Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum moderator: Infinity  
Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Usporen računar - šta uraditi ??? :S
Usporen računar - šta uraditi ??? :S






205
poruka na forumu
6 144



post # 1 | 20.06.2012 , 11:14 PM

Dakle ,ovako..
Karakteristike:
Intel 3,2 GHz ..
RAM : 1,5GB
HDD : 80gb
VGA : ATI Radeon 9250 - 128mb.
Windows xp sp3 - (nedavno uradjen sistem)
330w - napojna
Matična asusova...
Znači problem je u tome da mi je računar SPOR - PRESPOR za svoje karakteristike ,ima brzinu računara sa 1.6 procesorom i 256 rama ,baš sam poredio ,jer imam takav još jedan ,ništa mi nije jasno i kada otvaram bilo šta treba mu dooosta da učita i šteka šteka ,kada listam stranicu npr ovu ono šteka jedva da prelista ,ili otvorim više od 3 taba ono se sve use*e o.O
Imam avast antivirusni program ,odradjivao skeniranje par puta i nigdje ništa ,nije natrpan ,ustvari jeste pomalo ,ali znam da je bio isti i kada je imao na sebi minimum igrica i programa ,ne znam do čega je...
Radio sam onih 10 koraka za ubrzanje sistema ,i osjetio nešto MINIMALNO u suštini ostao je isti problem ..

Molim za pomoć ,i ako mogu stručnjaci da mi fino pomognu ,ne želim nikakav spam ili da mi govorite nešto što znam i sam ..











2427
poruka na forumu
345 2552



post # 2 | 20.06.2012 , 11:31 PM

znači nije problem samo sa internetom kada surfaš, nego i filmovi, igrice, muzika, word .. ?








219
poruka na forumu
57 643



post # 3 | 20.06.2012 , 11:45 PM

obori sistem, pa ponovo digni (ne mora značiti da je ponovo dignut sistem, kao što kažeš bez virusa)... po mogućnosti windows xp, poslat ću ti link bez virusa (torrent) da skineš ovaj operativni sistem i poslat ću ti (ako hoćeš) tutorijal kako sistem podići sa usb-a ako ti je mrsko pržiti na cd (u 90% slučajeva spržen sistem na disk je fail ako nisi bolje upoznat sa boot-om i ostalim karafekama)... instaliraj eset smart security 6 ( najnoviji ) odmah na početku ... ako hoćeš ja ću ti poslati licencu za aktivaciju... i kad ponovo digneš novi sistem pokušaj da što manje preopterećuješ kompjuter sa bespotrebnim stvarima... hard disk uvijek drži na max 70% zauzetog prostora jer je potrebno za "paging files"... taj RAM i hard disk neće surađivati ako ti je hard disk preopterećen... jer ako ti je 1,5GB RAM onda ti je na hard disku potreban prostor od min 3GB...

eto toliko... nadam se da sam bar malo pomogao... :)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










159
poruka na forumu
14 78



post # 4 | 20.06.2012 , 11:52 PM

provjeri flash player . meni nova verzija flasha ne rdi dobro , il ti je možda flesh instaliran samo na jednom browseru . npr ja mogu lazit u igrice,gledat klipove na youtubeu i sve ostalo al samo u google chromu ,dok u mozili ne mogu ništa . provjeri to pošto si napiso da sve ima pš ?! il možda provjeri voltažu , il što ovaj kaže . i ja imam neki problem al je malo drugačiji od ovog

Tišu mišu :D









219
poruka na forumu
57 643



post # 5 | 20.06.2012 , 11:53 PM

zaboravih reći da je AVAST loš antivirus jer te neće uvijek upozoriti na virus pri surfanju po netu... ovaj ESET 6 je mnogo bolji i aktivan je non stop što se tiče detekcije virusa prilikom surfanja netom...

još jedna stvar za svaki slučaj ( mislim da nije do tog, ali ipak probaj ) ... pokušaj u BIOS-u naći opciju "Primary Graphic Adapter"... tu biraš koju ćeš grafičku koristiti... imaš min dvije opcije,,, prva je da koristiš integrisanu (eng. Onboard) ili externu (bolju)(eng. PCI ili tako nešto).... također u BIOS-u nadji gdje ti se nalazi opcija za Floppy Disk i isključi floppy iz upotrebe (ako uopšte imaš floppy ugradjen)... sve ostale opcije u biosu nemoj mijenjati jer možeš uništiti cijeli komp... ali nadam se da će ti nešto od ovog prvog pomoći da ne moraš ići u BIOS :)



Njega moze samo jedna zena u zivot da vrati :)










92
poruka na forumu
5 47



post # 6 | 21.06.2012 , 1:16 AM

Pa mozda ti nije spor zbog hdd od 80gb al bi trebalo da uzmes nov u svakom slucaju...








205
poruka na forumu
6 144



post # 7 | 21.06.2012 , 9:18 AM

Quote (Almir)
znači nije problem samo sa internetom kada surfaš, nego i filmovi, igrice, muzika, word .. ?

Ne ,problem je sve moguće :P ,znači u svemu šteka..Jedino kada upalim igricu kakvu ,tu ne šteka ,ja msm ..

Quote (demonlog)
obori sistem, pa ponovo digni (ne mora značiti da je ponovo dignut sistem, kao što kažeš bez virusa)... po mogućnosti windows xp, poslat ću ti link bez virusa (torrent) da skineš ovaj operativni sistem i poslat ću ti (ako hoćeš) tutorijal kako sistem podići sa usb-a ako ti je mrsko pržiti na cd (u 90% slučajeva spržen sistem na disk je fail ako nisi bolje upoznat sa boot-om i ostalim karafekama)... instaliraj eset smart security 6 ( najnoviji ) odmah na početku ... ako hoćeš ja ću ti poslati licencu za aktivaciju... i kad ponovo digneš novi sistem pokušaj da što manje preopterećuješ kompjuter sa bespotrebnim stvarima... hard disk uvijek drži na max 70% zauzetog prostora jer je potrebno za "paging files"... taj RAM i hard disk neće surađivati ako ti je hard disk preopterećen... jer ako ti je 1,5GB RAM onda ti je na hard disku potreban prostor od min 3GB...


Ne moraš mi slati link ,imam cd sa xp-om SP3 ...
Sa bootom i biosom sam upoznat ,jaaaaaaako jako dobro ,štoviše time se pomalo i bavim..
HDD-a je slobodno 29% ,a bio je ovako spor i kada mu je bilo slobodno 75% memorije..
Usput sve sam ovo već znao ,nisam jedino znao ovo što si pisao za Avast ,ali hajd ,to ću da sredim instalirat ću ovaj NOD.
Quote (LIPO-BILO-MLIK0)
provjeri flash player . meni nova verzija flasha ne rdi dobro , il ti je možda flesh instaliran samo na jednom browseru . npr ja mogu lazit u igrice,gledat klipove na youtubeu i sve ostalo al samo u google chromu ,dok u mozili ne mogu ništa . provjeri to pošto si napiso da sve ima pš ?! il možda provjeri voltažu , il što ovaj kaže . i ja imam neki problem al je malo drugačiji od ovog


Nije flash player ,instaliran je najnoviji i radi na oba browsera..

Usput to što si mi pisao za bios (demonlog) je već uradjeno od prije :)
Stvarno ne znam šta je :S











35
poruka na forumu
1 18



post # 8 | 21.06.2012 , 10:19 AM

Skini auslogis disk defrag pogotovu ako ti je format local diska Fat 32.Meni je to ubrzalo sistem

Added (21 Jun 2012, 10:19 AM)
---------------------------------------------
E da izbegavaj preopterecenje graficke (izbegavaj jake igrice koje traze puno jaku graficku)









205
poruka na forumu
6 144



post # 9 | 21.06.2012 , 11:21 AM

Quote (necaknez)
Skini auslogis disk defrag pogotovu ako ti je format local diska Fat 32.Meni je to ubrzalo sistem

Added (21 Jun 2012, 10:19 AM)
---------------------------------------------
E da izbegavaj preopterecenje graficke (izbegavaj jake igrice koje traze puno jaku graficku)


Ako misliš na defragmentaciju HDD-a i to sam radio :)
Ubrzalo nešto minimalo ,samo sam osjetio da brže otvara neke foldere ,ali opet isti problem ,SPORO ,UŽASNO.

Igrice koje igram su : NFS Most Wanted,Underground 2,San Andreas,cs 1,6,LFS. i to je to :)











4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 10 | 21.06.2012 , 11:41 AM

Moguće je da imaš previše 'start up' programa koji ti bespotrebno troše radnu memoriju.
Moguće je da imaš neki konflikt sa drajverima.
Moguće je da ti je sistem pun malicioznih programa.
Moguće je da ti je disk fragmentiran, ali ne bi trebao toliko da ti uspori rad.
Znači, defragmentiraj disk, isključi nepotrebne start up programe, provjeri preko device manager-a da li postoji konflikt među drajverima i naravno provjeri nekim dobrim anti-virusom da li postoji neki đavolčić u sistemu.
Ako mi još štogođ pane na um, javiću!

Added (21 Jun 2012, 11:41 AM)
---------------------------------------------
Aha, malo sam okasnio. Znao sam da defragmentacije neće drastično pomoći.












205
poruka na forumu
6 144



post # 11 | 21.06.2012 , 11:55 AM

Ovako luka..
Startup programi nisu ,provjerio sam to ,imam samo uTorrent ,ništa više ,i neki google update ,ali to manje više nije bitno..
Ja mislim da nemam nikakav konflikt ,jer ,pravi su drajveri i za grafičku i za zvučnu i to je to ,drugi drajveri mi i ne trebaju xD
Što se tiče sistema ,provjeravao sam sa par programa to (skenirao,detaljno) i provjerio 5 puta sa svojim antivirusnim programom (avast) i ništa ,znači baš ništa.
I kao što sam već napisao disk je defragmentiran.. :P











4026
poruka na forumu
1074 4736



post # 12 | 21.06.2012 , 12:32 PM

Mirzabajk, pa, šta si mu to učinio, kukavče?! <_<
Možda ti pomogne nešto od ovoga http://www.ralphthegeek.com/causes.htm
Nemam više ideja, sem one krajnje, da napraviš novu particiju i na nju instaliraš windows i manje gledaj 'crtiće' :D











765
poruka na forumu
88 1029



post # 13 | 21.06.2012 , 12:41 PM

Kada si zadnji put radio sistem ? Jesi probao sa CCleaner-om ili JetClean-om,pregledaj malo procese u TaskManageru,preuzmi ESET NOD32 antivirus...i mozda ti OS ima bug-ova :)

Freelance Webdesigner // contact: info@belminbedak.me









205
poruka na forumu
6 144



post # 14 | 21.06.2012 , 11:42 PM

Ma radio sam sa CCleanerom ,više puta xD
I ovo skoro sve sam radio što si dao ovaj link ,znači stvarno ne znam šta je ,moguće je da je do napojne ,tako mi je rekao jedan prijatelj ...samo ne razumijem šta može tu da bude do nje ,ali eto ,ne preostaje mi ništa nego da sačuvam ovo što mi treba na stick i da uradim sistem ponovo :)

Uglavnom hvala svima što se pokušali pomoći ,nije uspjelo ...

Ovdje može lock,što se mene tiče..











172
poruka na forumu
3 38



post # 15 | 22.06.2012 , 0:21 AM

Ja bi uradio sistem,dokupio 3 giga rama i uzeo drugu graficku od 1 giga.. pa ti razmisli... uradi win XP ako nista... pozz











205
poruka na forumu
6 144



post # 16 | 22.06.2012 , 0:45 AM

Quote (cWeLLe)
Ja bi uradio sistem,dokupio 3 giga rama i uzeo drugu graficku od 1 giga.. pa ti razmisli... uradi win XP ako nista... pozz


Nemam para za to trenutno :) uostalom ,odlučio sam ,sutra radim xp ponovo :)
Uostalom u mene ploča nema slot za one novije grafičke (PCI expres) angry2











1069
poruka na forumu
17 283



post # 17 | 22.06.2012 , 0:50 AM

uradi sistem i sve ce bide ok imam iskustva sa tim :)








35
poruka na forumu
1 18



post # 18 | 22.06.2012 , 12:06 PM

Kad smo vec kod antivirusa trebalo bi da ti je azuiran da moze da pronadje neke nove viruse

Added (22 Jun 2012, 12:06 PM)
---------------------------------------------
Kad smo vec kod antivirusa trebalo bi da ti je azuiran da moze da pronadje neke nove viruse









215
poruka na forumu
5 114



post # 19 | 26.06.2012 , 7:42 PM

E ovako... ako nije nista od navedenog sto su ovi momci naveli..znaci da ti je do pregrijavanja kompa..meni se isto desilo..komp po performansama kad vidis je masina al je blokirao jer se jednom pregrejao procesor..maticna ploca i poceo je da blokira..znaci ako nisi spalio maticnu resenje ti je da zamenis pastu na procesoru dok nije kasno ako je kasno onda nova maticna i pastu..nemas drugog resenja...

(AKO TO NIJE PROBLEM ONDA JE HARD DISK ZAMENI GA..:)

(probaj hard disk staviti u neki drugi komp i probaj. (KOD NEKOG DRUGA KOME NE BLOKIRA KOMP ILI KOGA BILO KOGA ZNAS) ako bude blokirao znaci da je do hard diska. :)


Poruku je menjao/la TheGameVlogg - Utorak, 26.06.2012, 7:43 PM

Nothing Special.









205
poruka na forumu
6 144



post # 20 | 26.06.2012 , 8:59 PM

Quote (TheGameVlogg)
E ovako... ako nije nista od navedenog sto su ovi momci naveli..znaci da ti je do pregrijavanja kompa..meni se isto desilo..komp po performansama kad vidis je masina al je blokirao jer se jednom pregrejao procesor..maticna ploca i poceo je da blokira..znaci ako nisi spalio maticnu resenje ti je da zamenis pastu na procesoru dok nije kasno ako je kasno onda nova maticna i pastu..nemas drugog resenja...

(AKO TO NIJE PROBLEM ONDA JE HARD DISK ZAMENI GA..:)

(probaj hard disk staviti u neki drugi komp i probaj. (KOD NEKOG DRUGA KOME NE BLOKIRA KOMP ILI KOGA BILO KOGA ZNAS) ako bude blokirao znaci da je do hard diska.


Što se tiče pregrijavanja to sam provjeravao ,pasta je tu ,jeste da je ona malo jeftinija ,ali ima je sve je uredu ..i svi hladnjaci su očišćeni od prašine ,sve uredu ..

HDD - moguće da je do njega ,i ja sam sumnjao jer mi je prije nešto štekao ,čak se i pokvario i nije radio jedno vrijeme i onda se nekim čudom sam napravio o.O
Ali opet ..ne znam ..nemam para za drugi :/





Forum » Tehnički deo » PC Klinika » Usporen računar - šta uraditi ??? :S
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: