Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Usporen računar - šta uraditi ??? :S
Usporen računar - šta uraditi ??? :S






12
poruka na forumu
0 0



post # 21 | 26.06.2012 , 9:54 PM

Pa nezzz ja mislim da je rješenje da ti kupiš novi Kompjuter ili Laptop ii to je too.
Oni su evo sve naveli i ništa od toga ja imam evo malo stariji kompjuter i malo štopa....I ako može neko da mi objasni šta je to pasta jer možda i kod mene štopa zbog toga??????!!!!!!!!!!!
Please objesnite mi šta je to??????????

armin je pametna budala









119
poruka na forumu
2 44



post # 22 | 27.06.2012 , 0:12 AM

Možda jednostavno trebaš novi komp.Imao sam i ja takav problem prije 4 godine.Pogledao sam milion portala i slušao sam savjete milijardu prijatelja,čak sam ga i servisirao.Bezveze sam platio te opravke i na kraju je bilo sve isto.Po performancama mogu reći da ti je PC relativno star.Jednostavno vremenom procesor i HDD počnu da otkazuju :( .








219
poruka na forumu
57 643



post # 23 | 27.06.2012 , 0:40 AM

pa burazeru ako ti nista od ovog ne pali ... kupi nov računar... pa ja... to je stara kanta sigurno cim ovako nista ne pali :P



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










6612
poruka na forumu
1056 7133



post # 24 | 27.06.2012 , 12:45 PM

Preuzmi TuneUp i skeniraj komp sa 1 - Click Maintenance.








205
poruka na forumu
6 144



post # 25 | 27.06.2012 , 8:51 PM

Pa ljudi ,ja da imam pare za novi računar jednostavno bih otišao u radnju i rekao ''Dajte mi najbolji koji imate'' ...
Postoji i velika mogućnost da mi je ploča pri kraju ,možda ona nema dobar protok podataka..
Što se tiče procesora ,procesor sam nedavno mijenjao ,bio je 2.66 pa sam stavio ovaj ..
Usput Dragane ,znaš li možda kako se zove onaj program koji zaustavi vrijeme na trial programima ,pa ti trial program ostane za stalno ,ne istekne ti rok ,imate vi to u download sekciji samo ne mogu da nadjem ...
Usput pokušat ću sa tune up-om :D











2
poruka na forumu
0 2



post # 26 | 03.07.2012 , 2:46 PM

Povadi sve napolje iz kućišta i obriši kontakte alkoholom,(ram,grafičku,harddisk)zatim kad to odradiš izbriši sve particije i ponovo instaliraj windows ali probaj da nađeš last xp22 service pack 3.Najbolji je do sad jer ti sve drajvere nađe u toku instalacije ne trebaju ti posebni diskovi od grafičke,matične i interneta,završi ti posao za 90min.Posle svega toga instaliraj antivirus AVG internet 2012 i nećeš imati problema sa njime.Posebno instaliraj program windows doktor 26.00.on ti služi za ispravljanje grešaka u windows-u...zatim ccleaner.Ako to nije onda je verovatno harddisk pri kraju?

Added (03 Jul 2012, 2:46 PM)
---------------------------------------------
Ja sam se dugo vrtio između windows xp i viste kod starog računara, i bio u neizvesnosti koji je bolji,ali posle desetina instalacija shvatio sam da su verzije last xpv17 i lastxp22 najbolji u varijanti kad nemate instalacione diskove od grafičke,matične jer u samoj instalaciji nađe sve drajvere od svega ovog pomenutog!Na kraju instalirajte antivirus AVG bilo koje verzije jer su se pokazale extra od zaštite od virusa!



Fajlovi: 8229328.jpg (164.0 Kb)
FACKER









190
poruka na forumu
13 216



post # 27 | 03.07.2012 , 2:52 PM

Imao sam isti problem.problem su virusi obori sistem i ponovo podingni i ide ko munja ;)








2
poruka na forumu
0 2



post # 28 | 03.07.2012 , 2:53 PM

Proveri kontakte na hard disku moguće da su ispali iz veze

FACKER









55
poruka na forumu
35 322



post # 29 | 03.07.2012 , 3:39 PM

Mozda ti je u prostoriji jednostavno prevruce, ventilator ne moze da ohladi procesor pa ti je sve sporo zbog toga








25
poruka na forumu
1 2



post # 30 | 03.07.2012 , 3:55 PM

Druze imamo isti problem... i kod mene steka al mi normalno radi na ovoj stranici..filmove isto mogu gledati..al cim udjem na fb odma drasticne promjene.. steka nemoguce.. ako se dopisujem aj i nekako... al da listam pocetnu znaci zlo... sad ja se bas ne razumijem u racunare al naso sam neke informacije... Otisao sam u My Computer i isao na properties evo sta pise " System: Microsoft Windows xp Professional , 2002 verzija , Servise pack 3 ," Computer : Intel® Celeron® CPU 2.40Ghz 2.40Ghz 224 MG RAM eto..ostalo nista ne znam..al solidan mi je.. defragment redovno radim,ciscenje virusa sa avastom al nikad nista ne nadje... brisem history sa browersa svaki dan.. tako da mi je kolko tolko u redu :D Jel moze neko da mi kaze kakav je racunar? po onim sto sam gore napisao? :)

aaaaaaa









205
poruka na forumu
6 144



post # 31 | 03.07.2012 , 4:08 PM

Quote (mariokux)
Mozda ti je u prostoriji jednostavno prevruce, ventilator ne moze da ohladi procesor pa ti je sve sporo zbog toga


LOL. u prostoriji kada je napolju 38 u prostoriji 20 ,tako da nije to sigurno ,ali ,ne znam nemam baš neki dobar hladnjak,tj. nije mi hladnjak velik tako da postoji mogućnost da ne može dovoljno da ga hladi..

Quote (pajin)
Druze imamo isti problem... i kod mene steka al mi normalno radi na ovoj stranici..filmove isto mogu gledati..al cim udjem na fb odma drasticne promjene.. steka nemoguce.. ako se dopisujem aj i nekako... al da listam pocetnu znaci zlo... sad ja se bas ne razumijem u racunare al naso sam neke informacije... Otisao sam u My Computer i isao na properties evo sta pise " System: Microsoft Windows xp Professional , 2002 verzija , Servise pack 3 ," Computer : Intel® Celeron® CPU 2.40Ghz 2.40Ghz 224 MG RAM eto..ostalo nista ne znam..al solidan mi je.. defragment redovno radim,ciscenje virusa sa avastom al nikad nista ne nadje... brisem history sa browersa svaki dan.. tako da mi je kolko tolko u redu Jel moze neko da mi kaze kakav je racunar? po onim sto sam gore napisao?


Kod tebe fali RAM memorije ,tebi zato šteka ...Jer sa tom ram memorijom ti vjerovatno radi k'o da imaš 1,6 procesor a ne 2.4 ...kupi sebi još jedan slot od 512mb RAM-a i ubaci i ima da ti ide kako treba :D











51
poruka na forumu
1 34



post # 32 | 03.07.2012 , 4:51 PM

znaci losa ti graficka, samo 128mb,

Velicina je bitna.









109
poruka na forumu
7 72



post # 33 | 03.07.2012 , 5:12 PM

Da bi ti komp ubrzao isutiraj ga 5,6 puta... Veruj proradice lol lol

Vise vredi vojska magaraca koju predvodi lav,nego vojska lavova koju predvodi magarac.









12
poruka na forumu
0 2



post # 34 | 03.07.2012 , 6:20 PM

Ja imam slicnu konfiguraciju
Intel Pentim 4 3.2GHz
2GB RAM
2X 80GB HD
AMD Raedenon HD 6450
Windows Vista Ultimate x64
Bilo je problema sa stekanjem.
Ali ih sam riješio sa TuneUpUtilities program za optimizaciju sistema i sad radi bez problema.
Skini ga ovdje
Instaliraj ga i aktiviraj punu verziju sa kodom iz Notepad-a...








205
poruka na forumu
6 144



post # 35 | 03.07.2012 , 6:26 PM

Quote (Petar_Veliki)
Da bi ti komp ubrzao isutiraj ga 5,6 puta... Veruj proradice


Hvala ,pomoglo je puno...

lucidni, Jest lošta grafička ali ne razumijem ,prije radio super brzo,još bio po čitave dane uključen..











12
poruka na forumu
0 2



post # 36 | 03.07.2012 , 6:27 PM

Quote (pajin)
Druze imamo isti problem... i kod mene steka al mi normalno radi na ovoj stranici..filmove isto mogu gledati..al cim udjem na fb odma drasticne promjene.. steka nemoguce.. ako se dopisujem aj i nekako... al da listam pocetnu znaci zlo... sad ja se bas ne razumijem u racunare al naso sam neke informacije... Otisao sam u My Computer i isao na properties evo sta pise " System: Microsoft Windows xp Professional , 2002 verzija , Servise pack 3 ," Computer : Intel® Celeron® CPU 2.40Ghz 2.40Ghz 224 MG RAM eto..ostalo nista ne znam..al solidan mi je.. defragment redovno radim,ciscenje virusa sa avastom al nikad nista ne nadje... brisem history sa browersa svaki dan.. tako da mi je kolko tolko u redu Jel moze neko da mi kaze kakav je racunar? po onim sto sam gore napisao?


Ja sam imao istu konfiguraciju i Windows XP SP3 radio je bez problema.








25
poruka na forumu
1 2



post # 37 | 03.07.2012 , 6:37 PM

Quote (Mirzabajk)
Ja sam imao istu konfiguraciju i Windows XP SP3 radio je bez problema.


Pa sta bi to moglo onda da bude kad kod mene steka sunce mu njegovo :S

aaaaaaa









109
poruka na forumu
7 72



post # 38 | 03.07.2012 , 7:10 PM

Quote (Mirzabajk)
Hvala ,pomoglo je puno...


HAAHAHAH :D

Vise vredi vojska magaraca koju predvodi lav,nego vojska lavova koju predvodi magarac.









65
poruka na forumu
2 5



post # 39 | 03.07.2012 , 9:07 PM

SKINI DISK MAXX








55
poruka na forumu
35 322



post # 40 | 03.07.2012 , 9:49 PM

Sto ti jos mogu reci jest da probas ovo napraviti, nabavi pastu za procesor, lagano skini ventilator s hladnjaka, odvoji hladnjak od procesora i lagano to vlaznom maramicom prebrisi ocisti sve da se sija od paste, nije potrebno da skidas procesor s ploce, zatim uzmi past na prst i lagano premazi dio hladnjaka koji se naslonja na procesor, ali ne da bude predebelo nego da to bude jedan fin tanki sloj, vrati hladnjak na procesor, namontiraj ventilator na njega, a i ventilator dobro ispuhaj, podigni sistem na novo, nemoj nista instalirati na njega osim drivera, pokusaj naci originalne drivere od proizvodjaca, vidjet ces razliku, to ti je najjeftinija opcija od ovih sviju gore navedenih, jer pasta te kosta nekih 5 maraka tj, 2,5 eura, i nesto tvog vremena sto ces izgubiti, pokusaj to i garantiram da mora da radi masina.


Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Usporen računar - šta uraditi ??? :S
Search: