Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Kakva ste licnost? (Tipovi temperamenta)
Kakva ste licnost?
Koja vrsta licnosti ste vi?
1.1. Melanholik[ 6 ][22.22%]
2.2. Kolerik[ 3 ][11.11%]
3.3. Flegmatik[ 7 ][25.93%]
4.4. Sangvinik[ 15 ][55.56%]
Answers total: 27






1520
poruka na forumu
180 1265



post # 1 | 26.01.2012 , 1:31 AM

Hipokrat - Galenova teorija bila prva teorija koja je dovodila u vezu temperament sa telesnim tecnostima. Po toj teoriji postoje 4 tipa licnosti, odnosno temperamenta (pogledaj iznad).

Napisacu malo opsirnije o svakom tipu, pa procitajte i dobicete odgovor kom tipu vi pripadate. Ostavio sam mogucnost izbora vise od jednog odgovora, jer nije iskljuceno da je neko "izmedju" dva tipa temperamenta.

1. Melanholik
Kod njih preovladava crna zuc. Osobe ovog tipa su: nedokucive, introvertne, zamisljene, pouzdane, organizovane, pazljive, perfekcionisti.
Vode se mislju: "Ako nesto vredi napraviti, to vredi napraviti kako valja."
Tesko im je kad uvide da imaju manu, jer imaju urodjenu sposobnost da sve cine kako valja i uvek ce naci nacin da dokazu da je za trenutni problem neko drugi kriv. netko drugi.
S obzirom da je njihov cilj perfektnost, cesto kroz zivot idu potisteni, obeshrabreni i depresivni zbog tudjih gresaka.

2. Kolerik

Kod njih preovladava zuta zuc. Osobe ovog tipa su: nestrpljive, dominantne, neosetljive, rigidne.
Kolerici uvek smatraju da su u pravu. Cak i ako se svaka osoba u prostoriji suprotstavi njihovim zamislima, oni ce i dalje "terati vodu na svoju vodenicu". Suprotna misljenja ce samo podstaci njihovu odlucnost. Nema smisla raspravljati s takvom osobom.
Traze odanost i postovanje od drugih. Streme kontroli i ocekuju pohvalu za svoja postignuca. Vole izazove i lako prihvataju teske zadatke. Njihova samodisciplina i sposobnost usmeravanja paznje cine ih snaznim vodjama. Medjutim, njihov zanos i odlucnost cesto od njih nacine tvrdoglave radoholicare, neosetljive na tudje osecaje.

3. Flegmatik

Kod ovog tipa preovladava sluz. Osobe ovog tipa su: oprezne, mirne, tihe, neodlucne, pasivne.
Flegmatici ne vole rizike, izazove i iznenadjenja i treba im vremena za adaptaciju. Iako izbegavaju previse stresne situacije, pod pritiskom mogu dobro reagovati. Medjutim, zbog nedostatka discipline i motivacije cesto odlazu stvari u odsutstvu snaznog vodje.
Povuceni su, ali vole biti okruzeni ljudima. Iako im ne treba toliko price kao sangvinicima, imaju urodjeni rezon i cini se da kazu pravu stvar u pravo vreme.
Pomazu onima kojima je pomoc potrebna.
Za njih se kaze da su zlatni, slatki.

4. Sangvinik
Kod njih preovladava krv. Osobe ovog tipa su: vedre, sarmantne, komunikativne, optimisticne.
Sangvinici se vole zabavljati, izlaziti, plene paznju, Traze naklonost i paznju, pohvalu i prihvatanje od strane onih koji ih okruzuju. Mogu diskutovati o bilo kojoj temi, u bilo koje vreme, na bilo kom mestu.
Znaju i da preteraju, da budu lakoverni i naivni, kao i da veruju da ce drugi obaviti posao umesto njih.
Mogu biti neorganizovani, povisenih osecaja i preosetljivi na ono sto drugi o njima misle.

Ja sam nekako najvise kao sangvinik i po malo melanholik i flegmatik. <_<

A, vi? :)


Poruku je menjao/la Bobby88 - Cetvrtak, 26.01.2012, 1:36 AM

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










545
poruka na forumu
58 414



post # 2 | 26.01.2012 , 2:14 AM

Ni jedno od ponudjenog, ja sam poseban. <_<

<3 Bancy <3










poruka na forumu
REP OFF



post # 3 | 26.01.2012 , 9:08 AM

Quote (lemedragon)
Ni jedno od ponudjenog, ja sam poseban.

Potpuno se slazem...
Ja nmg da se nadjem ovde u ovom tekstu :D








1520
poruka na forumu
180 1265



post # 4 | 26.01.2012 , 5:38 PM

Quote (lemedragon)
Ni jedno od ponudjenog, ja sam poseban.


Quote (cyber1995)
Potpuno se slazem...
Ja nmg da se nadjem ovde u ovom tekstu


Pisite peticiju protiv Hipokrata. :D

Zajedno sa Leksi, nema me vise ovde, a vi znate ko je odgovoran za to. Hvala im, jer sam tako shvatio da: "Glupog coveka je nemoguce poraziti argumentima."
A vi cete se setiti one: "Kad izgubimo nesto, tek onda shvatimo koliko nam je to nesto ustvari znacilo."
P.S. You want a piece of me?! :)










564
poruka na forumu
128 1154



post # 5 | 26.01.2012 , 6:01 PM

Mesavina Kolerika i sangvinika .. bravo za temu.. :D












279
poruka na forumu
69 637



post # 6 | 26.01.2012 , 6:10 PM

Sangvinik sa mali detaljima od kolerika....

Lepi,silni,grozni!Zeljan sam te i ja,
Da banes pod maskom druga ili gosta;










148
poruka na forumu
58 929



post # 7 | 26.01.2012 , 6:11 PM

Flegmatik..al malo sutra....ja sam Sangvinik....:))))

<3 Bayern Munchen <3









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 8 | 26.01.2012 , 8:13 PM

Melanholik! yes :)






Ako imas cilj,nacices i put...
762
poruka na forumu
1386 7080



post # 9 | 26.02.2012 , 0:37 AM

onda sam ja sangvinik...sta cu kad sam takva.. poljubac

Život je ono što ti se dešava, dok ti praviš planove za život...










834
poruka na forumu
212 1454



post # 10 | 26.02.2012 , 1:08 AM

melanholik to sam sada ja ,alkoholik to me ubija. :D melanholik+flegmatik








213
poruka na forumu
5 74



post # 11 | 26.02.2012 , 1:47 AM

Melanholik i flegmatik definitvno :D






"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 12 | 27.02.2012 , 9:34 PM

Melanholik.

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









2462
poruka na forumu
299 2356



post # 13 | 27.02.2012 , 9:55 PM

Melanholik.

Proguglajte malo pa će te se pronaći :P








576
poruka na forumu
34 295



post # 14 | 11.03.2012 , 10:38 PM

Quote (By_The_Way_)
Proguglajte malo pa će te se pronaći

xD Da neuradih to sto ti rece nebih se snasao :) :p :)

>>> NEMAM LEVU CIPELU <<<









352
poruka na forumu
57 512



post # 15 | 31.03.2012 , 11:03 PM

Sangvinik :)

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.







Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 16 | 01.04.2012 , 2:10 PM

Steta, nema dijabolik :)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









3
poruka na forumu
0 0



post # 17 | 07.04.2012 , 1:15 PM

sangvinik


Poruku je menjao/la mia18 - Subota, 07.04.2012, 1:16 PM

Radije ću biti usamljena sama, nego usamljena s muškarcem koji mi nema šta ponuditi...







Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 18 | 25.05.2012 , 10:26 PM

ja sam onaj tip sto je opasan po okolinu,gore nije naveden..

Alkonarkoholik:Kod njih preovladava alkohol i razne vrste dopa. Osobe ovog tipa su: vedre, sarmantne, komunikativne, optimisticne,depresivne,nekad tuzne,nekad srecne,zanimljive,cudne,ne obicne,drukcije,pametne,iskusne,mudre,,...
Alkonarkoholici se vole zabavljati,slusati muziku,svirati,uciti nove stvari,izazovu nikad nece reci ne,vole probati sve,gotivni su,uvjek smisljaju planove,vecina ih je mastermind criminal zato sto vide kakav je svjet i prevagnu na stranu zla,oni koji ostanu na strani dobra cesto su rastafarijanci u borbi za svoj zivot. Mogu diskutovati o bilo kojoj temi,ako nesto ne znaju naucice.
Znaju i da preteraju, da budu lakoverni i naivni, al znaju i da sve urade sami i za sebe i druge.Izmamice osmjeh na lice cak i kad ste u najtezim situacija.a
Mogu biti osjetljivi,ludi,ekstremni,pijani,navareni,ljuti,bahati ali takodje mogu biti vjerni i odani a izabranu osobu voljeti kao niko i kao nikoga na svjetu.
Obicno zavrse zivot u nekom dvoboju ili prirodnom smrcu.
Cak i nakon smrti ljudima ce i dalje ostati misticni.

Be my love?









48
poruka na forumu
97 325



post # 19 | 25.05.2012 , 10:38 PM

zasto nema nista ponudjeno za nas retardirane ?








363
poruka na forumu
65 485



post # 20 | 25.05.2012 , 10:43 PM

Quote (JahRastafarI93)
Alkonarkoholik:Kod njih preovladava alkohol i razne vrste dopa. Osobe ovog tipa su: vedre, sarmantne, komunikativne, optimisticne,depresivne,nekad tuzne,nekad srecne,zanimljive,cudne,ne obicne,drukcije,pametne,iskusne,mudre,,...
Alkonarkoholici se vole zabavljati,slusati muziku,svirati,uciti nove stvari,izazovu nikad nece reci ne,vole probati sve,gotivni su,uvjek smisljaju planove,vecina ih je mastermind criminal zato sto vide kakav je svjet i prevagnu na stranu zla,oni koji ostanu na strani dobra cesto su rastafarijanci u borbi za svoj zivot. Mogu diskutovati o bilo kojoj temi,ako nesto ne znaju naucice.
Znaju i da preteraju, da budu lakoverni i naivni, al znaju i da sve urade sami i za sebe i druge.Izmamice osmjeh na lice cak i kad ste u najtezim situacija.a
Mogu biti osjetljivi,ludi,ekstremni,pijani,navareni,ljuti,bahati ali takodje mogu biti vjerni i odani a izabranu osobu voljeti kao niko i kao nikoga na svjetu.
Obicno zavrse zivot u nekom dvoboju ili prirodnom smrcu.
Cak i nakon smrti ljudima ce i dalje ostati misticni.


Respect za ovo :D

A ja sam pod brojem 3- Flegmatik.


Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Kakva ste licnost? (Tipovi temperamenta)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: