Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Sport » Ekstermni sportovi » Da li smatrate Bodybuilding ekstremnim sportom???
Da li smatrate Bodybuilding ekstremnim sportom???






45
poruka na forumu
0 14



post # 1 | 29.08.2012 , 4:59 PM

Prvo zelim da cujem vase misljenje a posle cu vam reci cinjenice da ne bude da odma namecem svoje misljenje :)))











547
poruka na forumu
46 1072



post # 2 | 29.08.2012 , 5:16 PM

nema nista "Ekstremno" u Bodybuildingu...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"







"Old school"
428
poruka na forumu
59 1406



post # 3 | 29.08.2012 , 6:28 PM

Sta moze biti ekstremno u dizanju tegova? :D

Niko nije tako beznadezno porobljen od onih koji pogresno veruju da su slobodni.









45
poruka na forumu
0 14



post # 4 | 29.08.2012 , 6:38 PM

Quote (Psychooo)
Sta moze biti ekstremno u dizanju tegova?

Ufffffff...bodybuilding je mnogo,mnooooooooooooogo kompleksnija stvar od samo dizanja tegova.
Pogotovu ako nemas sredstva ni za suplemente kao npr ja...
Lako je kad imas kesa,da imam kesa ja bi bio Flex Wheeler odavno :)











547
poruka na forumu
46 1072



post # 5 | 29.08.2012 , 10:07 PM

Care...kako bilo da okrenes nesto dizes...malo trcis...neki program ishrane pratis i pojedinih pravila se pridrzavas...
nije da bas neznam nista o tome...
Nista od toga sto sam ja naveo...ili cak i ti...nije ekstremno...verovatno jeste kompleksnije nego sto izgleda...ali ekstremno nije
Ekstremno - rec koja oznacava nesto opasno,ici do krajnih granica gde su ulozi veliki
Po nekom mojem misljenju 80% Bodybuildera su ljudi koji su iskompleksirani i nesigurnu a da su nezadovoljni sami sobom dokazuje cinjenica da pokusavaju da se promene...onih drugih 20% su ljudi koji ne preteravaju i vezbaju samo da odrze neku liniju i radi svojeg zdravlja i vrlo malo radi izgleda(Sto kasnije u starosti ne donosi nikakve posledice) dok kod onih 80% u starosti izgledaju ko babe jer su im i ruke i sise kao kod zene...mlitave i nikakve a da ne nabrajam u vezi strija...cure koje su drasticno smrsale u kratkom vremenskom periodu znaju o cemu govorim


Poruku je menjao/la Hectore - Sreda, 29.08.2012, 10:20 PM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 6 | 29.08.2012 , 10:18 PM

Ne smatram to ekstreminm sportom.
Jer pod ekstremnim sportovima se podrazumevaju sledeci sportovi:
alpinizam, brdski biciklizam, base jumping, bandzi skokovi, ekstremni biciklizam, ledeno penjanje,
Jet ski, Kitesurfing (za one koji ne znaju, to je sport u kojem kajter ondnosno sportas upravlja zmajem) i sluzi mu kao jedro te pomocu vetra jedri na dasci), padobranstvo, paintball, paraglajding, zmajarenje, sportsko penjanje, rafting, Skateboarding ili skejtanje, i snowboarding!

Ja tu nigde ne vidim bodybuilding kao ekstremni sport.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










882
poruka na forumu
27 382



post # 7 | 29.08.2012 , 11:30 PM

Nema veze bodybuilding uopste sa ekstremnim sportovima ekstremni sportovi su parkour free runing padobranstvo bandzi skokovi i ostali sportovi













45
poruka na forumu
0 14



post # 8 | 29.08.2012 , 11:39 PM

1.Ekstremno kod bodi bildinga nije adrenalinski sok koji dozivisprilikom obavljanja istog nego ceo stil zivota kojim zivis
Ekstremno teske vezbe sa ekstremno regulisanom ishranom i ekstremno mngoo zabrana i odricanja.
2.Bodibilding nije sport za labilne licnosti vec samo za ljude jakog karaktera
3.Mogu da se klasim da niste ni svesni o cemu pricate :)
Osvojiti planinski vrh,skakti sa padobranom...bodibilding nije sport kojim se bavis 1h dnevno nego sport kojim se bavis non stop,ne prestajes jer cim prestanes izgubio si...sve sto pojedes,popijes,svaki teg koji dignes pogresno odrazava se.
Razmislite malo :)
Ekstremno je po tom pitanju da moze dovesti do ludila (ne zezam se i ne zelim nikome da krene ikad da se bavi bodi bildingom)









CheateR
672
poruka na forumu
20 424



post # 9 | 30.08.2012 , 0:27 AM

Da.

NEMA PARE!









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 10 | 30.08.2012 , 1:03 AM

Quote (AxE)
Bodibilding nije sport za labilne licnosti vec samo za ljude jakog karaktera

Da imaju jak karakter nebi im trebali misici da nadopune nedostatak karaktera tj licnosti.

Vecina ljudi koje znam. Bili su nesigurni u sebe,neki cak i diskriminovani od strane drustva,ponizavani.
Neuspesni kod zena itd...
Tada su krenuli u teretanu,neki iz inata(sada cu se napucati)a neki iz ocaja. (Cast izuzecima) Ne govorim o svakoj jedinci koja dize tegove.Neko to radi,zbog kondicije.

A sto se tice extremizma u tome...najextremnija stvar u tome je sama ''rec'' extremne tezine,-II- odricanje,itd...

Cime god da se bavis u zivotu,zahteva odricanje i odredjeni extremizam.to ne znaci da je sve sto radimo extremno i nosi epitet extremnog sporta. cao

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 11 | 30.08.2012 , 1:36 AM

AxE, to sto dizes tegove, odrices se ishrane, itd. sve sto si naveo, ne cini te jakim, ili ekstremnim.
Kao sto je Vagabond rekao, svaki sport kosarka, fudbal, rukomet, zahteva odricanja, ishranu, odustva od kuce, od porodice (ko se profesionalno bavi time) e to su jake licnosti.

Isto tako, imam prijatelja, koji je doslovno receno bio mlakonja, ja sam ga izvlacila iz kuce da ide, nije hteo bojao se cura, tukli su ga iza skole, omalovazavali, i valjda mu je to dosadilo otisao u teretanu, i sad je strah i trepet vizuelno, a u srcu je i dalje isti. Dzaba tebi 100kg misica kad ti je srce nejako!
Sad ga ne diraju jer ga se plase kad ga vide.

Quote (AxE)
Osvojiti planinski vrh,skakti sa padobranom

To se vezba danima, i mesecima, a ne 1h!

Quote (AxE)
bodibilding nije sport kojim se bavis 1h dnevno nego sport kojim se bavis non stop,ne prestajes jer cim prestanes izgubio si...sve sto pojedes,popijes,svaki teg koji dignes pogresno odrazava se.

Ja to ne bih nazvala ekstremnost, nego mazohizam prema vlastitom telu!
Ima vise logike od ekstremnosti.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










547
poruka na forumu
46 1072



post # 12 | 30.08.2012 , 2:19 AM

Quote (AxE)
1.Ekstremno kod bodi bildinga nije adrenalinski sok koji dozivisprilikom obavljanja istog nego ceo stil zivota kojim zivis
Ekstremno teske vezbe sa ekstremno regulisanom ishranom i ekstremno mngoo zabrana i odricanja.

Ceo zivot je u vezi zabrana odricanja i uspeha i padova...ali to nije ekstremno...jer po tom tvojem zakljucku Ceo zivot i sve sto radimo bi bilo ekstremno cak ako hoces da odes do WC-a moras da se odreknes necega(ustat s kompa ili izgubit 5 minuta zivota koje si mogao da provedes negde drugde)...nije ti neki argument


Poruku je menjao/la Hectore - Cetvrtak, 30.08.2012, 2:21 AM

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









45
poruka na forumu
0 14



post # 13 | 30.08.2012 , 2:20 AM

Kazem ja,nije body building za svakoga.
to sto je neko ponizavan i ako krene iz ocaja ne znaci da je labilna licnost nego da ima jaku zelju da se promeni i ize te zelje crpi snagu da gura dalje i da bude bolji ;)
Pa ta odricanja i nisu odricanja nego te nuzda potera pa moras to je vise potreba i zov prirode koji se ne moze izbeci niti ignorisati,a ima stvari koje ne moras ali ih se ipak odrices...
Pa zar odna nije Bodybuilding ekstreman utoliko vise sto i pored tog "mazohizma" ti i dalje guras dalje..


Poruku je menjao/la AxE - Cetvrtak, 30.08.2012, 2:25 AM











547
poruka na forumu
46 1072



post # 14 | 30.08.2012 , 2:35 AM

Quote (AxE)
Pa zar odna nije Bodybuilding ekstreman utoliko vise sto i pored tog "mazohizma" ti i dalje guras dalje..

Ovo je moj poslednji post na ovoj temi...to sto ti tvrdis za odricanja i te stvari to je tacno...treba odricanja za bilo kakav uspeh u zivotu
ali de molim te za mene izguglaj rec "Ekstremno" pa vidi znacenje te reci...i onda ces svatiti o cemu pricamo ovde

Over & Out

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









45
poruka na forumu
0 14



post # 15 | 30.08.2012 , 2:45 AM

Quote (Hectore)
Ovo je moj poslednji post na ovoj temi...to sto ti tvrdis za odricanja i te stvari to je tacno...treba odricanja za bilo kakav uspeh u zivotu
ali de molim te za mene izguglaj rec "Ekstremno" pa vidi znacenje te reci...i onda ces svatiti o cemu pricamo ovde

Over & Out


CITAT SA WIKIPEDIE!!!

Quote
Ekstremnim se športovima smatraju svi oni športovi koji u sebi sadrže visok rizik od pogibelji. Obično uključuju brzinu, visinu, visoki stupanj fizičkog naprezanja, specijaliziranu opremu i akrobacije.


Dakle???
Ko sad treba koga da shvati??


Poruku je menjao/la AxE - Cetvrtak, 30.08.2012, 2:47 AM











547
poruka na forumu
46 1072



post # 16 | 30.08.2012 , 3:49 AM

Od 10 stavki "Sta je ekstremni sport" ti nadjes jednu i to najnebitniju stavku i odma to postaje ekstremni sport?...svasta...
Pre par dana kum je lio plocu...+35* glava boli koliko je toplo...Kum je covek jak ko zemlja i utrt u posao dok sam ja nikada nisam morao niti radio fizicke poslove
I eto ja sam pomagao jer ne odbija se kum koji ti dodje na vrata i ceo dan sam gurao kolica s cementom sto bi ti rekao visoki stupanj fizičkog naprezanja
Jedva sam doceka da dan prodje a ledja nenavikla na opterecenje pa me bole jos uvek...pa se sad nesto mislim...Da li sam se ja pre par dana bavio "Ekstremnim Sportom" ili sam samo bio fizicki radnik

Iako sam napisao pre ovog posta da necu odgovarati vise...morao sam zbog nacina na koji mi postavljas pitanje i tvojeg Caps Lock sto na neki nacin smatram nekom "Agresijom"
Ako nemozes normalno da vodis raspravu i da prihvatis cinjenice ili da ih "kulturno" odbijes onda forum nije mesto za tebe
Uostalom mislim da si ti jedini koji i dalje ne razume sta "Ekstremno" znaci...
S obzirom da neumes vodit normalnu discusiju i da nemozes uvideti neke ocite stvar na koje ti je par ljudi pre mene skrenulo paznju i dalo cinjenice...sa sigurnocsu ti obecavam da vise necu odgovarati na tvoja pitanja
Hvala

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









45
poruka na forumu
0 14



post # 17 | 30.08.2012 , 4:01 AM

Nisam znao da se guranje kolica vodi kao sport...
A to sve mi kaze covek koji odlazak do WCa objasnjava kao odricanje...
Pricu o sportu vodim sa osobama za koje sumnjam da su se u zivotu bavile bilo kojim sportom...
I onda mi ti kazes da nikad nisi radio nikakav fizicki posao a pricas o bodibildingu gde bi tek dusu ispustio ako ti guranje kolica predstavlja problem...
Mnogi od vas "filozofa" kad im se spomene teretana zamisljaju gomilu idiota koji razvace sprave i dizu tegove a kladim se da ne znate ni jednu drugu vezbu osim "biceps curls"....prvo sto vam padne na pamet je prasnjava garaza gazda Zike od koje je napravio teretanu sa gomilom celavih somova od po 150 kg misica koji su po obicaju glupi ko letva...
Niste vi dragi moji svesni sta je BB tako da ne mogu da vas naucim da gledate ako ste slepi.
Najbolji savet koji mogu da vam dam je da na tjubu pogledate malo klipove PROFESIONALNIM bilderima.

Molim doticne da procitaju drugi pasus.
http://www.budifit.rs/category/poslednje/page/16/

I ovde procitajte pravilo 58. gde se Bodibilding jasno naziva EKSTREMNIM SPORTOM
http://serbianforum.org/fitnes....ng.html


Poruku je menjao/la AxE - Cetvrtak, 30.08.2012, 4:41 AM











4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 18 | 30.08.2012 , 6:13 PM

AxE, pa nije ni kosarka za svakoga, ni fudbal, ni bankarstvo.
Svi mi se rodimo za nesto.
Nema stvari koju ja ne mogu, imaju samo stvari koje necu!
I bilo ko ne samo ja. Stoga, kad zelis nesto da napises, dobro razmisli, o cemu i na koji nacin zelis da napises.

Svi mi na netu mozemo biti super heroji, mozda si ti bas suprotno od onog sto se predstavljas. Ali nisam ovde da osudjujem, samo kazem da se pogresno izrazavas.
Navela sam ti ekstremne sportove jer u kuci imam ekstremnog sportistu.
Bodybuilding nije ekstreman sport, jer ne spada u sport, nego u treninge. Osim ako se profesionalno ne bavis time.
Vise bih to svrstala u rekreaciju. A to sto ti postane dio zivota to si ti kriv. Znaci ti nisi dovoljno jak mentalno da kazes dosta je.
Ektstremnosti ja tu ne vidim niti trunke.

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










896
poruka na forumu
89 981



post # 19 | 30.08.2012 , 7:00 PM

:D :D :D :D :D :D Sta vi sve znate....ccccccccc :p svaka cast lol








1
poruka na forumu
0 0



post # 20 | 30.08.2012 , 7:37 PM

Quote (Bricka_1)

Da imaju jak karakter nebi im trebali misici da nadopune nedostatak karaktera tj licnosti.

Vecina ljudi koje znam. Bili su nesigurni u sebe,neki cak i diskriminovani od strane drustva,ponizavani.
Neuspesni kod zena itd...
Tada su krenuli u teretanu,neki iz inata(sada cu se napucati)a neki iz ocaja. (Cast izuzecima) Ne govorim o svakoj jedinci koja dize tegove.Neko to radi,zbog kondicije.

A sto se tice extremizma u tome...najextremnija stvar u tome je sama ''rec'' extremne tezine,-II- odricanje,itd...

Cime god da se bavis u zivotu,zahteva odricanje i odredjeni extremizam.to ne znaci da je sve sto radimo extremno i nosi epitet extremnog sporta.

ma nek si mi ti uspjesan kod zena,sta bezze komentarisete kad nemate pojma o dizanju tegova angry2

muha



Forum » Sport » Ekstermni sportovi » Da li smatrate Bodybuilding ekstremnim sportom???
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: