Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Sa SP2 na SP3 prelazak
Sa SP2 na SP3 prelazak






12
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 21.01.2011 , 2:57 PM

Imam SP2 ali mi komp baguje.E sad skinuo sa SP3 sa neta,pa da li sad moram da izvsim prvo upgrade na SP3 pa onda da radim instalaciju SP3?








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 2 | 21.01.2011 , 11:40 PM

Quote (Roki85)
da li sad moram da izvsim prvo upgrade na SP3 pa onda da radim instalaciju SP3?

Odradi ili upgrade ili instalaciju sta ce ti oboje ( mislim ako ces da instaliras nov sistem sta ce ti upgrade )... Ako ti nije mrsko odradi novu instalaciju u fulu, ubacis novi sistem i to je to ( po meni bolja varijanta od obicnog upgrade ).



Poruku je menjao/la Anubis - Petak, 21.01.2011, 11:41 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









8879
poruka na forumu
844 4320



post # 3 | 22.01.2011 , 10:56 AM

e ovako...
kad sam bila u pc servisu pitala sam ih da li moze da se instalira neki novi servis pack..
e ovako to mozes da uradis...
ako ti je sp 2 onda mozes da dodas jos jedan npr. sp 3
tako imas dva sp

Ko si ti?









12
poruka na forumu
0 0



post # 4 | 22.01.2011 , 7:24 PM

Quote (DxD)
e ovako...
kad sam bila u pc servisu pitala sam ih da li moze da se instalira neki novi servis pack..
e ovako to mozes da uradis...
ako ti je sp 2 onda mozes da dodas jos jedan npr. sp 3
tako imas dva sp

Drzi se si onih postova sto se ticu ljubavi biggrin mada ti i tu treba jos iskustva.Salim se,ipak ostajes moj VIP urednika,ja to ne manjam nikad znas kako se kaze:Jednom Rokijev VIP zauvek Rokijev VIP biggrin btw. ne mozes da imas dva service packa,mozes sa 2 da predjes na 3 ili sa 1 na 2 verovatno su na to mislili tongue A sad ih pitaj ovo:Kada pokrenem iz Biosa instalaciju(namestim First Boot Device:CD ROMi potom F10) i potom krece Boot from CD....Press any key...,i ja stisnem ali ono nastavlja da ucitava windows nema menija za instalaciju.Inace koristio sam bootabilan CD,pitanje je u cemu je problem???Ajmo hakeri...



Poruku je menjao/la Roki85 - Subota, 22.01.2011, 7:25 PM








8879
poruka na forumu
844 4320



post # 5 | 22.01.2011 , 7:58 PM

Quote (Roki85)
Drzi se si onih postova sto se ticu ljubavi mada ti i tu treba jos iskustva.Salim se,ipak ostajes moj VIP urednika,ja to ne manjam nikad znas kako se kaze:Jednom Rokijev VIP zauvek Rokijev VIP

hahahha
ma drzim se ja svega biggrin
tako je sigurnije smile
a za to ne znam
nisam do sada dizala sistem...
niti necu da ga rusim...
nisu mislili na to...
znam sta sam cula smile

Ko si ti?









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 6 | 22.01.2011 , 8:14 PM

Quote (Roki85)
potom krece Boot from CD....Press any key...,i ja stisnem ali ono nastavlja da ucitava windows nema menija za instalaciju.Inace koristio sam bootabilan CD,pitanje je u cemu je problem???

prvo ako ne razumes necackaj po biosu, kad pocne da ucitava pritisni F8 ( u 99% slucajeva, pise ti kad pokrene bios pod boot menu mozda je i F2, F10, F11 zavisi od proizvodjaca ) i on te prebaci na boot menu samo izaberi cd/dvd drive i krece ( naravno nek je cd sa windowsom ubacen )..

Nakon onoga press any key sacekaj par minuta ( dok se ucita ) ne krece to odmah, a sto se menija tice imaces da izaberes:

Welcome to Setup

* To set up Windows XP now, press ENTER
* To repair a Windows XP installation using Recovery Console, press R
* To quit Setup without installing Windows XP, press F3

i ostatak je standard izaberes particiju, formatiras itd...



Poruku je menjao/la Anubis - Subota, 22.01.2011, 8:20 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









12
poruka na forumu
0 0



post # 7 | 23.01.2011 , 0:24 AM

Quote (Anubis)
Welcome to Setup

* To set up Windows XP now, press ENTER
* To repair a Windows XP installation using Recovery Console, press R
* To quit Setup without installing Windows XP, press F3

i ostatak je standard izaberes particiju, formatiras itd...

Pa vidis meni pise da pritisnem DEL,ali to je najmanji problem.Meni nece da se pojavi Welcome to Setup,kad se pojavi press any key i ja pritisnem,komp nastavlja normalno da ucitava Windows jel me sad kapiras?









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 8 | 23.01.2011 , 1:49 PM

Quote (Roki85)
Pa vidis meni pise da pritisnem DEL,ali to je najmanji problem.Meni nece da se pojavi Welcome to Setup,kad se pojavi press any key i ja pritisnem,komp nastavlja normalno da ucitava Windows jel me sad kapiras?

pise ti del da udjes u bios menu, ispod, iznad ili pored treba da pise sta da pritisnes da udjes u boot menu ( skroz druga stvar ) ako ti je cd sa windows-om ispravan moze biti samo da nisi dobro namestio u biosu ( zato udji u boot menu izaberi cd/dvd drive i to je to ) javi ako uspe....


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









12
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 23.01.2011 , 5:59 PM

Pa pise mi DEL da udjem u bios,a kad treba da udjem u boot menu ne pise koji taster da stisnem.Pojavi se press any key...,pre ulaska u boot menu,tad ja pritisnem bilo koji taster na tastaturi.To sto ti spominjes F8,F2,F10 i F12 to ja ne vidim nigde.Cak mi i ne pise naziv biosa kad udjem u njega samo skroz gore pise CMOS UTILITY ni kad se pojavi prva strana,kad ukljucim komp nema naziva biosa samo u donjem levom uglu stoji del i pise Q/SETUP da nije to....

Znaci postupak koji radim je:

1.Ubacim CD i restartujem komp
2.Pojavi se prva strana,ppritisnem DEL
3.Udjem u bios,podesim First Boot Devices:CD ROM
4.Komp se restartuje,krece ucitavanje pojavljuje se Boot from CD
Press any key...ja stisnem bilo koji taster,komp me iskulira i normalno nastavi ucitavanje za Windows biggrin



Poruku je menjao/la Roki85 - Nedelja, 23.01.2011, 6:06 PM








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 10 | 23.01.2011 , 7:54 PM

Ovako probaj kada pkokrenes racunar da pritisnes F8 umesto del ovo je primer kako treba da izgleda boot menu ( moze biti drugaciji to nije bitno ) sistem je isti i sto je najbolje ne moras da podesavas nista u biosu

ako ne uspe napisi tacno koji ti je model maticne pa cu ti naci kako da udjes ( al prvo probaj F8 ) A ovo kada si podesavao u biosu: First Boot Devices:CD ROM znas da moras da stavis second boot devices: HDD...?

Da ti nije isteklo vreme za press any key, jesi siguran da je cd ispravan?



Fajlovi: 4848657.jpg (7.9 Kb)

Poruku je menjao/la Anubis - Nedelja, 23.01.2011, 7:59 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view







Par reči o sebi
4884
poruka na forumu
295 1518



post # 11 | 13.07.2011 , 9:20 AM

Ima neka fora preko RegEdita da promeniš SP al' se ne sećam kako beše. Pokušaj da nađeš na Youtube-u.








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 12 | 13.07.2011 , 7:02 PM

Lock stara tema nema smisla ozivljavati...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Sa SP2 na SP3 prelazak
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: