Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » TOSHIBA LAPTOPOVI (Kakvo je Vase iskustvo sa serijom L 630 i drugim?)
TOSHIBA LAPTOPOVI






6
poruka na forumu
1 0



post # 1 | 12.12.2011 , 0:41 AM

Kupila sam Toshibin laptop pre 10 meseci i vec mi je otisla baterija.Da li je to uobicajeno ili se taj problem moze vezati za odredjenu seriju? Zna li neko nesto o tome.Veliki pozz svima :)






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 2 | 12.12.2011 , 0:45 AM

ja imam toshibin lt (c660-1c1) vec 4 meseca, i zadovoljna sam... znam dosta ljudi koji imaju toshibu, i svi su zadovoljni... i nisam cula da neko ima problema sa baterijom... mozda je nisi formila kako treba? ako imas garancuju ( a trebalo bi) odnesi u servis pa ce ti oni reci... javi u cemu je problem...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1176
poruka na forumu
102 1216



post # 3 | 12.12.2011 , 1:27 AM

Baterija problem: lap-topova,tableta,hi-teck telefona. Nista nebrini,nije to samo tvoj problem. ;)

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









6
poruka na forumu
1 0



post # 4 | 12.12.2011 , 2:27 PM

Hvala Vam na podrsci i savetima :) ..sva sreca sto imam jos mesec dana do isteka garancije, pa ne moram da je kupujem (nisu bas jeftine)...inace bateriju sam punila i praznila bas iz tog razloga da bi mi se pokazao jos u garantom roku nedostatak,ako postoji...Toshiba je izuzetan brend,ali nazalost i oni prave bolje i losije serije za istocno trziste...zato sam i postavila ovu temu, da otkrijemo zajedno koje su to manje dobre serije...javi cu sta sam uradila cao


Poruku je menjao/la Veccika - Ponedeljak, 12.12.2011, 2:29 PM








77
poruka na forumu
6 32



post # 5 | 12.12.2011 , 3:38 PM

Quote
Toshiba je izuzetan brend


E, tu se vrlo varaš. Da si rekla Lenovo...

Ali, pošto je u garanciji, neka gospoda zamene.






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 6 | 12.12.2011 , 7:17 PM

Quote (diablo06)
E, tu se vrlo varaš. Da si rekla Lenovo...


i ja tvrdim da je toshiba jedan od najboljih za laptopove... to su mi rekli svi koji rade sa racunarima... samo nije ista toshiba u nemackoj i ovde... kod nas idu losiji...

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










218
poruka na forumu
23 298



post # 7 | 12.12.2011 , 10:36 PM

Poslušajte MarijanaBK1 nećete se prevariti, jes da je mladja :D ali zna od koga da pokupi iskustvo.

Kroz moje ruke prošlo brdo laptopova skoro svih proizvođača i najmanji broj ozbiljnijih kvarova upravo je Toshiba imala.
Neću reći da su ostali proizvođači mnogo lošiji, vec ostali proizvođači variraju u kvalitetu zavisno od modela. Pa pre kupovine dobro iskoristite pretraživač da bi što više podataka saznali o vašem odabiru laptopa.

Što se tiče baterija one se računaju kao potrošna roba, ali većina bi trebalo da izdrži 2 god intezivnog rada, normalno sa padom kapaciteta. Kod ekstremnog korišćenja trajanje je nešto više od godinu dana (ekstremno podrazumeva da često radi na bateriji i da se ista često kada je na punjaču nenapuni do punog kapaciteta) Samom informacijom da ima pad kapacitet shvatićemo da baterije poseduju bez obzira kog je tipa memorijski efekat. Tako da vam prepuručujem da makar jednom nedeljeno kada iskljucujete laptop s punjača sačekate da se isprazni baterija pa je tek tada priključite na punjač. I napunite do punog kapaciteta.
Što se tiče iznenadnog otkaza baterije uglavnom se desi da jedna ćelija u bateriji otkaže, kod svih novijih modela ima ih 6. Kako ona otkaže elektronika koja je u bateriji registruje uglavnom kratko spajanje i isključi bateriju. Pa ako vam je za laptop istekla garancija ne bi bilo loše da potražite neku firmu koja vrši reparacije istih, jeftinije ćete proći.

Što se tiče veka trajanja laptopa uglavnom zavisi do korisnika istog, dosta krivim i same prodavce što neobaveste kupca da je poželjno, šta više potrebno da se u godinu dana laptop obavezno otvori i očiste rebra od naslage fine prašine a uglavnom se napravi ćebe koje prekrije rebra hladnjaka i blokira protok vazduha. Tako da posle isteka garancije obavezno negde odneti laptop da ga otvore i izbace prašinu, teško je to izvesti bez otvaranja istog. A ako vam se pregreva u toku garancije obavezno odneti u servis na pregled. Ko je veštiji može ga i kućnoj varijanti očistiti, obavezno da 1. sa net-a skinete upustvo za servis istog ili preko youtube, bitno da koristite odgovarajući odvijač.
Dok je u garanciji nositi u servis!

Pregrejavanje laptopa drastično smanjuje vek istog. A najveća greška koju većina korisnika čini što ima običaj da ga koristi kada je laptop na krilu, ćebetu, tepihu itd...
Sami proizvođači su dobro proračunali to pregrejavanje i uglavnom će vam laptop otkazati posle isteka garancije ako ga podležete takvim uslovima rada.

Izvinjavam se što se zanesem pisaniji ali mislim da će ovo svima biti od velike koristi.






Sijam i u mraku :)
3165
poruka na forumu
757 3522



post # 8 | 13.12.2011 , 0:21 AM

Quote (aVe)
. A najveća greška koju većina korisnika čini što ima običaj da ga koristi kada je laptop na krilu, ćebetu, tepihu itd...


eto greske koje pravim... :S

''Na internetu možeš biti bilo ko. Žalosno je što većina biraju da budu idioti.''
''Kad naidjem na neku prepreku u životu, preskočim je. Pa se vratim i preskočim je još jednom. U inat.''










1
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 13.12.2011 , 2:07 AM

Kod mene je TOSHIBA zadovoljan prezadovoljan 2 godine ga koristim nisam imao problema nikakvih a baterija to je i kom mene problem.Baterija koja je trajala 4 h sad mi bude 45min ali vjeruj da nije do baterije ja sam svoju bateriju unistio nisam vadio bateriju kada mi je laptop bio ukljucen u struju...Moj savjet ti je da uvijek izvadis bateriju kad drzis lap uljucen u struju i jos nesto isprazni bateriju do kraja pa onda puni. ;) ;) ;)








295
poruka na forumu
19 198



post # 10 | 14.12.2011 , 11:49 AM

ma moj brat ima TOSHIBA laptop pado mu 100 puta temperatura prelazi 90 c Nikad ga nije cistio ima ga vec 2 godine radi ko zmaj :D Marka sve govor :)





Forum » Tehnički deo » PC Klinika » TOSHIBA LAPTOPOVI (Kakvo je Vase iskustvo sa serijom L 630 i drugim?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: