Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Vezbe za grudi (Teretana)
Vezbe za grudi






2963
poruka na forumu
797 10239



post # 1 | 28.12.2012 , 10:13 PM

Pored cinjenice da ove vezbe imaju veliku estetsku ulogu, kako kod muskaraca tako i kod zena, one imaju i veliki znacaj jer se razvijanjem misica grudi poboljsava mehanika disanja i ventilacija pluca posto ovi misici ucestvuju kao pomocni prilikom udisanja vazduha.

Ova misicna grupa pretstavlja jednu celinu mada mnogi rade podelu ovog misica na gornji, medjurebarni,donji, srednji...To su samo delovi jednog istog misica a ne zasebne celine.


Vezbe koje ce biti prikazane su osnovne vezbe koje bi trebalo kombinovati i nase predloge za 20 treninga cete moci naci na dnu ovog teksta


1. Potisak sa ravne klupe
( Bench Press )




Za pocetak, hvat treba biti nesto malo siri od sirine ramena, a kasnije se sirina hvata moze menjati s' tim sto treba uzeti u obzir da sto je hvat uzi vise se pogadja triceps.

Ledja trebaju biti dobro priljubljena za klupu tokom izvodjenja vezbe.Neki pocetnici prave jako veliku gresku zato sto izvijaju ledja i podizu zadnjicu sa klupe, sto moze dovesti do povrede. Kada legnete na klupu, sipka bi trebala da vam bude u visini ociju, i namestena na nivou da je mozete uhvatiti sa ispruzenim rukama.
Stopala moraju celom povrsinom biti na podu, ne smemo se izdizati na prste prilikom izbacivanja tezine. Treba ih malo povuci unazad jer tako dobijamo na stabilnosti.

Sto se disanja tice, izdah je prilikom izbacaja. Vodite racuna da vam pokret bude kontrolisan (sipka ne sme da se "klati" priikom izvodjenja vezbe) i da radite sa realnim za vas tezinama. Kada podignete sipku izvrsite dodatnu kontrakciju misica, a zatim je polako vratite u pocetni polozaj.


2. Potisak na kosoj klupi
( Barbell Incline Bench Press)




3. Kontra-kosi potisak
( Barbell Decline Bench Press )




4. Potisak sa bucicama na ravnoj klupi
( Dumbbell Bench Press )


5. Potisak sa bucicama na kosoj klupi
( Dumbbell Incline Bench Press )




6. Razvlacenje sa bucicama tzv. "letenje"
( Dumbbell Fly )




ovu vezbu mozete raditi i na kosoj i kontra - kosoj klupi
takodje mozete kada skupljate sake uraditi rotaciju istih


7. "Letenje" sa sajlama
( Cable Standing Fly )




8. Pullover
( Dumbbell Pullover )




8. Propadanje na razboju
( Weighted Chest Dip )




9. Leptir

[c]


Napomene:

- vodite racuna o disanju; izdah vam je uvek pri maksimalnom naporu
- ako prvi put radite vezbu, pocnite sa nesto manjim tezinama da biste naucili pravilno da je izvodite; morate maksimalno biti skoncentrisani na vezbu, odnosno na misic; cesto se u teretani mogu videti ljudi koji bukvalno "mlate" sa tegovima
- vodite racuna da vrsite dodatnu kontrakciju misica prilikom izbacaja
- brzina izvodjenja vezbe je najcesce individualna
- iako se u nekim vezbama preorucuje hvat sipke gde je palac izvucen preko nje, kada radite potisak sa klupe, zbog vase sigurnosti, uhvatite sipku na klasican nacin
- kod potiska sa klupe uvek imajte pore sebe nekog ko ce vam asistirati


Fajlovi: 9896747.gif (21.0 Kb) · 5760612.gif (20.2 Kb) · 2975661.gif (18.1 Kb) · 2272292.gif (19.2 Kb) · 2677215.gif (21.1 Kb) · 7623283.gif (24.4 Kb) · 4417126.gif (20.3 Kb) · 0151078.gif (20.7 Kb) · 7338366.gif (24.6 Kb)
:P









400
poruka na forumu
56 795



post # 2 | 29.12.2012 , 1:49 AM

za grudi su najbolja naobicnija propadanja, jer tu se crpe snaga i stvara zila, ovo ti dodje maskiranje tela, ne stvaras snagu, a obicnim propadanjima stvaras iz misica zilu, sad zavisi, neko hoce snagu i zilu, neko hoce samo misicnu masu na odredjenim delovima tela.

When you wanna succeed as bad as you wanna breathe, you will successful!









13
poruka na forumu
0 0



post # 3 | 17.01.2013 , 6:33 PM

Za grudi je najbolje bench, onda bi bilderi bili kuci i vjezbali neb isli u teretene








57
poruka na forumu
24 158



post # 4 | 17.01.2013 , 9:15 PM

Slazem se sa Ure3808 Nema bolje vezbe od propadanja za grudi,ne kazem da je bendz los,ali propadanje je mama!

Sto te ne ubije ojaca te...









765
poruka na forumu
88 1029



post # 5 | 18.01.2013 , 0:03 AM

Ma treba sve kombinovati,ja najvise volim raditi cross ili ti ga 'letenje sa sajlama' :p

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









3891
poruka na forumu
137 1064



post # 6 | 13.03.2013 , 11:50 PM

Propadanja su zakon nema tu price,ali ja kad radim propadanja lijevo rame me boli.

Da pojasnim kad se spustim nista neosjecam al kad se dizem onda me presjece preko lijevog ramena,dok kod desnog ramena nista neosjecam a i desna ruka mi je dosta jaca od lijeve.

Zna li neko u cemu je problem zbog cega me boli ? :D

Nemojte mi samo govoriti da nepravilno radim,gledo sam na netu i radim pravilno kad uradim 10 komada osjecam sise kako su se napumpale da tako kazem to je dokaz da radim pravilno.








57
poruka na forumu
24 158



post # 7 | 14.03.2013 , 8:40 PM

Mozda nepravilno radis :D pa jel se zagrejes pre vezbe?moras se zagrejati,da malo opustis misice :) a mozda ti je sjebano levo rame :D idi kod doktora pa snimi!                                                                                                                       Bolje spreciti nego leciti :)

Sto te ne ubije ojaca te...









3891
poruka na forumu
137 1064



post # 8 | 15.03.2013 , 11:37 AM

Normalno da se zagrijem to se podrazumjeva :D.

Vidjecu da odem kod doktora.








86
poruka na forumu
4 44



post # 9 | 20.04.2013 , 7:57 AM

mitra0070070073, Bilderi nisu 100% natural,piju steroide i bodu se.
Pre bilo kog takmicenja u Bodybildingu oni ne smeju jesti nista osim piletine,i smeju da piju 3l vode na dan i normalno rokaju steroide.
A ako neko(ne racunajuci bildere) ne moze da uradi 20 sklekova,za koji kurac radi Bench Pres.
Imas kosi Bench Pres i ravni,znaci to su 2 varijante za vezbu.
A imas 100 nacina za sklekove.











1291
poruka na forumu
106 1817



post # 10 | 20.04.2013 , 10:29 AM

Mr_Nex, Pazi na recnik!

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










765
poruka na forumu
88 1029



post # 11 | 20.04.2013 , 11:06 AM

Quote
mitra0070070073, Bilderi nisu 100% natural,piju steroide i bodu se.


:O,nisam znao da se steroidi mogu piti,zanimljivo to nesto novo na tržištu :D ?

Quote
Pre bilo kog takmicenja u Bodybildingu oni ne smeju jesti nista osim
piletine,i smeju da piju 3l vode na dan i normalno rokaju steroide.

Ti neke nove tehnike uvodis u bodybuiding i neki novi plan ishrane.Pripremanje za takmicenje vrsi se nekoliko mjeseci i tada oni rade defku i na dijeti su :) a druze prije svakog takmicenja se vadi krv te se tako sazna da li je neko koristio steroide :)

Quote
A ako neko(ne racunajuci bildere) ne moze da uradi 20 sklekova,za koji kurac radi Bench Pres.
Imas kosi Bench Pres i ravni,znaci to su 2 varijante za vezbu.
A imas 100 nacina za sklekove.

Sklekove i bench ne mozes nikako porediti.I sta ako neko moze uraditi 100 sklekova,sta ima od toga ?Ne idu svi u teretanu zbog istog cilja...neko hoce misicnu masu,neko hoce da smrsa neko hoce snagu...Tako da je glupo pricati neke stvari koje nemaju smisla,ko je se jos nabildao od samih sklekova :)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me



Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Vezbe za grudi (Teretana)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: