Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Info pomoć i podrška » Pomoć i Podrška » Wireless povezivanje pomoc!
Wireless povezivanje pomoc!






1
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 14.07.2013 , 2:27 PM

Sada koristim wireless internet,i zeleo bih da kupim ruter preko kojeg bih delio internet sa komsiom koi bi imao usb adapter(antenu) na
udaljenosti od nekih 20m,i kroz dva zida.Zanima me da li bi to bilo
moguce?






Jedna je SANDRA AFRIKA
942
poruka na forumu
289 3512



post # 2 | 14.07.2013 , 3:41 PM

Zasto ne bi bilo moguce,nek kupi vanjsku antenu ako vec kupuje :)

Kad moj te poljubac ko pice udari, u zoru ceka te soba u ludari !









390
poruka na forumu
20 673



post # 3 | 14.07.2013 , 5:26 PM

bilo bi moguce, samo ruter treba da ima 2 antene, bilo bi pozeljno oko 8 decibela jacina i onda mu cak ni ne treba antenica.








363
poruka na forumu
65 485



post # 4 | 15.07.2013 , 1:15 PM

Mozes kupiti ruter obican(jeftiniji) i jedan repetitor/repeater(od 1500 dinara na gore su, valjda) za bezicni internet koji je takodje jeftin i poprilicno lak da se postavi, nije potrebna instalacija vec samo konfiguracija. Koristi isti password koji ti postavis na tvom ruteru(to mu je fabricko podesavanje a mislim da mozes menjati password tako da ti taj komsija ne zna password rutera, dobijes malo vise sigurnosti time) tako da niko drugi nece imati pristup internetu preko repetitora sem komsije naravno.

Ako se odlucis za ovo gore, pogledaj kada kupis ruter i repetitor da li imaju dugme na kojem pise WPS(Wi-Fi Protected Setup) ako imaju dovoljno je da se pritisne to dugme na ruteru i repetitoru i ceo posao je gotov.

A moze i tako kako si ti to napisao, ne vidim zasto ne bi moglo.

Pogledaj malo oko cena i to, ako zelis da ti ispadne jeftinije i lakse za postaviti.

I da, ruteru nisu potrebne dve antene, imas rutere bez ijedne antene i rade cak i bolje. Ne kvare se tako brzo a samim time sto nema antena nema sta da se polomi ako padne..


Poruku je menjao/la _Danijel_ - Ponedeljak, 22.07.2013, 12:00 PM








390
poruka na forumu
20 673



post # 5 | 21.07.2013 , 5:22 PM

_Danijel_, nema repetitora ispod 1500din


Forum » Info pomoć i podrška » Pomoć i Podrška » Wireless povezivanje pomoc!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: