Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Plivanje (Savet)
Plivanje




Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 1 | 12.09.2013 , 0:20 AM

Kao prvo ova tema nije za podsmevanje, ima ljudi kao ja dosta, ljudi koji ne mogu da nauce da plivaju iz nekog razloga. Pokusao sam sve, i na bazenu i na moru ali tonem kao sekira. Zanima me ako ima neko kao ja ko je tesko naucio/la da pliva, da mi objasni kako je najlakse tj kako uopste da naucim da plivam. Ovo mi vec pravi velike probleme i ove godine nisam bio na moru jer mi se zivi jos. Kada odem sa drustvom na jezeru krisom stavim plasticne flase u sorcu i tako ne mogu da potonem. Uskoro treba da idem u jedan zatvoreni bazen pa bi  mi sada koristilo znanje !
 


Fajlovi: 9727838.jpg (143.1 Kb)
ED0 5










411
poruka na forumu
326 425



post # 2 | 12.09.2013 , 0:23 AM

hahaha, najsmesnije je to da tones kao sekira... covek ima masno tkivo koje mu omogucava da ne potone. samo treba savladati strah..






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 3 | 12.09.2013 , 12:31 PM

Ono što koči one koji ne mogu da nauče da plivaju je strah od vode. Prvo moraš da se naučiš da se opustiš. 
Najlakše je naučiti na ledjima. Okreneš se na ledja i udahveš duboko i opustiš se, najbolje je čak i da zatvoriš oči, bukvalno da zamisliš da ležiš u krevetu. U prvi mah krenućeš da toneš, ali kad ti voda udje u uši i kad se potpuno opustiš ima sama voda da te izbaci na površinu. Ako ideš na bazen to ti je idealna prilika da vežbaš. Najbolje je da kažeš drugovima ako ne znaš da plivaš, i da ti pomognu da naučiš. Za početak dovoljno je jedan, da dok pokušavaš da se opustiš na vodi bude pored tebe, za slučaj da ne opustiš, pa kreneš da toneš da te izvuče i neće biti problema. Možda da ti poturi svoju ruku ispod ledja, da osetiš sigurnost... Kad posle par pokušaja ukapiraš foru, provaliće ti i drug i skloniće ruku, a ti to nećeš ni provaliti. Tako su i mene naučili. Ja ne znam da plivam, ali zato znam da se opustim. A ne znam da plivam samo zato što nemam ko da me nauči, ali za mesec - dva upisaću kurs i to je najmanji problem. Nagutala sam se vode i vode dok sam naučila ali vredelo, sad bar znam da se neću udaviti. Ono što moja mama kaže, panj je težak pa opet plovi po vodi, zašto ne bi ti?

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










16
poruka na forumu
0 0



post # 4 | 12.09.2013 , 8:21 PM

Ej ljudi imam veliki problem, ne znam da plivam........ imam 17 godina... propadam kao zeton.... svako ljeto me pitaju i drugovi iz odeljenja i drugovi iz kvarta ajmo na more , ja uvjek odbijem i ostanem kuci da se przim i tako cijelo ljeto... da dodam i da se ti drugovi i ljute na mene... takodje svaki skoro dan svi ti drugovi idu na rijeku samo ja opet kuci... znaci ja svako ljeto propadam... osjecam se jadno... zbog dva razloga... zato sto ne mogu ici snjima jer ne umijem da plivam i jer sam mrsav...  npr recu da se slikamo a ja ovako mrsav :( sta da radim ljudi? kako da naucim da plivam dajte neki predlog nesto :(






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 5 | 12.09.2013 , 8:21 PM

Concrete, Kako nauciti da plivas ? Il' sa roditeljima ako ides na more , ili skola plivanja trece nema. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










16
poruka na forumu
0 0



post # 6 | 12.09.2013 , 8:21 PM

sa roditeljima da idem jel sa 17 godina? skola plivanja nema ti toga ovamo..






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 7 | 12.09.2013 , 8:21 PM

Quote (Concrete)
sa roditeljima da idem jel sa 17 godina? skola plivanja nema ti toga ovamo..

Pa sta je tu problem da ides s' roditeljima na more ? Msm negdje izvan.
Pa jbg ako nema , ja govorim kakva je situacija kod nas. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










16
poruka na forumu
0 0



post # 8 | 12.09.2013 , 8:21 PM

ma problem je sto svi ovi moji godiste idu sa drugovima a ja kao mentalno zaostala osoba da idem sa roditeljima.. umjesto da idem sa ribom ja idem sa roditeljima.. Proslo je to vrijeme ici sa roditeljima na more, sa njima se ide to 15-16 godine a onda se nastavlja sa drugovima...






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 9 | 12.09.2013 , 8:22 PM

Concrete, Ja imam druga koji je sa 18 isao sa roditeljima , pa sta. :) Msm mene nebi bilo stid otici. :)

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










792
poruka na forumu
53 326



post # 10 | 12.09.2013 , 8:22 PM

Idi na neko jezero ili na reku (naravno gde sme da se pliva).Meni je sad dobro jer idem na Peskaru i tamo vezbam.Nisam ni ja neki plivac mogu u vrh glave 20 metara da plivam i posle padam,ne gubim snagu nego ne mogu,uplasim se dubine itd...Pokusaj isto kao i ja i naucices ja sve vise i vise znam,i hteo bih da bez straha odem u duboko ali plasim se jer ne znam dobro da plivam :(

Added (21.06.2013, 11:13 AM)
---------------------------------------------
I meni je malo ne zgodno jer nisam bas nesto razvijem i nisam bas nesto lep :D
Pa ne bih ni ja da se slikam










Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 11 | 12.09.2013 , 8:22 PM

Slusaj prijatelju,zivim na moru,imam 16 godina i niko me nije ucio da plivam,odes sam gde nema nikoga i polako se sam ucis,udjes u vodu do vrata okrenes se prema obali ,odgurnes se nogama od pesak i radis rukama dok se ne naucis,jer ne mozes da odes 2 dana i da naucis,nego moras konstantno da ides.Probaj da se opustis,nemoj da te je strah,najvaznije ti je disanje i rad rukama i nogama,i to je cela filozofija.Ma da ja ti prvo predlazem da naucis rad,a disanje ces nauciti postepeno.
Sto se tice toga sto si mrsav....pa jesi pokusao da se savetujes sa nutricionistom ili sl. Uostalom sta ima da te je sramota,kad dodje neka od 95 kila na plazu mozes i ti ;)

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









13
poruka na forumu
0 0



post # 12 | 12.09.2013 , 8:22 PM

Pozdrav.
Ja se bavim plivanjem vec par godina pa cu ti ukratko objasniti sta da radis
Idi na bazen,reku,jezero,more msm po tvom izboru.
Zatim probaj da plutas to jest udahnes duboko i lezis horizontalno na vodi i polako izdises ( ja ti predlazem bazen jer je najbistrija voda i osecaces se sigurnije. To je mnogo bitna vezbica jer kad naucis da plutas brzo ces nauciti da plivas.
Kad si to savladao pridji ivici (ako si u bazenu) ili negde od cega mozes da se odgurnes. Odgurni se lagano, jer sad treba da ukljucis noge u to plotanje  ( ruke drzi ispred sebe u strelici msm ispruzene ), i umalo da zaboravim kad ti je lice pod vodom izdisi polako cim pocnes da ostajes bez vazduha stani i udahi i probaj to opet. kada si i to uspeo onda pocni da kontinuirano dises, znaci odgurnuo si se od ivice i radis lagano nogama nije bitna snaga ili sta vec vec ritam na svaki drugi zamah desne ili leve noge ( ti biras) iskreni lice ka povrsini (normalno ovo se sve radi na povrsini vode ne moj da ronis !) i udahni mozes i ukljuciti zamah rukom tj ako dises na desnu stranu izvrsi zaveslaj desnom rukom, ako dises na levu stranu izvrsi zaveslaj levom rukom.
Kad si to savladao skoro si naucio da plivas kraul ili u narodu poznatije muski stil.

Za ovo ti netreba puno vremena , znaci za 1 dan ti sve ove vezbe mozes lepo odraditi ako nemas neku fobiju od vode ( znam par likova koji su imali taj problem dok su ucili da plivaju) , opusti telo , nogama polako, izdisi pod vodom , dises u stranu koja ti odgovara i vrsis zaveslaj rukom kao sto je gore navedeno.
kada bi 7 dana isao na bazen po 2-3 sata (msm sigurno moze) neverujem da je skupo i vezbaj ovo.
msm nemoj sebi govoriti da ne mozes to da izvedes jer ako ne naucis sad vecno ces biti ne siguran u sebe po pitanju plivanja.

Srecno.!

-Confict-








411
poruka na forumu
326 425



post # 13 | 12.09.2013 , 8:22 PM

prvo, moras da savladas strah od toga. ja imam druga koji ima 21 i ne zna da pliva. brcka se u plicaku :)  a to sto si mrsav je cista glupost. dozvoljavas da te praznoglavci uvrede.

udji u vodu smireno, i znaj da u svom telu imas vazduha, i dok ga imas, ne mozes da potones. pogledaj na youtube kako se pliva prsno i to primeni, samo budi uspravno, tako se odrzavas na vodi. ako imas krivu kicmu, izbegavaj kraul.








792
poruka na forumu
53 326



post # 14 | 12.09.2013 , 8:22 PM

E ja sam juce naucio savrseno da plivam,pa ako mogu i ja,mozes i ti !









Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 15 | 12.09.2013 , 8:23 PM

MaRe_Bre  kako to moze da se nauci savrseno plivanje za 1 dan? :D

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









547
poruka na forumu
46 1072



post # 16 | 12.09.2013 , 8:23 PM

boki1997, Neznam da li moze savrseno...ali bar ja licno sam za 1 dan naucio plivat...naravno da je daleko bilo od toga da sam plivao brzo ili dobro...ali sam plivao sto je tada bilo najbitnije...
Bar meni strah nije bio veliki problem...jos kao klinci s roditeljima bi isao na jezero...i ono imao je tu neki obliznji kao potok ili sta li je...tu bi cale napravio branu za nas i bilo je dovoljno duboko da je voda negde malo ispod vrata (najdublji deo) i onda kako je ovaj momak gore naveo...malo plutanje,malo skakanje s obale i zezanje...malo neki slauf i tako...jednostavno eliminises strah...a kada nemas strah...onda nece to tesko da ti ide veruj mi...btw morska voda je takodje dobra za vezbanje...jer je gusca i mnogo je lakse plutati i uciti plivanje...
Sto se tice toga da si mrsav...nema tu sta da te sramota...budi siguran u sebe i zadovoljan sobom...neki su debeli a neki mrsavi dok su neki onako "ni tamo ni vamo" a ima i onih koji su lepo definisani ili "preterano" definisani...svakom svoje care...time nebi trebao da se zamaras

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









792
poruka na forumu
53 326



post # 17 | 12.09.2013 , 8:23 PM

boki1997, Znao sam da plivam ali ne bas dobro (prosle godine zadnji put kad sam bio nisam bas nesto znao)
i sad ove godine prvi put da odem i vidi ovo ja znam heheh nzm sto nisam znao prosle godine dobro i bez vezbanja proslo je godinu dana da nisam ni pokusao da plivam i sada znam.!!!!!!!!!!











3
poruka na forumu
0 0



post # 18 | 12.09.2013 , 8:23 PM

Moj drug je imao problema sa plivanjem, naucio je da pliva tako sto je vezbao pored ivice bazena, udji u bazen i pokusavaj da se odrzavas, posto je to najbitnije i ne smes da panicis znaci normalno disi, kad pocnes da tones ti se uhvati za ivicu bazena, i tako sve u krug. Vezbaj par dana i sigurno ces u kratkom vremenu nauciti da plivas.
A sto se tice toga sto si mrsav imam dobru izhranu da ti dam, za mesec dana mozes da nabacis 7 kg, normalno da vezbas dok jedes, da nebi to preslo u salo, obicne vezbe sklekovi, trbusnjaci, propadanja, trcanje, itd...
Posle svakog obroka izmiksujes sledece stvari
2 jaja
banana
jedna mala kasicica meda
mleko
plazma
Znaci to posle svakog obroka 3 puta na dan ;)








42
poruka na forumu
2 49



post # 19 | 12.09.2013 , 8:23 PM

Ma skoči sa stene u duboku vodu odmah, da vidiš kako ćeš da proplivaš  lol

Šalu na stranu, ni ja nisam neki izvrstan plivač, ali nikad ne bih propustio more zbog toga, ili zbog mršavosti. Ko kaže da moraš da se slikaš? Pobogu. I ja volim kad izađem da zapalim cigaru, ali uvek vodim računa kad je neko slikanje da mi cigara ne bude u ruci - jednostavno, pušim u odabranom društvu i ne bih voleo svi da me vide sa cigarom! Isto tako sam ranije generalno izbegavao slikanje dok sam mislio da sam gadan. I sad mislim da sam gadan, al sad me baš briga  lol






Ljuti oblak
324
poruka na forumu
60 671



post # 20 | 13.09.2013 , 1:21 AM

Quote (Marijana)
Ono što moja mama kaže, panj je težak pa opet plovi po vodi, zašto ne bi ti?
ja sam sekira u vodi  :( probao sam sve to , i na ledja i drzali me ali kad me puste tonemm... 
ne znam, probacu iznova pa makar potonuo. ne mogu ceo zivot da bezim od vode , krivo mi je kad vidim da neko pliva i uziva a ja u plitko stojim, gledam!

ED0 5




Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Plivanje (Savet)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: