Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » Softwer » Cena instalacije operativnih sistema
Cena instalacije operativnih sistema






11
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 19.04.2012 , 3:15 AM

Kazite mi zasto su naduvane cene instalacije OS kad je to danas prosto ko pasulj? angry2
Naime,procitam na nekoj banderi pre neki dan kao "AKCIJA-INSTALACIJA WINDOWSA SAMO 1000 DINARA!" ?!!
Vase misljenje?








2427
poruka na forumu
345 2552



post # 2 | 19.04.2012 , 11:14 AM

kakve to veze ima sa PC Igrama ? :)
cijene su takve zato što još uvijek ima ljudi koji ne znaju kvalitetno odraditi OS








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 3 | 19.04.2012 , 6:25 PM

pa sta bi ti 1000 dinara su cene po selima u gradu se uzima od 2000-3500, nekom ko zna to je zajebancija ko ne njemu je kvantna fizika. Vecina se hvalita nema pojma da odradi os. Dizanje os podrazumva instaliranje av, drajvera podesavanje start up programa da korisnik sedne i uziva nije samo next, next i gotovo :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









3
poruka na forumu
3 9



post # 4 | 19.04.2012 , 7:40 PM

koliko je 1000 dinara ja uzimam 10-15 eura sve zavisi kakav je racunar ili lap-top

igrice igrice igrice








35
poruka na forumu
4 20



post # 5 | 19.04.2012 , 7:43 PM

Ahahahahah...pa zar to neko plaća...pa to se može instalirati sa USB-a....čak na youtube imaš snimke kako se to radi....








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 6 | 19.04.2012 , 8:01 PM

hose80 oko 10 e.
tesla svi ste strucnjaci a onda nama placete kad vam ne valja crack za igru a veoma je malo onih koji znaju sta rade reko bih na 1000 ljudi mozda jedan ne racunam klince hakere i strucnjake za sve vec ljude koji znaju stvarno xD
ljudima komp sluzi za fb i youtube, igre, filmove itd nemaju potrebu i zelju da uce hardver i softver :)

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









714
poruka na forumu
119 927



post # 7 | 19.04.2012 , 8:10 PM

Quote (dejanpolic)
Kazite mi zasto su naduvane cene instalacije OS kad je to danas prosto ko pasulj?
Naime,procitam na nekoj banderi pre neki dan kao "AKCIJA-INSTALACIJA WINDOWSA SAMO 1000 DINARA!" ?!!
Vase misljenje?

Ne razumem,mnogo ti je 1000 dindzi? svashta ........ mislim da to nije skupo,ako mislish da mozhes sam to uraditi za dz,ti ga sam instaliraj :)

Dođu, tako vremena, kada pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati.









35
poruka na forumu
4 20



post # 8 | 19.04.2012 , 9:19 PM

Quote (Davor)
tesla svi ste strucnjaci a onda nama placete kad vam ne valja crack za igru a veoma je malo onih koji znaju sta rade

Nikad nikome to nisam naplatio...sve što znam na računaru a znam bogami dosta,sve sam sam naučio...sve se može naći na internetu,samo ko traži...mene je to zanimalo pa sam i tražio...
Quote (Davor)
judima komp sluzi za fb i youtube, igre, filmove itd nemaju potrebu i zelju da uce hardver i softver

al u tome i jest problem!!

Added (19 Apr 2012, 9:19 PM)
---------------------------------------------
http://tutorijali.hdonweb.com/windows/kako-instalirati-windows-xp
http://www.youtube.com/watch?v=hPV5qUkPF9A



Poruku je menjao/la N_Tesla - Cetvrtak, 19.04.2012, 8:58 PM








218
poruka na forumu
23 298



post # 9 | 19.04.2012 , 10:13 PM

1000 din je ok cena. 1000 dinara naplacujem retko a to se desava ako je nov racunar i bez potrebe vracanja podataka a i takvi ljudi su mi uglavnom poznanici. U slucajevima kada vidim da covek 2-3 instalira sistem a dobro je organizovao podatke, mislim na to da su mu na drugoj particiji itd... Dam mu instalacioni cd i kazem da moze sam pa ako zezne nek donese pa cemo zajedno proci instalaciju. Licno naplacujem 1500 pa na gore zavisno od instalacije i kolicine podataka (racunaj vremena) koje treba vratiti gde bili su pre instalacije novog sistema.

Utoseno vreme koje je potrebno za instalaciju i povracaj podataka na predjašnju lokaciju:

Instalacija OS-a od 45min do 1h30m (os sa drajverima i osnovnim aplikacija)
BackUP podataka sa vracanjem na predjašnju lokaciju od 30min do 2h
Instalacija dodatnih aplikacija od 30min do 2h

Saberite vreme pa ce vam biti jasno da 1500, 2000 a retko kada više 3000 din nije mnogo za utroseno vreme. Dodaću da u većini slučajeva platićete niže nego što je utrošeno vreme za datu instalaciju i osposobljavanje racunara da funkcioniše kako bi trebalo.
Uglavnom će vam u tu ceni kod savesnog i poštenog čoveka ući otvaranje računara pregled i stanje komponenti istog sa izduvanjem prašine.
Lično od stanja prašine kažem korisnicima kada i za koliko da slobodno donesu računar na čišćenje i da je to besplatno.

U slučajevima otkazivanja čvrstog diska ili ti nemogućnosti isčitivanju podataka bez pomoći dodatnih aplikacija gubilo se i do 24h.
A ono što ja ne mogu vratiti uz dodatno hlađenje čipova i zamenom elektronike čvrstog diska plaćao sam firmi koja to profesinalno radi od 100 pa do 250 eura.

Kod otkazivanja računara većinom su krivi sami korisnici, kod mene se desilo da na veoma bitnom serveru čovak koji zna posao i održava računare nije posluša savet da otvori dodatne rupe na povećem boksu gde planiraju smestiti isti i došlo do pregrevanje hdd u raid1 sistemu. Toplota remeti magnetni zapis. Sreća bi linux na serveru a on pamti sve. Pa sam im slatko uzvratio njihovom napadu da je loš hardver ugradjen. Inače temperatura hdd-ova se kretala do 117 stepeni celzijusa.

Pa stim ljudi ako koristite desktop računare kupite valjana kućišta i redovno nosite računare na čišćenje jer se često dešava da usled povećane temeperature u računaru strada sistem i sam računar.

Ispisa se ja za medalju ali mislim da će vam koristiti.

Added (19 Apr 2012, 10:13 PM)
---------------------------------------------
N_Tesla, baš bi voleo da te vidim 94te kada sam počeo da se profesionalno bavim računarima kako bi se snašao sa youtube i internetom :D U mom profilu možeš videti godište pa će ti biti jasno s koliko sam se godina počeo baviti računarima. Vreme i znanje su novac. Ti možda znaš ali većina ne zna ili ih jednostavno ne interesuje. Radije će platiti kao i što ja pojedine stvari radije plaćam a verujmi sigurno ono što platim znam više nego što ti poznaješ računare.

Inače da se podsetimo ranijih godina.

Sklopiš računar sa osnovnim komponentama. MBD, CPU, RAM, HDD, FDD i VGA

Udjes u bios oslobodiš IRQ i DMA kanale da bi mogao SB, LAN ili Modem instalirati. U pojedinim slučajevima pristupaš epromu SB, LAN ili nekoj drugoj dodatnoj komponenti gde podešavaš IRQ i DMA kanele zavisno od slobodnih na datoj konfiguraciji da bi ih mogao pokrenuti na istoj.

Slučaj ranijih godina kada je čovak sa završenim fakultetom sa radom u ministarstu nije mogao zajedno pokrenuti komponente. SB, LAN, MODEM, i Video blaster. Jednostavno nije znao šta treba činiti a školovao se za to i debelo plaćen tada za to radno mesto.

Ako želiš vrhunac ja sam završio za Automehaničara ali mi se smučilo školovanje pošto sam očekivao da ću brže obrađivati gradivo koje me je interesovalo. U drugoj srednje mi kvrcnulo u glavi otišao u jednu računarsku firmu učio oko 6 meseci sa usmeravanjem šta i kako i počeo da radim.









334
poruka na forumu
69 766



post # 10 | 19.04.2012 , 11:04 PM

Ljudi Ja Sam Najeftinijji 600 Kinti sa swim programima drajwerima i podesawanjma :D


Poruku je menjao/la klipsy - Cetvrtak, 19.04.2012, 11:05 PM








24
poruka na forumu
0 0



post # 11 | 20.04.2012 , 1:00 AM

ja radim za dzabe,i svi su zadovoljni,bilo kom da sam digao sistem,sve radi full :D








11
poruka na forumu
0 0



post # 12 | 20.04.2012 , 2:24 AM

Pogresno ste razumeli,niko ne spori znanje i iskustvo ljudima i nema potrebe za prepirkom i cinizmom. Samo je moje misljenje da su cene previsoke za podizanje sistema koje ti utrosi minimum vremena. Ok u nekim tezim slucajevima,kvarovima itd...
Quote (Davor)
pa sta bi ti 1000 dinara su cene po selima u gradu se uzima od 2000-3500

AKO TI JE BEOGRAD SELO,ONDA OK. :)








3
poruka na forumu
0 0



post # 13 | 20.04.2012 , 3:16 AM

Quote (Davor)
hose80 oko 10 e.
tesla svi ste strucnjaci a onda nama placete kad vam ne valja crack za igru a veoma je malo onih koji znaju sta rade reko bih na 1000 ljudi mozda jedan ne racunam klince hakere i strucnjake za sve vec ljude koji znaju stvarno xD
ljudima komp sluzi za fb i youtube, igre, filmove itd nemaju potrebu i zelju da uce hardver i softver


koliko istine ovde imaaaaaaaaa...ama tacno tako...balkan je zemlja gde ima 50.000 fudbalera i 5.000.000 selektora... svemoj do moga...mislim da recimo na ovom sajtu od regtistrovanih clanova, nema ni 95% ljudi koji znaju da instaliraju OS a da ne pominjem hardver...lepo receno davore...Balkane, Balkane moj...








35
poruka na forumu
4 20



post # 14 | 20.04.2012 , 11:07 AM

Quote (aVe)
N_Tesla, baš bi voleo da te vidim 94te kada sam počeo da se profesionalno bavim računarima kako bi se snašao sa youtube i internetom U mom profilu možeš videti godište pa će ti biti jasno s koliko sam se godina počeo baviti računarima.

Poštujem ja to,znam da je tad bilo MNOGO teže započeti se time baviti....
Quote (aVe)
Ako želiš vrhunac ja sam završio za Automehaničara ali mi se smučilo školovanje pošto sam očekivao da ću brže obrađivati gradivo koje me je interesovalo. U drugoj srednje mi kvrcnulo u glavi

Ja sam još srednja i isto samu drugom razredu vidio da u školi neću ništa toga naučiti i počeo sam sam,naravno da sam imao google,youtube,forume...ali svima nam je to dostupno ali malo koga to zanima....sam sam počeo programiranje u c++ , html ...uskoro cu preci na c# ili javu a mozad cu poceti i php,jer sam ovo dobro usavrsio...pozzz








1291
poruka na forumu
106 1817



post # 15 | 03.05.2012 , 6:27 PM

aVe, skidam kapu, vidim znas ti svoj poso :)

Inace znam i ja OS da podignem al to je najmanji problem, voleo bih da naucim nesto mnogo vise o kompjuterima, znam ja dosta toga, ali uvek moze jos da se uci....samo ako to volis i imas volju..... :) cao

Added (03 Maj 2012, 6:27 PM)
---------------------------------------------
Inace, zadovoljstvo mi je da pomognem zato nikad to nebi naplacivao :)


1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










646
poruka na forumu
55 724



post # 16 | 03.05.2012 , 7:47 PM

Ako ne naplatite malje vas cene uvek je tako bilo pravo znanje se uvek naplacuje....Kad vam dodje TVmehanicar on ne kaze zao mi je nego dolazak mu je samo 10E :D











3
poruka na forumu
0 0



post # 17 | 03.05.2012 , 7:50 PM

20-25 km u Bosni zavisi sve sta korisnik želi....








1291
poruka na forumu
106 1817



post # 18 | 03.05.2012 , 7:53 PM

Sifra, ne slazem se bas sa tobom, kad sam bio mladji nisam ja obaraqo sistem nego jedan prijatelj prijatelja mog caleta, ion je stvarno strucnjak za kompove i nije mi naplacivao nista, a uvek je sve odradio kako treba....a sto se tice TVmehanicara, ti ljudi od toga zive, ako kaze ajd zao mi je necu da mu naplatim sutra nece imati za leba.... kapiras :D

1.Pre postavljanja komentara procitajte Pravila Foruma!
2.Koristite pretragu pre otvaranja nove teme!
3.Pogledajte moje opise igara ovde.

Did I ever tell you the definition of insanity !?










1069
poruka na forumu
17 283



post # 19 | 03.05.2012 , 8:11 PM

neki ce reci da je dici sistem samo sala nema tu nista puno medjutim jest i to mada ima nekad komplikacija 1000din je normalna ti cena mada bih ja to radio (da sam stariji i da imam svoj servis) i za manje pare medjutim sve ti je to profit za xp ti treba 1 sat i 30 min za one koji se dobro razumeju i koji znaju sa tim meni treba 2 sata a nekim bogami i 3 xD a za win7 ti treba 15 min tako da sve ima nesto svoje nije ni lako ni tesko mada treba paziti i kome ostavljate ja sam jednom coveku ostavijo kompjuter i pokidao mi kompjuter kompjuter mi zamrzava itd a on naravno "nije kriv" mada ae zivim ja nekako sa tim uspeo sam i to da popravim uglavnom pazi de ostavljas neka bude i 5000 ako znas da taj dobro radi sa racunarima <_< A ja sam se malo zaneo sa pisanjem :D








646
poruka na forumu
55 724



post # 20 | 03.05.2012 , 8:24 PM

CryTek, A ti neces imat ni za pivu hehehehe :p :)





Forum » Tehnički deo » Softwer » Cena instalacije operativnih sistema
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: