Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Spotske povrede
Spotske povrede






904
poruka na forumu
96 378



post # 1 | 19.03.2011 , 11:50 PM

Posto se svaki drugi covek bavi spotrom, nazalost nekom se desilo i da se povredi. Treba mi pomoc.
Stalno vezbam ali u poslednje vreme sam zapela kao sivonja i preforsirala se, prvo sam imala uzasnu upalu listova zbog koje sam jedva hodala, kad je to proslo poceo je da me bolucka zglob, tacnije kao da me neko blago bozne iglom. Problem je uhvatio maha i skocni zglob mi je otekao i uzasno me boli, da me nije blam plakala bih kao malo dete jer bolovi su uzasni. Ranije me je bolelo samo kad hodam, a sada i kad mirujem. Mazem neki hladan gel za spotske povrede i otoke i nista se ne desava, preko noci otok spadne ali kad ustanem noga ponovo otice. Bolovi su nesnosljivi. Nisam uganula nogu, nisam ni skocila nezgodno... nesto se desilo sad
Danas se dogodilo jos nesto... Od mog copanja zbog desnog zglopa pocela su da me bole kolena jer, najvise levo, zato sto se stalno oslanjam na tu nogu jer me desna boli... Da li neko zna neki lek, ja cu poludeti nacisto ? sad












3239
poruka na forumu
372 2298



post # 2 | 20.03.2011 , 0:00 AM

E zbog mog starog posla a i fudbala cesto sam imao slicne probleme posebno sa povredama tipa

Quote (sandra1000)
preko noci otok spadne ali kad ustanem noga ponovo otice. Bolovi su nesnosljivi. Nisam uganula nogu, nisam ni skocila nezgodno... nesto se desilo

Prvo odes kod lekara, a kao drugo nesto sto vecina njih zaboravi je da uzmes burove obloge u apoteci cuda rade mene su izvlacili iz situacija kada sam recimo probo stopalo pa mi oteklo toliko da je bol bila nenormalna ili kada su mi se istegli ligamenti, znaci pitaj doktora ili farmaceuta ako sumnjas kazem ti provereno cuda rade...

Sad bilo ko se povredi u drustvu ili familiji odmah zove, e imas li jos onih obloga... smile

Ima jos jedna stvar koju sumnjam da ces naci to je narodni lek kod nas kazu rakija od narcisa ( sa listovima znaci uz oblok stavljas i listove na otok dok se ne isuse, inace otrovna je ako se popije) izvlaci otok i temperaturu iz oteklina bolje cak i od burovih...


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









904
poruka na forumu
96 378



post # 3 | 20.03.2011 , 0:58 AM

Quote (Anubis)
Prvo odes kod lekara, a kao drugo nesto sto vecina njih zaboravi je da uzmes burove obloge u apoteci cuda rade mene su izvlacili iz situacija kada sam recimo probo stopalo pa mi oteklo toliko da je bol bila nenormalna ili kada su mi se istegli ligamenti, znaci pitaj doktora ili farmaceuta ako sumnjas kazem ti provereno cuda rade...

Sad bilo ko se povredi u drustvu ili familiji odmah zove, e imas li jos onih obloga...

Ima jos jedna stvar koju sumnjam da ces naci to je narodni lek kod nas kazu rakija od narcisa ( sa listovima znaci uz oblok stavljas i listove na otok dok se ne isuse, inace otrovna je ako se popije) izvlaci otok i temperaturu iz oteklina bolje cak i od burovih...

Joj bas ti hvala. Znaci neznas kakve muke imam. Burove tablete sam kupovala tati kad je uganuo nogu i vidis nisam se toga setila, a znam da su extra. Kupicu ih sutra, a tu Narcis rakiju nemam biggrin iskreno nisam nikad ni cula da postoji. I kad rece temperatura otoka je uzasna, zglob mi je vreo. Sutra cu da lezim ceo dan, da ne forsiram noge i da stavljam obloge, pa cu da javim kako napreduje. Uh sto se namuci bas me boli sad












861
poruka na forumu
42 212



post # 4 | 20.03.2011 , 2:19 AM

4 puta sam uganuo levu nogu u kolenu i sad a malo lose stanem ode u djavola i o5t moram kod doktora zato sto su doktori bolidi i nemaju pojma namestili mi nogu nakrivo pa posle morali da namestaju o5t doktori nemaju pojma nemogu ti oni pomoci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! angry

nidzaa :D









904
poruka na forumu
96 378



post # 5 | 20.03.2011 , 3:38 AM

Quote (nikola666)
4 puta sam uganuo levu nogu u kolenu i sad a malo lose stanem ode u djavola i o5t moram kod doktora zato sto su doktori bolidi i nemaju pojma namestili mi nogu nakrivo pa posle morali da namestaju o5t doktori nemaju pojma nemogu ti oni pomoci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja se njih i bojim, zbog njihove " strucnosti" mogu i nogu da mi odseku. Vise sam za da se lecim sama, ovo me pojede, vidis koliko je sati 03:28 nemogu da spavam jer me boli... Probacu sa tim Burovim tabletama i mirovanjem pa cu da vidim. Nikad mi se nije ovo desilo, mozda sam i uplasena sto se ne osecam dobro, bas boli, sad cu da popijem brufen pa cu valjda zaspati... idi ti kod kostolomca, imam ja extra coveka, on ti je namestao nase sportiste i svi su ostavljali neki suvenir, da neverujes kakva mu je ordinacija, ja nemam sta da trazim kod njega jer mene bole mekani delovi, ispod ispipcenog dela zgloba, sve ispod njega i kad mi otekne onda me boli do pola risa i gore iznad clanka












861
poruka na forumu
42 212



post # 6 | 20.03.2011 , 4:08 AM

uzasno je to boli +nemozes da spavas jer ja nemogu da spavam na ledja i ako pokusam da se okrenem boli pa rastura pogotovo kad uganes koleno i sad od tih doktora ima neka kuglica u kolenu koja seta na sve strane a nebi trebalo tako da je z******o al sad da kucnem u drvo sad je
ok

nidzaa :D









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 7 | 20.03.2011 , 8:04 AM

sandra1000, eto...
jadna ti, sta ti se desava..
medjutim, ja sam trenirala sport ( moracu ponovo da krenem ) koji podrazumeva povrede..
na svu srecu, ja ih nemam smile
medjutim, veoma sam aktivno dete ( ali to nekada bese tako ) i ja sam istegnula nozni misic...
zive muke sam sa tim imala...
a najgore je sto on pipa li pipa nogu da bi "znao" sta se desava..
kako je moglo proci, ja sam na konju... biggrin

Ko si ti?









4750
poruka na forumu
495 2877



post # 8 | 22.03.2011 , 3:02 PM

Odmori par dana ja sam se cesto znao povrijediti pa po 2 mjeseca nisam mogo potrcati jedva sam hodo smile








117
poruka na forumu
7 66



post # 9 | 28.04.2011 , 9:51 PM

imo sam jakih povreda na kolenu zbog fudbala sad se malo smanjilo ali na promenu vremena ih imam cesto jel me zaboli koleno

Sve sto vas zanima ili vam treba pitajte me nacicu bilo sta ako je to naravno moguce sve za www.Extra Cafe.rs









904
poruka na forumu
96 378



post # 10 | 01.05.2011 , 1:36 AM

Cisto da vam javim da me je noga bolela celih dvadeset dana, i nocu i danju. Sve i svasta sam probala. Jedino sto mi je pomoglo je to sto 2 dana nisam hodala, uopste, ni brufeni, ni oblome, ma nista nije pomagalo.
Problem je takav sto pri vecem opterecivanju zglobova dobijem upalu tetiva. I sad dok vezbam osecam nelagodnost i napetost u nogama. Zbog cega....nemam pojma











3362
poruka na forumu
80 604



post # 11 | 21.07.2011 , 9:13 PM

ja sam vevovatno uso u ginisovu knjigu rekorda..jedno 15 puta sam uganuo nogu i 10 puta mi je bila u gipsu.. sad sad sad

kako instalirati igru kako krekovati pc igru kako postaviti sliku na profil







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 12 | 21.07.2011 , 9:57 PM

ako nevjezbas stalno misici se upale i bole ..... znaci pocens da igras poslje 2-3 sedmice upale te se misici ... zato treba biti aktivan idem 10 dana na bazene ... i nista me vise neboli .. smile

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 13 | 22.07.2011 , 3:48 PM

Bolovi u koljenima, potkoljenici, upale mišića, kukovi, sve se to lako prebrodi svakodnevnim trčanjem!
Prvih par dana može biti teško, ali nakon deset dana bićete potpuno druga osoba što se tiče fizičke spremnosti, a bola neće biti ni u tragovima!
Vjerujte mi, znam o čemu pričam cool











148
poruka na forumu
58 929



post # 14 | 27.01.2012 , 12:59 PM

Nisam imao nikad nijedne....;)))

<3 Bayern Munchen <3









181
poruka na forumu
3 61



post # 15 | 27.03.2012 , 0:22 AM

Prošle godine radio rekonstrukciju prednjih križnih ligamenata i meniskusa, povreda se desila na nogometu/gimnastici, srećom rehabilitaciju sam odradio kvalitetno (satra sam se i dopizdila mi je svaka vježba za jačanje quadricepsa), danas igram nogomet bez problema i nastavljam jačanje nogu ali riga mi se više od vježbi ali šta ćeš kad moraš, teška ozljeda ovo ono, jebi ga...

Freddie Mercury
5.9.1946-24.11.1991
Gone but not forgotten!










526
poruka na forumu
339 4044



post # 16 | 05.05.2012 , 3:43 PM

najvise povredim misic i zglob mnogo fudbala igram...veoma su to ruzne povrede nemozes da mirno spavas plus muka ti je od silnih kremi barem meni nikad ne pomogne i bol je velika :D ne bih voljeo da se ikada vise povrjedim trajalo je nekad po sedmicu :D :)








547
poruka na forumu
46 1072



post # 17 | 05.05.2012 , 5:44 PM

Moj savet je da se poseti doktor...secam se da sam imao problema sa levim kolenom dok sam trenirao fudbal aktivno...sve vreme sam ono mislio da je to onako od fudbala...medjutim kad sam otisao na pregled ispostavilo se da u stvari moj problem nema veze s'fudbalom vec da sam jos kao mali unistio neke delove hrskavice (negde kad sam zveknuo) i da sam posle samo fudbalom to "navredjivao"...da nisam otisao na vreme i bez fudbala mogao sam ozbiljno da sjebem zivot
Zato je moj savet da se poseti lekar i nista ne radi na svoju ruku...nikad neznas sta je...a hvala bogu bar lekara imamo a uz adekvatno lecenje u 95% slucajeva sve se uspesno odkloni


Poruku je menjao/la Hectore - Subota, 05.05.2012, 5:47 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









162
poruka na forumu
231 973



post # 18 | 05.05.2012 , 7:05 PM

Ako dodje do slabije upale misica, trebaju da se nakon nekog vremena odrade iste ili slicne vezbe za taj misic, ako dodje do jace upale, mali odmor nebi skodio, Preporuka: slabije forsiranje misica ili unistavanje, nema 3-ceg :)
Za fudbal se morate navici, barem ja to koristim,sve zavisi od cele igre(mekano,ili grubo) naravno noge ispastaju posle svega :)

http://u.to/D91fAg









373
poruka na forumu
11 216



post # 19 | 06.06.2012 , 6:59 PM

Quote (sandra1000)
Posto se svaki drugi covek bavi spotrom, nazalost nekom se desilo i da se povredi. Treba mi pomoc.
Stalno vezbam ali u poslednje vreme sam zapela kao sivonja i preforsirala se, prvo sam imala uzasnu upalu listova zbog koje sam jedva hodala, kad je to proslo poceo je da me bolucka zglob, tacnije kao da me neko blago bozne iglom. Problem je uhvatio maha i skocni zglob mi je otekao i uzasno me boli, da me nije blam plakala bih kao malo dete jer bolovi su uzasni. Ranije me je bolelo samo kad hodam, a sada i kad mirujem. Mazem neki hladan gel za spotske povrede i otoke i nista se ne desava, preko noci otok spadne ali kad ustanem noga ponovo otice. Bolovi su nesnosljivi. Nisam uganula nogu, nisam ni skocila nezgodno... nesto se desilo
Danas se dogodilo jos nesto... Od mog copanja zbog desnog zglopa pocela su da me bole kolena jer, najvise levo, zato sto se stalno oslanjam na tu nogu jer me desna boli... Da li neko zna neki lek, ja cu poludeti nacisto ?


2 stavri su sigrune...ili si pokidala ligamente ili si blago slomila skocni zglob :) valjda i ja nesto znam :D zavrsio sam medicinsku :)

Jesen stiže, dunjo moja, ja i dalje štrebam..









117
poruka na forumu
1 11



post # 20 | 12.07.2012 , 9:12 PM

Kad slomis nogu to je nesto najgore...ili ruku :)


Forum » Lepota i Zdravlje » Sport i rekreacija » Spotske povrede
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: