Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Info pomoć i podrška » Razni Tutorijali » Kako jailbreak-ati PS3
Kako jailbreak-ati PS3






11
poruka na forumu
0 4



post # 1 | 05.05.2011 , 9:29 PM

Pozdrav svima, eto iz dosade se registrovao tu da vidim šta deverate smile Uglavnom nigdje na forumu nisam vidio tutorijal, ali zato ima bruka ps3 downloada... A raja ne zna šta kako gdje kada...

Znači, ciljamo na 3.60 CFW (iliti Cracked Firmware).

Šta vam treba da biste to uradili: skinite OVAJ file ili direktni link za download... KLIK , te vam treba USB stick od najmanje 2 GB!

Počnimo:

1. Budite sigurni da ps3 nije spojen na internet te da nije update-ovan na verziju višu od 3.55, ukoliko je na višoj verziji, pronađite OFW (official firmware), tražeći po googlu ili oficijelnom sonijevom forumu i downloadima... Mada je malo komplicirano..
2. Formatirajte USB po FAT32 postavkama..
3. Na formatiranom USB-u napravite folder PS3 (tačno tako napisano)
4. U folderu PS3 napravite novi folder pod imenom UPDATE (također tačno tako napisano)
5. Fajl koji ste skinuli koji teži oko 176 MB extractujre na recimo desktop, trebao bi da se pojavi file pod nazivom PS3UPDAT.PUP, taj file ubacite u folder UPDATE i to je to zasad..
6. Isključite PS3, ubacite USB te uključite PS3 (KONEKCIJA MORA BITI ISKLJUČENA!), kada se sistem podigne bez da je tražio ikakav update, u tabu "Settings", izaberite opciju "System update", zatim odaberite opciju "Update via Storage Media", trebalo bi da se pojavi poruka "found Version 3.56-jb" (ili tako nešto..), stisnite OK
7. "Prihvatite" uvjete korištenja i instalirajte update, međutim prilikom instalacije odaberite opciju shut down after install..
8. Nakon instalacije ekran bi trebao da se zacrni, ps3 ugasi, zatim upalite ps3, čut ćete "dugačko piipkanje" oko 4 puta. Nakon bipkanja, ugasite ps3.
9. Upalite ps3, eto, voila, imate crackovani firmware

Nisam našao nigdje CFW 3.60 tako da se nemojte žaliti bit će update linkova!

Također nemam baš vremena objašnjavati kako igrati skinute igre za ps3 na istoj konzoli, bude drugi put, ili pronađite na internetu kako..

Lp
Mush beer







Acta NoN Verba / Djela ne riječi.
7673
poruka na forumu
1498 10468



post # 2 | 05.05.2011 , 9:32 PM

odlican tut rep+

http://www.extracafe.rs/avatar/22/679664.jpg
http://www.extracafe.rs/avatar/87/050459.jpg

My Father was always in a good spirits,
he loved Football. It makes me a bit
sad because if he could enjoy seeing
me now, what I have achivet, that
would be a hight in his life.

BUT I AM SURE THAT
HE WATCHES OVER ME
FROM ABOVE.

CRISTIANO RONALDO ➐










11
poruka na forumu
0 4



post # 3 | 05.05.2011 , 9:33 PM

"potrudio" sam se, a to radim skoro svakih mjesec dana :P








3239
poruka na forumu
372 2298



post # 4 | 05.05.2011 , 9:54 PM

Super al si zaboravio reci da ako se bilo sta zajebe mogu da sjebu PS3 pa onda nosi na popravku, to kazem s obzirom da za vecinu korisnika komplikovano je instaliranje obicne igre a ne ovo......

Tako da ko nije siguran 100% da zna neka se ne zeza s tim...


Geek Perspective - tech news and reviews from Geeks point of view









11
poruka na forumu
0 4



post # 5 | 05.05.2011 , 9:57 PM

E da, upravu si, znači ps3 se jedino može "sjebati" ukoliko imate višu verziju od CFW-a koji stavljate.. to se zove Brick PS3... Ne postoji nikakva više šteta osim što je samo to ilegalno, pozdrav!








1
poruka na forumu
0 0



post # 6 | 16.06.2011 , 9:18 AM

Evo vam ovde Update Jailbreak za 3.60 JB http://www.filecrop.com/67630481/index.html








8
poruka na forumu
0 12



post # 7 | 25.01.2012 , 7:56 PM

imam pitanje :) imam taj cipovan ps3 i cuo sam da neke igrice ne rade na nekim CFW-ima jel to istina??? i mogul ove igre koje su na extra cafe igrati se na bilo kojim CFW-ima???

Nihad Demirovic









478
poruka na forumu
20 208



post # 8 | 25.01.2012 , 8:10 PM

Quote (Bahrudin)
imam pitanje imam taj cipovan ps3 i cuo sam da neke igrice ne rade na nekim CFW-ima jel to istina??? i mogul ove igre koje su na extra cafe igrati se na bilo kojim CFW-ima???

Ja mislim da mogu ? Cipovan ?

SsKull vam se vraca . Nakon 2/3 mjeseca mozda i vise <3









28
poruka na forumu
0 0



post # 9 | 26.01.2012 , 10:33 AM

dali prije jailbreak-a treba cipovati PS3 ili je dovoljno to /jailbreak/ da bi se igrale sve igre(kopije)....imam nameru kupiti PS3 a nisam bas upoznat sa tim stvarima sta sve treba napraviti da bi mogle kopije,jer su orginali.....preskupi......








478
poruka na forumu
20 208



post # 10 | 26.01.2012 , 7:01 PM

@seyo71,
Potrazicu na google-u umesto tebe pa ti reci vazi ?

SsKull vam se vraca . Nakon 2/3 mjeseca mozda i vise <3









1
poruka na forumu
0 0



post # 11 | 12.06.2012 , 4:55 PM

Pozz drugari!Imam jedno pitanje,skoro sam kupio ps3 i interesuje me kako bih mogao da igram skinute igrice ili pirate na njemu,cuo sam neku foru kao kupis blueray cd i narezes igru.Skinuo sam igru Tekken 6 na ovom sajtu e sad kad bih je narezao na blue ray cd sta bi se desilo da li bi učitalo,sta treba uraditi da bi igrao pirate molim vas za tacnu informaciju unapred hvala.






000
1
poruka na forumu
0 0



post # 12 | 23.12.2013 , 9:37 PM

pozdrav imam sony 3 sa verzijom 4.25 80 gb oznaka:cechk04,pa me interesuje kako da je cipujem i da igram igrice sa neta.a da ne kosta :((


Forum » Info pomoć i podrška » Razni Tutorijali » Kako jailbreak-ati PS3
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: