Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Emocionalna inteligencija
Emocionalna inteligencija






72
poruka na forumu
2 92



post # 1 | 10.05.2012 , 8:45 AM



'Biti pametan do sada je uglavnom znacilo imati visok koeficijent inteligencije (IQ). A sta je sa koeficijentom emocija (EQ)? Danasnja nauka zakljucuje da drustveno najuspesniji i licno najzadovoljniji pojedinci nisu oni sto ih obelezava puki visoki broj racionalne inteligencije. Potpuno ostvarenje sopstvene licnosti pripada emotivnoj inteligenciji - sposobnost da se saoseca sa drugima, procenjuje, stvaraju dobri odnosi, da se bude privlacan - kao i drugim emocionalnim vestinama koje su presudne da se neko zaista uklopi u drustvo i bude uspesan, a time koristan kako sebi tako i okolini.'...

iz knjige Emocionalna intiligencija - Danijel Goleman


Jel istina po Golemanu da je EQ umece prenosenja pozitivnog ponasanja?

Sta mislite koliko EQ igra ulogu u nasem zivotu?











3
poruka na forumu
0 0



post # 2 | 25.05.2012 , 9:29 PM

Bez emocija LIČNOST ne postoji. Zato i jesmo Ljudi. Ostalo su mašine.








4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 3 | 25.05.2012 , 9:40 PM

Quote (nnn)
Jel istina po Golemanu da je EQ umece prenosenja pozitivnog ponasanja? Sta mislite koliko EQ igra ulogu u nasem zivotu?


Naravno da jeste umece.
To smo znali i bez njega.
Ako sam ja neraspolozena, logicno je da cu to svoje neraspolozenje preneti i na drugog.

Igra mnogo vaznu ulogu u zivotu, jer nekad te iste emocije treba iskljuciti da bi se stiglo do cilja.
Koliko je samo zena dobilo neku stvar radi toga jer su muskarci slabi na njih, jos ako napravi odgovarajucu facu, pa musko bi joj skinuo zvezde a ne kupio nesto, ili dete slatkis!
I bolje prolaze u zivotu oni koju emocionalno inteligentni od onih koji su samo inteligentni :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 4 | 25.05.2012 , 10:17 PM

Quote (Leksi)
Koliko je samo zena dobilo neku stvar radi toga jer su muskarci slabi na njih, jos ako napravi odgovarajucu facu, pa musko bi joj skinuo zvezde a ne kupio nesto

slab totalno,sto nisu one slabe na mene ko ja na njih aaaaa angry2 lol

Quote (Leksi)
I bolje prolaze u zivotu oni koju emocionalno inteligentni od onih koji su samo inteligentni

slazem se yes

Be my love?









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 5 | 25.05.2012 , 11:08 PM

O ovome sam ''razgovarao'' sa prijateljem pre jedno mesec dana bez i da sam znao da je neko vodio istrazivanje o tome.

U svakom slucaju dobra tema,nadam se da ce zainteresovati ljude.

+rep

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 6 | 30.05.2012 , 1:11 PM

Jedan od najvaznijih faktora u zivotu...
Voleo bih da mi je veci tzv kvocenat EQ...

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?







velikoStopaloobdukcija uma
1098
poruka na forumu
755 2949



post # 7 | 09.12.2013 , 4:22 PM

jendog dna probudi se covek,ide putem bz kraja,doalzi do tog kraja kad na kraju vidi sebe kako polazi na taj put,hm sta da radim da sebe sprecim da krneem na taj put pomisli covek i ode do prodavnice da kupi novine,u novinama je bila nejgova slika od pre par godina na kojoj je drzao novine u ruci n akojim aej bial nejgova slika iz buducnosti,sta ce,kuda ce,on se sjeti da pozove sebe i pita se kulturnim glasom:gde si,sta radis?evo placem suze i sijem sjecanja na ovoj zakrzljaloj livadi punoj korova od emocija,da mi rodi lepo strast,razuemvanje i emocije kojima je potrebno malo vode da narastu kao planina z mrav emala a za coveka sasvim nebitna u svoj svojoj lepoti sazrevanja...

studirati filozofiju smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesno jer ja se bavim velikoStopaloobdukcijom uma i zato vas molim da obratite paznju kako se ponasate,hvala







Dusa od coveka :)
397
poruka na forumu
87 414



post # 8 | 29.12.2013 , 8:22 PM

Ljudski mozak je odgovoran za niz procesa, bilo da se radi o emocijama, pokretima, zoni 44 (koja služi za brojenje) i sl.
Hipofiza je jedna od razloga koja je odgovorna za osjećaje, prvenstveno one kada ste zaljubljeni povišena količina: oksitocina, vazopresina (ADH) i serotonina ... :)

"Being kind, loving and gentle is true meaning of life."



Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Emocionalna inteligencija
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: