Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Klinicka smrt (da li znate sta se desava duhu tokom klinicke smrti??)
Klinicka smrt






219
poruka na forumu
57 643



post # 1 | 24.04.2012 , 11:19 PM

E ovako... napravio sam bio temu o astralnoj projekciji i neko je tu temu premjestio na ovaj podforum ali se racuna ko da je on napravio, al nema veze... nije vazno

ovako... klinicka smrt, da li znate sta se desava dusi dok je tijelo u tom stanju?

mnogi opisuju tunele ,svjetlost na kraju tih tunela i ostale stvari koje se mogu vidjeti samo na tim mjestima gdje dusa otputuje za vrijeme klinicke smrti... to je slicno astralnoj projekciji jer dusa lebdi u zraku i gleda svoje tijelo ,ali u ovom slucaju je to lutrija hoce li se vratiti nazad ili ce otici na onaj svijet...

ako imate ispovijesti ljudi koji su sve to dozivjeli mozete ovdje napisati :D



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










2427
poruka na forumu
345 2552



post # 2 | 24.04.2012 , 11:25 PM

teme sam ja spojio, pošto si ti svoju kasnije napravio spojena je sa prethodnom, tako da izgleda da je samo tvoj post dopisan :)
on topic, komšija mi je do prije 2-3 godine živio u Švabiji, proveo tamo 50-ak godina života, tamo je imao srčani udar i imao je tu kliničku smrt. Meni kad je to pričao, govori kao da je baš vidio bijelu svjetlost i kao da mu je neko rekao da treba da provede ostatak života uživajući. Od kako se oporavio, čovjek je bacio cigare i alkohol, sad pomalo u bašti radi, kaficu ponekad, redovno novine ujutru, i šeta. Ima čovjek i dobru penziju, pa se i gotivi sa nekim stvarima, i baš poštuje to št mu je "neko" rekao da uživa i proživi ostatak života :)
ps. do tad nisam vjerovao da je tako nešto moguće.








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 3 | 24.04.2012 , 11:36 PM

Čitala sam jednu knjigu gdje su ljudi doživjeli kliničku smrt. Ustvari to su ispovjesti pravoslavnih hrišćana koji su bili na "onom" svijetu. Nikakve veze s vezom ali ajde.

Prije možda dva mjeseca sam pričala sa rođakom koji studira medicinu o tome. Rekao mi je kako je sve to u našem mozgu i da je normalno da se vidi nekakva svijetlost i tako dalje.
Uglavnom u knjizi koju sam čitala jedna žena je kao sa nekakvim anđelom išla i vidjela sve svoje grijehe ovo ono,a jedan je kao vidio svoje tijelo i doktore,ali se nije mogao vratiti u tijelo. Uglavnom gluposti da Bog ima veze sa tim,ali opet ja sam ateista tako da možda neko vjeruje u to.

Voljela bi o tome znati više,ali eto još nisam baš mnogo upućena u to. Inače me uvijek toga bilo strah. lol








5
poruka na forumu
0 0



post # 4 | 25.04.2012 , 0:32 AM

Moja tetka je imala za vrijeme operacije klinicku smrt, kaze da je cula neke glasove i i neku svjetlost vidjela. Dalje se nicega ne sjeca...

ja bla bla









16
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 25.04.2012 , 3:53 AM

Ja sam dozivio 3x klinicku smrt za jednu noc, nazalost desilo se radi moje gluposti. Ali nisam nista vidio, ni tunel ni svjetlo niti sam cuo kakve glasove






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 6 | 26.04.2012 , 10:20 PM

Moj deda je bio sat i cetrdeset minuta klinicki mrtav... Kaze da nista nije "vidio"...

Salio se sa recenicom: Sigurno je andjele tjerala ona struja sto su u mene ukljucivali! (elektro sokovi) :D

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









1
poruka na forumu
0 0



post # 7 | 26.04.2012 , 11:10 PM

u klinickoj smrti se moze biti najvise 5 minuta tako da je tvoj deda verovatno bio u komi... ko ne ozivi posle pet minuta umre... koma i klinicka smrt nisu isto....








219
poruka na forumu
57 643



post # 8 | 26.04.2012 , 11:11 PM

Quote (MallenaBobbie)
Salio se sa recenicom: Sigurno je andjele tjerala ona struja sto su u mene ukljucivali! (elektro sokovi)


hahahahah :D

Quote (Almir)
teme sam ja spojio, pošto si ti svoju kasnije napravio spojena je sa prethodnom, tako da izgleda da je samo tvoj post dopisan


ok :) sry onda :)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










403
poruka na forumu
72 625



post # 9 | 27.04.2012 , 1:08 AM

Doživio sam to nekoliko puta, ne sjećam se ničega, samo se desilo, kao da sam zaspao... I posle sam se probudio uz trzaj i bol u grudima ( od elektrosoka) ... Skapirao sam što se desilo tek kad su mi rekli... Inače to se ponovilo 3 puta u roku od sat i po vremena...











219
poruka na forumu
57 643



post # 10 | 27.04.2012 , 11:12 AM

Quote (TheBad)
Doživio sam to nekoliko puta, ne sjećam se ničega, samo se desilo, kao da sam zaspao... I posle sam se probudio uz trzaj i bol u grudima ( od elektrosoka) ... Skapirao sam što se desilo tek kad su mi rekli... Inače to se ponovilo 3 puta u roku od sat i po vremena...


jesi li ista vidio dok si bio u tom stanju, nesto kao san ili sl. ili si samo zaspao, pa se nakon sat vremena probudio ne sjecajuci se icega ?



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










403
poruka na forumu
72 625



post # 11 | 27.04.2012 , 12:13 PM

Znači samo kao da sam zaspao, i odjednom se probudio... Moguće i da sam stvarno spavao kad se to desilo... Kad su me vratili, osjetio sam jako brujanje u glavi, koje se postepeno pretvorilo u jako pistanje u ušima, kao neki alarm... Takodje sam osjetio jak bol u grudima, kao da mi je neko stavio tegove na grudi... U trenutku kad sam se probudio vidio sam jak bjesak svjetlosti, kao da mi je neko upalio reflektore ispred očiju ... Ako se sjetim još nečega javiću vam, ali generalno dok sam bio u tom stanju ništa nisam ni vidio ni čuo, sve što sam gore opisao dešavalo se u trenucima kad su me doktori vratili elektrosokom...











219
poruka na forumu
57 643



post # 12 | 27.04.2012 , 7:26 PM

Kad čovjek umre, većina njih, čuju svog liječnika kako ih proglašava mrtvima. Kroz glavu im prolaze oglušujuća
zvonjava ili buka i istodobno osjećaju kako brzo prolaze kroz mračni tunel. Nakon toga shvaćaju da su izvan
svog tijela, alisu još uvijek u istoj prostoriji gdje su i umrli. Vide svoje tijelo isobu iz određene udaljenosti, tj.
gleda kako ga doktor pokušava oživjeti, i to ih veoma uplaši.
Nakon nekog vremena se smire i promotre tu neobičnu situaciju. Primjete da još uvijek imaju tijelo, ali ne ono
zemaljsko, neko nekakvo spiritualno.
To tijelo se razlikuje od onoga koje su imali na zemlji, tj. onog kojeg su upravo napustili. Nakon toga kad shvate
što im se je dogodilo, dolaze im u susret drugi duhovi, duhovirođaka i prijatelja kojisu već prije umrli. Oni mu
dolaze pomoći. Među njima dolazi i˝biće od svjetlosti˝ , topao isrdačan duh pun ljubavi.
Duh postavlja pitanja i govori mu neka procjeni njegov život na
zemlji. Da bi mu pomogao, prikazuje mu slike najvažnijih događaja njegova života. Čovječji duh dolazi do
nekakve prepreke ishvaća da mu još nije vrijeme da umre. Ali on se ne želi vratiti, jer je zaokupljen
doživljavanjem života poslije smrti. Pun je osjećajima, kao što su ljubav, radost, veselje ismirenost. Unatoč
tome, on se vraća i nastavlja živjeti.
Te doživljaje koje je proživio pokušava opisati drugima, ali primjećuje da mu baš i ne uspjeva. Prvo, nemože
naći te riječi kojima bi to opisao. Drugo, ljudi ga ismijavaju, pa prestaje o tome govoriti. Ali bilo da on to ispriča
ili ne, taj doživljaj jako mijenja njegov život i pogled na smrt. Još bi htio reći da ljudi kad umru vide svoje tijelo sa
bolničkom stolu. To se nekad dešava kad spavate, vidite sebe kako spavate u istom položaju u kakvom zapravo
jeste. Do znači da je duša odlutala iz tijela. Meni jedna osoba tvrdi, da je mogla, nekad, otići i do druge
galaksije, jer duša nije ograničena, alisad je muče previše briga, pa onda nemože otići niti dalje od kuće.
Događa se.
KAKO IZGLEDA KAD ČOVJEK UMRE? To pitanje ljudi pitaju od kada postoje. Kad se negdje raspravlja
o toj temi, ona budi u ljudima, koji po svojim emocionalnim stavovima i po životnom stilu mogu biti vrlo različiti,
najsnažnije osjećaje. Smrt nas sve zanima, ali većini je teško govoriti o njoj. Za to postoje dva razloga.
Prvirazlog je to da kada dođemo u bilo kakav kontakt sa smrću, dobimo u glavisliku o svojoj smrti i to mnoge
ljude plaši. S psihičkog staništa razgovor o smrti je indirektan način da bismo joj se približili. Kad ljudi
razgovaraju o smrti onda si ju predočavaju a to ih dovodi u neizbježnu u situaciju suočenja s neizbježnom
vlastitom smrti. Stoga, da izbjegnemo tu psihičku traumu, ne razgovaramo o smrti.
Drugi je razlog u razgovoru o smrtisloženiji, jer je urastao u samu prirodu jezika. Većina riječi ljudskog jezika
opisuje iskustva stečena tjelesnim osjetilima. Smrt je izvan dosega svjesnog iskustva, jer je većina ljudi nije
proživjela. I zato što ljudismrt ne mogu opisati zemaljskim jezikom, uspoređuju je s doživljajima kojisu im
poznati i ugodni. Ljudi najčešće uspoređuju smrt sa snom. Samisebi govore:˝Kad umremo, bit će kao da smo
zaspali.˝ Ta se govorna epoha pojavila već i kod starih Grka, Homer u Ilijadi naziva san ˝bratom smrti.˝ Ovo je
analogija ugrađena i u naš suvremeni jezik. Kad odvedemo psa ili neku drugu kućnu životinju veterinaru i kažemo
daje uspava, on joj sigurno neće dati tablete za spavanje, tj. protiv nesanice. Smrt je, ljudi kažu, zaborav. Kad
umremo zaboravljamo sve nevolje - smrt briše sve bolne i neugodne uspomene.

ovo sam nasao na jednoj stranici... ako nekog interesuje :D



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










256
poruka na forumu
3 109



post # 13 | 27.04.2012 , 7:49 PM

rodjaci ova tema je malo morobidna. znate meni se jos zivi pa ne volim da pricam o tome. xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD xD dajte neesto vedrije od ovoga

We Are Changing Future Forever!









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 14 | 27.04.2012 , 8:15 PM

Ja ne mogu da zamislim da duša lebdi nad telom i gleda ga kao u filmovima, to mi je smešno da nema dalje! lol
Otkud znam kako je u kliničkoj smrti nikad nisam bila, hvala Bogu.
Ta svetla što im se priviđaju biće da su neonke iz bolnice a glasovi to su verovatno glasovi doktora. :D lol
Ljudi svašta pričaju, da im neki tamo kaže da se vrate, da nije još njihovo vreme, hahaha! lol
Živite ovaj život nemojte o tim stvarima razmišljati.
Ionako me baš briga kako će mi biti i šta ću videti kad umrem, neću vam ispričati šta sam videla i čula svejedno. lol








219
poruka na forumu
57 643



post # 15 | 27.04.2012 , 8:37 PM

a slazem se s vama, ali mozete li objasniti da 90 posto ljudi koji dozive klinicku smrt prica istu pricu... to je pomalo jezivo, jer sam neki dan gledao lika koji je o tome pricao, inace zivi na selu i nikad nije gledao dokumentarce o tome da bi sad mogao kopirati i ispricati istu pricu... :)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










211
poruka na forumu
175 866



post # 16 | 28.06.2012 , 1:23 AM

Pojma nemam sta se duhu desava ali evo procitala sam od demonlog svasta nsto sto nisam znala, i ...poprilicno je zanimljivo. Ne bih volila da to iskusim jer..sta znam plasim se nekako. Znam samo da medicinski klinicka smrt je prestanak mozdane funkcije i funkcije rada srca, kao prava smrt samo sto je ovo pocetna faza te se moze pacijent vratiti pravilnim pristupom doktora u zivot, ali ovde ne govorimo o medicinskim vec o duhovnom ponasanju...

Love is composed of a single soul inhabiting two bodies. A kiss is a lovely trick designed by nature to stop speech when words become superfluous.
I have found the paradox, that if you love until it hurts, there can be no more hurt, only more love.










896
poruka na forumu
89 981



post # 17 | 24.08.2012 , 4:00 PM

Da klinicka smrt postoji jer je utvrdjena prica zenske osobe koja je dozivela klinicku smrt :o :o :o :o :o Zena je opisala kretnje ljudi,odlazenje i dolazenje kola i hitne pomoci,dok su se lekari borili za njen zivot. yes
******************************************************************************
Zena je videla na spratu iznad trenerku zakacenu na civiluku............sve to je provereno,pa se ispostavilo da je zena stvarno dozivela Klinicku smrt. yes








577
poruka na forumu
548 3795



post # 18 | 29.10.2012 , 10:42 PM

Čitala nedavno negdje u novinama, da je to što ljudi doživljavaju tada sve projekcija samog mozga...
I uvjerena sam da je to istina....
Pa cijela svjesnost prestaje kada mozak više ne radi, samo ljudi svugdje nalaze nekakav povod za vjeru i nadaju se životu poslije smrti pa zato mrcvare takve teme... Daj shvatite da prilikom takvih slučajeva dolazi do ogromnih promjena u mozgu pa svako to može doživjeti na drugačiji način (iako se većina ne sjeća ničega)... Tim ljudima nije u potpunosti oštećen (mrtav) mozak, to je jedini razlog zašto su se vratili među žive... Da je neki doktor ili znanstvenik ovdje on bi to bolje objasnio... Za nekakve nadnaravne stvari ne postoji niti jedan dokaz niti će ikada postojati....

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !









219
poruka na forumu
57 643



post # 19 | 31.10.2012 , 4:00 PM

Adrijana_, fazon je sto svi pricaju isto ,znaci ko god dozivi klinicku smrt mislim 90% njh prica istu pricu... jedino da su se svi dogovorili da pricaju ko sto imate u ovim americkim emisijama plate svakog clana emisije da prica sta im oni kazu, al mislim da to ovdje nije slucaj jer kome bi to bilo od koristi da trosi toliki novac da ljudi izmisljaju da se za vrijeme klinicke smrti nalaze na proplanku gdje vide rijeku ali je ne cuju i gdje vide most preko te rijeke i na drugoj strani stablo... ne znam svak ima svoje misljenje al pokusaj procitati jos malo o tome :))



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










577
poruka na forumu
548 3795



post # 20 | 31.10.2012 , 4:16 PM

demonlog,
Bas zbog ovog sto si ti napisao ne moze se dokazati niti ova teza. Bas zato sto se radi o ljudskim sjecanjima (koja naravno mogu biti potkrepljena necim u sto je doticna osoba vjerovala prije klinicke smrti a nema nikakve veze sa stvarnoscu) se ne moze uzeti kao mjerodavan dokaz.
Prosto jednostavno receno mi nemamo pojma sta se desava kada covjek umre tj. dozivi klinicku smrt. Vjerovatno, ako se ista desava poslije smrti, cemo doznati onog momenta kad umremo. Nazalost.

Ja sam medicinska sestra po zanimanju i bas sam skoro pricala sa jednom osobom koja radi(radila) vec vise od 30 godina u bolnici..bas na odjelu gdje je cesto vidjala ljude koji su se vratili iz mrtvih..,kaze vidila je preko 1000 takvih slucajeva.Oduvijek ju je zanimala alternativa i pogotovo to stanje u klinickoj smrti,i nije niti jednu osobu propustila upitati da li se icega sjecala,nesto vidjela...kaze da je jedna jedina osoba od tih 1000 se sjecala neceg...sjecala se da je bila sa kcerkom(preminulom) koja ju je cekala..i zamjerila je toj osobi sto ju je spasila,cak ju je i osamarila...znaci od 1000 ljudi samo jedna se sjecala..

E sad,da li netko nije htio pricati o tome,ili se jednostavno ne sjeca,ja zbilja ne znam...ili je sve samo san i utemeljno u trazenju zivota poslije ovog ne znam , znam samo da je to toliko razocaralo tu osobu da je nakon punih 30 godina trazenja nekog odgovora,trazila premjestaj sa tog odjela...

Samo 1 osoba od njih 1000 je imala pricu...i nitko vise...bas za zamisliti se.

Jedva čekam novu godinu..... :((((haha !



Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Klinicka smrt (da li znate sta se desava duhu tokom klinicke smrti??)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: