Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Marko  
Forum » Film & TV » Televizija » Hdmi kabal (POMOC)
Hdmi kabal






647
poruka na forumu
22 461



post # 1 | 31.07.2014 , 8:16 PM

ehh vako jos jedno pitanje :P imam led lcd tv i imam onaj D3 sd osnovni paket koji ima samo skart i vga ulaz i tako prikljucen na skart na tv-u mi je slika toliko losa da mi je bila bolja na onom starom debelom televizoru,pa ne znam da li treba da uzmem novi resiver koji podrzava hdmi ulaz i dali ce mi biti boljs slika?











647
poruka na forumu
22 461



post # 2 | 31.07.2014 , 10:42 PM

Pa pod losa mislim mutna i cudna nekako pa me interesuje da li bi hdmi kabal pomogao u poboljsanju slike jer ako bi pomogao onda cu ga svakako kupiti? :D tj kupit cu resiver sa hd ulazom ali ne i sa svim hd kanalima jer mi nije cilj da sve bude u hd-u vec da bude "normalna" fino izostrena slika a ne mutna ko sto je sada


Poruku je menjao/la vedran500 - Cetvrtak, 31.07.2014, 10:44 PM









Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 3 | 31.07.2014 , 10:54 PM

HD nije izlaz, vec kvalitet slike ;) Probaj sa nekim drugim skartom, ili sa VGA kablom ukoliko resiver ima tu mogucnost. Sad, ukoliko kupis HD resiver, programi koji su SD i dalje ce biti kao i na ovom sto sad imas. :)

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 01.08.2014 , 1:04 AM

Ne mozes ti da kupis resiver koji ce da prima HD kvalitet pa ga zatim salje preko skarta ili VGA na TV niti moze da pretvara nesto sto nije HD u HD, da to moze tako onda koji ce ti djavo resiver spojis direktno na TV kao sada.

Kada pogledas D3 paket i sta nude na netu i odmah shvatis u cemu je problem:

Code
http://www.sbb.rs/Digitalna+televizija/209/Cenovnik+digitalne+televizije.shtml


Ti uopste nemas sve kanale u HD-u vec samo 1-3 kanala (zavisi od paketa). Problem kod vecine LCD televizora je sto oni nisu namenjeni za obican kvalitet slike vec bas za HD (mada to nije problem do LCD vec nase drzave) i kada im ovi nasi serviraju obican kvalitet normalno da ne mogu da pokazu maksimalan kvalitet koji bi inace mogli. Upravo zato ti je bolja slika na obicnom Tv-u posto su kanali namenjeni za taj nivo tehnike (starinski) i zato izgleda super u odnosu na LCD gde je malo mutno. :)

Opet kazem ni jedan resiver ti ne moze pomoci da ne bacas pare, jedino mozes da vidis da li nekako SBB poput IPTV nudi opciju da imas sve kanale u HD. :)


Poruku je menjao/la Davor - Petak, 01.08.2014, 1:12 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 5 | 01.08.2014 , 1:50 PM

Nece ti biti bolje, kazem ti da ti nemas HD kanale i ne mozes ti s nikakvim kablom i resiverom da napravis HD od necega sto nije HD. Slika je takva zato sto to nisu HD kanali i bice takva kako god da spojis na TV. :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









647
poruka na forumu
22 461



post # 6 | 01.08.2014 , 4:47 PM

pa ja ni ne trazim da slika bude u hd-u vec da se malo poboljsa tj da bude ko na mom starom debelom tv-u jer mi je sad slika na ovom smart tv-u mutna i bolja je na starom tv-u znaci samo hocu da slika bude ko na starom tv-u :D a o hd cu nekad kasnije razmisljat eh sad jedino ako mislis da ni sa hdmi kabelom mi se nebi poboljsala slika ko na onom starom tv-u onda ok da djabe ne kupujem











3239
poruka na forumu
372 2298



post # 7 | 01.08.2014 , 5:24 PM

Pa evo po 3 puta (mada nije toliko komplikovano da se objasnjava 3x) na LCD tv-u ne mozes da poboljsas sliku posto LCD zahteva HD kvalitet da bi bila cista i lepa slika, a posto SBB ne nudi to vec obican singal kao pre 10 godina onda nece raditi kako treba na LCD-u samo na obicnom. Ostirna slike nikako ne moze da se poboljsa osim da koristis obican te-e pa ce da bude normalna ili da uzmes neku ponudu sa HD kanalimapa ce i na LCD da bude odlicna slika, sve ostalo ostace isti kvalitet slike. :D


Poruku je menjao/la Davor - Petak, 01.08.2014, 5:25 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









647
poruka na forumu
22 461



post # 8 | 01.08.2014 , 10:01 PM

ejj izvini ja ovo ovdje sto si napisao:
Quote Davor ()
li i bice takva kako god da spojis na TV.
uopste nisam ni vidio pa zato sam ponovo pitao. sry i hvala ti puno





Forum » Film & TV » Televizija » Hdmi kabal (POMOC)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: