Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Koliko je crkva unazadila svijet? (Progoni znansvenika, uskracivanje obrazovanja...)
Koliko je crkva unazadila svijet?






240
poruka na forumu
160 1322



post # 1 | 26.08.2011 , 8:12 PM

evo, citao sam nesto pa sam htio pokrenuti ovu temu....
nakon raspada rimskog carstva crkva je preuzela vodecu ulogu u obrazovanju ili u onemogucavanju obrazovanja...
opce je poznato da su palili i proganjali sve koji su mislili drukcije nego oni...
koliko je svijet time izgubio????
gdje bi bili da nije bilo progona znanstvenika????






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 2 | 26.08.2011 , 8:15 PM

Ma ti katolici nisu normalni...Kako bih ja papu obesio za mu*a...On je najveci terorista....A svestenici siluju malu decu po manastirima....Strasno gde svet ode....

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









240
poruka na forumu
160 1322



post # 3 | 26.08.2011 , 8:16 PM

Quote (Mortal)
Ma ti katolici nisu normalni..


hvala brate, ja sam katolik, ali postujem tvoje misljenje.....








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 4 | 26.08.2011 , 8:17 PM

Svet se ne okrece!
Planeta je ploca!
Ne postoji nista drugo osim krsta!
Ne crtaj to, nije u skladu sa crkvom!
Ne pisi to, nije u skladu sa crkvom!
Jednostavno, to vreme je zaostalo vreme. Ne krivim crkvu, taman posla, nego glavesine, jer su oni krivi. smile
To je jednostavno neka glupa ogranicenost. smile

Ko si ti?







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 5 | 26.08.2011 , 8:21 PM

Quote (vladogrozni)
vladogrozni

Nisam nista rekao za tebe..procitaj ponovo moj post...Nisam mislio u globalu da katolici nisu normalni.. wink Samo oni u Vatikanu...treba im profesionalna pomoc...Ako su oni katolici..ako nisu brisem post biggrin

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









240
poruka na forumu
160 1322



post # 6 | 26.08.2011 , 8:30 PM

nisam ovu temu poceo da bih razdvajao crkvu na katolicku i pravoslavnu, ne zelim o pedofiliji i o takvim stvarima....
u svakom zitu bilo je i bit ce kukolja.... ili u kukolju zita.... zato nemojmo generalizirati....

Crkva je ciljano i namjerno otezavala obrazovanje ljudi a i ono sto je pustala da uce bilo je njihovo tumacenje svijeta....

htio sam sam pitati sto vi mislite, koliko je znanstvenika izgorilo sto su mislili drugacije od pape, i koliko bi ovaj svijet bio napredniji da nije bilo tog tuznog i mracnog doba povijesti????
nisu time izgubili katolici ili pravoslavci, time je izgubio ljudski rod...
koliko bi samo izgubili da gallileo na kraju nije kompromisno priznao da se ipak krece...






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 7 | 26.08.2011 , 8:32 PM

Quote (vladogrozni)
Crkva je ciljano i namjerno otezavala obrazovanje ljudi a i ono sto je pustala da uce bilo je njihovo tumacenje svijeta....

Upravo tako....Hteli su da ucimo ono sto oni hoce, da nas naprave glupim i onda da mogu da nas kontrolisu...I ovo malo sto znamo, pitanje je da li je istina...


Poruku je menjao/la Mortal - Petak, 26.08.2011, 8:34 PM

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









2116
poruka na forumu
188 3066



post # 8 | 26.08.2011 , 10:16 PM

neznam odkud katolici u ovoj prici...posle pada zapadnog rimskog carstva ostalo je istocno pod nazivom bizantija koja je bila prva hriscanska drzava...razdvojili su se tek 1054.god. i to sve zbog toga da li treba kvasac da se stavi u hlev ili netreva...(veruje se da su to bili samo izgovori) ali necemo sad o tome

crkva jeste usporila svet time sto je pobila vecinu naucnika koji su isli protiv njehove volje.
ostalo stavovnistvo im je verovalo...bilo je dovoljno da im neko kaze uradi to i oticices u raj-bez rasmisljanja bi uradio a svako ko bi pomoslio da je zemlja okrugla bio bi ubien...samo neznam zar je bot to hteo????

Kad' sam procitao da je alhohol stetan,prestao sam da citam.









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 9 | 26.08.2011 , 10:26 PM

Po meni je crkva i svestenici ( svih vera da se ne lazemo ) najveca mafija i lopovi, ako su nam oni ovde da bi prenosili Boziju volju idemo svi u pm...

Crkva je direktno odgovorna za mracni vek ko zna gde bi sada svet bio da nisu radili ono sto su radili, joj mogao bih sada da probijem limit u pisanju ako pocnem pa bolje necu, uglavnom nisam bio u crkvi od 6 osnovne to jeste od krizme i ne mislim uskoro da idem...

A koliko se i u danasnje vreme desava sranja zbog vere i crkve, i koje manipulacije jos uvek izvode, strasno...

Znaci zlo, sve se vrti oko para i moci...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









2116
poruka na forumu
188 3066



post # 10 | 26.08.2011 , 10:46 PM

Anubis, verujes li ti u boga

Kad' sam procitao da je alhohol stetan,prestao sam da citam.









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 11 | 26.08.2011 , 10:49 PM

Quote (KING_)
Anubis, verujes li ti u boga


U Boga da ( malo drugacije nego sto drugi misle ali da ) al ne verujem u crkvu kao instituciju i kao predstavnike Bozije volje na zemlji...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 12 | 26.08.2011 , 11:49 PM

Quote (Anubis)
Po meni je crkva i svestenici ( svih vera da se ne lazemo ) najveca mafija i lopovi, ako su nam oni ovde da bi prenosili Boziju volju idemo svi u pm...

respect respect respect respect respect respect respect respect respect
Neko da razume sta hocu da kazem biggrin

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 13 | 27.08.2011 , 4:28 AM

Crkva,kao reprezent jedne vere treba da nosi duhovnost,znaci da duhovno vozdize (podize) posrnule i nejkake.
Naravno da je to u vreme mnogobostva bio napredak.
Biblija,Kuran ili bilo koja druga sveta knjiga,takodje u osnovi nije nazadna,cak je najnaprednije stivo svoga vremena. Na kraju krajeva,procitajte 10 zapovesti,pa se sami priupitajte koliko bi ovaj svet bio drugaciji,pravedniji,napredniji ,civilizovaniji,bolji...kada bi se samo ljudi pridrzavali tih deset zapovesti.
Ja verujem u Boga....kao pokretacku energiju Univerzuma,kao smisaono bice koje je uzrok i posledica svega sto se zbiva i desava u Universumu...
Ali ne bih mogao reci da verujem u svestenstvo....
Mnogi od njih bi prodali veru za veceru....bez obzira kojoj veri pripadaju...
Milioni ljudi je izgubilo zivote samo zbog verskih neslaganja,cak i unutar jedne religijske grupacije koja propovede mir i ljubav boziju... A to je sve zasluga svestenstva....
Smisao zivota se gubi,ako verujes slepo samo u ono sto ti neko propoveda ,terajuci te tyime da otupis britkost i ostrinu svoga uma. Svest nam je data od samog TVORCA da bi je nadogradjivali,a ne da bi je ogranicavali.
Naravno,u vreme kada su religije nastale,neobrazovano stanovnistvo je moralo da se podvrgne odredjenim kanonima,odredjenim motivima i normama koji nisu smeli da se krse. Ali,danas,kada su srusene mnoge crkvene norme tipa :zemlja je ravna kao ploca itd,kada je svestenstvo velikim delom ogrezlo u porocima,kada ljudi svesno razmisljajuci moze da shvati koliko su vekovima ogranicavani i obmanjivani putem jedne perpetum mobile ideje o civilizaciji kakvu nudi bilo koja vera,danas je jasno da je neophodno da se i religije menjaju i zauzmu jasne stavove u vezi sa svojim iskompromitovanim svestenstvom.
DA SE RAZUMEMO: VELIKI DEO SVESTENSTVA I DALJE ZASTUPA RELIGIJSKI ISPRAVNE STAVOVE postujuci BIBLIJU,KURAN ili bilo koju drugu svetu knjigu... Ali je veliki deo i onih kojima je svestenicki poziv jedini nacin da ili zarade ili iskazu neke svoje nazadne stavove.
Inkvizicija je unistila svojevremeno,najumnija ljudska dela ne samo hriscanske vec i arapske literature. Dela koja su vekovima donosila napredak i prosperitet kompletnom ljudskom rodu... Navodim primer Mavara u Spaniji,koji su izgradili jug Spanije donoseci mnoge napredne ideje i koji su bili spremni na suzivot sa hriscanima. Na kraju su ih hriscani ,u strahu od islama,pobili proterali i spalili sve sto se moglo...
Takodje navodim i primer mudzahedina koji su u Avganistanu rusili spomenike kulture stare vise hiljada godina ,koji su navodno vredjali njihovu veru. A u njihovoj svetoj knjizi nigde ni reda necete naci koji govori o unistavanju,mrznji ili ubijanju.
Toliki sjajni umetnici,naucnici,mislioci su bili proganjani od strane crkve da se sa razlogom mozemo upitati-KOJA JE BILA SVRHA TOGA,KAKVA JE POZADINA TOGA? Ne mogu i necu da poverujem da je u pitanju bila zabluda svestenstva ili njihovih nadredjenih poglavara da se time stiti odredjena RELIGIJA.
Ja vise verujem da je crkva ili dzamija mesto na kojem se uspostavlja duhovna ravnoteza ili jedinstvo sa TVORCEM ,mesto na kome se nalazi ljudski duhovni mir i mesto sirenja ljubavi BOZIJE I DUHOVNE,nego mesto na kome se propagira odredjena dogma.
Na kraju krajeva kad saberete 2 i 2 jasno je kao dan koliko je svestenstvo ugrozilo i unazadilo civilizacijski napredak i slobodoumlje coveka.

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?



Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Koliko je crkva unazadila svijet? (Progoni znansvenika, uskracivanje obrazovanja...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: