerima, drugovima, roditeljima? Statisticki gledano, koja je verovatnoca da ce se naci neko ko ce nam zaista dati pravi odgovor na nasa pitanja? Usamljeni smo, izgubljeni, ocajni ili nam je samo dosadno? Zelimo da budemo primeceni ili zelimo da budemo anonimni? Zelimo da ostavimo neki trag? Trazimo pomoc u drugima, jer nismo se samo otudjili od onih sa kojima zivimo vec i od samih sebe?
Ja, na primer, verujem da svi imamo psihickih problema, samo je nekima potrebno klinicko lecenje, neki se jos sami pokusavaju izleciti, dok su treci u totalnom mraku jer imaju toliko odbrambenih mehanizama da ni ne znaju da imaju problem. Kako onda mozemo jedni drugima pomoci? Mozemo li? biggrin











2670
poruka na forumu
288 3086



post # 2 | 29.05.2011 , 5:27 AM

Pa i jedno i drugo.... Msm da iz potrebe postajemo zavisnici tongue











8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 29.05.2011 , 10:09 AM

Pa da vidimo... biggrin
Ovde su probrani nekom koincidencijom ljudi.... biggrin
I naravno da cu ovde potraziti savet, jer se po stilu pisanja moze zakljuciti da li je neka osoba dobra ili ne biggrin
Ja sam ovde nasla utociste a i ako sam anonimna ili ne, svejedno mi je biggrin
I to sto ne izlazim sa ne znam kim i ne idem napolje, ne mora da znaci da imam problema..
eto, ne volim da sam napolju i. biggrin
volim da sam ovde biggrin

Ko si ti?









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 4 | 07.06.2011 , 2:23 PM

Meni je internet mesto gde mogu nesto novo da saznam
Znaci PURE radoznalost...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









4532
poruka na forumu
946 4023



post # 5 | 15.09.2011 , 1:48 PM

Internet je meni licno razonoda i druzenje!
Naravno da je net u danasnjem dobu postao mnogo vise nego razonoda,mnogi ljudi ovise o njemu jer preko njega obavljaju svakodnevne posove i jos mnogo toga moze da se kaze za sta sluzi ovaj djumbus tease

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










564
poruka na forumu
128 1154



post # 6 | 26.01.2012 , 10:59 PM

obicno se ljudi skrivaju od stvarnog sveta pa idu na onaj nestvarni virtuelni.. msm nije to lose al u odredjenim granicama naravno :) B)












1520
poruka na forumu
180 1265



post # 7 | 27.01.2012 , 1:56 AM

Sve pocinje iz radoznalosti koja se razvija u potrebu, potreba prerasta u zavisnost koja samo pojacava potrebu i radoznalost i tako u nedogled. lol


Poruku je menjao/la Bobby88 - Petak, 27.01.2012, 2:03 AM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 8 | 27.01.2012 , 2:27 AM

Pa ovo je samo jos jedna od lagodnosti. NEkada si morao da prepesacis stotine kilometara da bi nekome poslao poruku.A sada samo click i eto je. ISto tako sada ne moras ni da se druzis sa nikim fizicki,,,samo click i chat i gotovo.
Naravno da se ne slazem da je to ok.samo sam realan.

A sto se tice druzenja,ja sam ipak stara skola....

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









545
poruka na forumu
58 414



post # 9 | 27.01.2012 , 2:27 AM

Potreba, radoznalost, zabava a ovisnost NIKADA !!

<3 Bancy <3









1
poruka na forumu
1 1



post # 10 | 30.01.2012 , 1:41 AM

Internet koliko je koristan toliko je i stetan... potreba za njim zaista postoji, on je nepresusna riznica znanja...
ali internet unistava ono najbolje u nama- covjeka... Sjetite se kakvo smo mi djetinjstvo imali, slagali smo lego kocke. dok danasnja djeca surfaju... propustaju veliki dio odrastanja, zapravo propustaju da budu djeca..
A kada se odrasli udobno zavale u fotelju i pocnu da chataju, nisu ni svjesni koliko su zapravo osteceni time.. prvenstveno ubijamo gramatiku, gubimo kontakt ocima, gubimo uzitak da vidimo gestikulaciju pokreta, facijalnu expresiju..sve je to veliki dio razgovora.. smajlici to ne mogu da nadoknade.. tu smo zbog [move]ovisnosti[/move], rijetko zbog potrebe...








228
poruka na forumu
65 697



post # 11 | 31.01.2012 , 2:42 PM

Zavisnost. Kratko i jasno.
Ko jednom upadne u tu pricu, tesko se izlazi, bas velikim naporima...








211
poruka na forumu
175 866



post # 12 | 28.06.2012 , 0:31 AM

Radoznalost, zabava...mozda i zavisnost....ko zna

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Forumi i Internet uopste-potreba ili zavisnost?
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: