Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Softwer » Kako Radi Torrent!
Kako Radi Torrent!




Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 1 | 29.08.2011 , 10:17 PM

Evo, posto puno ljudi nezna kako radi torrent i pitaju se, zasto nece se download, zasto je spor i slicne stvari.
Odakle da pocnem? Pocnimo od torrent stranica za download.
Jedne od najpoznatijih torrent stranica su piratebay.org isohunt.com btjunkie.org i slicni… Po meni najbolji je btjunkie.org zbog lakosti pretrage trazenog torrenta, svaki torrent ima punooo seedova i slicne stvari.

Sada kada sam spomenuo seedove.

Sto su Seedovi a sto peersovi.

Kada trazite neki torrent, igricu, film ili nesto drugo, pazite da toga dvoje bude sto vise, jer vise znaci brze, bolje i sigurniji download.
Seedovi su ljudi (racunala) koji su skinali taj torrent i pustili su da se uploada na server i da vi mozete skidat sa njihovog PCa.
Sto znaci, vise seedova, torrent je brzi, jer od svakoga uzima po “komadic” nekog fajla i tako ih uzima i uzima te vama stavlja na PC i brze je nego da ide od jednog, jer kada se zbroje brzine uploada (njihovog) te se izjednaci brzinama vaseg download te je torrent je brzi.

No ako torrent ima recimo 10 000 seedova, zasto je sporo?

Mogu biti dva razloga: 1. peers
2. brzina vaseg interneta
Peers su racunala koji downloadaju taj torrent, te i oni uzimaju te komadice, tako da nemate sve samo vi nego i oni poneke. No, od njihovog downloada vi uzimate isto komadice, tako da je to sve jedan VELIKI zacarani krug u kojem svi imaju koristi a nitok stete (osim developera ko nisu prodali igru LOL)
brzina interneta, ovisi koju brzinu interneta imate ovisi o brzini downloada torrenta. Jer koliko god on imao seedova, ovisi o vasem provideru koju vam brzinu pusta.
Ako imate spor internet, sporo ce vam se skidat!
Sam torrent je jedna aplikacija, preko njega se upravlja brzina, peersovi, seedovi i sve sta treba za download.
Osobno, po meni, bolji je BitTorrent od uTorrenta, jer je brzi, jaci i ima neke drugacije mogucnosti.
Ono sto nisam spomenuo su trackeri, sto su kao “umjetni” seedovi koji vam dopusaju vecu brzinu torrenta, tako da ako nema seedova, a postoje trackeri za vas torrent on ce se i dalje brzo downloadati. Postoje javni i privatni trackeri.. o tome sada necu.. ali ako niste znali Trackeri su kao “seerveri” na internetu koji drze taj fajl koji vi downloadate. Zato NE postoje univerzalni trackeri jer nemozete zaljepit fajl filma na igru i to neradi.
Ako vam nekada kaze da torrent is invalid, ili neradi zbog nekog drugog razloga, nemozete ga popraviti nego vam preostaje da skinete drugi.
Sta se tice downloada preko torrenta i downloada preko preglednika vrijedi odabrati TORRENT. Ako odlazite, mozete pauzirati pa poslije nastaviti, sigurniji download, u vecini slucajeva


Fajlovi: preuzmi.noext (4.8 Kb)
http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










3891
poruka na forumu
137 1064



post # 2 | 30.08.2011 , 0:41 AM

Po meni je bolji Bittorrent zato sto se kod njega mogu stavljati ono trackeri da neisteknu resursi pri skidanju kao sto se meni desilo pri skidanju Lgendray samo stane.

I ubrza malo. biggrin






Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 3 | 30.08.2011 , 1:08 AM

Quote (Hitman-)
Po meni je bolji Bittorrent zato sto se kod njega mogu stavljati ono trackeri da neisteknu resursi pri skidanju kao sto se meni desilo pri skidanju Lgendray samo stane.

a posto sam ovo od jarana kopiro .... to je on za sebe govorio ... pa nisam prepravljo !

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










712
poruka na forumu
16 -89



post # 4 | 23.09.2011 , 8:47 PM

ja naucio koristit u torent i koristim
men jeb za sad dobar

Postoje dvije vrste ljudi… Oni, kojima se sviđam i oni, koji nemaju ukusa…



Forum » Tehnički deo » Softwer » Kako Radi Torrent!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: