Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum » Lepota i Zdravlje » Lepota » Moja kosa
Moja kosa






4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 21 | 09.10.2011 , 12:56 PM

Quote (beautifulwomen)
poslusacu tvoj savet....sutra se sisam na celavo......bicu milioner,kad ustedim pare od svih preparata koje koristim...ahahahaaah

Poslušaj me, nećeš se pokajati!!! biggrin











4290
poruka na forumu
228 2087



post # 22 | 19.10.2011 , 5:06 PM

Quote (luka83)
Kada se ošišate na ćelu, malo ste ružniji nego obično, ali se brzo naviknete! Ne dajte da vam pucaju čvoke i da vam udaraju pucke po ušima, jer one tada postaju laka meta!
U ljetnjem periodu, izbjegavajte sumrak, jer u to doba lete noćni leptiri i od vaše glave misle da je ulična svjetiljka.

Ahahahahah, ti si lud!
lol lol








702
poruka na forumu
172 1634



post # 23 | 19.10.2011 , 7:47 PM

Quote (MarijanaBK1)
jaooo ja imam dugu kosu...i svi kazu da je lepa...al smatram da kosi treba posvetiti vremena koliko i necemu drugom...
ja kad perem kosu pored sampona koristim pakovanje za kosu, a kad je osusim (stalno je susim fenom) stavim silikonske kapi da mi ne bi dlaka pucala... skracujem krajeve na svaka 3-4 meseca.... nikad je nisam farbala zato sto mi se svidja moja prirodna boja... frizure sam menjala... ali ipak sam se najvise zadrzavala na dugoj kosi... i sad imam dugu kosu... negde do pola ledja je...

Slazem se u potpunosti meni je malo duza kosa od tvoje nekad me toliko smori da ppozelim da je skratim pa za ugrizem za jezik biggrin

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 24 | 26.10.2011 , 11:23 PM

Devojke, pomagajte! :D
Želim da se iz crne vratim u svoju prirodnu boju kose (svetlo smeđu).
A ne želim da je blajham i uništavam, već sam to radila i ništa nisam postigla, opet sam se vratila u crno.
Čula sam da može i na prirodan način da se skine crna farba. Ali posrepeno. Imam strpljenja.
1.način, kažu, da se limunom namaže cela kosa i ostavi da deluje nekih 20-30 min. Ili 2 kesice limuntusa da se rastvore u vodi i sa tim da se ispira kosa. Što kad razmislim ima logike, kiselina bi trebalo da skine farbu, ali gore od blanša i hemikalija ne može biti.Ovo je samo spor proces.
2. način je jedan recept što sam našla. Pomeša se kašičica običnog šampona sa 100ml čaja od kamilice i 100ml 6% hidrogena. I to mi ima neke logike. Ako bi manju jačinu hidrogena ja bi dodala više ovog čaja.Ili ne tako? :)

Šta mislite, pomagajte ako Boga znate! :D








702
poruka na forumu
172 1634



post # 25 | 26.10.2011 , 11:50 PM

Quote (Marija_Nikola)
Devojke, pomagajte!
Želim da se iz crne vratim u svoju prirodnu boju kose (svetlo smeđu).
A ne želim da je blajham i uništavam, već sam to radila i ništa nisam postigla, opet sam se vratila u crno.
Čula sam da može i na prirodan način da se skine crna farba. Ali posrepeno. Imam strpljenja.
1.način, kažu, da se limunom namaže cela kosa i ostavi da deluje nekih 20-30 min. Ili 2 kesice limuntusa da se rastvore u vodi i sa tim da se ispira kosa. Što kad razmislim ima logike, kiselina bi trebalo da skine farbu, ali gore od blanša i hemikalija ne može biti.Ovo je samo spor proces.
2. način je jedan recept što sam našla. Pomeša se kašičica običnog šampona sa 100ml čaja od kamilice i 100ml 6% hidrogena. I to mi ima neke logike. Ako bi manju jačinu hidrogena ja bi dodala više ovog čaja.Ili ne tako?

Cula sam za ovo ,iskreno i meni ima logike . Pokusaj jednom pa sta bude ,samo znam da treba da imas strpljenja jer ne moze tek tako da od crne vratis u prirodnu,nemam iskustva sa farbanjem al imaju moje drugarice ,jedna je da bi postigla ovaj efekat stalno crnu kosu farbala prirodnom nijansom ,tako da je posle nekog vremena ona crna poprimila prirodniju boju ,posle toga je ostavila samo da raste ,nije farbala uopste ,sad joj je ok ,al ti treba vremena,, ne mozes za kratko vreme da postignes ono sto zelis . Sta god odlucis ,zelim ti srecu :D

Nema tog ljudskog bića koje u ovozemaljskom životu može da ima sve što poželi,osim u snovima.Laku noć.









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 26 | 27.10.2011 , 8:37 AM

Passusa Hvala ti puno. :)
Čula sam da su neke devojke tako radile, farbale crnu kosu prirodnom bojom kose, ali nije mi jasno kako to? Kako da mi crna primi svetlo smeđe? :o Izrastak možda može ali ostatak kose nema šanse! :(
Moja prirodna boja kose je ovakva otprilike. :D


I sad ja iz zift crne moram da se vratim u ovakvu! :o :D


Fajlovi: 4667396.jpeg (3.3 Kb)








731
poruka na forumu
726 2357



post # 27 | 27.10.2011 , 9:07 AM

Marija_Nikola, uvijek je najteze preci iz crne u svijetliju nijansu. Ovim prvim nacinom mozes dobiti svijetliju nijansu, ali kao sto si vec rekla to je spor proces, a ti si strpljiva i cinis sve za ljepotu! ;) Evo jedna informacija, limuntus rastvoren u vodi jednako ti je fiksiru, koji se koristi kod mini-vala, kako bi povratio elasticnost i dao pravu loknu kosi.
Kod drugog nacina-svaka farba bez hidrogena je nista, tako da i hidrogen u kombinaciji sa samponom i kamilicom moze da ima efekta, pokusaj.
U svakom slucaju nakon svega ovoga koristi masku za kosu, nemoj je stavljati na korijen kose, samo na vrhove, skracuj vrhove mjesecno i ponekad stavi ulje na kosu i neka stoji 10-ak minuta (meni je najdraze maslinovo, ali dobro je i orahovo ili cickovo ulje). :)

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 28 | 27.10.2011 , 2:42 PM

Quote (Mermaid)
limuntus rastvoren u vodi jednako ti je fiksiru, koji se koristi kod mini-vala, kako bi povratio elasticnost i dao pravu loknu kosi

A je l' to znači da ne može da prosvetli kosu? Već samo da je ukovrdža? Ne razumem baš, nisam nikada radila mini val. :)
Quote (Mermaid)
tako da i hidrogen u kombinaciji sa samponom i kamilicom moze da ima efekta, pokusaj.

Uradila bih ja to, ali bojim se da mi hidrogen ne skine puno boju pa ispadnem žuta. Šta misliš? Da li mogu umesto hidrogena, sa šamponom i kamilicom da pomešam limuntus? I koliko bi to trebalo da držim na glavi?








731
poruka na forumu
726 2357



post # 29 | 27.10.2011 , 8:50 PM

Quote (Marija_Nikola)
A je l' to znači da ne može da prosvetli kosu? Već samo da je ukovrdža? Ne razumem baš, nisam nikada radila mini val.

Minival je pravljenje trajne lokne, tu se koristi kiselina koja se kasnije neutralise sa fiksirom.To sam ti rekla samo da bi ti docarala dejstvo limuntusa sa vodom, pokusaj nanijeti tu smjesu,sustina je da nista nije zdravo sve to unistava kosu kao i farbanje. :)

Quote (Marija_Nikola)
Uradila bih ja to, ali bojim se da mi hidrogen ne skine puno boju pa ispadnem žuta. Šta misliš? Da li mogu umesto hidrogena, sa šamponom i kamilicom da pomešam limuntus? I koliko bi to trebalo da držim na glavi?


A kod ovog drugog nacina nemoj stavljati limuntus, vec napravi smjesu po receptu, za pocetak drzi 20-30 min., kako god da okrenes moraces biti malo zuckasta tj. boja konjaka.
A ako odustanes od svega ovoga jednostavno uzmi farbu,prirodniju nijansu i nakon 4-5-og farbanja poceces dobijati zeljenu nijansu,ali sve to dugo traje. :)

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 30 | 27.10.2011 , 10:08 PM

Quote (Mermaid)
,sustina je da nista nije zdravo sve to unistava kosu kao i farbanje.

:o A kako limun može biti štetan kao i blanš? :o

Evo malopre sam pomešala kašičicu šampona sa 100ml čaja od kamilice i u malo vode razmutila 2 limuntus. Boja se ispira i to dosta ali ne dovoljno. Sad kad sam osušila, ne vidim nikakvu razliku, i dalje sam crna, iako se boja ispirala. DA LI DA SLEDEĆI PUT KORISTIM ŠAMPON, KAMILICU I HIDROGEN?

Quote (Mermaid)
uzmi farbu,prirodniju nijansu i nakon 4-5-og farbanja poceces dobijati zeljenu nijansu,ali sve to dugo traje.

Misliš da uzmem farbu najpribližniju mojoj prirodnoj i da prefarbam preko crne? I tako 4-5 puta?
A kako će uopšte nešto da se primi na crno, na šta će to izgledati mila majko? :D








731
poruka na forumu
726 2357



post # 31 | 28.10.2011 , 3:55 PM

Quote (Marija_Nikola)
A kako limun može biti štetan kao i blanš?

Evo malopre sam pomešala kašičicu šampona sa 100ml čaja od kamilice i u malo vode razmutila 2 limuntus. Boja se ispira i to dosta ali ne dovoljno. Sad kad sam osušila, ne vidim nikakvu razliku, i dalje sam crna, iako se boja ispirala. DA LI DA SLEDEĆI PUT KORISTIM ŠAMPON, KAMILICU I HIDROGEN?

Mila, blans je najgori, a limun ko limun (njegova kiselina). Ako se vec dobro ispira nastavi tako i nemoj onda hidrogen stavljati, samo posle ne zaboravi da stavis masku ili bilo sta sl. :)

Quote (Marija_Nikola)
Misliš da uzmem farbu najpribližniju mojoj prirodnoj i da prefarbam preko crne? I tako 4-5 puta?
A kako će uopšte nešto da se primi na crno, na šta će to izgledati mila majko?


Tako je, samo polako, dok se ofarbas 4-5 puta, pa misa mu mora biti svijetlija od crne! :p Sta i ako budes malo crvenkasta, pa malo brineta, pa onda plavka, hi bre svi ce da ti zavide, mjenjas boju kose kao cipelice! ;)

Quote (Marija_Nikola)
Ubijaj se na drugom mestu.

Marija, to je Riddler79-ov nacin da te ohrabri, napravicemo mi od njega najljepsu zagonetnu plavusu! yes

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










4290
poruka na forumu
228 2087



post # 32 | 30.10.2011 , 2:05 PM

Quote (Mermaid)
Ako se vec dobro ispira nastavi tako i nemoj onda hidrogen stavljati, samo posle ne zaboravi da stavis masku ili bilo sta sl.

Hvala na savetu! Stavljam masku obavezno! :)
Quote (Mermaid)
Tako je, samo polako, dok se ofarbas 4-5 puta, pa misa mu mora biti svijetlija od crne! Sta i ako budes malo crvenkasta, pa malo brineta, pa onda plavka, hi bre svi ce da ti zavide, mjenjas boju kose kao cipelice!

Hehe, ja ne bih da budem kao detlić. :D
Stvarno ne znam šta da radim. A do Nove godine mi se ne može isprati. Kako je krenule, do sledeće će. lol Mnogo sporo ovo ode. Već sam treći put ovo radim i ništa, ni da mrdne od crne. A ispira se. :(
Quote (Mermaid)
Marija, to je Riddler79-ov nacin da te ohrabri

Baš lep način...








1982
poruka na forumu
331 4273



post # 33 | 17.11.2011 , 1:13 PM

DxD, da spalis je i nema problema.

Svi brisu Sline samo Gareth Bale :)))

Matematika- Kao Kineski Film Bez Prevoda

Ni U Ovom,Ni U Budućem Svijetu,Za Real Madrid Navijati Neću!










275
poruka na forumu
86 399



post # 34 | 17.11.2011 , 2:40 PM

luka83, mogla bi i ja na celu,a neznam kako bi me stranke dozivljavale lol

I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....









229
poruka na forumu
148 2299



post # 35 | 17.11.2011 , 3:21 PM

dragan_93, Da brate neka obriju glavu ko vovica i renja

Added (17 Nov 2011, 2:21 PM)
---------------------------------------------
*Novica



Fajlovi: 4770244.jpg (25.3 Kb)
http://www.youtube.com/watch?v=VhBrNKdtnXU <3









4290
poruka na forumu
228 2087



post # 36 | 14.02.2012 , 3:54 PM

Devojke, recite ako znate neke prirodne ''mućkalice'' za kosu. Za brži rast kose i negu. :)








255
poruka na forumu
22 349



post # 37 | 15.02.2012 , 0:00 AM

Marija_Nikola, nisam devojka, al savetujem ti da svaki put posle pranja kose utrljas sljivovicu u teme i videces kako kosa brze raste i dobija sjaj i volumen :D Moze i lozovaca :D











352
poruka na forumu
57 512



post # 38 | 19.02.2012 , 8:19 PM

Boja kose mi je uvek ili crna ili braon.Redovno posle pranja kose na nju stavim Revlonovo pakovanje,nebitno da li je perem kuci ili kod frizera,i zaista sam prezadovoljna,veoma brzo regenerise kosu.A jednom nedeljno sama napravim pakovanje od 2,3 jaja,zavisno od duzine vase kose,zatim dodam onako odokativno maslinovo ulje i dve velike kasike pavlake,promesati dobro i drzati sto duze na kosi.Idealno za suvu i iskrzanu kosu.Samo isperite dva puta i to dobro,jer moze da se desi da vam od ulja ostane masno do temena :)
A opste je poznato da je sirce melem za kosu,daje joj neverovatan sjaj i hrani je.

If I could start again,a million miles away...I will keep myself,I would find a way.







I <3 Paris!
468
poruka na forumu
860 5850



post # 39 | 19.02.2012 , 11:09 PM

Ja imam dugu kosu, nesto izmedju tamno plave i svijetlo smedje, ne farbam se jer mi se svidja moja prirodna boja kose, ne peglam je, nemam potrebe jer mi je stvarno ravna, niti susim fenom(samo kad su posebno prilike, msm da ne idem van mokre kose). Volim svoju kosu, odrzavam je da bude lijepa i zdrava... <_<

Prokleto zao mi, sto talenat za ljubav Bog mi ne podari!









265
poruka na forumu
47 378



post # 40 | 21.02.2012 , 6:45 PM

"Ja em ne znam, em nemam vremena" lol

ovaj, imam kratku kosu, tako da nesto nemam cime da pravim frizuru, ali odgledala sam par trikova.
uvek sam se divila devojkama koje uspeju da se probude pre skole i da se tip-top srede.
ful sminka, ful frizura.
sve sto stignem jeste da ustanem, istusiram se, umijem se i operem zube.

i... da... ponekad se obucem :D


Poruku je menjao/la sljeposava - Utorak, 21.02.2012, 6:47 PM

The world will look up and shout: "Save us!", and I'll whisper: "No."



Forum » Lepota i Zdravlje » Lepota » Moja kosa
Search: