Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Astralna projekcija (Koliko znate o tome?)
Astralna projekcija




Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 1 | 22.04.2012 , 5:04 PM

Jel vam se ikad desilo?
Kakva su vasa iskustva?
koliko znate o tome?
ako znate kako postici opisite nam.....

Be my love?









228
poruka na forumu
9 89



post # 2 | 23.04.2012 , 0:32 AM

Da li si gledao film INsidous? ``Podmukao`` dobar jako tacno samo o astralnoj proekciji....citao sam negde na forumima isto , kazu da je sve to moguce...znaci spavas,vidis sebe, i deasavaju ti se mng uvrnute stvari.
Ja se secam kad sam klinja bio par puta sam sanjao da ustajem iz kreveta i pricam nesto i vidim sebe kako lezim,odem do WC-a pisam,vratim se u rkevet i probudim se preznojan.

A malo vise o tome imas u tom filmu dosta je jeziv






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 3 | 23.04.2012 , 2:34 PM

cuo sam :D pogledacu ga

Be my love?









219
poruka na forumu
57 643



post # 4 | 24.04.2012 , 11:06 PM

ako tema vec postoji izvinjavam se :D

da li ste ikada culi nesto o pojavi "astralna projekcija"...

ako niste evo sta je pa vi odlucite da li cete vjerovati ili ne ...

to je izlazenje duse ili svijesti iz tijela... pri tome se moze sve vidjeti kristalno jasno i zakljuciti da nije san vec nesto ludo i neopisivo... mozete hodati gdje god pozelite a da vas niko ne vidi ( neki su cak o svojim iskustvima pricali da su prolazili i kroz zidove )

postoje mnoge vjezbe (meditacije) kojim se to stanje dostize, ali to ljudi vjezbaju godinama da bi na kraju mogli da to i izvedu... jer ako tijelo nije sto posto spremno, pa tako i dusa koja se u njemu nalazi moze doci do smrti, jer se moze desiti da dusa odluta i da se vise nikada ne vrati u tijelo.

ja mislim da sve misteriozne smrti koje se desavaju po svijetu dok ljudi spavaju proizilaze iz ove pojave, jer se ljudima mozda slucajno desi da dostignu tu pojavu, ali se na kraju ne znaju vratiti u tijelo.

Evo price nekog lika (sa neta) koji je to dozivio i sve to opisao na sljedeci nacin... :

"Imam nekoliko iskustava o izlazenju svjesti iz tijela.

Uvijek na spavanju ulazio sam u polusan, budno sam gledao, dalo se je vidjet svega, neki caroban svijet, znalo je doci i utvara raznih al uglavnom, u tom stanju je bilo sve ljepo smireno.
Kada sam dovoljno potonuo u polusan, pa unutarnju tisinu, tjelo je bilo smireno imo sam osjecaj da ga nema, ali znao sam da je tu i svjesno sam poceo namjeravati dogadjaj izlazenja iz tjela. Odjedamput me nesto strasno povuklo, pocela je lagana vibracija koja je bila sve jaca, vidio sam neki bljesak u daljini i pucanj kao sa bicom i odjedamput sam osjecao kako mi tjelo trne a svijest izlazi, kroz tjeme.
Cijelo vrijeme je bila i vibracija pri izlazu.
Kad sam izasao gledao sam svoje tjelo iz nevjerovatne blizine bio sam tik milimetar iznad sebe, gledo sam si facu kako spavam. Cijela soba mi je bila plavicata, sve se je kristalno cisto vidjelo. Koda gori svijetlo u sobi samo je bilo plavkaste boje. Nije trajalo dugo, posto se svjest nezna pokretati sama a bio sam iznad sebe najvjerovatnije da sam se nesvjesno pokrenuo nazat u tijelo. Kada sam ulazio bilo je nevjerovatnom brzinom i imao sam osjecaj koda sam od vode koja se uljeva u moje tijelo i tijelo ponovo odtrnjava. Odmah sam se pritom probudio i nisam mogo doci k sebi od srece kaj mi se to dogodilo ogromna neopisiva sreca, takvu srecu nisam nikad dozivio za zivota kakva je bila poslije toga iskustva.

Prvo takvo iskustvo mi se dogodilo kad sam imao 20setak godina, par dana nakon sto sam doznao za Kastanedine knjige.
Onda sam samo izisao iz sebe nesvjesno bez namjeravanja i lebdio par sekundi sa stropa sobe. Onda u izlazenju mi je jako grmilo na dijelu di se spaja vrat i glava, taj grmez mogu od onda dan danas emitirati ovako bezveze, kad mi se god hoce, al u njemu nema te ogromne snage kao onda kada sam izlazio iz tjela.

Zadnji put kad mi se to dogodilo imao sam osjecaj da sam svjetlece jaje, al nije mi palo na pamet da dojdem do ogledala, pa ako se je netko pogledao u ogledalo u tome stanju, bas me zanima opis. "

AKO IMATE SLICNIH PRICA O OVOJ POJAVI MOZETE IH POSTATI OVDJE

Added (23 Apr 2012, 9:31 PM)
---------------------------------------------
EVO UPUTA KAKO DOSTICI OVO, ALI NE PREPORUCUJEM DA TO RADITE JER KO ZNA, MOZDA SE VISE NIKADA NE VRATITE U SVOJE TIJELO :(

Upute:

Prvo legneš/sjedneš. Nađeš udobnu pozu. Prilično je bitno naći udobnu pozu jer kada se tijelo opusti, kosti dođu do izražaja pa postane neudobno i to narušava koncentraciju. Stavi jastuk pod stopala i glavu jer su to najneudobnija područja.

Nakon toga postoje 3 stvari koje treba napraviti.

1. Opuštenost tijela:

Za to je potrebno opustiti velik dio mišića u tijelu. Pomaže ako se prije toga otuširate. Ako ste se upravo vratili sa nekog vježbanja i dobro ste razgibani, onda nije potrebno opuštati mišiće pod pretpostavkom da su već dobro opušteni. Ako nisu onda ovako. Bit je u stezanju i opuštanju mišića.

1. Ustani i rastegni se što bolje možeš, sjedni/legni natrag.

2. Stegni mišiće stopala tako da su stopala ispružena prema dolje i stegni mišiće potkoljenice što jače možeš i drži tako 5 sekundi. Opusti potpuno.

3. Isto kao 2. samo što su stopala prema gore.

4. Stegni natkoljenicu, drži 5 sekundi, opusti.

5. Stegni mišiće stražnjice. Drži 5 sekundi, opusti.

6. Stegni cijele noge. Drži 10 sec. Opusti

7. Stegni donji dio leđa. Drži 5 sekundi. Opusti.

8. Izbaci trbuh što jače možeš van. 5 sek, opusti.

9. Stegni trbuh. 5 sek, opusti.

10. Stegni gornji dio leđa. 5 sec. Opusti.

11. Stavi ramena naprijed tako da tvore luk i stegni. 10 sek, opusti.

12. Stisni šake što jače. Drži 5 sek. Opusti.

13. Stegni mišiće ruku. Drži 5 sek. Opusti.

14. Stegni cijelu ruku. Drži 10 sek. Opusti.

15. Sada par vježbi za mišiće vrata. S njima budite oprezni jer su tu mišići koji se ne koriste često pa bi vas mogao uhvatiti grč. Stavi glavu što niže prema prsima. Nemoj stezati vratne mišiće, samo spusti glavu što dalje. Drži 30 sek. Opusti.

16. Digni glavu i ispruži čeljust što dalje. Drži 10 sek. Opusti.

17. Stavi glavu što bliže leđima. Drži 10 sek. Opusti.

18. Otvori usta što jače možeš. Drži 5 sek. Opusti.

19. Stisni zube što jače. Drži 5 sek. Opusti.

20. Stegni što više mišića u tijelu odjednom. Drži što dulje možeš. Opusti.

21. Leži tako opušteno minutu.

Jako je bitno da nakon 21. koraka ne pomaknete tijelo niti najmanje jer je bit u tome da mišići ostanu opušteni i da se tijelo osjeća teško. Više nema micanja tijela sve dok se ne projekcirate ili odustanete. U protivnim, morate ispočetka.

2. Smirivanje misli:

Naš um nam cijelo vrijeme pokušava informirati o tome što se događa oko nas. Cilj ovoga je da zaboravite na sve to. Naš um cijelo vrijeme daje informacije da nas podsjeti i da budemo u toku. Na
primjer:

"Oh, mlijeko! Moram kupit mlijeko!"

"Baš sam napravio sranje, kako da joj se ispričam."

i slično...

Većina ljudi je vrlo slaba u ovoj vještini, no kada počnete vježbati progres će biti zapanjujuće brz.

Kada ležite u krevetu opušteni, počnite tjerati misli od sebe. Ako obratite pažnju, primjetit ćete da točno znate kada dolazi misao. S vremenom ćete se naučiti na taj osjećaj. Kada ga dobijete, jednostavno ignorirajte misao prije nego što se opće počela formirati.

Za to je potrebna neka vrsta pasivne koncentracije. Ne smijete ništa forsirati, samo pustite - otkvačite se.

Bit će vam puno lakše ako se koncentrirate na svoj dah. Osjetite kako vam dah ulazi i izlazi kroz kroz nosi, kroz grlo i cijela pluća. To puno olakšava.

Prilično ste dobri u tome ako već na početku možete ostati bez misli nekih 10 dahova. Ali to nije dovoljno.

Ako uspijete ostati bez misli nekih 5 minuta, onda to postaje automatska akcija i više se ne morate truditi - misli neće dolaziti sve dok vi ne počnete ponovo namjerno misliti.

Radite ovo 15-20 minuta dnevno da bi rezultati bili vidljivi. Npr. 5 min dnevno je gubljenje vremena.

3. Padanje u trans:

Ljudi misle da je ovo puno teže nego što zapravo je. Čitali ste u SF-ovima o transu. Čuli ste za trans. I sada kada bi vam neko rekao "Ej, ja sam pao u trans", vi bi vjerojatno mislili "WOW! E, lik je pao u trans! U TRANS!!!!"

Ali zapravo, to nije ništa posebno. Da vam istinu kažem, većina uspije iz prvog ili drugog pokušaja. Evo kako.

Kada ste uspješno prošli 1. i 2. korak, padanje u trans bit će jednostavno kao pušenje cigarete. Jednostavno zamislite da padate, ili da se polako spuštate u liftu, ili da se spuštate po ljestvama ili neku alternativu... Ja preferiram jednostavno padanje. Problem kod većine ljudi je taj da zamisle nekog drugog kako pada. Zamisle da gledaju sebe kako padaju - tako da su oni samo gledaoci. NE TO RADIT! Zamisli SEBE kako padaš. Osjeti SEBE kako padaš. Odma ćeš osjetiti čudan osjećaj ako dobro radiš. Što to dulje radiš dublje ćeš pasti u trans. Ali nije potreban jako dubok trans za projekciju. Osjećaj kad si opušten je vrlo ugodan. Kada bi u ovom trenutku odustali od projekcije, um bi vam bio vrlo čist i lako biste se koncentrirali na bilo što. Učenje bi sljedećih pola sata bilo vrlo lako. Ipak, nemojte odustati, jer ste ionako sada samo par sekundi od projekcije.

Uskoro ćete osjetiti vibracije. Znat ćete ako ih osjetite. Kad ih jednom osjetite, vjerujte znat ćete. Moglo bi se reći da je osjećaj kao da ste ispunjeni coca-colom.

Samo duboko dišite i nemojte se previše uzbuđivati. Ako se previše uzbudite - sve propada. Ljudi obično kažu da osjete kako se odvajaju od tijela.
Razlog iz kojeg ljudi obično ne uspijevaju je da nedovoljno opuste tijelo. OPUŠTANJE TIJELA JE NAJVAŽNIJI DIO SVEGA. Ljudi misle da će se dovoljno opustiti ako jednostavno dovoljno dugo leže na miru. KRIVO! Ovo je najbitnije i provedite najviše vremena kod toga.

NOTE: Moguće je napraviti 2. korak bez da radite 1. Tako je i moguće pasti u trans bez da radite 1. i 2. Ali sva 3 su potrebna za projekciju.

Added (24 Apr 2012, 11:06 PM)
---------------------------------------------
ne mogu da vjerujem ... napravim temu i neko mi prebaci post u drugu temu... nema smisla




Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 5 | 27.04.2012 , 8:21 PM

Quote (demonlog)
"Baš sam napravio sranje, kako da joj se ispričam."


ili sto nece da se javvviiiii aaaa :( :( :(

Be my love?









219
poruka na forumu
57 643



post # 6 | 27.04.2012 , 8:34 PM

Quote (JahRastafarI93)
ili sto nece da se javvviiiii aaaa


to je najgore kad nece da se javi :( :(



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 7 | 27.04.2012 , 8:48 PM

a stalo ti kao da ces crknuti ako se ne javi ili je bar ne vidis :( :( :( imas osjecaj da ce ono malo duse i srca sto je ostalo stati :(

Be my love?









219
poruka na forumu
57 643



post # 8 | 28.04.2012 , 3:43 PM

Quote (JahRastafarI93)
imas osjecaj da ce ono malo duse i srca sto je ostalo stati


dusa ? srce ?... to mi je davno uzela :(



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 9 | 28.04.2012 , 4:08 PM

ajmo pit da vratimo to sve :D i malo ljubavi sto nam priroda daje :D ne bi skodilo :D
majku mu ono boli me qrac za njom kao,al je trazim kud god se krecem :(

Be my love?









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 10 | 28.04.2012 , 5:16 PM

Otišli ste daleko od teme.
Ne bih ovo ni da komentarišem jer mi je velika glupost o ovim stvarima i misliti.








25
poruka na forumu
3 24



post # 11 | 28.04.2012 , 6:48 PM

Cista glupost je ono upustvo,znaci sa time niko nista nece da postigne...Ja mogu to da radim ,sam od sebe,kako,nemam blage,ali mogu...Radio sam to bar oko 200 x ako ne i vise,bas i nije lep osecaj kao sto pise iznad,prvih 10-15 puta je kao da ste pali sa skejta,ali je kasnije ok...Jako je cudno kad vidite sebe kako spavate i da setate svojom ulicom u kojoj stanujete...Kao sto pise nije preporucljivo da to iko proba,jer se moze desiti da vam dusa ne nadje put do vaseg tela,i to bas zato sto se uspanicite kad vidite svoje telo da spava...Ako ovo iko pokusa i uspe neka moli boga da ga niko naglo ne probudi,jer je moguce da vasa dusa odluta i nikad se ne vrati...Mozda ovo sve zvudi glupo sto sam napisao,ali je tako...Znam jos mnogo ljudi koji mogu ovo da izvedu...

ADD ME NA fACEBOOK
Oliver Guetta








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 12 | 28.04.2012 , 8:18 PM

jbg :D malo odlutali,al nema veze :D ipak se radi o dushama :D

Be my love?









219
poruka na forumu
57 643



post # 13 | 29.04.2012 , 4:27 PM

Quote (Marija_Nikola)
Ne bih ovo ni da komentarišem jer mi je velika glupost o ovim stvarima i misliti.


cista glupost ?

mozda jest to gore upustvo glupost, je sam ga skinuo sa jedne stranice ali ovo da dusa moze setati to je ziva istina :P

ako ne vjerujes malo proguglaj :D



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










16
poruka na forumu
1 15



post # 14 | 12.06.2012 , 7:54 PM

U astralnu projekciju vjerujem prvenstveno zato sto se vec duze vrijeme bavim lucidnim snovima (koji su veoma slicni AP) a imao sam odredjeno iskustvo vezano za AP:

Ja sam prilikom pokusaja WILD metode pristupa lucidnim snovima nekako upao u AP i mogu vam reci da je bilo prilicno cudno.
Prilikom ulaska u AP osjetio sam teret na prsima (kao da neko sjedi na vama) i odjednom sam ustao tj. odvojio sam se od fizickog tijela, okrenuo sam se prema krevetu i vidio sam sebe kako spavam sto je bilo prilicno ''uvrnuto'' jer prije nisam imao takvog iskustva i logicno je da sam se prepao i odjednom sam se probudio znojan u krevetu.
Prvo sam mislio da sam imao neku vrstu lucidnog sna, ali sam daljim istrazivanjem ustanovio da sam dozivio astralnu projekciju.

Ukoliko neko zeli da sazna vise od lucidnim snovima, neka se slobodno javi na PM sve cu mu detaljno objasniti i dati cu mu link mog bloga vezanog za iste (koji necu da reklamiram po forumu).








1176
poruka na forumu
102 1216



post # 15 | 12.06.2012 , 8:06 PM

Ne mogu da kazem da ne postoji nesto sto nisam nikad' probao. Mada privlaci me da probam...

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









25
poruka na forumu
3 24



post # 16 | 27.06.2012 , 4:47 PM

Vidi,bolje nemoj da pokusavas da probas,savet...

ADD ME NA fACEBOOK
Oliver Guetta










896
poruka na forumu
89 981



post # 17 | 27.06.2012 , 6:02 PM

Xexexexexexexex.......pa vi ni o Astralnoj projekciji neznate nista..................POTREBNA VAM JE MANTRA ZA IZVODJENJE PROJEKCIJE,DUSA SE LAKO VRACA U SVOJE TELO SAMIM POGLEDOM.........I DA...UPRAVU STE DA POSTOJE POSEBNE VEZBE I JOGA ZA POBOLJSANJE SVEGA TOGA.......

Astralna projekcija se desava stalno svakom coveku.....nesvesno stupamo na tom polju astralne ravni.Izgovaranjem mantre
koja glasi
"Dok u toku spavanja budem astralno putovao,imacu potpunu kontrolu nad onim
sto se desava samnom i oko mene.
Kad budem bez odece odenucu se u astralni ogrtac.Dok budem leteo odredicu pravac i mesto na koje cu da sletim.
Ako na tom putu sretnem nekoga pomocicu mu a ucicu od onih koji su mudriji od mene
Vazno:Pre nego sto zaspi...osoba autosugestijom izdaje sebi komandu da ce sanjati da se nalazi na odredjenom mestu u pocetku blizu krevete.
V A Z N O: Ono sto je vazno to je da vazduh bude suv i cist nikako suvise naelektrisan....a atmosverski pritisak visok.
Temperatura vazduha treba da bude umerena ne niza od 16 niti visa od 20 stepeni,a svetlo priguseno.U pocetku osoba ce zamisljati da se projektuje pored kreveta dok ne bude dovoljno iskusna a kasnije moze i dalje od svog tela.Mantra je isprobana i deluje treba vam samo vera,zelja i strpljenje.....tako da svake veceri kasno u ponoc pocnite....to je nesto najprirodnije.....Roby








211
poruka na forumu
175 866



post # 18 | 28.06.2012 , 0:07 AM

demonlog procitala sam tekst o onom momku a ovo dalje ne smijem ni procitati upravo zbog recenice" nemojte ovo pokusavati jer postoji mogucnost da se dusa nikada vise ne vrati u telo" Ja ako to procitam, mozda i probam mozda svesno mozda nesvesno....mozda se desi nesto sto ne treba....MOZDA freaking mozda... Shit! A tako me je zanimalo xD

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 19 | 28.06.2012 , 10:31 AM

e ko te tjero da citas :D nije to ni malo lako,pokuso par puta...e al aj ti odrzi ludaka mirnim lol

Be my love?









211
poruka na forumu
175 866



post # 20 | 28.06.2012 , 5:47 PM

Quote (JahRastafarI93)
e ko te tjero da citas nije to ni malo lako,pokuso par puta...e al aj ti odrzi ludaka mirnim

Nisam ga ni proitala...to je fazon Ja samznatizeljna...bojim se ja kakva sam nazadna oticu negde u p.m. XD pa sta cete onda vi ovde bez mene :P

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Astralna projekcija (Koliko znate o tome?)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: