Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Info pomoć i podrška » Razni Tutorijali » Real player-program za download i convert pjesama i slušanje
Real player-program za download i convert pjesama i slušanje






69
poruka na forumu
8 67



post # 1 | 22.01.2012 , 11:42 AM

evo ovako siguran sam da neki već i koriste Real player program......ali ipak sam želio objasniti kakav je to program za šta služi i koje su mu prednosti i nedostatci......

evo ovako za početak da vam dam link gdje možete skinuti Real player besplatno bez registracije:
Real player download link



ova stranica filehippo inače je moja omiljena stranica za skidanj esvih programa a i svakako jedna od najsigurnijih.....evo toliko godina skidam sa nje nikada nisam dobio niti virusa niti išta.....naravno vi možete skinuti program sa bilo kojeg drugog sajta na internetu......

Važan korak u instalaciji:



naime kada dođete do ovog koraka u instalaciji vodite računa da vam opcija koju sam označio pod 1. uvijek bude čekirana kao i kod mene na ovoj slici jer to je opcija kojom vi potvrđujete da želite da vaš real player može skidati muziku sa sajtova kao i video snimke i cijele filmove i svedrugo što se reprodukuje.
kada instalirate program....spremni ste za njegovu upotrebu......

Kako skidati muziku.snimke,filmove itd pomoću Real palyera:


nakon instalacije odmah možete početi skidati a ja ću vam sada pokazati i kako:

Za youtube serviser (sajt) :

Korak 1.



evo ovako kada otvorite youtube i nađete pjesmu ili snimak ili neki isječak iz filma ili bilo šta što je na youtubu.....samo stavite pokazivač miša na dio ekrana gdje se reprodukuje snimak bez ikakvog kliktanja samo ga stavite tu i automatski se pojavljuje onaj prozorčić gore koji sam vam zaokružio tu na slici kliknite na njega i otvara vam se prozor za download

Korak 2.



kada ispunite Korak 1. ovdje na monitoru vam se pojavi ovaka prozorčić Downloads i u njemu se počne pjesma skidati,pjesme se skidaju u prosjeku za nekih 40-60 sekundi i nakon toga kliknete na željenu pjesmu koju ste skinuli i pojave vam se opcije 1. i 2. u opcijama 1. imate opciju TRIM to je da isječete određeni dio pjesme na primjer ako vam se ne sviđa početak pjesme vi lijepo na trim i isječete ga....zatim u opciji 1. imate i CONVERT tu možete na taj način kliknuti na convert i konvertovati samo jednu određenu pjesmu.......kasnije ću objasniti kako se snalaziti u konvertu......i imate opciju koju sam označio sa 2. u toj opciji vi možete pjesmu iz real playera postaviti na facebook,twitter,my space ili bilo koju drugu socijalnu mrežu.......i dio označen sa 3. u njemu kada skidate 10-15 pjesama odjednom jednu za drugom sa youtube-a kliknete na CONVERT ALL i sve te pjesme se konvertuju...kao što rekoh snalaženje u konvertovanju ću objasniti kasnije.......

Skidanje filmova sa sajtova:

Reklamiranje je zabranjeno.


kao što vidite i na filmovima radi samo kliknete na gore zaokruženi dio na slici i on počne download.....

Što se tiče skidanja sa interneta preko Real playera mislim da sam sve pokazao dakle možete skidati sveee apsolutno sveee

E sad što se tiče KONVERTA pjesama ili snimaka ili bilo čega drugog sću vam objasniti kao i pta možete raditi:


Način 1.



ovo je prvi način dakle odmah posle donwloada filma,snimka ili pjesme odmah konvertujete,kad akliknete ka convert ili convert all otvara vam se prozorčić za convert koji ću vam pokazati i kako se radi u njemu kada vam objasnim koji je drugi način za CONVERT.

Način 2.



za početak otvorite real player pa onda sve redom po koracima koji su označeni na slici:
1.Now playing pa na dalje radite sve po brojevima koji su stavljeni pored operacija.....
8.dio ćete kliknuti dva puta na pjesmu i kada se pokrene pjesma i počne se reprodukovati onda ćete uraditi sledeće:

prvo dakle pokrenite pjesmu koju ste prethorno dodali na listu sada je pokrenite da pjeva i stavite pokazivač miša a dio gdje se pjesma reprodukuje



e kada kliknete na gore označeno konvert uradite sledeće:



znači otvara vam se prozor za konvertovanje u kojem je pjesma koju ste izabrali prvi dakle odete na biranje formata u koji želite konvertovati ja sam odabrao MP3 zato što je to najčešće birano zbog muzike za telefon koju svi skidaju dakle odete na biranje formata koje je označeno kao opcija 1. onda se pojavi novi prozor
U opciji 2. kliknete na gore zaokruženi dio i vidjećete imate i playstation 3 i video formats i krš nekih formata odaberite audio kao i ja na ovoj slici
U opciji 3. odaberite audio format u koji želite konvertovati ja sam uzeo MP3 i samo pritisnite ok
U opciji 4. birate gdje želite da se vaš fajl koji se konvertuje sačuva najčešće kada tek konvertujete prvi put sa ovim programom označeno je same as original JA VAM TO NE PREPORUČUJEM JER JE TEŠKO POSLE GANJATI u taj dio najbolje odradite ovako kao i ja......
napravite folder na desktopu i onda samo u opciji 4. nađite taj folder i u njega neka smjesti računar MP3 verziju pjesme nakon konvertovanja jer će vam biti mnogo lakše da je nađete posle i samo prebacite na mobilni telefon...

Kada sve ovo odradite idite na 5. opciju tj na start i pjesma će biti konvertovana za 60-tak sekundi i biti sačuvana i direktorij koji ste odabrali odnosno u folder ako poslušate moj savjet

To bi bilo sve od mene što se tiče rada na ovom programu ovo je najlakši i najbrži način za skidanje muzike i slušanje muzike i skidanje i gledanje filmova i svega,zatim odličan konverter za sev i ima preko 100 formata u koje može konvertovati,preko njega možete ići na facebook i druge stranice i saznavati najnovije novosti u svijetu muzike i igara preko opcije koja se nalazi odmah do opcije LIBARY u tom programu......On takođe može koristiti kao program za isjcanje pjesme itd...... ovo je po meni najbolji program koji ima ovakvu namjenu i ima sve funkcije u jednom....NADAM SE DA SAM VAM POMOGAO I UKOLIKO IMATE NEKO PITANJE BILO KAKVO VEZANO ZA OVO JAVITE SE ILI OVDJE NA FORUMU ILI MENI U PORUCI I RADO ĆU VAM OBJASNITI SVE ŠTO NIJE JASNO


Poruku je menjao/la wayayaya - Nedelja, 22.01.2012, 12:15 PM

Ako sam ti pomogao ili ti se sviđaju moji postovi POVEĆAJ MI REPUTACIJU ili pošalji POKLON :D

/´¯/)............(\¯`\
/....//........... ...\\....\
/....//............ ....\\....\
/´¯/..../´¯\.........../¯ `\....\¯`\
/./.../..../..../.|_......_| .\....\....\...\.\..
(.(....(....(..../.)..)..(..(. \....)....)....).)
\................\/.../....\. ..\/................/
\................. /........\................../
_____..)/.._______..)/..________..)/.._










1888
poruka na forumu
73 477



post # 2 | 24.01.2012 , 7:02 PM

Brw za tut..Jel free verzija ili lincencirana?

ΠΑΟΚ Παρτιζάν ίδιο χρώμα με την ίδια πίστη
Партизан у срцу!










478
poruka na forumu
20 208



post # 3 | 24.01.2012 , 11:51 PM

Rep +

SsKull vam se vraca . Nakon 2/3 mjeseca mozda i vise <3









69
poruka na forumu
8 67



post # 4 | 26.01.2012 , 11:30 AM

verzija je free......možete jedino update odraditi ali ne preporučujem jer je samo za jednu verziju noviji nisu ubačene nikakve novine isto je a više memorije će vam zauzeti ova je za sada najbolja ako izađe bolja verzija ja ću vam ovdje postaviti link te bolje........ verzija je full.....

a i za limited verzije ima lijeka ovdje na forumu negdje imate postavljen programčić kojim se limited time briće i program je full onda....tako da uživajte

Ako sam ti pomogao ili ti se sviđaju moji postovi POVEĆAJ MI REPUTACIJU ili pošalji POKLON :D

/´¯/)............(\¯`\
/....//........... ...\\....\
/....//............ ....\\....\
/´¯/..../´¯\.........../¯ `\....\¯`\
/./.../..../..../.|_......_| .\....\....\...\.\..
(.(....(....(..../.)..)..(..(. \....)....)....).)
\................\/.../....\. ..\/................/
\................. /........\................../
_____..)/.._______..)/..________..)/.._




Forum » Info pomoć i podrška » Razni Tutorijali » Real player-program za download i convert pjesama i slušanje
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: