Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Hardwer » Sastavljanje kompa! (Problem sa paljenjem.)
Sastavljanje kompa!






215
poruka na forumu
5 114



post # 1 | 12.12.2012 , 11:43 PM

E doslo vreme da i ja trazim pomoc.. mada vise misljenje :D

E ovako,
Sastavljam jos jedan komp...imam sve komponente da sastavim.

Poceo sam da sastavljam i sastavim ja komp i sad ja ga upalim i pocne da pisti nekoliko puta za redom..
e sad skontao sam da je do procesora...(imam dva ) skinuo sam ga i bio je mnogo vruc :D e sad stavio sam drugi procesor
i sad kad upalim komp neema nikakvih beepova..
A siguran sam da ovaj drugi procesor radi..

Ram sigurno radi..napojna..graficka..(sve tesitrano na prvom kompu)

E sad maticna ploca..Zvucna ne radi odavno...
Maticna ploca je do neki dan bila kod mog druga sa drugim djelovima na njoj i radilo je sve osim zvucne..
i ja sam je donio kuci da sastavim komp sebi jos jedan i sad eto imam te neke probleme

Nece sad da upali..radi kuler..svetli maticna..
Probao sam napojnu sa prvog kompa koji radi i probao sam drugu napojnu na prvom kompu radi.
Ram i sve ostalo radi na prvom kompu.
vadio sam ram i probao da palim da vidim dal ce da zapisti..nece
radio Clear CMOS.

sve sam probao...

:D

Znaci radim inace oko kompova..al ovo stvarno mi nije jasno sta se desava :D

Nothing Special.







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 2 | 13.12.2012 , 8:23 PM

mozda delovi nemogu da se podnesu jedan sa drugim,naprimer stavis ram 4gb a procesor 512ghz.
Stavi mi konfiguraciju tog sklopljenog kompa.








215
poruka na forumu
5 114



post # 3 | 13.12.2012 , 11:50 PM

Ma sve je to u redu.. Intelov procesor Dual Core 2.0,Ram DDR2 2gb

vidi ja sam ovu maticnu izvadio sa prvog kompa davno.. i kupio novu..i sad hocu ovu staru da stavim u drugo kuciste

znaci to je sve radilo nekad pre samo zvucna ne.. i sad nabavio sam zvucnu karticu.

I sad sve to hocu da sastavim..al eto imam taj problem sad odjednom..a do nedavno je radilo sve kako treba...davao je drugu jer je njemu skroz otisla maticna i on ovu koristio..i kupio novu i vratio mi je i sad hocu da sastavim ja sebi jos jedan komp..al eto imam problem sto nece.. nece ni da se cuje ni jedan beep...i kad ram nije u njemu ne cuje se nista..i kad stavim samo vrti ventilator nema slike niti bilo kakv beep..


Poruku je menjao/la TheGameVlogg - Petak, 14.12.2012, 0:25 AM

Nothing Special.









123
poruka na forumu
169 2743



post # 4 | 14.12.2012 , 0:55 AM

ako nemas bas nikakve slike tj nece monitor da se upali onda je procesor.. ako si 100% siguran da nije procesor onda je mozda bios treba ga osveziti meni inace to desilo nisam znao sta je izvadio procesor ubacio drugi i radi!

imala je samo jednu manu, branila mi da idem u kafanu.
kada umrem ne zovite popa neka mene konobar zakopa!










215
poruka na forumu
5 114



post # 5 | 14.12.2012 , 0:56 AM

Skontao sam sta je...Nisam ja skontao da su razliciti procesori..ovaj sto pisti sa njim ne radi sto je nekad bio u njemu..a ovaj drugi kad stavim ne pisti..zato sto nisu isti procesori i ne odgovara ovoj maticnoj..mislim u leziste odgovara al nece..vjerovatno je zbog toga...

Nothing Special.







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 6 | 14.12.2012 , 4:30 PM

nije moguce da je zbog toga zasto na maticnu mozes staviti bilo koji procesor,druga prica ako procesor ne lezi.
inace se razumem u racunare al ne puno,ipak imam nepunih 12 godina :D








1291
poruka na forumu
106 1817



post # 7 | 14.12.2012 , 5:27 PM

Quote (LeonHaker)
nije moguce da je zbog toga zasto na maticnu mozes staviti bilo koji procesor,druga prica ako procesor ne lezi.
inace se razumem u racunare al ne puno,ipak imam nepunih 12 godina

Ne razumes se uopste.

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 8 | 14.12.2012 , 5:56 PM

Quote (LeonHaker)
naprimer stavis ram 4gb a procesor 512ghz.

Evo bisera :D
TheGameVlogg, brate mili, pa napiši bar nazive komponenata da viđimo šta se s čim slaže , a šta eventualno ne slaže. Kako da ti pomognemo naslijepo?
Stavljaš li termalnu pastu na procesor? (mislim na onaj prvi što pišti i koji se pregrijava) Kako se čuje pištanje?
Opiši malo temeljitije ;)











215
poruka na forumu
5 114



post # 9 | 15.12.2012 , 0:27 AM

Ma u redu je prvi komp..maticna je ista.. Socket 755 LGA obe..nego skontao sam ja da nije isti procesor..narucio sam procesor :)

ovaj sto radi sad u prvom kompu je isti kao ovaj sto je crko i sto pisti sa njim kad ga stavim... a ovaj treci sto ne odgovara je Iste velicine znaci moze da stane
u leziste gde ide procesor al ne odgovara maticnoj valjda i ne pisti sa njim nikako..i nema nikakve slike nista..

ovako Ovaj sto je crko je Intel '05 E2180 Pentium Dual-Core Sla8y Malay 2.00GHZ/1M/800/06 (imam isti koji trenutno krostim na ovom kompu sa kog pisem samo je 2.60 i on radi na drugoj maticnoj)
a ovaj sto ne odgovara je INTEL '04 Celeron D 326 SL8H5 China 2.53/256/533/04A

Skontao sam da ne dogovara procesor jer sam pogledao na netu koji procesori su kompatabilni za ovu maticnu i ovog nema znaci da ne valja ovaj..
Ja sam postavio ovde pitanje jer mi nije jasno bilo sto nece..dok nisam sve lepo proverio :D

Hvala vam na pomoci ;)

Nothing Special.



Forum » Tehnički deo » Hardwer » Sastavljanje kompa! (Problem sa paljenjem.)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: