Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Parapsiholoske pojave -slucajnost ili...
Parapsiholoske pojave -slucajnost ili...






145
poruka na forumu
8 60



post # 1 | 18.05.2012 , 3:18 PM

Stvarni ljudi s nadnaravnim moćima

Parapsihološke pojave događaju se izvan dometa naših pet osjetila otkako postojimo. To tzv. šesto čulo koje neki ljudi posjeduju još i danas je uglavnom nepoznato suvremenoj znanosti


Čudne se stvari dogode svakome bar jednom u životu...


Jeste li se ikada probudili usred noći i mislili na nekoga tko je u tom trenutku bio bolestan? Možda ste sanjali neku nepoznatu osobu i idući je dan upoznali? Predosjetili neki događaj? Tko zna, možda jednog dana otkrijete da posjedujete neke od parapsiholoških moći, koje se već stoljećima pojavljuju i zapanjuju svijet.

U te moći ne morate vjerovati – o njima jednostavno postoje dokazi.

Kako je rekao gospodin G.N.M. Tyrrell, parapsihologija nije ni spiritizam ni praznovjerje, već pokušaj istraživanja funkcija osoba s one strane praga svijesti.

VIDOVITOST

To je jedna od prvih paranormalnih sposobnosti koju su znanstvenici počeli detaljno istraživati, ne pronalazeći odgovore. Uključuje osjećaje ili mentalne slike o nečemu što se događa u isto vrijeme na nekom sasvim drugom mjestu ili sposobnost viđenja prošlih i budućih događaja.

Iako su upitne 'dijagnoze' koje 'lakovjernicima' danas daju osobe na tarot linijama i slični ljudi, koji ne posjeduju nikakvu vidovitost, nego na taj način pokušavaju zaraditi novac, činjenica je da postoje osobe (najčešće žene) i u Hrvatskoj koje će vam u šalici kave, iz karata, ili graha reći detalje iz vaše prošlosti i one koje vas čekaju u budućnosti, koliko god se to činilo nevjerojatnim.


Vidoviti pogled pape Pija V

I povijest je puna primjera vidovitosti. Na primjer, 7. listopada 1571. papa Pio V je zastao uslijed svakodnevnih dužnosti i odjednom 'vidio' važnu pomorsku bitku kod Leptanga. Tada su Turci konačno izgubili, a oslobođeno je 12.000 kršćanskih robova. Pio V je obavijestio suradnike o svojoj viziji, ali oni su mislili da je poludio. No za nekoliko je dana stigla vijest da se to zaista dogodilo i to baš u vrijeme kad je Pio imao viziju!

Američki predsjednik Abraham Lincoln, ubijen u atentatu, nedugo prije toga sanjao je vlastiti sprovod.

John O' Connor je pak sanjao katastrofu Titanika i odustao od plovidbe u Ameriku brodom iz snova. Tako si je vjerojatno spasio život.

Nostradamus bi bio ostavio jasnije vizije da se nije bojao lomače

Prisjetimo se jednog od najvećih vidovnjaka svih vremena – slavnog Nostradamusa koji je točno predvidio sudbinu kraja Luja XVI i Marije Antoanete i nagovijestio Francusku revoluciju, i to dva stoljeća ranije! Nostradamus je ostavio svijetu 939 vizija budućnosti, zapisanih u stihovima. U početku ih je sastavljao povijesnim redom, no kako se kasnije bojao da se nekome ne zamjeri i ne završi na lomači, ispremiješao je svije vizije i ostavio ljudima da ih odgonetavaju. Umro je 1. srpnja 1566, točno onako kako je to predvidio i opisao 10 godina ranije.

PSIHOKINEZA (TELEKINEZA)

To je ono što je Anakinu Skywalkeru bio jedan od težih zadataka koje je morao svladati u svom obrazovanju za jedi viteza. Telekineza je sposobnost pomicanja predmeta snagom uma.

Ruskinja Nina Kulagina iz 20. stoljeća ostavila je svoje goste bez daha kad je pred njima pogledom počela pomicati šibice. Ubrzo su je proučavali i znanstvenici, stavljajući joj elektrode na glavu za bilježenje moždanih valova, no do danas nitko nije uspio otkriti tajnu ili 'recept' telekineze. Ona je za većinu ljudi zapravo pravo čudo…

Uri Geller, tip koji pogledom savija žlice, oduševio je i Michaela Jacksona

Vjerojatno najslavniji čovjek s telekinetičkim sposobnostima bio je Izraelac Uri Geller koji je postao celebrity savijajući žlice i to navodno snagom volje. No nikad nije želio biti pokusni kunić i pristati na znanstvena istraživanja tj. savijati žlice u kontroliranoj znanstvenoj prostoriji. Doduše, pričalo se i da je prevarant...

Da li vam se ikada desilo da nešto radite,da nešto slušate ili slično i u tom trenutku svatite da ste to "kao" negdje vidjeli-doživjeli?[b]

Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










136
poruka na forumu
6 79



post # 2 | 18.05.2012 , 4:34 PM

ihh pa to "kao doziveli se svima desava" :)...meni se dosta toga desavalo ali se stidim da pisem :D...ako neko probije led onda cu i ja hehe








75
poruka na forumu
12 -4



post # 3 | 18.05.2012 , 5:17 PM

Ovo znaci da vam je sjeban mozak...

Mir se ne može postići silom. On se može postići razumevanjem.









218
poruka na forumu
23 298



post # 4 | 18.05.2012 , 7:23 PM

alienhunter, Nemaš potrebe da se stidiš tema koje većina ostalih članova nije upoznala niti iskusila.
Od parapsiholoških fenomena iskusio sam telepatiju, vidovitost i spontanu astralnu projekciju. Svestan sam da s treningom mogu unaprediti sebe ali nedovoljno sam upoznat sa pojedinim pojavama koje sam doživeo na astralu da se jednostavno još uvek ne usudjujem upuštati dublje u tu temu.
coyote666, nebih se mogao složiti s tobom da je sjeban mozak osobi koja ima određena iskustva koja se tiču parapsiholoških pojava ili mogućnosti upravljanja istima. Istina je da su van razuma i spoznaje većini populacije ali ostatak sigurno nebih nazvao s greškom, već mislim da su te osobe uspele otključati deo mozga - duha i iskoristiti isti u većoj meri nego što ga ostali koriste.
Inače ubrzano se istražuje na ovim poljima i to pogotovo u USA i Rusiji. Čak je naša policija koristila ranije koliko sam ja upoznat osobe sa ESP mogućnostima, osobu koja je radila lično sam upoznao i pored takvih osoba ne postoji tajna koju ćeš moći sakriti. Tako reći samo skrivanje informacije je odavanje iste, retke su osobe koje mogu izbeći ili slagati takav istrument. Osoba koja mi je odličan prijatelj i ima neprijatan posao da vadi utopljenike koristio je nekoliko puta usluge ESP obdarenih osoba da bi našao traženu osobu.

OSNOVNI PARAPSIHOLOŠKI FENOMENI

Najpoznatiji parapsihološki fenomeni su: EKSTRA SENZORNA PERCEPCIJA, LEVITACIJA, PRORICANJE, RADIESTEZIJA, TELEKINEZA, TELEPATIJA i VIDOVITOST.

EKSTRA SENZORNA PERCEPCIJA:

Ekstrasentorna percepcija (ESP) je doslovno, vančulno opažanje. Termin je 1934. skovao J. B. Rajn (Rine) da bi označio vrstu percepcije koja se odvija mimo poznatih kanala čulne komunikacije. U Rajnovim klasičnim eksperimentima ispitanik treba da pogodi redosled u špilu karata koji se nalazi u susednoj prostoriji. To su u stanju da učine samo retki pojedinci, ali i oni ne uvek. U fenomene ESP, koji su deo parapsihologije, ubrajaju se telepatija, jasnovidost i prekognicija. Izvesni anegdotski slučajevi i neki eksperimenti, koji se teško mogu ponoviti, ukazuju da izgleda neki posebno obdareni ljudi, medijumi, imaju sposobnost ESP, odnosno, da opaze ono stoje hiljadama kilometara daleko ili što se nalazi iza debelih zidova u nekoj od udaljenih odaja.

LEVITACIJA

Sposobnost odizanja fizičkih objekata ili sopstvenog tela uvis, bez fizičkog kontakta, u suprotnosti sa poznatim zakonima gravitacije i bez vidljivih izvora. Do nedavno smatrala se sasvim nedokazanom, međutim, pisani istorijski dokumenti i eksperimenti sovjetskih parapsihologa (npr. Kulagina Nina) nesumnjivo su dokazali da neki ljudi mogu da odižu fizičke objekte naporom volje.

Često se izrаz koristi u užem smislu, i misli se nа levitаcije ljudi. Kаo tаkаv, fenomen je bio zаbeležen od stаrih vremenа. Slučаjevi teleportаcijа, koji su levitаcijа u svom nаjrаzvijenijem obliku, zаbeleženi su kаko u jevrejskoj Bibliji tаko i u hrišćаnskom Novom Zаvetu, malo ilustrovanije, primer Isusovo hodаnje po vodi, podvig koji je kаsnije ostvаren od strаne mnogih svetаcа.



PRORICANJE

PREKOGNICIJA (lat. prae = pred, ispred i cog-nitio = poznavanja, saznanje) je predviđanje budućih događaja, ali ne na osnovu razuma ili iskustva, nego neposrednim saznanjem budućnosti. Ono što će se tek desiti često se otkriva, otvoreno ili u simboličkom vidu, posebno obdarenim ljudima u prekognitivnim snovima. Objašnjenje ove pojave je vrlo teško sa stanovišta njutnovske fizike jer je ona inkompatibilna sa klasičnom postavkom o linearnom vremenu u kojem su događanja ireverzibilna, ali, smatraju neki autori, nije nespojivo sa implikacijama teorije relativiteta i teorije kvantne fizike.

RADIESTEZIJA

RADIESTEZIJA (nlat. radium, od radiare = zračiti i grč. aiasriaig = osećaj) je sposobnost nekih ljudi da visokom ili račvastom granom otkriju gde su voda, nafta, zlato ili drugi predmeti i supstance koji se nalaze duboko u zemlji. Parapsiholozi smatraju da je sposobnost radiestezije zapravo povećana osetljivost medijuma na zračenje objekata koji se nalaze u zemlji. Rašlje ili klatno samo pojačavaju vibracije koje dolaze iz organizma medijuma.

TELEKINEZA

TELEKINEZA ili psihokineza (grč. daleko, na daljinu i kretanje) Pokretanje, premeštanje ili deformisanje predmeta na daljinu, bez upotrebe fizičkih sredstava ili posredstvom neke od poznatih prirodnih energija, neposredno, isključivo "snagom misli".

TELEPATIJA

TELEPATIJA (grč. daleko, na daljinu i osećanje) Prenošenje mentalnih sadržina na daljinu, ali bez upotrebe nekog fizičkog prenosioca i do sada poznatih kanala čulne komunikacije, već neposredno, od uma do uma. To. je neka vrsta "bežične mentalne telekomunikacije" između dva ili više subjekata. Na osnovu brojnih anegdotskih svedočenja i izvesnih eksperimentalnih podataka (npr. prenošenje misli i predstava od jednog do dragog ispitanika koji su razdvojeni zidovima ili stotinama kilometara), dobar deo laika i mali krug naučnika veruje da postoje ljudi koji imaju sposobnost telepatije, koja posebno dolazi do izražaja u kriznim situacijama (npr. kada je bliska osoba u životnoj opasnosti). Pojavu tepatije proučava parapsihologija. S. Frojd (Freud) je proučavao ovaj fenomen i zaključio je da neki ljudi imaju sposobnost direktnog prijema mentalne sadržine ne samo svesnog, nego i nesvesnog drugih ljudi i da je to verovatno degenerisani ostatak nekada razvijene sposobnosti vančulne komunikacije ljudi, koja je sa razvojem govora zakržljala. Poznati psiholog Carl G. Jung smatrao je da je ova pojava izrazito značajna u ljudskoj komunikaciji. On je izneo svoju teoriju po kojoj društva funkcionišu i usklađuju se u svom delovanju upravo zahvaljujući telepatiji.

VIDOVITOST

VIDOVITOST (engl. clairvoyance) Sposobnost opažanja mimo poznatih čulnih modaliteta onoga što se trenutno zbiva i što je nedostupno čovekovim receptorima. J. B. Rajn (Rhine) je vršio eksperimentalna istraživanja ovog fenomena tako što je tražio od medijuma da kaže koje su geometrijske figure nacrtane ili kakav je raspored karata u nekoj, debelim zidom odvojenoj prostoriji, ili u kući koja je čak u nekom drugom gradu. Ova paranormalna sposobnost naziva se još i telestezija, knptestezija i jasnovidnost.








136
poruka na forumu
13 123



post # 5 | 18.05.2012 , 8:20 PM

Quote (BlackRose)
Možda ste sanjali neku nepoznatu osobu i idući je dan upoznali? Predosjetili neki događaj?

Quote (BlackRose)
Možda ste sanjali neku nepoznatu osobu i idući je dan upoznali? Predosjetili neki događaj?

Quote (BlackRose)
Da li vam se ikada desilo da nešto radite,da nešto slušate ili slično i u tom trenutku svatite da ste to "kao" negdje vidjeli-doživjeli?

Quote (BlackRose)
Da li vam se ikada desilo da nešto radite,da nešto slušate ili slično i u tom trenutku svatite da ste to "kao" negdje vidjeli-doživjeli?

To mise stalno desava...








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 6 | 19.05.2012 , 6:11 PM

Kada bi mi znali kako pravilno koristiti svoj um mogli bi i više od ovoga..








334
poruka na forumu
69 766



post # 7 | 19.05.2012 , 6:50 PM

meni mi se desilo da sanjam jedan dogadjaj i da se posle 2 meseca Odigra Predamnom mislim wama je smesno ali ja sam tako spasio ziwot jednoj dewojcici !!!!!!! koja mi je i dan danas zaxwalna








3
poruka na forumu
0 0



post # 8 | 25.05.2012 , 9:18 PM

Neobaveštenost je ravna neznanju. The Men Who Stare at Goats je film o dobu kada se mnogo više verovalo u parapsihološke moći do te mere da su ih i šahisti uključivali u svoje ekipe.
Lepo i lakše bi bilo kada bi stvarno imalo ičega od toga. Mozak ne koristimo dovoljno, to jeste tačno, no sigurno ni izbliza koliko bi želeli.
Vreme Eriha fon Denikena, ili kako se već zvao, kada su naučnici trošili u raskrinkavanju mnogih prevaranata ala Metju Mening je davno prošlo. Naučnici su se okrenuli pametnijem poslu.Trebalo bi i VI.


Poruku je menjao/la pulisav - Petak, 25.05.2012, 9:20 PM








136
poruka na forumu
13 123



post # 9 | 24.06.2012 , 11:09 PM

Quote (DjCold)
Da li vam se ikada desilo da nešto radite,da nešto slušate ili slično i u tom trenutku svatite da ste to "kao" negdje vidjeli-doživjeli?

Ova stvar se zove DejaVu i mislim da nema potrebe da je detaljnije objasnjavam :D








73
poruka na forumu
6 140



post # 10 | 25.06.2012 , 1:39 AM

Meni se često dešava déjà vu

People think I'm shy because I don't talk or participate too much in conversations...
The true is I don't really give a fuck what they're talking about :D










18
poruka na forumu
1 25



post # 11 | 28.06.2012 , 9:41 PM

Čovjek koristi samo 10% svog mozga! Znači,ako smo sa 10% nasih mozgova dogurali do ove tehnologije i stepena razvijenosti zamislite sta bi bilo kad bi koristili 30%.Vjerujem u Parapsiholoske pojave,tj. vjerujem da ljudi koriste vise % svog mozga od nas prosjecnih ;)

Oko mene su ustvari,
licemeri i govnari,
svako mi za dusu pije,
a znam lazu drkadžije,
svako ko je tu plakao,
poslo bi me u pakao!
Riblja Corba-Ravnodusan prema placu










317
poruka na forumu
25 328



post # 12 | 28.06.2012 , 11:55 PM

uhhhhhh daa... dogadja mi se vrlooo cestoo....ponekad pomislim da sam vidovita....
Recimo nesto sanjam i posle mesec dana to se dogodi... jednostavno vidim neki dogadjaj i setim se da sam to negde videlaa

Cak sam izgleda i vidovita xD:
Recimo par godina ranije u sebi sam mislila da ce mi se roditelji razvesti i to se desilo ali tada kada sam to mislila nista nije nagovestavalo na to
Jednom mi se desilo : bilo je nako normalno vreme i pomislila sam da ce pasti kisa a, vreme je bilo normalno kad odjednom je pao pljusak.....
2 dana pre nego sto mi je pas pobegao ja sam to znala: prvo mi je nes krpz glavu proslo da ce mi pobeci pas i otisla sam da vidim gde je... on je bio tu ali sledeceg dana kad sam dosla kuci iz skole isto nes mi je proslo kroz glavu da nije tu i kada sam pogledala nije ga bilo ali na putu do kuce kao da sam to znala da nije tu...
Recimo dogadja mi se i to da kad pomislim na neku osobu 5 minuta kasnije srescu je ali neverovatno je to sto se to uveek desi , retko kad da pomislim na nekog a da ga nesretnem....
takodje desava mi se da kad pomislim na nesto pa se bas to desi

a najvise me cudi to sto skoro nikad nepogresim mislim da se skoro uvek dogodi to sto pomislim.. to mi se dogadja svaki drugi dan... Jednostavno kao da znam kad cu se snekim posvadjati ili nes slicno kao da predosecam to... jednostavno unapred znam sta ce biti.......
ponekad pomislim da sam cudak, ali to mi je nekako kul.....

madness.....









896
poruka na forumu
89 981



post # 13 | 29.06.2012 , 0:06 AM

Quote (aVe)
Najpoznatiji parapsihološki fenomeni su: EKSTRA SENZORNA PERCEPCIJA, LEVITACIJA, PRORICANJE, RADIESTEZIJA, TELEKINEZA, TELEPATIJA i VIDOVITOST.


O svemu znam puno toga....naravno da je sve istina....nije sve onako kako posmatrate iz jedne perspektive....tu su i ostale astralne ravni.
Svet za koji jos neznamo....ali je utvrdjeno da postoji vdovitost,telepatija,radiestezija...telekineza.
Proguglajte...procitajte pa utvrdite i sami......








317
poruka na forumu
25 328



post # 14 | 29.06.2012 , 0:18 AM

Jos samo da dodam
- Bio-psihokineza (upravljanje zivim organizmima snagom uma)
to mi se par puta desilo mislim na zivotinje ... nekako to sto pomislim to uradi: Recimo U glavi pomislim nesto tj kazem mislima mom psu i on to uradi ali samo par puta mi se to desilo.... ponekad kao da razumem zivotinje kao da mogu da pricam sa njima..... bar sam mogla sa mojim psom koji je pobegao......

Added (29 Jun 2012, 0:18 AM)
---------------------------------------------
ili je slucajnost ili nes trece.... xD


madness.....









87
poruka na forumu
24 343



post # 15 | 29.06.2012 , 1:31 AM

ja imam kao neku vrstu vizije..
Npr. Vozio sam se kolima negde i vidim kola ispred i nekako mi se desi kao da sam video taj dogadjaj kako pretice taj auto i tako to u roj okolini. to imam od maleni. Ali i dalje nmg da lepo objasnim kako to meni izgleda..
mozda zvuci cudo ili smesno,ali ne lazem i govorim istinu..

Dzodrz









317
poruka na forumu
25 328



post # 16 | 29.06.2012 , 1:45 PM

Quote (delije3)
Npr. Vozio sam se kolima negde i vidim kola ispred i nekako mi se desi kao da sam video taj dogadjaj kako pretice taj auto i tako to u roj okolini. to imam od maleni. Ali i dalje nmg da lepo objasnim kako to meni izgleda..
mozda zvuci cudo ili smesno,ali ne lazem i govorim istinu..

Tako i meni .. ...

madness.....









205
poruka na forumu
6 144



post # 17 | 30.06.2012 , 6:04 PM

Eh ovako ...
Ne znam kako da sada to tačno objasnim ..
Ali uglavnom čeeesto ,jako često sanjam nešto ,što bi rekao da nema veze sa vezom ,i ujutro ustanem i razmišljam o tom snu i kažem sebi ''maah'' i nakon 2-3 dana se nekim čudom taj san ostvaruje ! Znači toliko puta mi se desilo to ..
Nekada se ostvari sa istim osobama i istim dogadjajima ,a nekada su druge osobe u pitanju ali isti dogadjaji..
Primjera radi lol
Sanjam kako će neki lik moju curu da pita da stave da su skupa na fejsu samo da se profuraju ,ali da ona ostane samnom ,i da me zamoli da se ja ne ljutim ...I naravno ,to se i desi o.O
Znači u snu sam sanjao sve tačno kako je lik pita i šta joj piše o toliko slično se desilo ..
Ima još dosta toga ,samo mrsko mi je pisati ,a i glupo mi je pomalo...











165
poruka na forumu
14 281



post # 18 | 02.08.2012 , 9:19 AM

Ponovo se osećam kao da tapkam u tami,znaš onaj osećaj kada je mrkli mrak oko tebe i kada su sva čula napregnuta do te mere da osetiš vibracije glista koje gmižu pod temeljem.Najgore od svega mi je što u takvom mraku najbolje vidim.Ne znam da li je to dar ili prokletstvo ali,nikada se nisam plašio mraka iz razloga iz kog ga se plaši većina dece.Nikada me nije plašilo pitanje da li je nešto u mraku.Plašilo me je,šta je ovaj put u mraku.Kako ja nakon svega što sam video u tami,kako da danas kažem svojoj sestričini a sutra možda svom detetu da se ne plaši mraka?Da u tami nema ničega,kad ja najbolje znam da...

Skeptici ce uvek sumnjati, a mi koji znamo...nema poente da se ubedjujemo.

I'm content to die for my beliefs
So cut off my head and make me a Martyr
The people will always remember it.




Forum » Lepota i Zdravlje » Stanje duha » Parapsiholoske pojave -slucajnost ili...
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: