Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Archive - read only
Forum » Ostalo » Arhiva » 21.12.2012. Smak sveta - Jedina dozvoljena tema
21.12.2012. Smak sveta - Jedina dozvoljena tema






235
poruka na forumu
64 713



post # 161 | 04.09.2012 , 11:51 AM

Ma i ove godine ce da se odlozi smak sveta za 13.13.2013 xD lol

"The man who has no imagination has no wings." Muhammad Ali









896
poruka na forumu
89 981



post # 162 | 04.09.2012 , 1:06 PM

Xexexexexexe govorite o smaku sveta a ovamo pisete kako verujete u boga.....pa ako verujete u boga zasto mislite da ce vas napustiti tog dana?????????????

Kao sto sam vec pisao Smak Sveta ne predstavlja unistenje sveta nego novo otkrovenje Grcka rec (Apokalipsa) znaci obelodanjivanje ili drugacije(Otkrovenje)!!!Nece nista da nas smakne kao sto neki pisu :) :) :) :)
Za vise informacija raspitajte se kod google-a i google translate-a








15404
poruka na forumu
2409 REP OFF



post # 163 | 05.09.2012 , 12:14 PM

Pa ipak...

Smak sveta (koliko se secam po Bibliji) pocinje izmedju ostalog i plamenom sa neba koji przi sve zivo na zemlji...
Da li je ovo leto naznaka toga? Pa... Ne verujem. Mada je toliko vec po Evropi sume izgorelo,da je pitanje kako ce se i kad oporaviti...
Jos samo mrtvi da pocnu da se dizu...
Ajd za Elvisa i Dzenis i Dzim Morisona i Hendriksa... Neka i ustanu... Al sta cemo ako se Tito probudi? Srecom velik je kamen nad njega stavljen... ;)
cao

Koji covek je covek,ako ne cini svet boljim?









1333
poruka na forumu
533 3782



post # 164 | 01.12.2012 , 8:49 PM

Quote (Max_Peric)
Xexexexexexe govorite o smaku sveta a ovamo pisete kako verujete u boga.....pa ako verujete u boga zasto mislite da ce vas napustiti tog dana?


Nisam ni u jednom trenutku rekao da mislim da ce me Bog napustiti u tom trenutku :p

21.12.2012. nece biti smak sveta,to svako normalan zna ;) ali jednog dana hoce i niko to nece moci da predvidi na vreme...








2963
poruka na forumu
797 10239



post # 165 | 02.12.2012 , 4:48 AM

Quote (Moonchild007)
21.12.2012. nece biti smak sveta,to svako normalan zna ali jednog dana hoce i niko to nece moci da predvidi na vreme...

tacno tako... kada i dodje taj sudnji dan, nista i niko nam ne moze pomoci... yes

:P









896
poruka na forumu
89 981



post # 166 | 03.12.2012 , 1:54 AM

Deki87, Pa u pravu si.....a sami smo krivi msm,sami smo sebi presudili :o






♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 167 | 03.12.2012 , 11:03 PM

Ja cu biti tad u Njemackoj tako da me nije strah lol lol lol

Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









904
poruka na forumu
96 378



post # 168 | 11.12.2012 , 4:33 AM

Quote (Moonchild007)
21.12.2012. nece biti smak sveta,to svako normalan zna ali jednog dana hoce i niko to nece moci da predvidi na vreme...


Ja nisam normalna i mene je strah yes









♡ Visca el Barça ♡
2899
poruka na forumu
5196 19101



post # 169 | 11.12.2012 , 10:14 AM

Kad će nastupiti Sudnji Dan? Sami nastup Sudnjega Dana je nepoznanica za nas i to ne zna niko osim Allah dž.š., kako nam to potvrđuju brojni kur'anski ajeti i poslanikovi s.a.w.s., hadisi. Znanje o nastupu Sudnjega Dana je Allah dž.š., ostavio za Sebe, tako da je to nepoznanica kako za meleka bliskog tako i za poslanika poslanog. Niko osim Allaha dž.š., ne zna kad će nastupiti Sudnji Dan! Poslanik s.a.w.s., je često znao zboriti o Sudnjem Danu i njegovim halovima, pa bi ga ljudi često puta znali priupitati o tome kad će nastupiti Sudnji Dan, na šta bi im Poslanik s.a.w.s., govorio da je to gajb kojeg ne poznaje niko osim Allah dž.š., što je bilo i povodom Objave velikog broja ajeta koji nam govore o tome da takvo što zna samo Allah dž.š.. „Pitaju te o Smaku svijeta kad će se zbiti. Reci: ”To zna jedino Gospodar moj, On će ga u njegovo vrijeme otkriti, a težak li će biti nebesima i Zemlji, sasvim neočekivano će vam doći.” Pitaju te kao da ti o njemu nešto znaš. Reci: ”To samo Allah zna, ali većina ljudi ne zna.” (el-E'araf, 187.) Ovim ajetom Allah dž.š., naređuje Svome Poslaniku da obavijesti ljude o tome da znanje o nastupu Kijametskoga Dana ima samo Allah dž.š.. On je taj koji zna kako će se i kada Sudnji Dan desiti, i niko od stanovnika Nebesa i Zemlje to ne zna!

Added (11 Dec 2012, 9:14 AM)
---------------------------------------------
Dakle, ako datum Sudnjega Dana nisu znali nijedan od Božijih odabranika– onda svi oni koji govore da će Smak Svjeta biti tada i tada – svi odreda lažu i izmišljaju, i takvima ne treba vjerovati.


Svi se prave fini, svi igraju prljavo. °°°









904
poruka na forumu
96 378



post # 170 | 12.12.2012 , 2:55 AM

Sad sam gledala Nasina istrazivanja. Tacno se zna putanja planeta u narednih mnooooooooogo godina. Bosanka... apsolutno si u pravu ovo sto kazes. Ali, dosao je astrofizicar da kupi pomoc za smak sveta. On je rekao da ce biti velika solarna explozija na suncu sto i ima logike. Ja sam normalna osoba i zivim normalan zivot, ali me stvarno poremeni kad god otvorim novine smak sveta ovo, smak sveta ono... umrecemo ovako, umrecemo onako. Mene je strah da me nesto ne boli. Koliko god ja delovala ludo ali scenario gde cela planeta gori, mora se isusuju, zamisli ti da ziva goris. Opeces se na peglu pa kukas kako boli, a zamisli da cela goris, uzas jedan. samo da prodje 21 pa da se ponovo rodim... ko mentolka blenem u nebo











1176
poruka na forumu
102 1216



post # 171 | 12.12.2012 , 3:01 AM

Ljudi.... tovare vas k'o konje. I to smisljeno....

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









547
poruka na forumu
46 1072



post # 172 | 12.12.2012 , 3:13 AM

Ne bih znao zasto je ova tema smestena u nauku?
Ove tvrdnje nemaju nikakve veze s naukom jer nauka je vec dokazala da bar u narednjih 1000 godina nece biti nikakvih katastrofa toga tipa...
Ova tema bi mogla da ide u neki deo forum "Naucna Fantastika" ili "Rekla-Kazala"...

"Kada bi neki ljudi skočili sa visine svog ega, na visinu svoje inteligencije, poginuli bi"









1
poruka na forumu
0 0



post # 173 | 17.12.2012 , 0:10 AM

moje licno misljenje je da je sve ovo vec odavno smisljena tema i da nema veze sa majama vec sa ,,haarpom,, verovatno smisljaju neku strategiju kontrole uma i reakcije nacije na unapred poznat odgovor








2332
poruka na forumu
1535 10625



post # 174 | 17.12.2012 , 3:14 AM

Nece jos mnogo trebati da saznamo istinu :)











145
poruka na forumu
8 60



post # 175 | 18.12.2012 , 5:49 PM

I polako se bližimo istini. Kanal Nacionalna Geografija odbrojava, baš su pesimisti :D .

I narode ima li treme ?

Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










363
poruka na forumu
65 485



post # 176 | 18.12.2012 , 6:41 PM

Smak sveta. xD Neko hoce dzepove napuniti, malo im je sto imaju.








3390
poruka na forumu
1181 12635



post # 177 | 18.12.2012 , 8:46 PM

Malo pre sam gledao reklamu na Prvoj ono jos 2 dana kao fora, i posle toga ide najava za film u subotu... lol








145
poruka na forumu
8 60



post # 178 | 18.12.2012 , 10:24 PM

Ali narod u Americi je totalno poludio ( bar sa moje tačke gledišta), elem to su oružane pripreme, djeca vježbaju gađanje iz svih mogućih oružija, skloništa su puna zaliha hrane, litri i litri pijaće vode, gas maske, da opet napomenem oružije . To je strašno, baš da se zapitam kuda to sve ide. Dok nas to sve pomalo nervira.

Pa ko je tu normalan?

Ja bar smatram da je ovo sve prenapuhano, svijet sad živi u strahu i odbrojava sate , dok im se mozak ispira nemaju vremena vidjeti stvarnost kakva zaista je.
Mislim da svakog od nas čeka naš mali smak svijeta a to je smrt, jer sad me može udariti struja dok uključujem pećnicu za pečenje hljeba, ili dok sušim kosu ili .... hiljadu i jedan način da umrem i prije 21.12 u 11:12h

Toliko od mene :D

Added (18 Dec 2012, 9:24 PM)
---------------------------------------------
Ova godina prolazi u mnogobrojnim novinskim napisima s naslovima "Maje su u svom kalendaru najavile apokalipsu i kraj vremena."
"Sve izrečeno o apokalipsi je netačno. Civilizacija pod tim imenom nikada nije postojala u Srednjoj Americi. Ta kultura nije imala kalendar koji bi pratio astronomski ciklus procesije od 26.000 godina koji završava 21.12.2012. Ta kultura nigdje na svojim kamenim stelama, zidovima ili knjigama (kodeksima) nije govorila o apokalipsi ili kraju vremena", rekao je za Agenciju FENA dr. Semir Osmanagić čija je doktorska disertacija upravo o civilizaciji Maja, i koji je govorio o tom datumu još prije 12 godina.

Pojašnjava da je na teritoriji današnjih pet srednjoameričkih zemalja Meksika, Guatemale, Hondurasa, Salvadora i Belizea živjela razvijena civilizacija koja je netragom nestala krajem IX i početkom X stoljeća, ali joj ne znamo pravo ime.

Britanske i američke enciklopedije sasvim pogrešno i potcjenjivački govore da je riječ o “neolitskoj kulturi Maja”, “mezoameričkim indijancima” i “kulturi kamenog doba”.

Kulturocid španskih konkvistadora u XVI stoljeću doveo je do uništenja velikog broja piramida i hramova nestale civilizacije i paljenja svih njihovih knjiga i umjetnina. Samo pet knjiga - “kodeksa Maja” je preživjelo i nalazi se u muzejima. Najpoznatiji je Drezdenski kodeks koji pokazuje izuzetno poznavanje astronomskih ciklusa Sunca, Venere, Merkura, Zemlje, Mjeseca, Marsa, Jupitera, ali i galaksije Mliječni put.

Koristimo, pojašnjava Osmanagić, iz praktičnih razloga, naziv Maja za tu nestalu civilizaciju.

"Možemo zaključiti da su Maje imale 21 kalendar u upotrebi. Za 16 kalendara znamo koje cikluse prate (od solarnih, lunarnih, zvjezdanog sistema Plejada, proročanski, disanje Sunca, itd.). U kontekstu 21.12. 2012. važan je Dugi ciklus koji obuhvata pet Baktun ciklusa po približno 5.200 godina, odnosno ukupno trajanje oko 26.000 godina. Stogodišnjim posmatranjem neba teleskopima i procesuiranjem informacija kompjuterima naša civilizacija je zaključila da jedan ciklus precesije traje 25.920 godina. Maje su to imale zapisano u svojim knjigama, tzv. "kodeksima" hiljade godina prije nas", pojašnjava Osmanagić.

Kaže kako prema nekim autorima kraj tih pet ciklusa je 21. decembra ove godine, međutim, ne postoji slaganje o tome svih istraživača civilizacije Maja. Stoga je i sam datum kontroverzan.

Naš solarni sistem se kreće unutar galaksije Mliječni put i Maje su opisivale taj ciklus od 26.000 godina, kaže Osmanagić i dodaje kako se postavlja pitanje otkuda im takvo sofisticirano astronomsko znanje kada Enciklopedija Britanika i vodeće američke enciklopedije opisuju Maje kao "indijance kamenog doba"?

"Ne postoji dešifrovani tekst Maja koji bi govorio o apokalipsi i kraju svijeta. S krajem svakog astronomskog ciklusa počinjao bi novi. Stoga nakon 21. decembra možemo u miru dočekati 22. decembar, a potom i 23. decembar", kaže Osmanagić.

U očekivanju apokaliptičnih datuma (1.1.2000., 5.5.2000., 21.12.2012.) ljudi su skloni razmišljanju gdje se skriti. Pri tome su podzemna skloništa, tuneli, pećine, piramide... logičan izbor za njih.

"Ipak, umjesto atmosfere straha iskoristimo ove datume da promovišemo znanje, spoj materijalne i spiritualne nauke i da pošaljemo poruke mira i ljubavi širom svijeta. To je ono što našoj civilizaciji treba da se vrati s ovog pogubnog kursa" naglasio je dr. Semir Osmanagić, istraživač piramidalnog kompleksa u Visokom, profesor antropologije na Američkom univerzitetu u Bosni i Hercegovini i inozemni član ruske Akademije prirodnih znanosti.

Preuzeto sa portala http://www.dosije.ba/index.p....emid=64 :D :D :D


Takt je vještina da nekome nešto dokažete, a da od njega ne napravite neprijatelja
ili budalu.
Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti.










239
poruka na forumu
37 796



post # 179 | 19.12.2012 , 0:16 AM

Jos 2 dana!! xD

My Facebook









904
poruka na forumu
96 378



post # 180 | 20.12.2012 , 3:38 AM

Svetom vlada sekta kojoj je za cilj da nam pomuti razum da izgubimo veru u Boga.
U Bibliji jasno pise da je Bog obecao da nikada vise nece svet unistiti kao sto je to uradio potopom! Takodje pise da ce Bog sici na zemlju i spasiti nas muka, ratova, bolesti, gladi i da cemo napokon biti srecni... za nas dolaze dobra vremena. Mozda cu vam sad izgledati cudno, ali moramo biti zahvalni Gospodi Isusu Hristu sto je dao zivot za nas, dok je bio na zemlji imao je isceliteljsku moc, vracao je ljude u zivot, kad je otisao na nebo to nije mogao, ali on ce opet dodji i biti dole s nama... Mnogo je ateista i svaka prica o Bogu ih zgrazava. Bog postoji i on nas voli mnogo.

Bicu iskrena i recicu da nikada nisam uzela da procitam Bibliju, ali nakon ovog trovanja za smak sveta uzela sam da je citam i osecam se odlicno. U Bibliji vam je lepo napisano svako prorocanstvo koje se ostvarilo, a ima ih jos koja su tek na redu...

U Bibliji pise da se Bog borio na nebu sa Satanom i demonima, i oni su pali na zemlju i zavladali njome, sad dolazi vreme kad ce Bog sici dole i zauvek nas spasiti tog zla. U Bibliji pise da nam predstoji velika nevolja. Kad se kraj bude blizio imacemo znake, bice mnora ratova, ubistava, bolesti, gladi.... a ruku na srce toga je sve vise i vise, sto znaci da posle ovog zla cemo da imamo mir. Samo nesmemo da dozvolimo da nas truju koje kakvim smakovima sveta, smak sveta ne postoji i to kaze Biblija. Nemora niko da veruje u ovo, ali ako je bude citao postace bolja osoba, bolji prijatelj, bolji roditelj, bolje ce se osecati.

A ove svenarije nek su na dusi tih ljudi koji se time bave. Ruski naucnici tvrde da planeta Nibiru postoji, da je 5x veca od nase planete i da je neverovatno tamna, tako da ju je nemoguce videti i najsavremenijim teleskopom i da je zbog toga u svemir poslat satelit sa infracrvenim ocitavanje koji je potvrdio postojanje ove planete. NAsa negira postojanje ove planete i ako zna da planeta postoji da na planeti nebi nastao opsti haos. Oni su ubedjeni da mogu da spase neke, ali ne i sve. Ruski naucnici tvrde da je udar nemoguce preziveti i da je Nibiru vec razorila jednu planetu na kojoj je postojao zivot.



Takodje imamo i vremensku prognozu za ovu nedelju...



A imamo i cudake koji tvrde da ce da nas spase vanzemaljci...




I Japanska princeza...



Fajlovi: 2684940.jpg (37.2 Kb)




Forum » Ostalo » Arhiva » 21.12.2012. Smak sveta - Jedina dozvoljena tema
Search: