Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Archive - read only
Forum » Ostalo » Arhiva » 21.12.2012. Smak sveta - Jedina dozvoljena tema
21.12.2012. Smak sveta - Jedina dozvoljena tema




CheateR
672
poruka na forumu
20 424



post # 121 | 30.06.2012 , 4:09 PM

Smak sveta ce biti za milion godina...kada sunce pocne da se siri.

NEMA PARE!









896
poruka na forumu
89 981



post # 122 | 30.06.2012 , 4:29 PM

Ko zna sta kriju...ludi i izopaceni naucnici.......Mozda je smak sveta cak i covekovo delo,jer na ovom svetu postoje takve zlokobnosti da se nemogu ni zamisliti......

Ja mislim da smak sveta moze biti povezan sa prirodom.......ali da nece biti za nekoliko meseci....msm to je ludost,prvo govore da je smak sveta poceo zemljotresima i erupcijama vulkana....a sad da ce biti 21.12.2012.....mozda ce tada poceti.........
Quote (QueenOfShadow)
Brt pocela sam da sumnjam da ce biti... mislim znam da nece sad ali ubrzo oce kad antihrist dodje na vlast pa posle toga tri godine once 3 god vladati svetom

To je moguce jer ko je citao bibliju to zna...........ljudi sve vise gube veru u boga....a takve i treba da uzme antihrist........

Added (30 Jun 2012, 4:29 PM)
---------------------------------------------
SAMO DA ZNATE i OVO Reč “apokalipsa” vodi poreklo od Grčke reči apocalupsis što znači “otkrivanje, obelodanjivanje, skidanje pokrivača.” Ponekad se knjiga Otkrivenja naziva “Jovanova Apokalipsa” zato što predstavlja Božije otkrivanje poslednjih vremena apostolu Jovanu. Isto tako, Grčka reč za “apoklipsu” je prva reč u Grčkom tekstu knjige Otkrivenja. Izraz “apokaliptična literatura” se koristila da se opišu simboli, slike i brojevi u oslikavanju budućih događaja.Otvorice se vrata novog sveta,mrtvi ce ustati na dan poslednjeg suda.

Jel to znaci da cemo deliti planetu za nekim "stvorenjima" nesto poput nase vrste......................









81
poruka na forumu
22 212



post # 123 | 30.06.2012 , 4:38 PM

još jedan u nizu još jedan u nizu još jedan u nizuuuu :DD

Lošima nedaj da ti sude !









455
poruka na forumu
98 1163



post # 124 | 30.06.2012 , 11:08 PM

Smak Svijeta:Bruce Lee Ustaje iz Groba,počne da se tuče sa Čakom....Svi znaju da će Čak Pobijediti,samo Kinezi i Japanci Neće da priznaju...tad oni ispale raketu na Čak Norisa,ali čak noris zubima zaustavi bombu,ispljune je i Čitava Planeta Ode.
Taj Događaj Preživjeti će samo Džeri i Atomski Mrav... lol

Life is Like a Box of Ammo...










87
poruka na forumu
24 343



post # 125 | 01.07.2012 , 1:28 AM

Ne verujem ja u to..
a tacno tog datuma meni i mojoj devojci bice 3 god od kako smo zajedno. :D

Dzodrz









29
poruka na forumu
4 69



post # 126 | 01.07.2012 , 3:33 AM

Ja verujem u smak sveta i naravno da ce doci taj dan,esad dal ce to biti 21-12-2012 ili posle par meseci nemam pojma.Pa zar ne vidi te kako se ljudi ponasaju menjaju se preko noci poceli su ljudi da divljaju od nemastine,svaki dan cujes neka ubistva prevare itd itd.Svaki dan je sve gore i gore,negde je pogodio zemljotres negde pozar negde poplave negde masakr.Ma nek bude smak sveta (R O D I C E M O S E P O N O V O)

buhahahahakikikighaghagha!!! duhovit nema sta..............................
Ja sam ti kao kokain,jednom se druzis samnom i ne mozes bez mene.Pa sad druzi se ako smes hiiihiihhih!!!










188
poruka na forumu
15 170



post # 127 | 01.07.2012 , 6:23 AM

Ne znam da li ce 2012. biti smak sveta ali nesto ce biti 21.12.2012. :) Ipak tad dolazi do poravnanja naseg suncevog sistema sa galaksijom a stvarno me cudi kako su to maje mogle da izracunaju bez teleskopa ili bilo cega. Nacnici do druge polovine 20. veka nisu znali za planetu pluton koja je u suncevom sistemu a imali su teleskope i razne sprave a maje su ovo poravnjanje galaksije sto je OGROMNA izracunali i to pre nekoliko hiljada godina. Tako da nesto ce biti sigurno ali sta ne znam. :) Ako me pitate kakvo poravnjanje ne mogu lepo da vam objasnim tako da pogledajte emisiju na programu discovery ili history. :)








91
poruka na forumu
2 92



post # 128 | 30.07.2012 , 4:12 PM

Ljudi realno od toga smaka sveta nema nista,ali za buduca pokoljenja se plasim kako ce ziveti u klimatski razbucanoj zemlji pogledajte samo sta se desava,jak zemljotres u BiH,zacrvenelo se Azovsko more (kao krv),jak zemljotres u Bugarskoj,Italiji,pojava pijavica nad Novi Sad i Novi Beograd(vrsta tornada),erupcija Ejaflajokula i brojnih vulkana koji nisu bili eruptivni vec duze vreme.Znaci pocinju da se desavaju promene koje mogu polako sistemacki da unistavaju covecanstvo,a ovo smak sveta to je cista propaganda za koju ce neko imati korist!!

No pain!!!!
No gain!!!










61
poruka na forumu
5 72



post # 129 | 01.08.2012 , 3:03 AM

smak svijeta bice kad bude ahahah :D











2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 130 | 01.08.2012 , 3:12 AM

Pitam se sta ce sav narod ovog sveta raditi tog dana lol











792
poruka na forumu
183 1143



post # 131 | 02.08.2012 , 3:58 PM

WorldWide, ja znam sta bi radio...za vas neznam... :p :D

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










2992
poruka na forumu
1796 7915



post # 132 | 02.08.2012 , 5:32 PM

Mozda i bice smak sveta... ali ne treba da mislite o tome jer tako gubite i taj del o zivotu sta vam ostao.
Cuo sam neke verzije da tad nece biti smak sveta nego tad ce se otvoriti novi univerzum - 4D ali su sve to, pretpostavke...
Uzivajte u zivotu, ono sto ce se desiti sa ostale 7 000 000 000, to i na vama.
Za sad nije ni zabelezena neka opasnost koja bi mogla da predizvika sve to...
Mislim da bice nova ERA, a ovo sa smak sveta nije istinito.
Ali naravno da postoi mogucnost da nesta skrivaju NASA i ostali tako da, ne mozemo znati sta ce se desiti realno.








239
poruka na forumu
37 796



post # 133 | 02.08.2012 , 5:45 PM

Nije ad se hvalim al ovo ce mi biti 5 out da ga prezivim :D

My Facebook









107
poruka na forumu
13 185



post # 134 | 02.08.2012 , 6:20 PM

Po meni smak sveta je odavno poceo!
Sve ovo sto se desava oko nas je smak sveta..
Kao sto su vec rekli korisnici pre mene:zemljotresi,vrucine,topljenje sjevernog pola,razna cuda,cudne zivotinje.....
I jos mnogo toga sto se nije desavalo pre 100 godina....
a ko je kriv za to??? Pa naravno MI!!!
Da smo samo malo vise pazili i cuvali majku prirodu sve ovo se nebi desavalo!
Tolika trka u naoruzanju(Pogotovo nuklearna trka)!
Dovodi planetu zemlju do kolapsa!








19
poruka na forumu
1 5



post # 135 | 02.08.2012 , 6:52 PM

Evo nasao sam nesto detalnije pa koga ne mrzi neka cita :D

Smak sveta 2012. godine: Fatalna "Sunčeva superoluja"

NAJNOVIJE istraživanje pokazuje da bi u naredne tri godine Zemlju mogla pogoditi "sunčeva superoluja" koja bi našu civilizaciju vratila u mračno doba.
Nakon najspektakularnije aurore borealis u posljednje 153 godine svetla će se ugasiti, i to ne ona na nebu nego na Zemlji. Veliki deo Zemlje će do jutra ostati bez struje, a nešto pre ponoći će se ugasiti Internet i svi mobilni telefoni. Već drugoga dana cela civilizacija biće u haosu. Predviđa se i kako će do kraja 2013. godine mnogo Europljana umreti od gladi.
Predviđanja kažu da će oporavak od te "krize" za koju će ova "ekonomska" izgledati kao "mala beba" trajati dva desetljeća. Ovakav "crni scenarij" za Zemlju donio je magazin New Scientist te se ga on smatra jednim od najvećih prijetnji našoj generaciji. To se događalo i prije, a izračunato je da se može ponavljati svakih 11 godina.
Sunčeve oluje u normalnim slučajevima ne izazivaju toliku zabrinutost. Nabijene subatomske čestice uglavnom ne uznemiruju većinu Zemljana, nego samo astronaute i vlasnike satelita. Ljudi na Zemlji te "napade" ne osjećaju, jer nas štiti Zemljino magnetsko polje. No, svako toliko Sunce izbaci ogromnu količinu topline koja se kreće brzinom od milijuna kilometara na sat te može prouzročiti probleme na Zemlji.
Zadnji takav "veliki napad" Sunca na Zemljane dogodio se 1. rujna 1859. godine kada je bilo moguće, zbog jačine svjetla odaslanog sa Sunca, u pola noći čitati novine. U Kaliforniji su se radnici u rudniku ranije probudili i krenuli na posao zbog količine svjetla koja ih je "zapljusnula" u noćne sate. No, štetu od tog "električnog šoka" u tim godinama bilo je lako popraviti zbog toga što je civilizacija funkcionirala na temelju "željeza i mišića".
Danas kada civilizacija funkcionira na temelju supermreža temeljenih na električnoj struji i komunikacijama, štete će biti nesagledive. "Svake godine naša ljudska tehnologija postaje sve ranjivija", napisao je u svojem izlaganju Američkoj akademiji znanosti stručnjak za svemir Daniel Baker. Problemi će doći zbog naše ovisnosti o električnoj energiji i načinu na koji se ona prenosi. Takva će solarna superoluja "upumpati" milijarde novih gigavata u sustav. Transformatori koji visokonaponsku struju pretvaraju u kućnu bi se rastopili.
Možemo samo zamišljati kako bi današnja civilizacija funkcionirala u takvim uvjetima. Znanstvenici su predvidjeli tu oluju za 2012. godinu zato što se ona dogodila 1859. godine i zbog manje oluje koja je prije 20 godina pogodila istočnu Kanadu i ostavila 20 milijuna ljudi bez struje. Trenutno je Sunce u mirovanju, ali se njegova najjača aktivnost predviđa za 2012. godinu i to negdje tijekom ljeta ili jeseni.
Predviđanja su da će najmanje pogođeni dijelovi Zemlje biti baš oni najsiromašniji, jer će se Treći svijet, koji nije u tolikoj ovisnosti o struje, najlakše prigoditi na život bez nje. Spriječiti ovu katastrofu Zemljani mogu tako da pošalju u svemir više satelita koji bi ih na vrijeme upozorili na napad, jer će najjači val biti na početku.
Smak sveta: da li su Maje u pravu?

Učinili su sve što su mogli da opovrgnu teorije kako su drevne Maje predvidele neku vrstu apokalipse koja će se zbiti 2012. Međutim, arheolozi u meksičkom Nacionalnom institutu za antropologiju i istoriju priznali su da postoji još jedna referenca na taj datum.
Većina stručnjaka do sada je navodila samo jedan preživeli dokaz o tom strašnom datumu među majanskim glifovima - kamenu ploču iz Tortugera u državi Tabasko.
Ispostavilo se da postoji i drugi dokaz - pronađen u ruševinama hrama Komalkalka na jednoj izrezbarenoj opeci. (Komalkalko je, inače, zanimljiv među majanskim hramovima jer je izgrađen sav od opeke).
Arturo Mendes, PR Instituta, rekao je da je deo inskripcije otkriven pre nekoliko godina i da je od tada detaljno proučavan. Opeka nije izložena nigde, već se čuva u fundusu instituta, ali to nije sprečilo brojne diskusije o njoj na stručnim online forumima.
Mnogi i dalje sumnjaju da opeka daje konačnu referencu na 21. ili 23. decembar 2012, datume koje navode zastupnici teorije da će nas čeka smak sveta.
„Neki su ovo videli kao još jedan pokazatelj za 2012, ali ja nisam ubeđen”, kazao je Dejvid Stjuart, specijalista za majansku epigrafiju na Teksaškom univerzitetu u Ostinu.
On kaže da je datum urezan na opeci „kalendarski krug”, kombinacija položaja dana i meseca koja će se ponoviti svake 52 godine.
Datum na opeci se poklapa sa krajem 13. baktuna.
Baktuni su, okvirno uzev, periodi od 394 godine a 13 je bio značajan, svet broj za Maje. Kalendar dugog računanja počinje 3114 pre n.e. a 13. baktun se završava oko 21. decembra 2012.
Ali datum na opeci bi mogao da odgovara i sličnim datumima u prošlosti, kaže Stjuart. „Nema razloga da to ne bude i datum iz drevnijih vremena koji opisuje neki važan istorijski događaj iz klasičnog perioda.
Zapravo, treći glif na opeci izgleda da označava glagol huli što znači on/on/ono dolazi. Nema budućeg vremena (za razliku od fraze iz Tortugera), što po meni ukazuje pre da je datum iz Komalkalka istorijski a ne proročki”, zaključuje Stjuart.
Obe inskripcije - na ploči iz Tortugera i na opeci iz Komalkalka - su najverovatije iskleasne pre oko 1300 godina i obe su, na svoj način, misteriozne.
Ploča iz Tortugera opisuje nešto što bi trebalo da se desi 2012. i uključuje Bolon Joktu, misterioznog majanskog boga povezanog sa ratom i stvaranjem. Ali, erozija i pukotina na kamenu učinile su kraj teksta skoro nečitljivim, iako su neki protumačili da piše „On će sići s neba”.
Opeka iz Komalkalka je neobična po tome što su izgravirane stranice opeka najverovatnije bile okrenute ka unutrašnjosti i prekrivene gipsom, dakle nije trebalo da budu vidljive.
Institut za antropologiju i istoriju odavno objašnjava da su nagađanja o nekom događaju s kraja decembra 2012. koji će promeniti/uništiti svet samo zapadnjačka loša interpretacija majanskih kalendara.
„Zapadnjačka mesijanska misao je izokrenula kosmoviziju drevnih civilizacija kakva je bila majanska”, neprestano se ponavlja iz ove institucije.
Njeni stručnjaci kažu da su Maje videle vreme kao niz pravilnih ciklusa, ali da ničeg apokaliptičnog nije bilo na kraju bilo kog ciklusa.
No, s obzirom na snagu internet tračeva o katastrofi koja nam se približava 2012, institut će sledeće nedelje organizovati okrugli sto na arheološkom lokalitetu Palenka. Tu će učestvovati oko 60 stručnjaka koji će „razvejati neke sumnje o kraju jedne i početku nove ere u majanskom kalendaru dugog računanja”.

Sve prognoze o smaku sveta

Mnogi koji veruju da će smak sveta da se dogodi 21. decembra 2012. iznose različite hipoteze o tome šta sve može "presuditi" našoj planeti. Naravno, nijedna od njih nema nikakvo uporište u nauci.
Astronomi veruju da nema mesta nikakvoj panici i da nas na 21. decembar 2012. ne čeka ništa više od zimskog solsticija, najduže noći u godini.
Međutim, oni koji vide nešto više u kraju ciklusa majanskog kalendara imaju drugačije viđenje tog datuma i u tome nisu usamljeni. Predstavljamo vam nekoliko hipoteza o "Armagedonu" 2012.

:D :D :D :D :D :D









896
poruka na forumu
89 981



post # 136 | 02.08.2012 , 7:24 PM

Quote (NikolaBoSs)
Mnogi koji veruju da će smak sveta da se dogodi 21. decembra 2012. iznose različite hipoteze o tome šta sve može "presuditi" našoj planeti. Naravno, nijedna od njih nema nikakvo uporište u nauci.


Moguce......Predavanje jednog Astrofizicara.....je glasilo....."Planeti zemlji ne preti nikakva opasnost,komete ili asteroidi koji bi krenuli ka zemlji.....trebalo bi im 1000....do 1500....godina da stignu do planete zemlje"

Svi znamo da su ozonske rupe svakidasnjica svugde u svetu...........bas sam gledao na tv neki dokumentarac o Planeti zemlji......a dokumenarac se zvao "Ljutita Planeta Zemlja".......
Starujemo od poplava......zbog globalnog zagrevanja......takodje i od novog ledenog doba.......Kiselih kisa zbog fabrika i izduvnih gasova........

Potop........Boziji zavet sa ljudima je poznat.....Bog je rekao sledece:"Ja vise necu dirati covecanstvo.....necu slati potope....ljudi ce sami sebi presuditi.......Ovog puta majka priroda uzvraca udarac!!!!








3
poruka na forumu
2 0



post # 137 | 02.08.2012 , 7:49 PM

Sitno, jos 4 meseca, kako god ali meni nije svejedno :(








24
poruka na forumu
103 220



post # 138 | 02.08.2012 , 8:02 PM

moze me sutra auto bubnut pa ne docekat kaj svijeta <_<

Ignoramus et ignoramibus









792
poruka na forumu
183 1143



post # 139 | 03.08.2012 , 3:50 PM

hahaha...ja mislim da od toga nema nista..pa vi kako xocete... :D

U trgovinama kostima širom SAD-a stoji upozorenje na Batmanovom kostimu ~ Ne omogućava korisniku da leti!










253
poruka na forumu
25 197



post # 140 | 06.08.2012 , 0:36 AM

Ja mislim da je moguće .
Maje su sve pogodile do sada . . .
A koliko ja znam Majin kalendar se završava sada negdje...
Ispravite me ako griješim

My Life my Rules !



Forum » Ostalo » Arhiva » 21.12.2012. Smak sveta - Jedina dozvoljena tema
Search: