Samo registrovani članovi mogu pisati porukice.
[Zatvori]

Forum moderator: suzana85, tomo47  
Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li ste ateista?!? (kojoj religiji pripadate...)
Da li ste ateista?!?






2462
poruka na forumu
299 2356



post # 141 | 02.07.2012 , 2:33 PM

Quote (Pantela)
i vjerujem da ljudski odabir zavisi najviše od odgoja u djetinjstvu. Ako su ti roditelji pobožni, vjerovatno ćeš biti i ti. Teško se da izmijeniti to kasnije.


Nije uopšte tačno. Evo moji roditelji i cijela moja rodbina su pobožni. Isto tako i društvo u kome se nalazim,ali ja sam ateista.
To je tvoj vlastiti izbor,a ako ti nemaš izbor onda i ne poznaješ sam sebe. :) Roditelji nam trebaju pokazati pravi put,ali ne njihov nego naš.. :)


Poruku je menjao/la By_The_Way_ - Ponedeljak, 02.07.2012, 2:34 PM








190
poruka na forumu
13 216



post # 142 | 04.07.2012 , 1:28 PM

Pa sad neznam,Ako neverujem neznam kako je nastao coveak,a ako verujem kako je on nastao <_<








8
poruka na forumu
0 0



post # 143 | 04.07.2012 , 7:42 PM

Један "квешчн" за атеисте. Који је био главни и основни разлог зашто сте прешли у атеисте? pretraga

Где год нађеш згодно место, ти ту лад посади!









191
poruka na forumu
11 89



post # 144 | 04.07.2012 , 9:19 PM

Quote (Пантелија)
Један "квешчн" за атеисте. Који је био главни и основни разлог зашто сте прешли у атеисте?


zato sto je bog djecak koji se krije u ormaru

"one man's fun is another's hell"









9
poruka na forumu
0 7



post # 145 | 04.07.2012 , 10:16 PM

Ateista sam, zasto?

zato sto uvijek crkva (katlocika ili pravoslavna i sl.) namjestala da ljudi placaju samo da idu u raj itd...

zelim biti slobodan a ne kao drugi sto se sad idu moliti bogu ili necu raditi ovo bog ceme kaznit i sl.

postujem ljude bilo kakve vjere, muslimanske, katolicke i pravoslavne... i jos jedan razlog je to sto nas vjera rastavlja, i pogotovo na ovim prostorima, ti kazes da si pravoslavac, i odma moras biti srbib? lol , zbog cega... ja to ne razumijem...

[KLIK I BRANI SVOJU ZEMLJU!!]









8
poruka na forumu
0 0



post # 146 | 05.07.2012 , 12:59 PM

Quote (neko1902)
Ateista sam, zasto?

zato sto uvijek crkva (katlocika ili pravoslavna i sl.) namjestala da ljudi placaju samo da idu u raj itd...

zelim biti slobodan a ne kao drugi sto se sad idu moliti bogu ili necu raditi ovo bog ceme kaznit i sl.

postujem ljude bilo kakve vjere, muslimanske, katolicke i pravoslavne... i jos jedan razlog je to sto nas vjera rastavlja, i pogotovo na ovim prostorima, ti kazes da si pravoslavac, i odma moras biti srbib? , zbog cega... ja to ne razumijem...


Воровати у Бога не значи стриктно ићи у цркву, него га поштовати, а те бабске приче Бог ћете казнити - није истина.
Кажњаваш сам себе, својим поступцима.

Вероисповест, била она, муслиманска, католичка, православна није главни разлог тога што нам се дешавало. Главни разлог је менталитет овдашњих људи. Нико теби не може забранити са ким ћеш се дружити, локати...
Постоји једна добра реченица која дефинише тренутну ситуацију на Балкану, а и шире: "Сви смо ми исти, само хоћемо да будемо различити".


Poruku je menjao/la Пантелија - Cetvrtak, 05.07.2012, 1:00 PM

Где год нађеш згодно место, ти ту лад посади!









9
poruka na forumu
0 7



post # 147 | 05.07.2012 , 1:27 PM

Quote (Пантелија)
Воровати у Бога не значи стриктно ићи у цркву, него га поштовати, а те бабске приче Бог ћете казнити - није истина.
Кажњаваш сам себе, својим поступцима.

Вероисповест, била она, муслиманска, католичка, православна није главни разлог тога што нам се дешавало. Главни разлог је менталитет овдашњих људи. Нико теби не може забранити са ким ћеш се дружити, локати...
Постоји једна добра реченица која дефинише тренутну ситуацију на Балкану, а и шире: "Сви смо ми исти, само хоћемо да будемо различити".


slazem se, pola moje familije je pravoslavna a pola katolicka slavimo dva bozica, dvi nove godine itd... moja mater vjeruje u boga ide u crkvu i sl. caca vjeruje al ne ide, dobro te babske price i to, ja postujem druge i njihovu vjeru ja ne vjerujem i to je to

http://zena.blic.rs/Ljubav_i_seks/6946/Ateisti_vise_uzivaju_u_seksu

B)

[KLIK I BRANI SVOJU ZEMLJU!!]









8
poruka na forumu
0 0



post # 148 | 05.07.2012 , 2:03 PM

Quote (Пантелија)
http://zena.blic.rs/Ljubav_i_seks/6946/Ateisti_vise_uzivaju_u_seksu



Е, па сад... :D

Где год нађеш згодно место, ти ту лад посади!









731
poruka na forumu
726 2357



post # 149 | 08.07.2012 , 12:23 PM

Nauka, priroda i njene zakonitosti... Istrazivanja, analize, dokazi, teoreme, sve ja to postujem, ali postujem i vjerujem u nevidljivu, svetu silu Boziju i u LJUBAV.
I kako veli jedan monah: "Mi smo bica koja posjeduju dva srca... Jedno osjetljivo i culno, a drugo srce je srce Bozije, koje tuce u nasim grudima, a to je ustvari nasa savjest."
Kada nam je tesko i kada nam se cini da smo u bezizlaznoj situaciji, tada se pozivamo na Boga i molimo se za bolje sutra.
Sam Bog nas stavlja na raznorazna iskusenja u zavisnosti koliko je odredjena osoba predodredjena podnijeti i iznijeti tereta na svojim ledjima.
Dakle, volim svoju pravoslavnu vjeru, sve nase praznike, moju krsnu slavu Svetog Jovana i sa zadovoljstvom odlazim u nase svetinje, nakon cega se osjecam preporodjenom i ispunjenom posebnom milinom. :)
Moj jedini istinski strah jeste strah od Boga...

“I kad budem najstariji
razumecu djake
koji zvacu zvake,
i kad budem najstariji…”










348
poruka na forumu
125 735



post # 150 | 11.07.2012 , 12:59 PM

Ja verujem u Boga jer me je on stvorio .

(: oʞɐdoɐu ıʇɐsıd ɐʌɐɹʇs ǝظ sɐq









1176
poruka na forumu
102 1216



post # 151 | 11.07.2012 , 1:07 PM

Quote (By_The_Way_)
Quote (Pantela) i vjerujem da ljudski odabir zavisi najviše od odgoja u djetinjstvu. Ako su ti roditelji pobožni, vjerovatno ćeš biti i ti. Teško se da izmijeniti to kasnije. Nije uopšte tačno. Evo moji roditelji i cijela moja rodbina su pobožni. Isto tako i društvo u kome se nalazim,ali ja sam ateista. To je tvoj vlastiti izbor,a ako ti nemaš izbor onda i ne poznaješ sam sebe. Roditelji nam trebaju pokazati pravi put,ali ne njihov nego naš..


sve zavisi kakav si karakter.Moze da bude a ne mora.Onaj ko je inatan,on ce biti u tom slucaju kontra od svoje okoline.

Nije nase ono sto nam je sudjeno.Nego ono za sta se izborimo....









4116
poruka na forumu
1026 5825



post # 152 | 11.07.2012 , 1:18 PM

Quote (Hacker_18)
Ja verujem u Boga jer me je on stvorio .

Znaci, tvoj tata je bog? :)

~~ Ubi me prejaka rijec! ~~
~~ Nista se ne zavrsava, sve se menja! ~~










31
poruka na forumu
3 3



post # 153 | 14.07.2012 , 6:59 PM

Nisam ateista ja sam Pravoslavac.









LUD?
167
poruka na forumu
17 130



post # 154 | 15.07.2012 , 10:05 PM

neverujem ono sto licno nevidim ili sto licno necujem...
a samo ne razumem kako oni ljudi 'boze pomozi mi' cek ti ne mozes da preskocis neki zid da pomeris nesto da bi prosao pa ocekujes da nesto padne odgore i jednostavno to pomeri ili te prebaci?
nebi da uvredim nekog...
al mislim da je obicna izmisljotina.
Ateista....











265
poruka na forumu
10 131



post # 155 | 15.07.2012 , 10:24 PM

Da u neku ruku neverujem bas puno Bibliji, ada postoji nesto to je sigurno,nevredjam nikog mada ima puno nelogicnosti ,bog je stvorio sve a ko je stvorio njega itd .Verujem u silu ali u boga kao bas ljucki lik i ne bas <_< :D

pozdrav svima









9
poruka na forumu
1 10



post # 156 | 15.07.2012 , 10:34 PM

Bog ako postoji,onda je taj lik najveci Troll u istoriji.Verujem u sebe.


Poruku je menjao/la Kafka - Nedelja, 15.07.2012, 10:36 PM

Veliko, veliko hvala,necu da budem dvorska budala,nadjite drugog, ko vas jebe,ja sam budala samo za sebe...

now get going. before i change my mind. or my mind change me.










2992
poruka na forumu
1796 7915



post # 157 | 20.07.2012 , 2:39 AM

Naravno da nisam... verujem u Boga i Pravoslavne sam vere.








153
poruka na forumu
3 34



post # 158 | 20.07.2012 , 5:16 AM

Nisam šta vam je :D


Poruku je menjao/la Fornetti - Petak, 20.07.2012, 5:16 AM

Nemam potpis :D xD









3
poruka na forumu
1 1



post # 159 | 22.07.2012 , 12:42 PM

Moja vjera je Islam i vjerujem u Boga.Nadam se da necu nikog uvrijediti al mislim da zivot ne bi imao smisla bez vjere jer toliko je ne pravde ucinjeno na zemlji da to nijedan zemaljski sud ne moze kazniti osim Bozijeg suda.






Soldier of Jah Army
1208
poruka na forumu
551 3237



post # 160 | 22.07.2012 , 12:45 PM

nisam ateista :D Rastafarijanac sam :D

Be my love?



Forum » Međuljudski odnosi » Upoznavanje » Da li ste ateista?!? (kojoj religiji pripadate...)
Search: