Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Sport » Ekstermni sportovi » Roleri (sta mislite o njima?? i da li biste "stali" na njih??)
Roleri




Dete debil... xD
271
poruka na forumu
2415 6192



post # 1 | 01.08.2012 , 8:08 AM

postoje dve vrste rolera... :) trkacki roleri, karakteristika im je da imaju sto vece tockove, dok roleri za slajd imaju sa strane granicnike i tockovi su im skoro sakriveni... :D eto nekih zanimljivosti... :) ja vozim rolere otkad znam za sebe... nema nista bolje za izbijanje besa i doterivanja figure... :p inace volim da ih vozim kao manijak i trudim se da ih sto brze vozim... :) zanima me vase misljenje o njima... :D jer sam cula komentare tipa, e ma ne bi ja stala na to pa ni da mi platis itd...

pa da cujem vase misljenje?? da li vozite rolere?? koliko dugo?? zasto ih se bojite?? da li ste ih vozili pa prestali?? i da ne smaram sa pitanjima... :) vasi odgovori... :D i pitanja vezana za rolere... :D naravno... :) ako imate neko?? :p i da, kod mene u kraju je slabo ineteresovanje sto se tice muske popullacije... da li mislite da je to samo zenski sport ili ne?? i zbog cega ne zele da voze??


Poruku je menjao/la Bancy - Sreda, 01.08.2012, 8:59 AM

JA ██████ 100%










978
poruka na forumu
107 1318



post # 2 | 01.08.2012 , 8:52 AM

Vozim ih ja :) imam barem 5 pari, od sporih do super brzih, do onih sa razmaknutim tockicima za trikove i fazona, e sad ko zna koliko je na vecini prasine, uglavnom vozim brze i to kad imam vremena ;)

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...








Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 3 | 01.08.2012 , 10:46 AM

cool su :D

Be my love?









6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 4 | 01.08.2012 , 11:15 AM

Jednom sam samo stao na iste. To mi je bio i prvi i poslednji put. :)








2462
poruka na forumu
299 2356



post # 5 | 01.08.2012 , 4:37 PM

Jednom stala na njih,zakačila se za ogradu i osramotila.

Neka,hvala ! Meni dobro i ovako. :D








87
poruka na forumu
24 343



post # 6 | 01.08.2012 , 4:50 PM

Jednom sam probao kad sam bio mali i pao sam i od tada...

Dzodrz









10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 7 | 01.08.2012 , 4:52 PM

Ja nisam profesionalac u vozenju rolera. :) Ne plasim se njih ali nemam nikoga ovamo da me nauci da ih vozim. :D Gde cu ja sama na njih da stanem pa da se skrsim negde. :D Moracu da angazujem svog licnog trenera. :D
Bancy, sta kazes? brows






Mallena
1779
poruka na forumu
960 7696



post # 8 | 01.08.2012 , 4:55 PM

Vozim rolere konstantno od 98 godine... bilo ih je svakakvih u mom vlasnistvu.. pocela sam sa plasticnim tockovima, a sad vozim Rolerblade najnoviji model.. :) u svakom slucaju, za svaku pohvalu i roleri i tema.. :))))))))

"Ne režite mi krila, ja ipak znam da letim tamo gdje se najteže leti, po realnosti!"









91
poruka na forumu
2 92



post # 9 | 01.08.2012 , 5:40 PM

Ja ne znam po putu da idem kako treba a kamoli da vozim rolere. lol

No pain!!!!
No gain!!!








Dete debil... xD
271
poruka na forumu
2415 6192



post # 10 | 02.08.2012 , 5:45 AM

JahRastafarI93, tu gde je on snimao bila sam i ja... :D hehhehe... :D msm da je bg ako se ne varam ima i skola voznje rolera, kako nauciti...
Tanja91, naravno... brows pa jesam li ti rekla da cu tebe da vodim?? :D hehhehe

krivo mi je sto tako mislite, rolerblejding je jedan divan sport i ukoliko vam se pravilno pokaze, nece biti problem... a opet nismo svi nadareni za sve, pa vas razumem... svidja mi se sto sve vise i vise ljudi vozi rolere, postao je popularan sport, barem kod mene u kraju i deca koja imaju 5-6 godina, voze... ali evo par saveta za vozace od poznate instruktorke Keti Meksperan... :) takodje i za ne vozace... :) pa pogledajte... :) msm da ce dosta pomoci... ako imate bilo kakvo pitanje, slobodno?? tu sam da objasnim... :D pa da vidimo savete:

1. Uporebi je ili je izgubi
Podignite glavu i gledajte pravo, jer u suprotnom mozete ostati bez nje! Stalno budite u pripravnosti... Ako ne gledate, necete moci da reagujete na prepreke (male i velike), koje nekako mogu da vam se nadju na putu..
2. Makazama predupredite nesrecu
Kada teren postane neravan, izvadite svoje makaze! Jednu nogu povucite napred, tako da vam noge budu u polozaju obrnutog V... To je polozaj makaza.. Koristite ih da biste izasli na kraj sa grubim asfaltom, sljunkom ili grancicama... Tako cete biti stabilniji.. Cak i ako vas ovo usporava, prebacite svoju tezinu na zadnju nogu.. Ovim cete izbeci prebacivanje na nos preko prednjeg tockica..
3. Vodene nesrece
Izbegavajte mokre povrsine.. Ponekad se preko njih moze ici, ali ponekad i ne.. Sto je povrsina glatkija, to je opasnija kada je mokra.. Kada morate da predjete preko jedne ovakve povrsine, izbegavajte da pravite nagle pokrete nogama dok i poslednji tockic ne predje na suvo.. Zadrzavanje vode je jos opasnije.. Ako se zadrzi u vasim lagerima, oni mogu da zardjaju, sto ce ih unistiti..
4. Osvajanje Kilimandzara
Kada vozite uzbrdo, postavite stopala tako da ona, gledajuci iz vaseg ugla, obrazuju slovo V (palci su vam okrenuti spolja) i nastavite da se krecete svojim pravcem kratkim, brzim koracima..
5. Opasnost pri nizbrdici
Ne upustajte se u spustanje nizbrdicom, osim ako niste sigurni da mozete da se nosite sa njom.. Nizbrdice su varljive.. Ono sto izgleda jednostavno sa vrha, na pola puna moze izgledati potpuno ludo.. Pazljivo premerite visinu sa koje silazite.. Da li je asfalt dobar?? Ima li krivina, posebno raskrsnica u podnozju, koje ne bi mogle da se zaobidju pri velikoj brzini?? Ako sumnjate u bilo sta od ovoga, prvo odsetajte do dole! A zatim, pocevsi od podnozja, napadnite brdo u etapama, postepeno se penjuci.. Rolerima predjite samo onaj deo za koji ste sigirni da cete ga proci sigurno i kontrolisano..
6. Dobro vladanje
Odgurnite se desnom, slobodno klizite levom.. To je osnovno pravilo.. Recite slobodno klizim levom onda kada nekome prilazite od nazad i kada ga mimoilazite.. I osmehnite se.. Budite izaslanik dobre voznje, tako da i dalje budemo dobrodosli na svim stazama ili bilo gde drugde..
7. Fina kuca?
Cak i mala kuca moze da izazove nesrecu.. Sve sto treba da uradi jeste da istrci pred vas ili da razvuce svoju uzicu, pa da vas posalje na let.. Kada vidite da vam se pas priblizava, usporite.. Nabacite osmeh na lice i pogledom se javite vlasniku, ako ga pas ima.. Vlasnik ce rado odgovoriti na vas pogled tako sto ce psu skratiti povodac ili sto ce vam dati do znanja da je Fido pod njegovim ili njenim budnim okom.. Ako pas nije na povocu ili ga ne prati vlasnik, zaustavite se ili napustite stazu i stanite sa strane, tako da i ako se mala napast baci na vas, tockovi ce i dalje ostati na zemlji..
8. Zmije i ostalo
Cuvajte se zica, creva, kablova i… zmija.. Toliko sam se nagledala ovih stvari.. Pocetnici bi trebalo da stanu i zaobidju ovakve pojave.. Oni malo spretniji mogu da ih preskoce jednom nogom.. Oni najiskusniji mogu s obe noge da ih preskoce.. Osim ako nisu u pitanju zmije.. Njima dajte dosta prostora! (Nisam sasvim sigurna da se ovo odnosi i na nase prostore.. Kod nas vas vise mogu iznenaditi rupe nastale preko noci, kesice i ostalo djubre koje je neko slucajno zaboravio na putu i tako to… Zmiju sam samo jednom srela i to mrtvu..)
9. Izvidnicka zabava
Smatram da su bicikli sekundarna pojava u razvoju transporta na tockove.. Ipak, priznajem da su neophodni za izvidjanje novih puteva za voznju rolera.. Uz pomoc njega mozemo da ispitamo sve potencijalne izvore nesreca, poput pukotina na asfaltu, stalno mokrih nizbrdica ili bara..
10. Roleri koji govore
Kada vasi roleri govore, slusajte ih! Tandrkanje moze da znaci da su vam lageri prljavi.. Kloparanje moze da znaci da je tocak, sraf ili osovina olabavljena.. Zato uvek imajte neki sitan alat pri ruci!


Poruku je menjao/la Bancy - Cetvrtak, 02.08.2012, 7:50 AM

JA ██████ 100%










792
poruka na forumu
183 1143



post # 11 | 02.08.2012 , 4:13 PM

Nikako ne mogu da naucim da ih vozim :)

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










10395
poruka na forumu
4891 18209



post # 12 | 03.08.2012 , 8:25 PM

Quote (Bancy)
Tanja91, naravno... pa jesam li ti rekla da cu tebe da vodim?? hehhehe

Aha... :D A i ljuljaska isto... ;) I jos hocu da me naucis i neki pokret sto se Break Dance-a tice. ;) B)








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 13 | 03.08.2012 , 8:54 PM

Otkad sam pao sa njih ne hvala :p


Poruku je menjao/la Dejan - Petak, 03.08.2012, 8:54 PM






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 14 | 03.08.2012 , 11:35 PM

dejo pizdo :p kad padnes ustanes,bolje pasti na rolerima nego na vutri,odose rebra n bubrezi a ovako samo pedu :p

Be my love?









2992
poruka na forumu
1796 7915



post # 15 | 05.08.2012 , 3:14 AM

Vozio sam ih pre 2 godina (oko 4 godina), ali porasla noga... i nisam kupio nove xD :D
Naravno da nije to samo zenski sport... isto tako, mislim da nije tesko da nauci neko da ih vozi... :)








178
poruka na forumu
5 57



post # 16 | 06.08.2012 , 9:12 AM

Probala, i nikad vise. nono











978
poruka na forumu
107 1318



post # 17 | 08.08.2012 , 10:35 PM

Quote (Bancy)
5. Opasnost pri nizbrdici Ne upustajte se u spustanje nizbrdicom, osim ako niste sigurni da mozete da se nosite sa njom.. Nizbrdice su varljive.. Ono sto izgleda jednostavno sa vrha, na pola puna moze izgledati potpuno ludo.. Pazljivo premerite visinu sa koje silazite.. Da li je asfalt dobar?? Ima li krivina, posebno raskrsnica u podnozju, koje ne bi mogle da se zaobidju pri velikoj brzini?? Ako sumnjate u bilo sta od ovoga, prvo odsetajte do dole! A zatim, pocevsi od podnozja, napadnite brdo u etapama, postepeno se penjuci.. Rolerima predjite samo onaj deo za koji ste sigirni da cete ga proci sigurno i kontrolisano..


Ma cuj :D jel ovo za pocetnike :)

Nizbrdica, jos ako ima po koja neravnina i krivina :) ihaaa... koliko sam samo kocnica podero zezajuci se ;) a imam jedan par rola na kojima su skinute kocnice, zabavnije je a i ljepse izgleda (kao bajs bez blatobrana)

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










109
poruka na forumu
7 72



post # 18 | 08.08.2012 , 10:40 PM

Nisam ljubitelj rolera! :D

Vise vredi vojska magaraca koju predvodi lav,nego vojska lavova koju predvodi magarac.









175
poruka na forumu
4 39



post # 19 | 08.08.2012 , 11:15 PM

Xaxa secam se kad sam bio mladji imao sam oko 10 godina i imao sam zelju da probam rolere kad sam stao na njih poceo sam polako da idem pa kad sam naisao na neku nizbrdicu nisam znao kako da se zaustavim i pao sam sve sam ruke odrao kako sam pokusao da se zadrzim.. to mi je bio prvi i poslednji put <_< <_<

[size]Ako kazes neku tajnu svom prijatelju, vodi racuna da i on ima svog prijatelja.[/size]









154
poruka na forumu
7 73



post # 20 | 08.08.2012 , 11:57 PM

nisam probao ali verujem da bi se slomio da stanem na njima :D





Forum » Sport » Ekstermni sportovi » Roleri (sta mislite o njima?? i da li biste "stali" na njih??)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: