Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Gasenje kompjutera
Gasenje kompjutera




Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 1 | 30.03.2013 , 9:58 PM

Kad igram bilo kakvu igricu cak i na netu posle jednog vremena mi se LAPTOP ugasi.
Prvo sam mislio posto je laptop registrovan na tatinu firmu(menjali smo se jer mu se moj vise svideo a ovaj je jaci)da su stavili nesto da se sam ugasi kad se koristi bezveze
Pa sad mislim da mi se pregreje samo zbog igrice ili zbog igice i unjaca.
Koristim univerzalni punjac zato sto je original izgoreo.Univerzalni koristim na 18.5V.
Jako mi se igra kanter ali kad igram prodje pola sata i ugasise.






[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 2 | 30.03.2013 , 11:47 PM

Postoji mogućnost da je do sistema. Ako nije, onda ti može biti do baterije jer laptop NIJE za igranje. Pogledaj procesor pravog kompjutera (i naravno vidis da je to poseban "uređaj", malo teži i u potpunosti odvojen od miša, tastature i monitor, a kad pogledaš laptop procesor je nešto manji-veći od stisnute šake i brzo se pregrijava tako da može "crknuti" jer igre traže veći rad procesora.

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."









85
poruka na forumu
2 12



post # 3 | 31.03.2013 , 0:19 AM

Pregreva se... Slab je, nije laptop za igre uopste. Mucis procesor strasno, greje se, kad dostigne odr. temp. ugasi se da se nebi zapalio i ti i taj laptop da izgorite obojica....

P.S. Postoji potencijalna mogucnost da su ventilator i njegovi otvori zapuseni prasinom, kudjom ili ti kojekakvih smecem i onda naravno nema dovoda hladnijeg vazduha spolja koji bi trebao da hladi hladnjak, a hladnjak procesor i tako u krug.... :)








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 31.03.2013 , 0:27 AM

Ko kaze da laptop nije za igre?

Mozda je malo ne zgodno i 90% ga ne koristi za to al nigde ne pise da ne moze ako hardwer moze da je podrzi, ja sam juce picio bar jedno 2 sata Prince of Persia 5 na svom nije ni zakocio o grejanju da ne pricam..

Quote (LeonHaker)
Univerzalni koristim na 18.5V.


Pa dobro sto ga ti koristis na 18.5V a koliko treba?

Sta pise na laptopu kad izvadis bateriju....

Inace jel se greje ili nesto da li se desava il se samo ugasi, jel izbacuje BSOD, pusta li neki zvuk ko pistanje ili nesto trece?


Poruku je menjao/la Davor - Nedelja, 31.03.2013, 0:28 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









85
poruka na forumu
2 12



post # 5 | 31.03.2013 , 0:35 AM

Hahahhahahahhaha, zavisi sinak sta ti igras, ne igram te princeve i stvarno ne znam sta je ta igra, ne igram te zanrove ali laptop nije za igre izuzev par ekstremnih laptop racunara koji se mogu naci na gaming trzistu, a to su Alienware koji kosta 2000$ ili npr. Razerov blade. Ti mozes igrati i super maria na laptopu ako se to jos uvek moze zvati igrom ili neke starije igre, o novim igrama poput Crysis 3, NFS MW 2012, Far Cry 3 i sl. nema razgovora uopste sa laptopom koji se muci greje pisti na sve strane na i izvlaci mucenih 12-16 frejmova... Jedino ako je neko toliki zaludjenih da sa 12 frejmova flesuje sebi mozak ceo dan, nije vredno ni zivaca, a ni zdravlja...








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 6 | 31.03.2013 , 0:43 AM

lucky38, sinak to ti je igra koju ne mozes da igras sa shit kompom inace tera i Crisys 2 i Dragon Age 2 na medium bez imalo laga...

Quote (lucky38)
Crysis 3, NFS MW 2012, Far Cry 3 i sl. nema razgovora uopste sa laptopom koji se muci greje pisti na sve strane na i izvlaci mucenih 12-16 frejmova


nije tacno, sve to moze da se igra samo je stvar u hardweru neces to igrati sigurno na laptopu od 300evra al zato hoces na onom od 800e a to je kao sto kazem stvar hardwera to jeste cene a ne toga sto je "laptop" isto vazi i za desktop racunar...

Samo sto neki od vas pate za nekim zvucnim nazivima tima "ultra, mega, giga" itd a ne ne znaju nista o samom hardweru pa onda ponavljaju ono sto su culi negde tipa ne moze, nije to za to itd ( recimo nekima je ne zamislivo da za 400e mozes da imas nov desktop komp koji ce sve da tera na medium/high cak i Crisys 3 zato sto su negde culi da to ne moze na kompu ispod lupam 600e )...

Kod laptopa kao i kod desktopa vazi koliko para toliko muzike ( u slucaju laptopa malo vise para al to je to )...


Poruku je menjao/la Davor - Nedelja, 31.03.2013, 0:50 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









85
poruka na forumu
2 12



post # 7 | 31.03.2013 , 0:56 AM

Hahahahhaha "a ne ne znaju nista o samom hardweru", ovo mi je omiljeni deo :)
U svakom slucaju to definitivno nije to ni za tih 800e, laptop nije za igre kazem ti lepo, al dobro misli kako hoces. Ti za tih 800e nemas pravi dozivljaj igre, sta znaci igrati igru na low, fora gledas trailer na high sve vrh, a na low igras bez pola efekata, sa zalosnim teksturama, igra gubi smisao definitivno... Crysis 2 je veoma lagana igra za danasnje vreme to sad pokrece maltene elektricni sporet... I tako ti kazem, uzalud je baciti 800e na laptop i biti baja sa laptopom samo zato sto je to sad IN, i igrati na 15-20 frejmova, flesovati mozak danima i godinama, gledati kako te vreme guta, a tvojih 800e nestaje u mraku, a ti u nemogucnost da zamenis deo, da ne pricam kako su se te mobile grafike pokazale lose za igre u svakom slucaju, takav laptop moze da renderuje neku grafiku 3D i slicno bez nekih vecih poteskoca, ali ti Crysis 3 na tome ne mere da igras, jedino na ultra LOW xD

Da ne idem vise u off -



Laptop za igre to je to! Sve ostalo TRASH :)








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 8 | 31.03.2013 , 1:02 AM

Sta reci po slikama vidim sta je tebi kvalitet ( samo nek svetli na sve strane ) a te sporete kako ih zoves nema ni 60% ljudi kod nas ( od ovih koji imaju racunare )...

Ne samo da nisi u pravu vec to tvrdim pod svakom mogucom tackom a povrh svega prvo si rekao da ne moze da se igra sad kazes moze ako se plati za to pa odluci se koje je ono ne mozes ili moze ako se plati ( kao sto sam ja rekao stvar je u ceni a ne tome sto je u pitanju laptop )..

i jos sad poceo o geming iskustvu itd pa meni je zanimljiva igra na medium koliko i na high, mobilnim grafikama ko da ne postoje redovne graficke za laptop itd..

Al ok sa "strucnjacima" se ne vredi raspravljati, da ne idemo vise u off topic...


Poruku je menjao/la Davor - Nedelja, 31.03.2013, 1:08 AM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









114
poruka na forumu
11 166



post # 9 | 31.03.2013 , 2:13 AM

Nemoj na njega igre, slab je..

Messi♥







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 10 | 31.03.2013 , 11:55 AM

konfiguracija je solidna mogu da rokam neke malo vece igre.Ali kod mene je problem to sto cak i na n etu kad igram se ugasi.Svo vreme dok je upaljen pisti na svakih 10 sekundi i ne prikazuje dok igram ne rikazuje BSOD,samo se ugasi.Videcu na bateriji na koliko treba W jer sad ne mogu dok mi je tata kuci,neda mi da ga otvaram.






our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 11 | 31.03.2013 , 1:09 PM

LeonHaker, napisi nam konfiguraciju ovde.







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 12 | 31.03.2013 , 1:34 PM

evo konfiguracia:
AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-58
1.60GHz
1.75GB

Added (31.03.2013, 12:34 PM)
---------------------------------------------
u properties od my computer pise 1.75 GB rama a u speccy pise 2.0GB









3239
poruka na forumu
372 2298



post # 13 | 31.03.2013 , 4:49 PM

Quote (LeonHaker)
Svo vreme dok je upaljen pisti na svakih 10 sekundi


Proveri ono sto sam ti reko sta pise na laptopu kad izvadis bateriju i napisi sve ovde, zato sto to pistanje svakih 10-15 sec moze da znaci da ti je punjac slab ( ne dovoljan napon desilo se i meni na starom laptopu ista stvar )...

Ako nije punjac videcemo dalje...

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









215
poruka na forumu
5 114



post # 14 | 26.04.2013 , 0:43 AM

lucky38, jao jao..pametnjakovic..

Kao sto je rekao Davor " koliko para toliko muzike"

Na laptopu mozes da igras bilo koju igru ako je dobar.

Ja imam laptop na kom igram Far Cry 3 na Ultra High. i jos prikopcan na TV Plazmu. i ne laga..

I jos nesto.. znaci kad kupujes komp uvek gledas za sta ti treba.. Mozes ti da sastavis sebi kako hoces..

A imas vec sastavljene..eto dao si primer Alienware..

Ti verovatno imas Alienware pa sad ovde mlatis nesto..on najbolji.(Sve ima svoju cenu i trajanje)

Nothing Special.



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Gasenje kompjutera
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: