Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Takmicarski duh
Takmicarski duh






2477
poruka na forumu
63 201



post # 1 | 12.05.2011 , 8:49 PM

Kako ga definisete i da li ga posedujete? Kako ga i u kojim situacijama uocavate kod sebe ili kod drugih? Koji su nacini da se takmicarski duh razvije i poboljsa, i da li nam je uopste potreban u saobracanju i svakodnevnoj relaciji sa ljudima? Je li on urodjen instinkt ili socijalna, zivotom stecena navika? Kako gledate na ovu temu i kako prepoznajete sebe u odnosu na njega?











15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 2 | 25.05.2011 , 3:25 AM

Taj tzv. takmicarski duh je urodjen i verovatno je nastao u nama evolucijom od neke vrste opstanka,posto je opstepoznata stvar da samo najjaci opstaju i produzuju vrstu. Tako i mi zelimo da dostignemo vise,brze,bolje... A najjednostavniji nacin za takvo dokazivanje je uporedjivanje jednih sa drugima u odredjenim vestinama kao sto su sportovi i razna druga vrsta nadmetanja. U svakom slucaju bolje i takvo dokazivanje nego pokazivanje nadmoci putem ratova.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 3 | 16.09.2011 , 1:23 AM

Makedonija sutra igra u polufinale sa Spanijom i sad mi nesto neda da spavam...Osecam se ko da mi srce lupa 320 na sat :P.Nadam se da cemo uci u finale <3<3<3<3<3<3<3












poruka na forumu
REP OFF



post # 4 | 16.09.2011 , 6:09 AM

Takmicharski duh u nekim situacijama moze pogorshati stvari.Neumerenost u ambicijama moze dovesti do gubitka prijatelja.Znao sam choveka koji obichne drushtvene igre shvata krajnje ozbiljno.Izgubio je mnogo prijatelja zbog svog ponashanja...








749
poruka na forumu
12 67



post # 5 | 25.09.2011 , 11:45 AM

neam bas mnogo









Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 6 | 25.09.2011 , 2:40 PM

ma ja sam uvek u prici, idem da pobedim, a ako se to ne desi, vazno je ucestvovati, ili pobedicu drugi put... uvek vicem imao je neko vise srece... biggrin

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










4532
poruka na forumu
946 4023



post # 7 | 13.12.2011 , 10:00 AM

Takmicharski duh ili je urodjen ili nas zivot toliko opametio da se takmicimo sami sa sobom ja mogu ja zelim ja moram!!!
To znaci osoba koja poseduje taj duh uvek ce da se bori kroz zivot i kad padne nisko opet ce da se digne pred takvima se klanjam.
A mogu vam reci ne da se hvalim ali ga i ja posedujem ;)

Nemoj odustati od onog koga volis,jebeš život ako se ne boriš.
Slomi mi srce slomicu ti glavu
;)










275
poruka na forumu
487 4191



post # 8 | 13.12.2011 , 10:43 AM

Pa to treba svako da ima urodjeno ili ako nema moraju roditelji da ga pripremaju za zivot jer bez tog takmicarskoga duha ne mozes da se boris kroz zivot,jer je zivot jedna velika igra,de pobedjuju samo najodlucniji i najistrajniji :)

Uvek postoji u zivotu neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji od tebe i tada nastaju sve nevolje ! ! !









211
poruka na forumu
175 866



post # 9 | 28.06.2012 , 0:26 AM

Mislim da jeste urođen, i mislim da nije urođen u meni xD . Ozbiljno niej da sam ja sad nesto toliko povucena osoba, vec jednostavno ne mora svaki centar biti moj, prosto postoje stvari koje me interesuju za koje se borim, ako izgubim Boze moj, Ko zna za sta je to dobro, naucicu bolje za sledeci put i necu omasiti. Ako dobijem super. Stvari koje me ne zanimaju previse....za njih se ne borim. Ako vidim da za nesto od poceta ne moze biti moje, nema koristi da se ja borim za nesto takvo i ostavim....neka, docice nesto drugo, bolje

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Takmicarski duh
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: