Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum moderator: Infinity  
Forum » Internet » Internet konekcije i klijenti » Piraterija..????!
Piraterija..????!






3891
poruka na forumu
137 1064



post # 21 | 03.04.2013 , 10:25 PM

IgorPhotography, ahhahahhahhaahahha druze nemoj se gubiti 30 % si upravu 70% nisi iz sledecih razloga:

1.Upravu si da sve jedan program mozemo skinuti djabe sa neta,ali ti free program imaju mane za razliku od full nije niko lud da ti dadne djabe program ili igricu.

2.Cist primjer programi za 3D modeliranje su brutalno skupi 10 000 km da ga uzmes + moras da imas neka *ranja tamo sta ja znam a + svake godine placas liscencu pa ti razmisli.

3.Anti-Virusi isto niko ti nece dati djabe anti virus sa svim opcijama i full lisencom i to placas nekih 300-500 evra lupam ali znam da je brutalno skupo + svake godine kupujes lisencu.

4.Igrice kad skines mozes li igrati MP,ne mozes.

5.Ne mozes porediti nas i Njemacku,Austriju,Norvesku itd.

6.Znas li koje su kazne kad uhvate te sto se bave tim,britalne zato su oni nas navukli na to pa da mi kasnije placamo duplo vise.

Dok je piroterije blago nama,cim je nestane blago njima :D








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 22 | 03.04.2013 , 10:53 PM

Normlano da podrzavam pirateriju, internet treba biti slobodan, jos to nek nam ukinu, a kako su krenuli i to ce brzo da srede, sve ce manje piraterije biti... :)








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 23 | 03.04.2013 , 11:02 PM

Stalno pokusavaju da nekako ogranice pirateriju al se posle svake akcije pirati vrate jos jaci...

Sam Bill Gates je izjavio svaki rat protiv piraterije je unapred izgubljen..

Recimo u Nemackoj, Austriji, Engleskoj itd vasi provajderi redovno prate vase aktivnosti na netu i ako otkriju da skidate pirate ladno popijete tuzbu i kazne, mislim da neki znaju za onu devojcicu nekih 8-9 god ne znam tacno iz Svedske sto je skinula neke pesme pa popila kaznu ( inace TPB zakonom zabranjen i onemogucen u Svedskoj )..

Ali cak i u tim zemljama piraterija uspeva da se odrzi a realno kod nas ma sta pricali nece to skoro da se desi zemlja je u totalnom qc i imaju vece probleme od toga ( osim ako je domaci sadrzaj u pitanju za to deru )... :)


Poruku je menjao/la Davor - Sreda, 03.04.2013, 11:05 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 24 | 03.04.2013 , 11:16 PM

Quote (Davor)
Ali cak i u tim zemljama piraterija uspeva da se odrzi a realno kod nas ma sta pricali nece to skoro da se desi zemlja je u totalnom qc i imaju vece probleme od toga ( osim ako je domaci sadrzaj u pitanju za to deru )...

Jeste da nam je zemlja u qc ali to samo dokazuje da ce oni one vazne probleme samo skloniti sa strane, a krenuce sa manje bitnim problemima, poput piraterije jer trenutno ih EU vuce za nos u svakom smislu jer smo duzni u pm, pa ce morati i pirateriju da smanje, po nekim poslednjim podacima oko 30% je smanjeno piraterije u Srbiji i zaplenjeno ne znam tacno kolko diskova sa piratskim sadrzajem. I rekli su da i dalje nastavljaju sa akcijama sve dok je ne smanje za 50%. To nam samo govori da ovi nasi rade sta im EU kaze a ne sta bi trebalo ima mnogo vecih problema u Srbiji od piraterije, narod nema za hleb idu u narodne kuhinje, cepaju nam teritoriju a oni zapeli i pirateriju da nam ukinu da jos i filmove, programe, igrice i ostalo placamo, al jbg takvi smo kakvi smo sve je naopako u ovoj drzavi pa i to... :)








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 25 | 03.04.2013 , 11:23 PM

lukacar95bre, ne znam za to smanjenje al znam da ispred futoske pijace u NS sa strane bulevara 2 lika jedan na pocetku drugi na kraju prodaju najnoviji sadrzaj filmove, serije, igrice bez cimanja. Na uglu zmaj jovine i dunavske jedan lik i njegova zenska svaku noc ( osim ako je nevreme ) prodaju sta stignu 150 din CD, a o najlon pijaci da ne pricam...

Svaki dan nicu novi sajtovi za download/online itd a normalno da nece da objave stvarnu statisku i da kazu boli nas qc za pirateriju, lik na najlon pijaci kad ga je zena upitala kako imate najnovije americke filmove a nemate domace kaze ( ja bio pored ) gospodjo sve dok ne diramo u domace ne cackaju nas panduri zato nema novih domacih filmova/serija, a panduri redovno "patroliraju" pijacom bilo slucajeva da "zaplene" sve filmove a ostave lika bez prijave samo mu pokupe sve CD-e za sebe xD

uglavnom verujem da nece skoro da nas stigne ovo za strani sadrzaj u toj meri kao na zapadu al videcemo vremenom :)


Poruku je menjao/la Davor - Sreda, 03.04.2013, 11:25 PM

Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 26 | 03.04.2013 , 11:45 PM

Davor, Ima toga i kod mene, i previse ih ima pogotovu u K. Mitrovicu i Leposavicu, ima mesto polet ima dosta trafika, svaka treca prodaju se diskovi igrice filmovi sve najnovije od 100 do 250 din, imas da kupis sta oces, ali opet to je Kosmet bezakonje 100% proci ce dosta vremena dok krene da se resava pitanje piraterije ovde, mozda ja budem imao oko 50-ak godina kad to krenu da pominju. :D








896
poruka na forumu
89 981



post # 27 | 04.04.2013 , 1:58 AM

Quote (lukacar95bre)
Normlano da podrzavam pirateriju, internet treba biti slobodan, jos to nek nam ukinu, a kako su krenuli i to ce brzo da srede, sve ce manje piraterije biti...
 
Naravno...ali ipak nismo mi toliko uticajna i vazna zemlja kao npr. Svedska ili SAD.

Sto kazu da je zemlja u potpunom haosu pa im to nije briga...jos tek kad udjemo u evropsku uniju e tad ce nam i vazduh naplacivati.

I naravno prica se da stetimo Holivud i razne filmske kompanije...pa braco mila vidim ja koliko se nagledah filmova u bioskopima i pozoristima sto cak i nema u mom kraju a ni one radnje gde se filmovi iznajmljuju.
Morao bih cak 25 km da odem za jedan film..bedara!








114
poruka na forumu
11 166



post # 28 | 04.04.2013 , 6:53 PM

Nemam nista protiv :)

Messi♥







Sta da napisem?!
444
poruka na forumu
21 287



post # 29 | 04.04.2013 , 8:41 PM

meni smeta sto je zabranjuju,vise ljudi ce skinuti nesto nego kupiti,kriza je :p








1069
poruka na forumu
17 283



post # 30 | 04.04.2013 , 8:55 PM

iskreno nemam nista protiv nje :D sta vise podrzavam je :D dosta extra filmova je izlazilo odma posle premijere ili igrica takodje :D tako da sve u svemu za nas je odlicna, a za proizvodjace filmova,igrica,programa itd. je losa :D








3891
poruka na forumu
137 1064



post # 31 | 04.04.2013 , 9:21 PM

Ohrabrujuće vesti za PC gejming: Piraterija slabi, prodaja originala nikad bolja


Prethodnih godina mnogi serijali koji su bili ekskluziva konzola počeli su da se pojavljuju na PCju a razlog je jednostavan – prodaja originalnog softvera sve je bolja.
Prošle godine, PC igrači su tako potrošili čak 20 milijardi dolara na svoje omiljene naslove, što je povećanje od 8% u odnosu na 2011. godinu. Najveći deo prihoda stigao je zahvaljujući Diablu 3, Minecraftu i Guild Warsu 2. Istraživanje koje uradio PC Gaming Alliance (čiji članovi su recimo Intel i AMD) kaže i da se u ovom trenutku na PCju igra milijardu ljudi kao i da će kupovina originalnog softvera nastaviti brzo da raste.
Iako smo svesni toga da je naše tržište malo i siromašno, nadamo se da će se kod igrača malo probuditi svest pa da će podržavati svoje omiljene serijale, kupujući naslove makar kad su oni na rasprodaji. Svaki put kad se žalimo zašto GTA V ili neka druga visokobudženta igra nije najavljena za PC istovremeno nam je jasno da razvojni timovi i dalje nemaju poverenja u poštenje PC igrača a nažalost, takvo razmišljanje još uvek deluje opravdano.

Sad koliko ima istine ovjde :D






[17.9.2015.] Napustio stranicu
289
poruka na forumu
17 321



post # 32 | 04.04.2013 , 10:14 PM

Iskreno, nemam ništa protiv piraterije s obzirom da na Balkanu nemamo baš mnogo novca slobodnog za kupovanje igara i programa na Steam-u, Origin-u itd.

Njutnov zakon inercije: "Tijelo ostaje u stanju mirovanja ili ravnomjernog pravolinijskog kretanja dok mu drugo tijelo ne opsuje mater."



Forum » Internet » Internet konekcije i klijenti » Piraterija..????!
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: