Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem Pri paljenju kompa
Problem Pri paljenju kompa






8
poruka na forumu
0 10



post # 1 | 05.09.2011 , 3:18 PM

Pozdrav svima.Imam jedan problem.Naime neki dan sa htio ocistiti komp i prvo mi je palo na pamet kuler.Skinuo sam sve zakacke i digao koler zajedno sa hladnjakom.Pošto nisam neki strucnjak vratio sam sve odmah kako je i bilo, ali tada je nastao problem.Kada sam upalio komp javile su mi se obe lampice znaci i crvena i zelena kuleri rade svi i od procesora i od napajanja.Na maticnoj imam lampicu neku zelena je i ona radi takoder, mis radi isto kao i zvucnik koji je na usb i time sam iskljucio maticnu sto mi je veliko olaksanje.Naime kao sto sam rekao svijetle obe sijalice nema slike monitor je crn kao kad nema signala i ne radi mi cd rom tj kada upalim komp on se ne cuje.Zanimaju me vasa misljenja da znam otprilike odakle poceti,, ali ako netko zna uzrok problema bio bih mu zahvalan kad bi pomogao. P.S nisam otvorao procesor znaci skidao onu zastitu pa dosao do iglica onih vec samo sam dignuo kuler i hladnjak.vidio sam pastu ispod samo ne vjerujem da to ona moze sve uciniti.
Konfiguracija je Asus motherboard http://motherboardland.blogspot.com/2006....rd.html ova na slici 1 Gb RAMA, 63 MB GRAFICKE I DVA HARD DISKA JEDAN OD 70 GB I DRUGI 40 GB.Inace ovaj komp mi treba samo zbog nekih programa i posla.








882
poruka na forumu
27 382



post # 2 | 05.09.2011 , 3:37 PM

jel nisi mozda ostetio neki deo kad si skidao cooler i hladnjak













202
poruka na forumu
11 38



post # 3 | 05.09.2011 , 4:21 PM

Ponowo skini uzmi krpu i ocisti termalnu pastu i nanesi drugu ako nemas nemoras nista stavljat samo dobro pricvrsti onaj metal za procesor i josh nesh da te pitam cime si cistio coller i jel ti graficka integrisana ako nije mozda je nisi lijepi uklopio i provjeri kablove








265
poruka na forumu
10 131



post # 4 | 05.09.2011 , 4:26 PM

poslusaj ga skini ponovo hladnjak i procesor gornji deo namazi termalnom pastom vrati sve polako al nemoj da ga silujes da ne sjebes nesto sve mora lagano

pozdrav svima









8
poruka na forumu
0 10



post # 5 | 05.09.2011 , 5:11 PM

cooler sam cistio usisivacom,ali ne ono bas jako da se ne bi nesto desilo.uopce nisam razdvajao hladnjak od coolera, znaci samo sam skinuo sve odmah i odmah vratio kako je bilo.Ocistio sam pastu i sve ponovo vratio, ali nista oba coolera se okrecu usbeovi rade mis radi,tipkovnica nece, jedino me muci to da nije oba diska spalilo nekako jer napon na glavnom disku je skupa sa cd-rom uredajem i kada su stekeri ustekanu u disk nece cd-rom a kada nisu cd-rom radi normalno.Paste trenutno nemam tako da je nisam mogao staviti, a na graficku sam odmah pomislio pa sam nju prvu provjerio.

Added (05 Sep 2011, 5:11 PM)
---------------------------------------------
Ipak proćitao sam sad na nekom forumu da je se nekom liku isto desilo znaci upali ga vrte se ventilatori i sve ali nema slike nema boot up ekrana nista...Ehh sad zbog ćega svijetli crvena sijalica. ona je koliko ja znam od HDD, ali moze li biti i za nesto drugo npr. graficku.Zaboravio sam u gornjem tekstu kazati da graficka nije integrisana provjerio sam je nekoliko puta, ali opet nisam je stavljao u drugi komp. tako da je sve moguce.Hvala vam za pomoc.









1830
poruka na forumu
280 1781



post # 6 | 05.09.2011 , 6:02 PM

nosi u servis , cinimi se da nekosta puno , bolje oni da ppogledaju sve











882
poruka na forumu
27 382



post # 7 | 05.09.2011 , 6:16 PM

impi, dobar je odgovor nosi u servis da nebi jos vise pokidao













8
poruka na forumu
0 10



post # 8 | 05.09.2011 , 7:01 PM

odnijet cu to je sigurno samo me je zanimalo zna li itko dali je to neki ogroman kvar ili nesto sitno....








1069
poruka na forumu
17 283



post # 9 | 05.09.2011 , 7:15 PM

to je verovatno nesto sitno ili nisi nesto dobro prikljucio, mozda treba nesto jos da se uradi ili mozda ako si brisao vlaznom krpom nesto si ostetio postoji 1000 odgovara ali samo jedan je tacan biggrin wacko








8
poruka na forumu
0 10



post # 10 | 05.09.2011 , 9:11 PM

vjerovatno, ali imam jos jedno pitanje.Poslusao sam gore savijet i skinuo termalnu pastu.Da li mi ona zaista treba i cuo sam da ako procesor radi brzo izgori bez nje.








202
poruka na forumu
11 38



post # 11 | 06.09.2011 , 8:07 PM

bilon, u mene bez termalne paste radi ew 3 godine


Poruku je menjao/la bachke - Utorak, 06.09.2011, 8:07 PM


Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Problem Pri paljenju kompa
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: