Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Softwer » Cena instalacije operativnih sistema
Cena instalacije operativnih sistema






1291
poruka na forumu
106 1817



post # 21 | 03.05.2012 , 8:36 PM

Sifra, hahhaha....sta ces takav sam :) mada ako nekad bude vise njih koi oce da im sredjujem komp, pa bogami necu da ih stedim :)
ali ipak ako bar naplatim to nek bude odradjeno kako valja....

inace evo malopre sam podigo sistem meni, a sad za viken idem kod druga da namestim i njemu :)

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










63
poruka na forumu
21 117



post # 22 | 03.05.2012 , 8:41 PM

Tačno sam se nasmijao čitajući ove nebuluze od neki klinaca koji su uspijeli dići sistem pa ko da su popili svu pamet svijeta,čast izuzetcima(aVe).Ja sam prvi komp dobio kada sam krenuo u šesti razred osnovne i poslije pola godine sam naučio dići sistem bez ikakvi tutorijala,naravno kasnije sam nastavio srednju za elektro-tehničara računarstva i evo hvala bogu sad završavam i iskreno mogu reći da u srednjoj nije da ništa nisam naučio ali je dovoljno blizu.Ali zato sam išao na praksu kod čovjeka koji je računarski genije gdje ne samo da sam usavršio popravljanje računara što se mogu zahvaliti to liku jer me je puštao da sam nađem gdje je problem (jer tako se najbolje uči).Mogu reći da sam često išao na praksu i da sam radio po nekoliko računara na dan paralelno,a pored racunara sam naučio da popravljam mobilne telefone tj. manje nego računare ali znam dosta.Isto tako sam usavršio rad na MIKROTIK-u(linux sistem specijaliziran za internet tačnije wireless) tako da sad znam sam postaviti wireless mrežu,pored svega toga sam naučio raditi i navigacije (iGO i GARMIN) kao i na navigacijone uredjaje tako i na telefone.Pored svega toga kada sam uzeo satelitsku antenu počeo sam se zanimati i za to pa sam i tu naučio namještati antene i podešavati resivere (ubacivanja novih softvera na resivere(YUMATU,OPTICUM) i DREAMBOX resivere koji rade na linux sistemu).Takodje sam radio dosta i sa linux-ima(CentOS,Fedora,Ubuntu i poznati BACKTRACK).Na CentOS-u sam dizao server za counter strike 1.6,na Fedori SHOUTcast server u konbinaciji sa DarkIce(live audio streamer),Ubuntu sam koristio za rad umjesto WINDOWS-a,a a sa BACKTRACKOM sam mogu reći uspješno hakovao jednu wireless mrežu(ništa ozbiljno).

Nakon svega ovog mogu reći da 1000 dinara za full sistem prejeftino jer u 95% slučajeva dođe do komplikacija posebno sa ovim novim laptopovima uz koje ni nedolaze drajveri(što većinom nije problem),ali do problema dolazi kada čovjek na noviji laptop zatraži WINDOWS XP sistem pa drajvera nema ni u priči pa ti je sistem najmanji problem je provedeš 3 sata tražeći drajvere da nespominjem ono što je aVe pisao kakvi sve problema dolazi kod bekapovanja podataka koje zna preći i 24h.I dizanje sistema se ne sastoji od samog dizana sistema već i do malih pojedinosti koje ti takođe moraš uraditi ne važno jel to traje 5s ili 1min ili 10min.Uglavnom da bi uradio kvalitetan full sistem potrebno ti je 2h-3h bez ikakvih komplikacija u zavisnosti od računara.Tako da se tu troši najviše vremena a i energije plus što poslije 100 sistema postane i mnogo dosadno i zamorno.


Poruku je menjao/la ognjendj - Cetvrtak, 03.05.2012, 8:43 PM








1291
poruka na forumu
106 1817



post # 23 | 03.05.2012 , 8:56 PM

vidim svi ste vi ovde izavrsavali neke “racunarske“ skole jedino ja zaglavljen u osnovnoj :) ;) :) cao

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










646
poruka na forumu
55 724



post # 24 | 03.05.2012 , 8:59 PM

E ovako ljudi da budem malo jasniji svaka cast svakome ali ja sa kompovima radim ne samo opravke dizanje sistema vec i kuglanje cipova ako ste culi za to ako ne na google pa mozda i nadjete nesto o tome....











63
poruka na forumu
21 117



post # 25 | 03.05.2012 , 9:21 PM

Naravno da sam čuo tako popravljaš grafe(posebno na laptopovima preko 90% grafa tako možeš popraviti a cijena popravka se kreće od 60-70eura) ali ne da mi se to raditi nemam ja živaca za to.








646
poruka na forumu
55 724



post # 26 | 03.05.2012 , 10:00 PM

ognjendj, Tako je Lave i treba zivaca i alat zato











63
poruka na forumu
21 117



post # 27 | 03.05.2012 , 10:25 PM

Dobar sam ja sa jednim likom koji to radi ,doselio se prije par mjeseci ovde u ovde u moj kraj, iz Vojvodine je mozda ga i znas nik mu je na forumima Ip-elektronik.








33
poruka na forumu
2 0



post # 28 | 03.05.2012 , 10:40 PM

Ne znam moj ujka uzima 500 din za aktiviranje win7 + sve ostalo uz njega.Ponekad ti sto su hteli da im instalira nisu imali pare pa su mu dali Sony Ericson.

4 SkillArena







I like playing with BooBs :P
83
poruka na forumu
7 76



post # 29 | 03.05.2012 , 11:55 PM

kad smo kod toga ja bas ovaj svoj maoram da rusim...poceo je gadno da me nervira

mislim da 1000 din (20km otprilike-ako se ne varam) nije puno....ovdje kod nas uzimaju oko 30 km...al to je ''profi'' dizanje sistema....sabani instaliraju covjeku vista temu i kazu mu da je vista....zamislite koji lopovi jos pocupaju neke djelove za koje govore da su pokvareni itd.... bolje je to nauciti nego da te neko zaj








334
poruka na forumu
69 766



post # 30 | 28.09.2013 , 11:53 PM

inace moj brat je platio moje ucenje oko 100e dok ja jednom ko balavac nisam srusio sistem i od straha se usro i morao sam sam da podignem sistem hvala bogu uspe mi i sa drajverima se nekako snadjem i do sada je proslo 10 godina ja sam se ispraksovao ne mnogo ali ima oko 70% oko racunara tako  da ih sada derem 20eura po sistemu.driverima i programima + ko zeli igrice bez obzira koja je igrica JEDNA IGRICA 150 Dinara 5 igrica = 600 Dinara 10 igrica = 900 dinara :D boga mi dobre pare se uzimaju i stedim musterijama vreme  igrice








547
poruka na forumu
46 1072



post # 31 | 29.09.2013 , 6:58 AM

Radim sam svoj sistem onako brzo i jednostavno...
Odradio sam na USB sve programe i sitnice koji mi trebaju...jednostavno odradis sistem ubacis USB i instaliras sta nedostaje...sto se tice najnovijih drivera koji znaju cesto biti problem...(meni ne jer ja jos uvek imam cd-ove od mojeg pc-a ali ipak uvek volim imat najnovije i to odradim jednim prostim programom koji si zove "DriverPackSolution"
Meni bar nije problem odraditi svoj sistem...medjutim onim kojim jeste i koji neznaju jeste...a za dobro odradjen sistem 1000 dinara po meni je "Dzab Dzabe"

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









1
poruka na forumu
0 0



post # 32 | 07.11.2013 , 4:30 AM

Quote dejanpolic ()
Pogresno ste razumeli,niko ne spori znanje i iskustvo ljudima i nema potrebe za prepirkom i cinizmom. Samo je moje misljenje da su cene previsoke za podizanje sistema koje ti utrosi minimum vremena. Ok u nekim tezim slucajevima,kvarovima itd...Quote (Davor)
pa sta bi ti 1000 dinara su cene po selima u gradu se uzima od 2000-3500

AKO TI JE BEOGRAD SELO,ONDA OK.
Ti ocekujes drugim recima zakon ponude i potražnje da sad instalaciju radi neki kinez za 400din i malo riže?
Sto se tice price da je to danas ultra jednostavno i ima upustva na netu to je tačno zapravo Microsoft se reklamira kako je to jednostavo ali isto tako imas upustva na netu i kako da napravis sebi stolariju, okrecis kucu, postavis vodoinstalaciju, naucis spansi jezik, sastavis sebi program za teretanu itd ima sve na netu ali posto je vreme novac a nekome se ne isplati da gubi vreme na sve i svasta plati profesionalca jer za kvalitet treba vreme i iskustvo, nema prečica!
Danas imas dosta samoproklamovanih pc eksperta koje tate hvale sa moj sin je genije samo time sto je upload-ova vide sa digitalne kamere na youtube.
Da se razumemo instalacija Windows-a (ko zna odakle skinutog) + neki drajver ili generički driver + Browser ili (amateur advance) + download avast + neki office je daleko od bilo kakve priče kvalitetno istaliranog sistema i takav pristup je u poslovnom okruženju neprihvatljiv.
E sad to ne znači da ljudima to ne može da završi posao surfovanja po netu i u tom slučaju nije loše da možda sami probaju ili časte komšiju koji ima vremena da mune nešto.
Nekome kome je najveći IT uspeh da "digne" sistem i koliko toliko nauči nešto o njemu se možda  i isplati taj novi oblik zarade pa radi instalaciju za 1000 ili ko što reče neko da mu ujak to radi za 500din šta ćeš beda ljudi se snalaze i to je zanat. Ali profesionalcu se sigurno ne isplati ma koliko prosta bila instalacija da radi bez 15€-20€ i više...
Morbidna stvar koja može da pokaže da se radi o amateru je da nema pojma kako se podešava firewall ili čak kako da uđe u njega :D.

Quote saki007 ()
neki ce reci da je dici sistem samo sala nema tu nista puno medjutim jest i to mada ima nekad komplikacija 1000din je normalna ti cena mada bih ja to radio (da sam stariji i da imam svoj servis) i za manje pare medjutim sve ti je to profit za xp ti treba 1 sat i 30 min za one koji se dobro razumeju i koji znaju sa tim meni treba 2 sata a nekim bogami i 3 xD a za win7 ti treba 15 min tako da sve ima nesto svoje nije ni lako ni tesko mada treba paziti i kome ostavljate ja sam jednom coveku ostavijo kompjuter i pokidao mi kompjuter kompjuter mi zamrzava itd a on naravno "nije kriv" mada ae zivim ja nekako sa tim uspeo sam i to da popravim uglavnom pazi de ostavljas neka bude i 5000 ako znas da taj dobro radi sa racunarima A ja sam se malo zaneo sa pisanjem

Predviđati koliko vremena treba za instalaciju WinXP, 7 , 8 i programa potrebnih korisniku a bez prethodnog znanja o harveru i stanju hardvera racunara je smešno i amaterski i ravno predviđanju fudbalskog tiketa u kladionici. Svaki problem koji kompjute ima je rešiv ali pitanje je za koliko vremena i da li se isplati rešavati ga. Ja sam lično veoma temeljan i veoma radoznao jer volim da nađem rešenje problema a problema može imati milion to najbolje znaju oni koji se bave sistemskom administracijom.

Profesionalno instaliran sistem:
OS - Pravilno podešen i instaliran windows,
Drivers - Svi najnoviji drajveri istalirani, sve funkcije moraju da rade (laptop webcamera, čitač otiska prsta,kartice itd.)
Zaštita ! Antivirus, Firewall, Intrusion Detection System - osoba koja se razume u zaštitu OS je podešava srazmerno korisniku.
Programi - osnovni programi + dodatni na zahtev korisnika.

Osoba koja je radila instalaciju zna da iza sebe nije ostavila takođe istaliran neki malver ili reklamni softver!








390
poruka na forumu
20 673



post # 33 | 07.11.2013 , 5:21 AM

instaliras fedoru i nemas problema, a jednostavno ko pasilj, ne cimas se za drajvere






Bitno je biti glup i uporan
72
poruka na forumu
4 11



post # 34 | 09.02.2015 , 4:28 PM

Quote dejanpolic ()
Kazite mi zasto su naduvane cene instalacije OS kad je to danas prosto ko pasulj?Naime,procitam na nekoj banderi pre neki dan kao "AKCIJA-INSTALACIJA WINDOWSA SAMO 1000 DINARA!" ?!!
Vase misljenje?

I 1000 dinara je malo kad donesu komp sa nekom ŽNj matičnom pločom, za koju nema drajvera ni na sajtu proizvođača,a drajvera nigde na netu, pa "rovim" po ruskim, kineskim i korejanskim sajtovima ... :D
Ili kad dobijem poziv tipa "Kolega mi instalirao Windows, ali nešto koči..." dođem, lik "digao" LastXP ili neku modifikovanu Win 7 sa zilion ne potrebnih programa + toolbarovi i slično smeće, vreme startup-a 34 minuta, a zaboravio prethodni Windows pa novi instalirao na D particiju ... Parola "drž' vodu, dok majstori odu".

Osobe koje se bave tim poslom treba da znaju "Mušterija, mušteriju dovodi"

Before you can be old and wise, you must first be young and stupid.



Forum » Tehnički deo » Softwer » Cena instalacije operativnih sistema
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: