Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Racunar mi umire zbog memorije HITNA POMOC
Racunar mi umire zbog memorije HITNA POMOC






2670
poruka na forumu
288 3086



post # 1 | 25.04.2011 , 3:12 PM

Racunar mi je potpuno poludeo.!

U "C" disku mi pise da imam 0-bajtova memorije... sto je ne moguce! do pre 15 min imao sam 4Gb i odjdamput je krenulo da mi nestaje memorija, vec nekoliko dana pokusavam da oslobodim "C" disk ali nikako ne mogu, jer nemam sta da obrisem, ali bukvalno sve sto imam u kompu i sve sto instaliram ja to ne instaliram na C disk.. Tako da ne kapiram kako je pun...Nzm sta mu je, kada udjem u C/program filles desni klik na proporcije, pise mi da je zauzeto 11GB ukupno, a kad udjem u C PA NA PROPORCIJE pise da je zauzet ceo disk... Nzm ni komp kako moze da radi... Tako da sam sve pretrazio nema nicega sto bi opterecivalo disk samo "program filles" koji ima 11Gb zauzeta a ceo "C" disk ima 40GB ukupno pa gde su onda ostalih 29GB ?












484
poruka na forumu
17 258



post # 2 | 25.04.2011 , 5:04 PM

MolderFBI, Najbolje da pitas Anubisa on genije zna sve meni stalno pomaze kad mi nesto zatreba. pitaj njega











2670
poruka na forumu
288 3086



post # 3 | 25.04.2011 , 6:37 PM

Pitacu ga ! Anubisa pitam te!

-Manja slova-










our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 4 | 25.04.2011 , 6:39 PM

Quote (MolderFBI)
Racunar mi je potpuno poludeo.!

U "C" disku mi pise da imam 0-bajtova memorije... sto je ne moguce! do pre 15 min imao sam 4Gb i odjdamput je krenulo da mi nestaje memorija, vec nekoliko dana pokusavam da oslobodim "C" disk ali nikako ne mogu, jer nemam sta da obrisem, ali bukvalno sve sto imam u kompu i sve sto instaliram ja to ne instaliram na C disk.. Tako da ne kapiram kako je pun...Nzm sta mu je, kada udjem u C/program filles desni klik na proporcije, pise mi da je zauzeto 11GB ukupno, a kad udjem u C PA NA PROPORCIJE pise da je zauzet ceo disk... Nzm ni komp kako moze da radi... Tako da sam sve pretrazio nema nicega sto bi opterecivalo disk samo "program filles" koji ima 11Gb zauzeta a ceo "C" disk ima 40GB ukupno pa gde su onda ostalih 29GB ?

To je zato sto komp sam proguta dosta memorije za neke odredjenje procese. Tako da ako imas hard od 40 GB, ustvari ces imati oko 25. Verovatno zato... to je kod svakog tako.

Ichigo_Kurosaki, pisi normalnim slovima! Mislim na velicinu.










3891
poruka na forumu
137 1064



post # 5 | 26.04.2011 , 9:38 PM

Pa Unique nisi u pravu.
Vec kada stalno skidas i instaliras nesto na racunaru i tako ti se zapusti Disk bude ti prljav moras da ga ocistis.
I meni se to dogadjalo ja na prvome disku imam 50 GM memorije a samo jednu igricu imo na njemu kada sam skini Ccleaner i TuneUp 2011 Ocistio mi je sve i pronasao 25 GB memorije.
Tako da skines ta dva programa i da to uradis a mozes i na drugi nacin to da odradis evo ovako ides desni klik od misa na disk c i kliknes na Disk Cleanup malo pricekas i otvorice ti se jedan prozor gdje ce ti pisati koliko memorije ti je nestalo pored toga ces da imas neke kvadratice i u njih stavis tacnik gdje pisu brojevi tu stavis tacnik kada to odradis ides na OK.
Evo ako nisi bas dobro razumio



Fajlovi: 3667636.jpg (190.4 Kb)






our trip was different...
1676
poruka na forumu
268 REP OFF



post # 6 | 26.04.2011 , 10:32 PM

Hitman-, ok wacko

/me nema pojma..










2670
poruka na forumu
288 3086



post # 7 | 26.04.2011 , 10:48 PM

TuneUp imam ali 2010... aj sad cu ga ocistim...

Sinoc sam skinuo Tune Up 2011, i odlican je oslobodilo mi malo vise od 5GB u C disku, samo ne kapiram sta je obrisalo, al ajd'












3891
poruka na forumu
137 1064



post # 8 | 27.04.2011 , 2:05 PM

Pa obrisalo ti je ono sto netreba duple foldere sve sto nevalja eto najednostavnije receno biggrin








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 9 | 27.04.2011 , 2:21 PM

Quote (MolderFBI)
Sinoc sam skinuo Tune Up 2011, i odlican je oslobodilo mi malo vise od 5GB u C disku, samo ne kapiram sta je obrisalo, al ajd'

Svaki puta kada instaliras i izbrises neki program ili igru, svaki put kada bilo sta radis na kompu stvara se neki otpad koji se vremenom nakupi Tune up i CClener brisu taj otpad i ostatke registra i jos svasta nesto i oslobadjaju prostor i ubrzavaju ti racunar jos bi preporucio advanced systemcare koji pored svega toga radi jos dosta korisnih stvari... smile

Quote (Hitman-)
Pa Unique nisi u pravu.
Vec kada stalno skidas i instaliras nesto na racunaru i tako ti se zapusti Disk bude ti prljav moras da ga ocistis.
I meni se to dogadjalo ja na prvome disku imam 50 GM memorije a samo jednu igricu imo na njemu kada sam skini Ccleaner i TuneUp 2011 Ocistio mi je sve i pronasao 25 GB memorije.
Tako da skines ta dva programa i da to uradis a mozes i na drugi nacin to da odradis evo ovako ides desni klik od misa na disk c i kliknes na Disk Cleanup malo pricekas i otvorice ti se jedan prozor gdje ce ti pisati koliko memorije ti je nestalo pored toga ces da imas neke kvadratice i u njih stavis tacnik gdje pisu brojevi tu stavis tacnik kada to odradis ides na OK.
Evo ako nisi bas dobro razumio

Druze od toga nikakve vajde to da sluzi svrsi ne bi se koristili ovi programi... smile


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









2116
poruka na forumu
188 3066



post # 10 | 27.04.2011 , 3:07 PM

u pravu si anubis od toga nema vajde to sluzi samo,na primer kada imas igricu prebacenu sa diska direktno(neinstaliranu) i obrises je(ona ode u korpu)i sve dok neizbrises je iz korpe ona ti zaucima memoriju.taj program ti samo pronadje ono sto ti zauzima memoriju i ako se nalazi u korpi znaci da ti netreba i on ti to izbrise(to bi mogao i ti da uradis %).

ima jos jedan program za to zove se disk defragmenter on pronalazi greske i ispravlja ig a posle to ispravljeno spakuje(oslobodi ti najvise 2gb memorije) on izgeda ovako


Kad' sam procitao da je alhohol stetan,prestao sam da citam.









2670
poruka na forumu
288 3086



post # 11 | 27.04.2011 , 3:35 PM

Znam za : disk defragmenter nisam tolki retard :P Defragmentujem ga ja jednom mesecno.... Hvala svima na pomoci











12
poruka na forumu
0 0



post # 12 | 27.04.2011 , 4:54 PM

ee ovako imam jedan problem,,imam hard disc 80 gb i bio je podjeljen na dvije particije i kad sam radio program nestala mi je jedna particija i sad je nemogu vratiti niti sta mogu staviti na njega samo mi kaze da je zasticen od pisanja,niti mi hoce da primi sistema na njega,

>>>>>>AADDOO<<<<<<







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 13 | 27.04.2011 , 8:25 PM

ja sam sebi 7 g na 2 sek naso uz pomoc USB securty veom adobar cuva od virusa sa USB a ima opcija da ti izbrise nepotrebne file da C

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










3239
poruka na forumu
372 2298



post # 14 | 27.04.2011 , 8:55 PM

Quote (adnanadohozdic)
ee ovako imam jedan problem,,imam hard disc 80 gb i bio je podjeljen na dvije particije i kad sam radio program nestala mi je jedna particija i sad je nemogu vratiti niti sta mogu staviti na njega samo mi kaze da je zasticen od pisanja,niti mi hoce da primi sistema na njega,

Da li si instalirao program ili OS kada je nestala ( razlika je velika )...?


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









135
poruka na forumu
10 43



post # 15 | 27.04.2011 , 9:43 PM

e, brate naba vi clearprog i ccleaner radiceti to ti garantujem!!!!








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 16 | 27.04.2011 , 9:52 PM

Za sve probleme otvorite temu u Pc Klinika...

Lock


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view



Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Racunar mi umire zbog memorije HITNA POMOC
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: