Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Infinity  
Forum » Internet » Programiranje i Web/grafički dizajn » Visual Basic 2006 (Kurs Za Pocetnike Programiranja)
Visual Basic 2006






136
poruka na forumu
33 436



post # 1 | 04.02.2012 , 4:13 PM

Basic, kao programski jezik je prešao dug razvojni put. Zahvaljujući Microsoft-u postao je
profesinalni razvojni alat i standard za razvoj aplikacija u Windows okruženju. U poslednjoj verziji 5.0
donosi mnogo noviteta i značajno poboljšane perfomanse.
Princip objektnog programiranja u Windows-u, koji je dosledno prenet na Visual Basic, se zasniva
na tri ključna termina:
1. Svojstva (Properties)
2. Metode (Methods)
3. Događaje (Events)
Ako bi napravili poređenje sa čovekom (u ovom primeru objekt) mogla bi se povući paralela:
Svojstva čoveka bi bile njegove fizičke osobine; visina, težina, boja očiju ...
Metode bi bile njegove sposobnosti u stručnom smislu; sposobnost da projektuje zgradu, popravi
automobil, napravi kompjuterski program.
Događaji bi bili načini na koje čovek reaguje na spoljnu sredinu i svoje okruženje.
Ova, pomalo slobodna paralela, se dokazuje u programerskoj praksi. Kada bi hteli da sakupite
ekipu stručnjaka koja treba da završi složeni projekat, čiji ste Vi rukovodilac, izvršili bi ste njegovu analizu
i zavisno od potreba formirali potrebnu ekipu stručnjaka, podelili im zadatke i snihronizovali ih. Potpuna je
ista metodologija prilikom kreiranja programa u Visual Basic-u. Ovde stručnjake predstavljaju objekti sa
svojim specijalizovanim skupovima svojstava i metoda, a Vi pišete programski kod koji vrši njihovu
sinhronizaciju u međusobnom radu.
Kreirate formular, i postavljate potrebne objekte na njega. Potom za svaki od njih podešavate
svojstva i kao odgovor na događaje (koje pokreće korisnik svojim akcijama u programu) pišete potrebni
kod.
Napomena : Ovo Sam Objavio radi pomoci ne da netkom nanesem stetu
Unapred Se izvinjavam Adminima Ako Sam Nesto Pogresio
Visual Basic 2006 mozete skinuti Ovde
Takodje I Kurs Za Pocetnike


Fajlovi: Visual_Basic_6-.rar (883.5 Kb)

Poruku je menjao/la bosanac95 - Subota, 04.02.2012, 5:40 PM



"Bosanac95 is not a hacker or programmer, he just loves to experiment"











2963
poruka na forumu
797 10239



post # 2 | 04.02.2012 , 4:50 PM

...postavio sam u download, pa tamo moze skinuti ko zeli... :)

:P









136
poruka na forumu
33 436



post # 3 | 04.02.2012 , 5:38 PM

Quote (Deki87)
...postavio sam u download, pa tamo moze skinuti ko zeli...

Ok Hvala
A morao sam ponovo ulpoadovati pa se promenio link
sad Je Ovaj



"Bosanac95 is not a hacker or programmer, he just loves to experiment"





Forum » Internet » Programiranje i Web/grafički dizajn » Visual Basic 2006 (Kurs Za Pocetnike Programiranja)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: