Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Auto-Moto » Automobili » Prednja ili Zadnja vuca
Prednja ili Zadnja vuca
1.Prednja[ 20 ][60.61%]
2.Zadnja[ 13 ][39.39%]
Answers total: 33






4750
poruka na forumu
495 2877



post # 1 | 17.03.2012 , 9:11 PM

Za koju ste vucu prednju ili zadnju :)








4750
poruka na forumu
495 2877



post # 2 | 17.03.2012 , 9:11 PM

Za koju ste vucu prednju ili zadnju :)








162
poruka na forumu
6 52



post # 3 | 17.03.2012 , 10:12 PM

Prednja..:D






Zajebavam sistem
4792
poruka na forumu
765 REP OFF



post # 4 | 18.03.2012 , 1:01 AM

Ja sam vise za 4x4, ali posto to ne nudite, prednja ce me zadovoljiti :)

Kakav spid, kakav eks, bolje gandza onda seks









2427
poruka na forumu
345 2552



post # 5 | 18.03.2012 , 1:37 AM

prednja normalno..








87
poruka na forumu
3 58



post # 6 | 18.03.2012 , 1:53 AM

samo 4x4...
:P
zadnja vuca je dobra za poigravanje sa autom(drift, potpisivanje, dizanje na dva tocka, itd...)
ipak prednja vuca je bolja sto se tice stabilnosti i zilavosti a dobra je i za izvlacenje iz krivina ako uletite previse brzo jer uvek mozete preko manje brzine da se izvucete bez sletanja ili prevrtanja(naravno tu glavnu ulogu igra snaga motora jer ako nema snage nema ni izvlacenja)

ali ipak 4x4 je zakon, subaru impreza ima najbolji prenos i jedan je od boljih automobila po meni upravo zbog toga a uz to ima jako dobro ubrzanje i stabilnost i cim budem u mogucnosti nabavicu jedan...
:D

naravno cenim ja i 6x6 i 8x8 ali to vec spada u vojne masine...
xD

"Razlika izmedju dobrog i loseg je u samo jednom pogresnom koraku, zato dobro pazite koj ce biti vas sledeci korak" :D









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 7 | 18.03.2012 , 2:01 AM

Pa prednja normalno :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









176
poruka na forumu
11 88



post # 8 | 18.03.2012 , 6:07 AM

Klasicna statistika... ako ce te lagodnu voznu, tj samo cruse... 4x4
Ako ce te vucnu silu, bez zezanja i skill-a... front...
Ako znate da vozite i hocete da se pokazete, zadnja naravno ;)
Nista bez slid-a.

ALWAYS OUTNUMBERED NEVER OUTGUNNED









979
poruka na forumu
107 551



post # 9 | 18.03.2012 , 11:51 AM

Što se toga tiče vozim Passata 4 motion w8 itd itd. Ali sam imao prilike da vozim i BMW E36 i E39(///M) i mogu vam reci da je bolja uzivancija voziti auto na zadnju vucu jos ako imas gdje da radis burnout znaci samo bimmer :D ništa više ^^












4750
poruka na forumu
495 2877



post # 10 | 18.03.2012 , 12:33 PM

Prednja je majka :) trenutni rezultat je 5-5 :)








139
poruka na forumu
27 728



post # 11 | 18.03.2012 , 12:51 PM

Posle koriscenja obe, moram da prokomentarisem

Pravi kompromis za 70 i vise % vozaca je prednja vuca, koja vecinu u potpunosti zadovoljava.

Prednju mogu da vozim bez ikakvih bojazni, da izvucem maximum iz svakog auta sa prednjom vucom, jer sam je proucio i doktorirao.

Medjutim probao sam i vozim zadnju, pre svega sam odusevljen razlikom u udobnoscu, druga stvar, pricam o suvom kolovozu sa mnogo vecom brzinom zadnjom mozete savladati krivine. Zadnja zahteva mnogo vise znanja i reakcija i spremnosti vozaca[na skoro sve kontra od prednje]
Proslo je 4meseca, bilo je tu i pocetnog straha u pocetku, ali vremenom se opustalo, steklo neko iskustvo, i kad saberem utiske ja sam licno vise za zadnju, vise mi lezi prija, ali to je sad druga stvar sto sam ja budala i to je samo moje misljenje.

Zimi je nezgodno, ali moze se, polako i svuda se stize. Treba procitati o savetima kako zadnju vucu voziti uopste i po snegu i pozeljno je upoznati granice svog auta da bi se znalo kako gde uspeti i izvuci situaciju.











218
poruka na forumu
23 298



post # 12 | 18.03.2012 , 1:39 PM

Glas za prednju iz ponudjenog, inače vozi se 4x4 sa stalnim pogonom na zadnje a po potrebi se ukljucuje prednji pogon.








978
poruka na forumu
107 1318



post # 13 | 18.03.2012 , 4:22 PM

Quote (SS-90)
zadnja vuca je dobra za poigravanje sa autom(drift, potpisivanje, dizanje na dva tocka, itd...) ipak prednja vuca je bolja sto se tice stabilnosti i zilavosti a dobra je i za izvlacenje iz krivina ako uletite previse brzo jer uvek mozete preko manje brzine da se izvucete bez sletanja ili prevrtanja(naravno tu glavnu ulogu igra snaga motora jer ako nema snage nema ni izvlacenja) ali ipak 4x4 je zakon, subaru impreza ima najbolji prenos i jedan je od boljih automobila po meni upravo zbog toga a uz to ima jako dobro ubrzanje i stabilnost i cim budem u mogucnosti nabavicu jedan...


Eto vidis da nemas pojma :D zadnja vuca daje bolju upravljivost auta...
I da moj glas ide zadnjoj vuci definitivno, da je stavljeno 4x4 onda bih mozda i glasao za 4x4 ali to je vec neka druga kategorija :)

Quote (Spartanac_PFC)
Medjutim probao sam i vozim zadnju, pre svega sam odusevljen razlikom u udobnoscu, druga stvar, pricam o suvom kolovozu sa mnogo vecom brzinom zadnjom mozete savladati krivine. Zadnja zahteva mnogo vise znanja i reakcija i spremnosti vozaca[na skoro sve kontra od prednje]


Eto recimo ja iskljucivo vozim zadnju vucu i prednja mi stvara probleme bas zbog onog tipicno izletanja nosa u krivini pri ostrijoj voznji, i da po zimi takodje jje bolja zadnja vuca, pa gdje god da smotam auto ide, a sa prednjom kad smotas ako je puno klizavo on ode pravo :) zar nisam u pravu... u sustini ima i prednja svojih prednosti al je mnogo losija od zadnje...
Uostalom prosjecnom vozacu nece ni igrat uloga koja je vuca, pogotove ze neke koji ne izlaze iz grada...
I dosta ljudi bjezi od zadnje vuce misleci da ce ostat na prvom brdu, e mili moji varate se, vecina ljudi koja vozi auta sa zadnjom vucom ga je kupilo zbog hvaljenja (bmw, mercedes uglavnom) a posle nemaju da kupe kvalitetne zimske gume i onda se vozaju zimi vise po kanalima, nek neko dodje provozat moj auto zimi pa nek kaze da je bolja prednja vuca :)

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










87
poruka na forumu
3 58



post # 14 | 18.03.2012 , 6:23 PM

Quote (igortehno)
Eto vidis da nemas pojma zadnja vuca daje bolju upravljivost auta...
I da moj glas ide zadnjoj vuci definitivno, da je stavljeno 4x4 onda bih mozda i glasao za 4x4 ali to je vec neka druga kategorija


ne slazem se sa tobom, dugo sam vozio mustanga i tacno znam sta sve moze zadnja vuca ako ima dovoljno snage ali sam takodje vozio i supru sa prednjom vucom i isto tako znam sta sve moze...
:)

zadnja vuca je po meni zabavna za voznju, naravno ukoliko imas iskustva sa njom, istina je da za zadnju vucu moras biti mnogo iskusniji vozac...
prednju vucu je mnogo lakse voziti i to sto kazes da prednji kraj pocinje da bezi u krivinama je istina ali o tome sam pricao kada prebacis u nizu brzinu i das mu vecu snagu i obrtni moment u kome se auto izvlaci jer prednji deo je tezi i nemoze previse pobeci a ukoliko ucestvujes u trakama i imas jako dobrog iskustva uvek mozes da cimnes rucnu i odmah da je spustis sa cime dobijas ispravljanje auta mada meni je i na zadnjoj vuci bezao prednji kraj ali uvek je lako vratiti ga kao sto je lako i na prednjoj vuci, jedino sto nesmes u tom trenutku je da se zbunis ili uplasis jer onda tu je kraj...
:)

dakle volim i prednju i zadnju vucu a glasam za 4x4...
:p

a da, i ne volim bmw i mercedes kao vozila, pre bih uzeo audi od nemackih vozila nego njih...
:p

"Razlika izmedju dobrog i loseg je u samo jednom pogresnom koraku, zato dobro pazite koj ce biti vas sledeci korak" :D









978
poruka na forumu
107 1318



post # 15 | 18.03.2012 , 6:47 PM

Quote (SS-90)
dakle volim i prednju i zadnju vucu a glasam za 4x4...


Evo ovdje se slazemo :)

Nista od tog proklizavanja, rucne, nize, jaceg gasa, nije potrebno pri normalnoj voznji... I ne treba uzet auto bas zbog zadnje ili bas zbog prednje vuce niti isto tako treba izbjegavat ista ta auta...

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










87
poruka na forumu
3 58



post # 16 | 18.03.2012 , 8:53 PM

Quote (igortehno)
Nista od tog proklizavanja, rucne, nize, jaceg gasa, nije potrebno pri normalnoj voznji... I ne treba uzet auto bas zbog zadnje ili bas zbog prednje vuce niti isto tako treba izbjegavat ista ta auta...


pricao sam o ekstremnoj voznji a sto se tice normalne voznje nema nikakve veze niti razlike naravno, auto ko auto...
:)

upravu si i sto se tice odabrira automobila, sasvim je nebitno dali je zadnja ili prednja vuca i to nesme uticati ako ti se neki auto svidja, jer najbitnije je da se ti dobro osecas dok vozis auto bez obzira koja je vuca pa cak i snaga masine jer ima onih koji vole snazne masine a isto tako ima i onih koji vole male masine jer im trebaju za svaki dan a snazni automobili se ne isplate za svaki dan i zato postoje mali autici koji zadovoljavaju potrebe njihovih vlasnika...
:)

"Razlika izmedju dobrog i loseg je u samo jednom pogresnom koraku, zato dobro pazite koj ce biti vas sledeci korak" :D









66
poruka na forumu
16 79



post # 17 | 12.04.2012 , 5:25 PM

I ja sam svakako za 4x4. A imeđu prednje i zadnje vuče uvek ću da se odlučim za prednju.








68
poruka na forumu
9 283



post # 18 | 11.06.2012 , 0:36 AM

Prednja normalno.
Sto se tice stabilnosti zimi lakse je s prednjom vucom,
a za drift, i to ku**enje je onda zadnja zakon :D











978
poruka na forumu
107 1318



post # 19 | 11.06.2012 , 10:04 AM

Quote (_Ervinn_)
Prednja normalno. Sto se tice stabilnosti zimi lakse je s prednjom vucom, a za drift, i to ku**enje je onda zadnja zakon


Kad sjednes u auto sa prednjom pa zati u auto sa zadnjom vucom, al pod uslovom da oba imaju dobre gume, onda ces vidjet da grijesis... Cisto ako neko nije znao u svakog novije 4x4 vozila (pod uslovom da nije blokiran dif.) je zadnja vuca upaljena a samo prilikom potrebe se automatski pali i prednja, sta mislite zasto je zadnja stalno upaljena a ne prednja?

Ali bez obzira na sve, uvjek ce bit prednja protiv zadnje, ono sto je istina da ce uvjek branit prednju vucu oni koji nikad i nisu sjeli u auto sa zadnjom vucmom. Ja vozim 4x4 auto, al prije toga sam vozio iskljucivo zadnju, naravno provodio sam dosta vremena i u autima s prednjom vucom (samo sluzbena) i sva ta auta su uvjek imala nove zimske gume, tako da ja vrlo dobro znam sta pricam.
Uopsteno vise stabilnosti pruza zadnja vuca... al koliko vidim vecina se drzi onih babskih prica..
Ali u jednu ruku vas razumijem, dole je standard mnogo nizi, ljudi zimi ne kumuju nove gume, nego uglavnom polovne, takodje voze se i mnogo starija auta. Al za to je kriva vlast, mada to nije vazno u ovoj temi. Ja samo znam da kad god sam isao na Zlatibor ili Jahorinu da ljudi s prednjom vucom negdje tokom puta stavljaju lance a ja sa zadnjom vucom idem ko covjek, i onda se nadje neko pametan i pita me jel ja to imam gume sa nekakvim siljcima :D
Ono sto je istina je to da zadnja a i prednja vuca gube naspram 4x4 i to u mnogo stvari. Ok ima i nekih minusa kao sto su veca potrosnja, ali sve ostalo ide na 4x4 i tu dileme nema... ;)

Na vlastitu incijativu sam banovan ali vratio sam se...
Ako vas nesto zanima, obratite mi se putem privatnih poruka.
Ako mi planirate ostvati reputaciju, bilo pozitivnu ili negativnu sa pitanjem ili negodovanjem, uradite to ali me obavjestite putem poruke jer u 99% slucajeva to ne vidim...










65
poruka na forumu
30 170



post # 20 | 25.06.2012 , 8:56 PM

zadnja mi je nekako zanimljiva. sa prednjom je sve jednostavno


Forum » Auto-Moto » Automobili » Prednja ili Zadnja vuca
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: